X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 7 lutego 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiiia wrote:
    Czesc. Dziewczyny czy badanie kir i kardiotyp to to same badanie? 🙏
    Badanie kir ma na celu ustalenie nieprawidłowości w implantacji zarodka i jego powodów.
    Kariotyp natomiast określa nieprawidłowości w łańcuchu genetycznym.
    To dwa różne pojęcia

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • sylwiiia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 7 lutego 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa_nienowa wrote:
    Badanie kir ma na celu ustalenie nieprawidłowości w implantacji zarodka i jego powodów.
    Kariotyp natomiast określa nieprawidłowości w łańcuchu genetycznym.
    To dwa różne pojęcia
    To lepiej po pierwszej nieudanej procedurze in vitro lepiej zrobic to badanie kir. Mam racje?
    Czy polecacie zrobic jeszcze jakies dodatkowe badania? 🙏

  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 7 lutego 2022, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiiia wrote:
    To lepiej po pierwszej nieudanej procedurze in vitro lepiej zrobic to badanie kir. Mam racje?
    Czy polecacie zrobic jeszcze jakies dodatkowe badania? 🙏
    A mieliście sprawdzane kariotypy? Bo do INV to z zasady jest to jedno z podstawowych badań.

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • sylwiiia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 7 lutego 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa_nienowa wrote:
    A mieliście sprawdzane kariotypy? Bo do INV to z zasady jest to jedno z podstawowych badań.
    Nie, mialam tylko robiony pakiet trombofili. Wyszel czynnik v leiden, pai-1 i mthr w ukladzie heterozygotycznym.

  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 7 lutego 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiiia wrote:
    Nie, mialam tylko robiony pakiet trombofili. Wyszel czynnik v leiden, pai-1 i mthr w ukladzie heterozygotycznym.
    Kariotypy to jedno z ważniejszych badań przy niepowodzeniach. Na wyniki trochę się czeka i nie są tez tanie. Ale uważam, ze jest to bardzo ważne badanie.

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • sylwiiia Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 7 lutego 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z dziewczyn robila badanie kardiotypu w Warszawie? Moze polecicie gdzie mozna szybko i w miare dobrej cenie wykonac to badanie? 🙏

  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 7 lutego 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, w Warszawie MULTIMED. Koleżanka z innego wątku tam robiła i bardzo szybko przyszły jej wyniki.

    Natomiast nie polecam testdna.pl bo... Czekam już miesiąc i nie zapowiada się, by wyniki były w bliższym czasie. W zeszłym tygodniu przysłali mi info, że badanie się wydłuży, przy czym wydłużenie nie świadczy o złych wynikach... Cóż. Może gdyby tego nie dodali myślałabym, że jest okej ale teraz to się "lekko" stresuję. 😌

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2022, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Cześć, w Warszawie MULTIMED. Koleżanka z innego wątku tam robiła i bardzo szybko przyszły jej wyniki.

    Natomiast nie polecam testdna.pl bo... Czekam już miesiąc i nie zapowiada się, by wyniki były w bliższym czasie. W zeszłym tygodniu przysłali mi info, że badanie się wydłuży, przy czym wydłużenie nie świadczy o złych wynikach... Cóż. Może gdyby tego nie dodali myślałabym, że jest okej ale teraz to się "lekko" stresuję. 😌

    Nie wiem czy już dostałaś wynik ale mnie też wysłali taka sama odp jak pytałam o status badania. U nas wynik jest prawidłowy, nie stresuj się na zapas.

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 2 marca 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dawno mnie tutaj nie było...
    Dodam moje doświadczenia z nifty i kariotypami.
    Kariotyp moj i męża badaliśmy w alabie, alab wysyla próbki do Warszawy, czekaliśmy kilka tyg. Kariotypy dzieci badalismy juz po skierowaniu od pediatry do genetyka i genetyk zlecal badanie w ramach nfz. Podczas wizyty w poradni genetycznej krew do badania zostala pobierana. Tak samo bylo w poradni w Szczecinie czy Poznaniu. Wynik ze Szczecina otrzymalismy na kolejnej wizycie córki a w Poznaniu kolejnej córki wynik pobralam online. Jesli kariotypy są prawidlowe to nie ma potrzeb dalszej diagnostyki, chyba ze są jakies inne niepokojące sprawy.
    Co do nifty to mialam kilka razy wykonywane to badanie i o dziwo w 2017 roku bez problemu przyjęto próbkę i dokonano badania, gdzie byla informacja o mojej translokacji jak i historii obciazajacej położniczej, wynik prawidlowy, zdrowa corka. W 2020roku rowniez mialam robiony test nifty ale laboratorium nie przyjęło probki do badan z przyczyn mojej translokacji.. zrobilam wiec test sanco (aktualnie bada laboratorium to ktore wczesniej obslugiwalo nifty). Amniopunkcji w zadnej z 5 ciąż nie robilam. Tym bardziej po diagnozie z moja translokacja i prawidlowych testach dna plodowego. Zaden lekarz a trochę ich konsultowalo moje ciąże nie proponowal amnio, kiedy mowilismy ze bedziemy decydować sie na test nipt.
    Moja translokacja zrównoważona 13,14. Mąż prawidlowy kariotyp. Więcej trudności nie mamy. Tylko i aż trzeba bylo geny oszukać. Dwa razy się udało 😊

    nowa_nienowa lubi tę wiadomość

  • nowa_nienowa Koleżanka
    Postów: 91 18

    Wysłany: 5 marca 2022, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja1314 wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno mnie tutaj nie było...
    Dodam moje doświadczenia z nifty i kariotypami.
    Kariotyp moj i męża badaliśmy w alabie, alab wysyla próbki do Warszawy, czekaliśmy kilka tyg. Kariotypy dzieci badalismy juz po skierowaniu od pediatry do genetyka i genetyk zlecal badanie w ramach nfz. Podczas wizyty w poradni genetycznej krew do badania zostala pobierana. Tak samo bylo w poradni w Szczecinie czy Poznaniu. Wynik ze Szczecina otrzymalismy na kolejnej wizycie córki a w Poznaniu kolejnej córki wynik pobralam online. Jesli kariotypy są prawidlowe to nie ma potrzeb dalszej diagnostyki, chyba ze są jakies inne niepokojące sprawy.
    Co do nifty to mialam kilka razy wykonywane to badanie i o dziwo w 2017 roku bez problemu przyjęto próbkę i dokonano badania, gdzie byla informacja o mojej translokacji jak i historii obciazajacej położniczej, wynik prawidlowy, zdrowa corka. W 2020roku rowniez mialam robiony test nifty ale laboratorium nie przyjęło probki do badan z przyczyn mojej translokacji.. zrobilam wiec test sanco (aktualnie bada laboratorium to ktore wczesniej obslugiwalo nifty). Amniopunkcji w zadnej z 5 ciąż nie robilam. Tym bardziej po diagnozie z moja translokacja i prawidlowych testach dna plodowego. Zaden lekarz a trochę ich konsultowalo moje ciąże nie proponowal amnio, kiedy mowilismy ze bedziemy decydować sie na test nipt.
    Moja translokacja zrównoważona 13,14. Mąż prawidlowy kariotyp. Więcej trudności nie mamy. Tylko i aż trzeba bylo geny oszukać. Dwa razy się udało 😊

    Przepraszam jeśli moje pytanie będzie zbyt nachalne… ale jaki był wynik kariotypow dzieci? My mamy córkę jeszcze zanim dowiedzieliśmy o translokacji męża. Boje się sprawdzić, jak również następnych starań o rodzeństwo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2022, 16:20

    Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 7 marca 2022, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa nienowa, z racji ze forum anonimowe to odpowiem. Pół na pół wyszło finalnie. Czyli jeden prawidłowy kariotyp, jeden taki jak moj. Prawnie to nawet u pediatry czy np.specjalisty neurologa czy okulisty, laryngologa nie powinnam nawet mowic ze np.ta corka ma kariotyp nieprawidlowy. Tak nas genetyk pouczyl, z resztą na rozwoj ta translokacja nie wplywa, a lekarze czasem lubia zwalac winę na cos na co nie powinni..
    Ciezko się zyje z taką wiedzą ale zdecydowanie lzej niz ze świadomością ze moglam zbadać a tego nie zrobilam. Nie zastanawiam sie czy taki czy inny katiotyp mają bo juz znamy wynik i mamy czas na oswojenie, na ew.zbieranie kasy, na wprowadzenie corki w odpowiednim czasie w ten temat. Opisuję też to w jej księdze pamiątkowej..

    nowa_nienowa lubi tę wiadomość

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 7 marca 2022, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa nienowa poza tym może czarno to zabrzmi ale mozemy zginąć w jakims wypadku oboje z mężem zanim corce bysmy powiedzieli o naszej historii i co wtedy? Bedzie dorosła i przykladowo bedzie przechodzić przez to co ja przeszlam? Ja po 2 ciazach dowiedzialam sie o transkokacji, a moglam wcześniej gdyby tylko moja rodzina chciala nie ukrywac przede mna trudnosci z rozrodem, poronien, martwych urodzen. Moze wcześniej zdecydowalabym sie na dzieci, nie obwinialabym się za ciąże, moj mąż mialby mniej stresu ze moze to przez niego.. poza tym badania kosztują i nam sie to powinno nalezec z palcem w d.z NFZ gdybysmy tylko wiedzieli ze dalej w rodzinie byly przypadki jw, a tak płacilismy ze swoich pieniędzy.

    nowa_nienowa lubi tę wiadomość

  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 7 marca 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny sorki, że się wcinam, ale dziś odebrała moje i męża badania kariotypu. U męża jest ok, ale u mnie wyszło "mos 45,X(1)/ 47,XXX(1)/46,XX(26)" obecność mozaikowego nieprawidłowego kariotypy żeńskiego, w jednej linii komórkowej z monosomią chromosomu X (4%), a w drugiej linii z trisomią chromosomu X (4%). Czy z takim wynikiem mam w ogóle szansę na ciąże? Staramy się 6 lat, była i inseminacja i in vitro i dalej nic. Może coś podpowiecie bo nim pójdę do genetyka to zwariuje.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 10 marca 2022, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorek83 wrote:
    Hej, dziewczyny sorki, że się wcinam, ale dziś odebrała moje i męża badania kariotypu. U męża jest ok, ale u mnie wyszło "mos 45,X(1)/ 47,XXX(1)/46,XX(26)" obecność mozaikowego nieprawidłowego kariotypy żeńskiego, w jednej linii komórkowej z monosomią chromosomu X (4%), a w drugiej linii z trisomią chromosomu X (4%). Czy z takim wynikiem mam w ogóle szansę na ciąże? Staramy się 6 lat, była i inseminacja i in vitro i dalej nic. Może coś podpowiecie bo nim pójdę do genetyka to zwariuje.
    Witaj. Rozwiązaniem jest podejście do kolejnego in vitro i zbadanie zarodków tzw Pgs.
    Niestety to drogie badanie. W jakiej klinice się leczysz?

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 11 marca 2022, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Witaj. Rozwiązaniem jest podejście do kolejnego in vitro i zbadanie zarodków tzw Pgs.
    Niestety to drogie badanie. W jakiej klinice się leczysz?

    Zaczęłam leczyć się w NOVUM Warszawa, to już moja 4 klinika, ale dopiero w niej zlecono mi badanie kariotypów i wyszedł mi taki "kwiatek". Jestem już po 5 in vitro i przy każdej procedurze mam jeden lub 2 zarodki bo moje komórki są kiepskie. Za tydzień mam konsultacje z genetykiem w Novum, ale u nich nie robią chyba takich badań zarodków.

  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 11 marca 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiiia wrote:
    Czy ktoras z dziewczyn robila badanie kardiotypu w Warszawie? Moze polecicie gdzie mozna szybko i w miare dobrej cenie wykonac to badanie? 🙏

    Ja robiłam w swojej klinice NOVUM Warszawa, płaciłam 425 zł za osobę. Polecić też mogę MEDGEN Warszawa.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1327 647

    Wysłany: 11 marca 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorek83 wrote:
    Zaczęłam leczyć się w NOVUM Warszawa, to już moja 4 klinika, ale dopiero w niej zlecono mi badanie kariotypów i wyszedł mi taki "kwiatek". Jestem już po 5 in vitro i przy każdej procedurze mam jeden lub 2 zarodki bo moje komórki są kiepskie. Za tydzień mam konsultacje z genetykiem w Novum, ale u nich nie robią chyba takich badań zarodków.
    Myślę, że Novum robi to badanie.
    Tylko żeby zrobić to badanie trzeba mieć zarodki z 5 doby czyli blastcysty.
    Twoje komórki mogą przenosić wady ze względu na nieprawidłowy kariotyp.
    Porozmawiaj z genetykiem on coś doradzi.


    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 14 marca 2022, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorek może sprawę rozwiąże komórka jajowa lub cały zarodek od dawcy?

  • Dorek83 Przyjaciółka
    Postów: 90 21

    Wysłany: 14 marca 2022, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczę co mi powie genetyk i doktor Lewandowski w Novum, ale pewnie w takim przypadku zaproponują mi to o czym piszesz Nadzieja1314, tylko to nie jest taka łatwa decyzja. Raczej myślę o KD bo u męża wszytko ok, tylko KD jest strasznie drogie.

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 14 marca 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorek83 wrote:
    Zobaczę co mi powie genetyk i doktor Lewandowski w Novum, ale pewnie w takim przypadku zaproponują mi to o czym piszesz Nadzieja1314, tylko to nie jest taka łatwa decyzja. Raczej myślę o KD bo u męża wszytko ok, tylko KD jest strasznie drogie.
    Oczywiscie ze nie jest to latwa decyzja. Latwo się pisze. I tak naprawdę nigdy nie wiemy jak byśmy się zachowali gdyby była taka propozycja. Życzę Wam jak najlepiej. Nie wiesz jakie będą prognozy genetyka. Przygotować się możecie na różne ewentualności i bedziecie juz choć trochę przygotowani na wizytę aby zadawać sensowne pytania, a nie zaskoczeni z oczami jak 5zl.
    Badanie zarodkow, są różne metody, ew.dawcy i tutaj tez jest kilka możliwości. Każdy sposób będzie dla Was dobry aby osiagnac upragnione szczęście. Nie bylam przed takimi dylematami, bo los zechcial inaczej, ale pamietam po diagnozie nieprawidłowego kariotypu i poszperaniu internetu, ze chcialam pojsc jak dla mnie( jak na moja sytuacje) mega na łatwiznę i wybrac invitro z komórka dawczyni i badaniem zarodkow. Nie zdawalam sobie sprawy z tego jak obciazajace są dla organizmow procedury.

‹‹ 72 73 74 75 76 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ