X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • Bella1290 Koleżanka

Wysłany: 17 czerwca, 20:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny to znow ja... pisalam ze mialam 1poronienie i 1 zdrowa ciaze, no wiec niestety znow jest zle. Beta juz spada, byla 32 pozniej 50 pozniej 82 i spadla znow dzis do 53. Ginekolog mowi, ze da mi skierowabie di poradni genetycznej. Jak to wyglada, czy jak dostane takie skierowanie to genetyk wypisze skierowanie na badanie kariotypu? Chcialam je zrobic prywatnie ale teraz w zwiazku z przeprowadzka splukalismy sie z kasy i raczej przez najblizsze pol roku i tak nie bedziemy sie starac... ile trwa oczekiwanie na badanie kariotypu na nfz? Czy jednak lepiej prywatnie?

• Paulina_3250 Znajoma

Wysłany: 17 czerwca, 21:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    Hej dziewczyny to znow ja... pisalam ze mialam 1poronienie i 1 zdrowa ciaze, no wiec niestety znow jest zle. Beta juz spada, byla 32 pozniej 50 pozniej 82 i spadla znow dzis do 53. Ginekolog mowi, ze da mi skierowabie di poradni genetycznej. Jak to wyglada, czy jak dostane takie skierowanie to genetyk wypisze skierowanie na badanie kariotypu? Chcialam je zrobic prywatnie ale teraz w zwiazku z przeprowadzka splukalismy sie z kasy i raczej przez najblizsze pol roku i tak nie bedziemy sie starac... ile trwa oczekiwanie na badanie kariotypu na nfz? Czy jednak lepiej prywatnie?
    Cześć ja robiłam badanie kariotypu na nfz. Jak się dodzwoniłam do poradni to polecill, aby mąż też załatwił sobie skierowanie bo jak badają to parę. Skierowanie uzyskał od lekarza rodzinnego na teleporadzie, a wiec beż najmniejszych problemów. My ogólnie robiliśmy badanie w Opolu, niemniej jednak czas oczekiwania na wizytę 4 miesiace. Na miejscu odrazu po skierowaniu od lekarki pobrali nam krew. Na wynik czekaliśmy 1 miesiąc czasu po czym zostaliśmy umówieni na teleporade gdzie genetyk omówiła nasze wyniki.

Ona 34- AMH 5,9, niedoczynnośc tarczycy, IO, Kariotyp inwenrsja pericentryczna chromosomu 9 ( wg genetyka ok- prawidłowy wariant)

ON- 41 azoospermia, biopsja - mamy pleminiki, kariotyp ok
    06.2022- I procedura ( pobrano 16 oocytów) Invimed Wrocław
    20.06.2022- tranfer 8a ( zamrozonych 5 blastek 4x4AA,1 X4AB) poronienie zatrzymane 9 tydz.
  • Bella1290 Koleżanka

Wysłany: 18 czerwca, 07:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje, a mam jeszcze pytanie - czy ktos z Was zdecydowal sie na in vitro z pgd i na czym wlasciwiw to pgd polega - badaja zarodek tylko pod kątem konkretnej translokacji, czy badaja tez inne chromosomy? Czy pozniej komus dziecko urodzilo sie zdrowe i bez innych wad wrodzonych?

Susannah lubi tę wiadomość

• KateM Autorytet

Wysłany: 31 lipca, 13:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Jestem w takcie drugiej procedury ivf.
    Zdecydowaliśmy się zbadać kariotypy. Niestety u męża wyszła nam translokacja zrownowazona wzajemna pomiędzy chromosomem 11 i 22.
    Idziemy w sierpniu do genetyka we Wroclawiu prof Marii Sąsiadek, aby dowiedzieć się o zaleceniach. Wiem, że do 10 tyg ciąży muszę się zgłosić do poradni genetycznej i zrobić amniopunkcję. Nie chcieliśmy badać zarodków, ale im dalej w las, tym więcej wątpliwości. Przeczesałam już pół internetu i znalazłam grupę ang. Na fb dotycząca tej translokacji. Nie chciałabym sprowadzać na ten świat dzieciątka, które będzie chorowało, umrze lub będzie zmagało się z niepłodnością bo to nie fair.
    Mam w głowie duży mętlik.

Ona 31 lat
    niedoczynność, hashimoto - euthyrox 62,5
    Kir AA

On 33 lat
    Morfologia 0%
    Fragmentacja DNA - 28%
    ŻPN II st
    Kariotyp NOK - translokacja zrównoważona

03.2022 pierwsze IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️
    08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1
    05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb

06.2022 długi protokół IVF …
    04.07 punkcja ✔️
    Czekają na nas ❄️❄️❄️❄️

08.09 transfer 1BB, accofil + acard
    14.09 6dpt <0.2

Staramy się od 2020

"Uczę się ufać tej podróży, nawet jeśli jej nie rozumiem."
  • nowa_nienowa Koleżanka

Wysłany: 14 sierpnia, 14:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateM wrote:
    Hej,
    Jestem w takcie drugiej procedury ivf.
    Zdecydowaliśmy się zbadać kariotypy. Niestety u męża wyszła nam translokacja zrownowazona wzajemna pomiędzy chromosomem 11 i 22.
    Idziemy w sierpniu do genetyka we Wroclawiu prof Marii Sąsiadek, aby dowiedzieć się o zaleceniach. Wiem, że do 10 tyg ciąży muszę się zgłosić do poradni genetycznej i zrobić amniopunkcję. Nie chcieliśmy badać zarodków, ale im dalej w las, tym więcej wątpliwości. Przeczesałam już pół internetu i znalazłam grupę ang. Na fb dotycząca tej translokacji. Nie chciałabym sprowadzać na ten świat dzieciątka, które będzie chorowało, umrze lub będzie zmagało się z niepłodnością bo to nie fair.
    Mam w głowie duży mętlik.

Badanie zarodkow pozwoli jedynie wykluczyc transfer zarodka z niezrownowazona translokacja. Niestety nie ma opcji, aby transferowac zarodek, ktory jest zupelnie zdrowy ( czyli nie ma translokacji matki badz ojca).
    Mam te samy obawy, bo nie chce, aby dziecko bylo swiadomie sprowadzone na ten swiat i w przypadku odziedziczenia translokacji, meczylo sie tak jak my :(

Nieprawidlowy kariotyp ( 3;8 )
    wiele poronienien miedzy 7-13 tc
‹‹ 72 73 74 75 76
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ