X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    Niestety nie mam doświadczenia w tego typu placówkach ale chodziłam do jednej, krakowskiej kliniki ze względu na moją byłą ginekolog (świetna kobieta!), która specjalizuje się w temacie niepłodności ☺.

    Nazwa kliniki: TFP Fertility Macierzyństwo
    A moja pani dr: Małgorzata Zembala-Szczerba 😉

    Acha! I zmieniłam ją ze względu na zmianę miejsca zamieszkania, tak dla jasności. 😅 Ogólnie musiałabyś poczytać opinie o tym miejscu, ostatnią wizytę miałam tam w 2019 roku (wtedy, o ile dobrze pamiętam, opinie były na prawdę dobre).

    nowa_nienowa lubi tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Cześć!
    Niestety nie mam doświadczenia w tego typu placówkach ale chodziłam do jednej, krakowskiej kliniki ze względu na moją byłą ginekolog (świetna kobieta!), która specjalizuje się w temacie niepłodności ☺.

    Nazwa kliniki: TFP Fertility Macierzyństwo
    A moja pani dr: Małgorzata Zembala-Szczerba 😉

    Acha! I zmieniłam ją ze względu na zmianę miejsca zamieszkania, tak dla jasności. 😅 Ogólnie musiałabyś poczytać opinie o tym miejscu, ostatnią wizytę miałam tam w 2019 roku (wtedy, o ile dobrze pamiętam, opinie były na prawdę dobre).

    Ale macie z kariortypow potwierdzona nieprawidłowość?
    Ze stopki widzę, ze Józio was opuścił 😞
    Dołączył do naszych aniołków 💔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2022, 17:24

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa_nienowa wrote:
    Ale macie z kariortypow potwierdzona nieprawidłowość?
    Ze stopki widzę, ze Juzio was opuścił 😞
    Dołączył do naszych aniołków 💔

    Nie, nie. Trisomię Józia potwierdziło badanie przyczyny poronienia. Obecnie czekamy na wyniki kariotypów, które mają być do 20 dni roboczych... 😌 Szczerze pisząc - z jednej strony jestem ciekawa co wyjdzie a z drugiej, trochę obawiam się wyniku. Genetyka to "głębsza" sprawa. 😌

    nowa_nienowa lubi tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa_nienowa wrote:
    Hej dziewczyny. Widzę, ze ten wątek jest bardzo słaby :(
    Ale może ktoś się odezwie, żeby doradzić klinikę, która bada zarodki i ma doświadczenie z translokacja?
    Ja i moj mąż czekamy na info, gdzie nas ze względu na prace przeniosą. W tej chwili wiemy, ze w grę wchodzi Poznań, Wrocław, może Kraków.
    Nie rozpoczniemy procedury jak nie będzie to jasne.
    Może któraś z was poleci kliniki z tych miast.
    Ja robiłam pgs w invimed wroclaw. Prowadzi mnie szef kliniki dr Gizler.
    Biopsji jest w 5 dobie próbki są wysyłane do laboratorium genetycznego w Hiszpanii.
    Na wynik czeka się ok 4 tyg.

    nowa_nienowa lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 14 stycznia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Przeczytałam tu wszystkie wpisy...

    W skrócie:
    Mąż 24 lata, ja 26. Pierwszy cykl - prawdopodobnie ciąża biochemiczna, drugi cykl - ciąża zakończona poronieniem zatrzymanym w 8 tygodniu (zabieg 13.12.2021). Materiały poporonne trafiły do labo a tam płeć (chłopak) i przyczyna poronienia: trisomia chromosomu 13. I teraz tak: mój ginekolog poradził nam zrobić kariotypy, do tego pewnie dodam trombofilie a mężowi dorzucę hemochromatozę (co może wiele rozjaśnić).

    Jako tako nie mam problemu z zajściem w ciążę ale możemy mieć z mężem problem w czymś innym. Od wczoraj, kiedy to dostałam wynik, namiętnie czytam i szukam informacji o "13", dlatego będę wdzięczna o JAKIEKOLWIEK informacje. Po pierwsze chciałam się upewnić: "trzynastka" jest genetyczna, tak? W sensie takim, że ja lub mąż możemy być nosicielami? Mam w swojej dalszej rodzinie przypadki lekkich wad genetycznych (od strony mamy, więc dziedziczenie byłoby od babci bo akuratnie tam jej nieżyjący brat jest ojcem wujków, ojców chorych kuzynów) i się zastanawiam, czy to mogło tak ewoluować na "13".

    Wiem, że jedno poronienie z powodu tej wady nie wyklucza późniejszej, zdrowej ciąży ale chcemy się już zbadać na 100% a później z mężem będziemy podejmować dalsze decyzje. Jakbyście chciały wiedzieć coś więcej to pytajcie, odnośnie poronienia mam wpisy w pamiętniku ale o nie też możecie śmiało pytać 😊. Jestem na maxa oswojona z tematem i nie jest to dla mnie tabu 😉.
    Przykro mi.
    Ja przeżyłam swoje 3 poronienie w czerwcu.
    Skończyło się szpitalem.
    U nas problem u męża trabslokacja 3 i 7.
    Pytasz czy może któreś z was być nosicielem 13, kariotyp wam to pokarze, ale ze swojego doświadczenia wiem, robiąc badania zarodków tzw Pgs, że u nas tylko 1 zarodek miał męża translokacje czyli za dużo 3 i za mało 7. Natomiast reszta zarodków miala Błędy w innych chromosomach nie związanych z męża translokacja .I bądź tu mądry.
    Lekarz mówił, że komórka może też przenieść wadę.
    Wada też mogłabyc przypadkowa i możecie mieć prawidłowe kariotypy

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które badały kariotyp przez testdna , czy wyniki faktycznie były tak jak deklarują do 21 dni roboczych?

  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Becky123 wrote:
    Dziewczyny, które badały kariotyp przez testdna , czy wyniki faktycznie były tak jak deklarują do 21 dni roboczych?

    Na razie czekam, to będzie 7 dzień (bez soboty i niedzieli). 😉 Wyniki badania płci i przyczyny poronienia przyszły mi w 5 i 6 dniu roboczym.

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Na razie czekam, to będzie 7 dzień (bez soboty i niedzieli). 😉 Wyniki badania płci i przyczyny poronienia przyszły mi w 5 i 6 dniu roboczym.

    U nas już 14 dzień a w przyszłym tyg mamy wizyte u immunologa i mam nadzieje , ze przyjda bo na kolejną znowu bedziemy czekać niewiadomo ile.

  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 20 stycznia 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Cześć Dziewczyny.
    Przeczytałam tu wszystkie wpisy...

    W skrócie:
    Mąż 24 lata, ja 26. Pierwszy cykl - prawdopodobnie ciąża biochemiczna, drugi cykl - ciąża zakończona poronieniem zatrzymanym w 8 tygodniu (zabieg 13.12.2021). Materiały poporonne trafiły do labo a tam płeć (chłopak) i przyczyna poronienia: trisomia chromosomu 13. I teraz tak: mój ginekolog poradził nam zrobić kariotypy, do tego pewnie dodam trombofilie a mężowi dorzucę hemochromatozę (co może wiele rozjaśnić).

    Jako tako nie mam problemu z zajściem w ciążę ale możemy mieć z mężem problem w czymś innym. Od wczoraj, kiedy to dostałam wynik, namiętnie czytam i szukam informacji o "13", dlatego będę wdzięczna o JAKIEKOLWIEK informacje. Po pierwsze chciałam się upewnić: "trzynastka" jest genetyczna, tak? W sensie takim, że ja lub mąż możemy być nosicielami? Mam w swojej dalszej rodzinie przypadki lekkich wad genetycznych (od strony mamy, więc dziedziczenie byłoby od babci bo akuratnie tam jej nieżyjący brat jest ojcem wujków, ojców chorych kuzynów) i się zastanawiam, czy to mogło tak ewoluować na "13".

    Wiem, że jedno poronienie z powodu tej wady nie wyklucza późniejszej, zdrowej ciąży ale chcemy się już zbadać na 100% a później z mężem będziemy podejmować dalsze decyzje. Jakbyście chciały wiedzieć coś więcej to pytajcie, odnośnie poronienia mam wpisy w pamiętniku ale o nie też możecie śmiało pytać 😊. Jestem na maxa oswojona z tematem i nie jest to dla mnie tabu 😉.


    Hej.Tak jak pisala Mila najlepiej wykonac badanie kariotypu.Zespół Patau moze powstac de novo lub w wyniku odziedziczenia translokacji po rodzicach.Zazwyczaj są to wady spontaniczne,ale warto się przebadać.

    Ultra-Dżasta, nowa_nienowa lubią tę wiadomość

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 21 stycznia 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Nie, nie. Trisomię Józia potwierdziło badanie przyczyny poronienia. Obecnie czekamy na wyniki kariotypów, które mają być do 20 dni roboczych... 😌 Szczerze pisząc - z jednej strony jestem ciekawa co wyjdzie a z drugiej, trochę obawiam się wyniku. Genetyka to "głębsza" sprawa. 😌

    Daj znać jak przyjdą wyniki. Oczywiście trzymam kciuki, żeby nie było translokacji!
    Jednak jesteście jeszcze młodzi i chwila czasu jeszcze jest, nawet gdyby wyszła translokacja.
    To oczywiście jest bardzo trudna droga i nikomu tego nie życzę 😔
    Jednak moj mąż już ma pare lat w peselu (44), ja tez już nie dwudziestka…
    Ciężko być dziadkami na zebraniach w szkole… 😩

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • tarragonaaa Koleżanka
    Postów: 36 11

    Wysłany: 27 stycznia 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Potrzebuję porady dobrego genetyka.
    Obecnie ciąża po ivf 14 tydzień. Według usg oraz testu podwójnego wszystko ok, ale niestety mąż ma translokacje zrównoważona t(3;11).
    Wynik kariotypu już był konsultowany z genetykiem z kliniki, w której się leczyliśmy, ale nie dowiedziałam się nic konkretnego. Lekarz nawet nie zanotował dokładnie punktów załamań i orzekł, że mamy 25% szans na urodzenie zdrowego dziecka a na pytanie jakie choroby mogłoby miec dziecko orzekł, że chorob może być bardzo dużo, bo są to długie chromosomy, według niego konieczna amniopunkcja.
    No i teraz się zastanawiam co mi da amniopunkcja poza wiedzą odnośnie kariotypu dziecka jeśli i tak nie uzyskam odpowiedzi jakich chorób mogę się u niego spodziewać a zabieg przecież jest inwazyjny.
    Dlatego chciałabym skonsultować wynik oraz dalsze postępowanie u innego specjalisty, najlepiej Warszawa ale inne miasta też. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

    2,5 roku starań
    10.2020 INVICTA W-wa FAMSI protokół długi - 6 kumulusów - 4 komórki - 2 komórki prawidłowe - 1 zarodek - 1 zarodek Cl6.2 podany w 5tej dobie => nieudany ET.
    ON 35lat: styczeń 2020r. obniżone parametry nasienia, 6% niska ruchliwość, 2% prawidłowa budowa, fragmentacja 28%.
    ONA 30lat: hashimoto, TSH 2,8 (Euthyrox 25), ASA w mianie 1:40, Czynnik VR2 homozygota, MTHFR C677T heterozygota, PAI-1 heterozygota, AMH 1,49, NK 19,5%, KIR BX: brakuje 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1 (zalecenia od dr P do ICSI: encorton, accofil, heparyna, acard).
    06.2020 - HYCOSY- macica prawidłowa, obustronnie drożne jajowody.
    04.2021 - NOVUM- Endometrioza?
    16.06.2021 - histeroskopia - prawidłowa- pobrano fragmenty endometrium do badania histopatologicznego i histochemicznego.
    16.06.2021r AMH - 1,53.
    16.06.2021r. ON - poprawa wyników- 5% prawidłowych plemników oraz 29% ruch postępowy, 42% ruch całkowity.
    22.06.2021r - wizyta startowa dr A.
  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tarragonaaa wrote:
    Cześć dziewczyny. Potrzebuję porady dobrego genetyka.
    Obecnie ciąża po ivf 14 tydzień. Według usg oraz testu podwójnego wszystko ok, ale niestety mąż ma translokacje zrównoważona t(3;11).
    Wynik kariotypu już był konsultowany z genetykiem z kliniki, w której się leczyliśmy, ale nie dowiedziałam się nic konkretnego. Lekarz nawet nie zanotował dokładnie punktów załamań i orzekł, że mamy 25% szans na urodzenie zdrowego dziecka a na pytanie jakie choroby mogłoby miec dziecko orzekł, że chorob może być bardzo dużo, bo są to długie chromosomy, według niego konieczna amniopunkcja.
    No i teraz się zastanawiam co mi da amniopunkcja poza wiedzą odnośnie kariotypu dziecka jeśli i tak nie uzyskam odpowiedzi jakich chorób mogę się u niego spodziewać a zabieg przecież jest inwazyjny.
    Dlatego chciałabym skonsultować wynik oraz dalsze postępowanie u innego specjalisty, najlepiej Warszawa ale inne miasta też. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

    Hej.
    Wszystko zależy od tego co z dana wiedza chcesz zrobic.Ja robilam nifty,poniewaz nasze chromosomy zawarte byly w mikrodelecjach/duplikacjach.Teraz ,gdybym miala wybierac zrobilabym amiopunkcje.Miałam konsultację u dr Ślęzaka.On przyjmuje we Wrocławiu.Prowadzi tez teleporady.Podejrzewam,ze zaleci amniopunkcje.
    P.S.To dobry znak,ze na usg jest wszystko dobrze.

    KateM lubi tę wiadomość

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • Kot kot Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 2 lutego 2022, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ,
    Potrzebuje waszej rady. Czy robiłyscie przed usg 12 tyg test Nifty? Czy najpierw usg 12 tyg a potem test? I czy nie lepiej zrobić amnipunkcji ? I co z wiarygodnością testu Nifty w przypadku translokacji matki? A może któraś z was robiła test Nipt?
    Ech dużo pytań czai się w głowie 🧐

  • Kot kot Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 2 lutego 2022, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tarragonaaa wrote:
    Cześć dziewczyny. Potrzebuję porady dobrego genetyka.
    Obecnie ciąża po ivf 14 tydzień. Według usg oraz testu podwójnego wszystko ok, ale niestety mąż ma translokacje zrównoważona t(3;11).
    Wynik kariotypu już był konsultowany z genetykiem z kliniki, w której się leczyliśmy, ale nie dowiedziałam się nic konkretnego. Lekarz nawet nie zanotował dokładnie punktów załamań i orzekł, że mamy 25% szans na urodzenie zdrowego dziecka a na pytanie jakie choroby mogłoby miec dziecko orzekł, że chorob może być bardzo dużo, bo są to długie chromosomy, według niego konieczna amniopunkcja.
    No i teraz się zastanawiam co mi da amniopunkcja poza wiedzą odnośnie kariotypu dziecka jeśli i tak nie uzyskam odpowiedzi jakich chorób mogę się u niego spodziewać a zabieg przecież jest inwazyjny.
    Dlatego chciałabym skonsultować wynik oraz dalsze postępowanie u innego specjalisty, najlepiej Warszawa ale inne miasta też. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

    Możesz się skonsultować z genetyk dr Dominiką Szczęsniak genetyk lub np dr Anna Kucińska - genetyk i ginekolog ( obie współpracują z IPiN w Warszawie oraz przyjmują tez prywatnie- w Internecie znajdziesz .
    Amniopunkcja określa kariotyp dziecka a wiec czy ma on translokację czy nie. Jeśli nie ma to znaczy ze jest zdrowy , może tez mieć translokację zrównoważona odziedziczona np po rodzicu.
    Amniopunkcja jest badaniem inwazyjnym i jest możliwe poronienie po jego wykonaniu ale podobno to bardzo rzadkie choć zdarza się. Amniopunkcję najczęściej wykonuje się ok 15 tyg.
    Najlepiej skonsultuj się z genetykiem .

  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 3 lutego 2022, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kot kot wrote:
    Dziewczyny ,
    Potrzebuje waszej rady. Czy robiłyscie przed usg 12 tyg test Nifty? Czy najpierw usg 12 tyg a potem test? I czy nie lepiej zrobić amnipunkcji ? I co z wiarygodnością testu Nifty w przypadku translokacji matki? A może któraś z was robiła test Nipt?
    Ech dużo pytań czai się w głowie 🧐

    Hej.Test Nifty robilam po usg,ale jednak warto zrobic amniopunkcje przy nieprawidlowym kariotypie.Jesli matka jest nosicielem transl. nifty nie jest zalecane.
    Test Nipt to inaczej m.in.Nifty.


    P.S.Amniopunkcja klasyczna i mikromacierz nie wykrywa translokacji zrownowazonej,inwersji itd...

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • Kot kot Znajoma
    Postów: 23 11

    Wysłany: 3 lutego 2022, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja1105 wrote:
    Hej.Test Nifty robilam po usg,ale jednak warto zrobic amniopunkcje przy nieprawidlowym kariotypie.Jesli matka jest nosicielem transl. nifty nie jest zalecane.
    Test Nipt to inaczej m.in.Nifty.


    P.S.Amniopunkcja klasyczna i mikromacierz nie wykrywa translokacji zrownowazonej,inwersji itd...

    Dzięki 😀
    Ja spotkałam się z różnymi opiniami co do testow z wolnego dna ( pomijam wiarygodność w przypadku translokacji matki) i są osoby które nie polecają testu Nifty ( Wykonywany w Chinach ) ale polecają test Nipt z Leuven ( wykonywany w Belgii). Oczywuscue różne firmy maja różne nazwy handlowe nieinwazyjnym testow prenataknych (w skrocie NiPT ) i w różnych terminach można je wykonywać np Nifty od 10 tyg a Nipt ( Belgia) od 12 tyg. ( ten poleca IMiD) . Ech no łatwo nie jest 😉
    Pytam was o Wasze doświadczenia bo to cenna wiedza.

  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 3 lutego 2022, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kot kot wrote:
    Dzięki 😀
    Ja spotkałam się z różnymi opiniami co do testow z wolnego dna ( pomijam wiarygodność w przypadku translokacji matki) i są osoby które nie polecają testu Nifty ( Wykonywany w Chinach ) ale polecają test Nipt z Leuven ( wykonywany w Belgii). Oczywuscue różne firmy maja różne nazwy handlowe nieinwazyjnym testow prenataknych (w skrocie NiPT ) i w różnych terminach można je wykonywać np Nifty od 10 tyg a Nipt ( Belgia) od 12 tyg. ( ten poleca IMiD) . Ech no łatwo nie jest 😉
    Pytam was o Wasze doświadczenia bo to cenna wiedza.

    Nie wiem co zawiera test nipt z Belgii.Ja sie zddcydowalam na Nifty,poniewaz w mikrodelcjach/duplikacjach zawarre byly nasze stranslokowane chromosomy.Potem gdzies wyczytalam,ze czulosc to tylko 50%,jesli chodzi o te wady.Zalowalam,ze nie zrobilam amniopunkcji.

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 7 lutego 2022, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja1105 wrote:
    Nie wiem co zawiera test nipt z Belgii.Ja sie zddcydowalam na Nifty,poniewaz w mikrodelcjach/duplikacjach zawarre byly nasze stranslokowane chromosomy.Potem gdzies wyczytalam,ze czulosc to tylko 50%,jesli chodzi o te wady.Zalowalam,ze nie zrobilam amniopunkcji.
    My nie wiedzieliśmy o translokacji męża, kiedy udało nam się z córka. Kolejne poronienia nakierowaly nas na dalsza diagnostykę no i wyszło…
    Nie wiemy nadal jaki status ma córcia.
    Czy wy już zdecydowaliście się żeby sprawdzić?
    Jak to wyglada? Skąd skierowanie do badania?
    Nasza córa chyba nie odbiega z rozwojem od rówieśników. Ale jednak ciagle gdzieś jest pewien podskórny niepokój czy wszystko jest w porządku.

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 7 lutego 2022, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Nie, nie. Trisomię Józia potwierdziło badanie przyczyny poronienia. Obecnie czekamy na wyniki kariotypów, które mają być do 20 dni roboczych... 😌 Szczerze pisząc - z jednej strony jestem ciekawa co wyjdzie a z drugiej, trochę obawiam się wyniku. Genetyka to "głębsza" sprawa. 😌
    Daj znać czy macie już wyniki kariotypow. Kciukasy dla was zaciśnięte 🙏🏼🤞🏼🙏🏼🤞🏼

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • sylwiiia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 7 lutego 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Dziewczyny czy badanie kir i kardiotyp to to same badanie? 🙏

‹‹ 71 72 73 74 75 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ