X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila bardzo mi przykro, ze tym razem sie nie udalo. Trzymam kciuki na nastepny raz. Masz jeszcze 3 zamrozone Blastki tak ? Moze nastepnym razem sprobuj ze sterydem.... Moze pomoze w implantacji. Ja ciagle mysle, ze mi steryd i intralipid pomogl. Wprawdzie dostalam od razu zwolnienie od lekarza z powodu korony, ale pomoglo bralam steryd do konca 3 miesiaca. Jedna dziewczyna z invicty dostala ze mna tez 2 x intralipid i nie miala powyzszonych NK tylko na implantacje. Moze zapytaj lekarza co moze zwiekszyc szanse na implantacje.
    Mi rok temu w grudniu tez sie nie udalo i to z dwoma blaskami :( Nie mialam wtedy jeszcze sterydu i intralipidu.

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stanka a czy bierzesz progesteron, magnes i nospe max ? Mi lekarka polecila brac profilaktycznie Magnes i 200 mg utrogest ( progesteron dopochwowo) na noc , aby Unikac skurczy. Magnes mowila, ze nie zaszkodzi nawet wieksze ilosci. Jak czuje ze mam dziwne uczucie w brzuchu to biore nospe polowe. Extra sobie w Polsce kupilam bo tu u mnie nie ma. Mialam wczoraj USG polowkowe i ja mam bardziej powietrze w brzuchu co czasami boli i daje uczucie napietego brzucha . Mam nadzieje, ze twoje plamienia i bole szybko przemina. Ja caly czas tez wypoczywam i na wszelki wypadek leze. Teraz jestem w 19 tyg +5 dni. Dziecko wazy 350 gr. Tez ciagle tylko mysle aby dotrwac minimum do 7 miesiaca bo wtedy dzidzius przezyje.

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Dziewczyny zaczynam pod koniec grudnia pierwsza procedure IVF z PGS, ale czuje się z tym samotna i boję się co będzie. Czy wystarczy moich komórek, czy się zaplodnia, przetrwają, czy choć część zarodkow będzie zdrowa. Jakie wyniki będzie miał akurat mój mąż czy to starczy czy wszystko będzie na nic? co powirm w pracy i czy to jakos pogodze? Czy jak się uda to będę się nadal bać przez całą ciążę? Jakoś Malo co mnie cieszy, zajmuje sie glownie praca. Wychodzę ciemno, wracam też ciemno. Pracuje tyle że zapominam jeśćalbo jem dopiero wieczorem za cały dzień choć miałam zdrowo się trzymać i dbać o siebie. Przed pandemia prowadziłam jeszcze zajęcia fitness i kochalam to, bylam bardziej pogodna i pozytywna a teraz wszystko się posypało. Translokacja to okropna rzecz, poznałamkilka pozytywnych.... ale wiele smutnych historii. Ten rok jest po prostu do dupy🙈 przepraszam... Ale musiałam.

    Olympionica musisz koniecznie myslec pozytywnie. Ja jestem po invitro, ale z komorkami dawczyni. Jestem nosicielka ciezkiej wady genetcznej. 3 transfer udany. Sprobuj zaczac zdrowo jesc. PiJ swieze soki z warzyw. Jedz orzechy szczegolnie te brazylijskie. Moze do pracy owsianki z orzechami i owocami bierz. Ja sporo przed transferem bralam tez witaminy omega 3, wit d3, folian, b12 i b6 . Poczytaj moze jakie produkty sprzyjajom jakosci komórek i tez nasienia . Przeczytam wczoraj u ginekologa, ze na jakosc nasienia swietnie sprzyja pomidor . Wszelkie zupy, sosy,soki i pomidory. Nigdy wczesniej nie slyszalam o tym. Mój maz bral tez witaminy centrum i tabletki omega 3 1000 mg. Nie nosil obcislej bielizny itp.Jakosc nasienia sie znacznie poprawila :) Trzymam za was kciuki.

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stanka tak sobie o tobie mysle i sie zastanawiam. Pobrali ci probke sluzu i wyslali do badan do laboratorium? Bo mi czesto ginekolog sprawdza czy bakterii nie ma. One powoduja czesto skurcze.

  • Stanka36 Autorytet
    Postów: 615 527

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, przyjmuje progesteron besins 2× 100 mg na noc, a magnez, nospe maxx kilka razy dziennie i nadal boli. Lekarz mowi, ze to moze od rozciagania macicy ale z tego co czytam dziewczyny maja raczej krotki ból w pachwinach czy po bokach jak sie brzuszek rozciaga (takie ukłucia) a ja mam typowy ciągly ból miesiaczkowy. Boje się też tego, ze to może konsekwencje operacji na macicy (miałam dwukrotnie usuwaną przegrodę) i że macica ma problem z rozciagliwoscią. Może sa tam jakies zrosty .. ehh.. sto myśli na minutę.

    Wczoraj lekarz pobrał wymaz z szyjki macicy, zrobili mi badania krwi, moczu. Czekam na wyniki. Profilaktycznie dostalam lek na oczyszczenie dróg moczowych. Dzisiaj rozpoczety 17 tydzień.

    Skąd Ania powietrze w brzuchu? Chodzi o jelita? Jak wyszly połowkowe? Wszystkie parametry dobre? Jakie masz AFI ( wody plodowe)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2020, 23:27

    Hashimoto, Pai-1 4G homo, nk 17 %, th1 wysokie, amh 3,76
    01.2020 - sis,2x histero, usuniecie przegrody
    Zmiana Vitrolive Szczecin----> Invicta Gdańsk
    On- slabe nasienie, translokacja rob. 45 xy ( 13,14)
    01.06.2020 14 kumulusow-13 MII- IMSI - 8 ❄
    20.06.2020 10 kumulusow - 6 MII - IMSI - 2 ❄
    8 badanych PGS - 5 zdrowych ❄

    26.08. - transfer 6.1.1.
    6dpt - bhcg 9, 8 dpt - bhcg 32, 9 dpt - bhcg 56, 12 dpt - bhcg 220, 14dpt - bhcg 600, 17 dpt - bhcg 1867

    3.05.2021 ❤ "Dokądkolwiek pójdę poniosę za sobą twój pierwszy krzyk..."
  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stanka36 wrote:
    Tak, przyjmuje progesteron besins 2× 100 mg na noc, a magnez, nospe maxx kilka razy dziennie i nadal boli. Lekarz mowi, ze to moze od rozciagania macicy ale z tego co czytam dziewczyny maja raczej krotki ból w pachwinach czy po bokach jak sie brzuszek rozciaga (takie ukłucia) a ja mam typowy ciągly ból miesiaczkowy. Boje się też tego, ze to może konsekwencje operacji na macicy (miałam dwukrotnie usuwaną przegrodę) i że macica ma problem z rozciagliwoscią. Może sa tam jakies zrosty .. ehh.. sto myśli na minutę.

    Wczoraj lekarz pobrał wymaz z szyjki macicy, zrobili mi badania krwi, moczu. Czekam na wyniki. Profilaktycznie dostalam lek na oczyszczenie dróg moczowych. Dzisiaj rozpoczety 17 tydzień.

    Skąd Ania powietrze w brzuchu? Chodzi o jelita? Jak wyszly połowkowe? Wszystkie parametry dobre? Jakie masz AFI ( wody plodowe)?


    Czesc Stanka w czwartek miałam tylko badania kontrolne u mojej ginekolog. Zmierzyla dziecko. Stwierdzila, ze wszystkie ok. Powiedziala ze wody plodowe ok i szyjki macicy zamknieta i tez ok. 15.12 mam usg prenatalne tam gdzie miałam test PAPPA i usg genetyczne wiec dowiem sie wiecej. To powietrze u mnie jest od zaparc. Mam czasami wlasnie takie problemy. Mam tez ciagle ochote na wode gazowana. Miałam czas ze po niegazowanej zwracalam :/. Moj brzuszek jest spory. Mxsle ze to od wody gazowanej.Nosze ubrania ciazowe, ale pani Doktor mowila mi po badaniu ze w brzuchu powietrze jest wiec tez jest troszke wiekszy. Tez mowila ze mam uwazac na owoce, aby nie dostac cukrzycy ciazowej. Ostatnio przez 3 tygodnie przytylam 3 kilo. Troche duzo. Czuje bardzo wyraznie ruchy dziecka :). Ja mam czasami takie lekkie bole w pachwinach, ale sa dziewczyny ktore maja bardzo silne bole. U mnie tez ten brzuch byl rozciagniety przez pierwsza ciaze mimo to czuje bole czasami kiedy wszysko tam sie rozciaga i rosnie.

    Stanka36 lubi tę wiadomość

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 5 grudnia 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i zapomnialam napisac, ze w czwartek miałam pierwsze badanie KTG. Ok 15 minut sprawdzali czy serduszko dobrze bije. Lezalam sobie z takim pasem na brzuchu, a maszyna pokazywala zapis bicia serca dziecka. Pierwsze raz miałam to badanie :)

    Stanka36 lubi tę wiadomość

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 16 grudnia 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, co u was slychac?

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka, my bez sił, szpital tez mamy zaliczony. Z dzidzią wszystko super, za to mnie co chwilę coś dochodzi aż się nie chce pisać. Mimo że to 3 trymestr to mam wrażenie że i 1 i 2 pod względem objawów i dyskomfortów nie skończył się. Nie ma co narzekać, trzeba dotrwać. Jeszcze 7-8 tygodni damy radę.
    Na ktg sprawdza się czynność skurczową macicy, oprócz serduszka. W pozniejszej ciąży tak 30 minut minimum jednorazowo standardowo jest. W tej ciąży też juz ktg zaliczylismy.

    Co u innych dziewczyn? Cisza trochę nastała.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 17 grudnia 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam wizytę więc dowiem się czy nie mam torbieli albo wodniaków bo u mnie po punkcji lubią powstawać.Mam nadzieję że transfer odbędzie się w kolejnym cyklu ale tym razem biorę steryd.Jutro badam zespół antyfosfolipidowy.Muszę chyba sama się diagnozować :)

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila liczę na dobre wyniki po wizycie. Bardzo bym chciała aby wszystko układało się po Twojej myśli.

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ja jestem po USG polowkowym. Z dzieckiem wszystko dobrze. Wazy 450 gram. Czesto sie rusza. Ja wypoczywam. Sporo leze. Brzuszek coraz wiekszy. Odliczam tygodnie teraz mam 21+5 dni. Boje sie wczesnego porodu. Biore magnez 2 x dziennie. Z nieprzyjemnych objawow zostal mi mocno wyczulony wech. Nadzieja zycze Ci, abys sie dobrze czula i nie musiala do szpitala. Ciesze sie, ze z twoim dzieckiem wszystko dobrze ❤️.
    Mila wierze, ze nie masz torbieli i wodniakow. Musi byc dobrze. Daj znac jak bedziesz po badaniu. Trzymam kciuki za nastepny transfer.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja po wizycie. Torbieli i wodniaków brak , powiedziałam lekarzowi o skurczach po transferze więc zbadal mi kurczliwosc .wyszło że tych skurczy jest za dużo i teraz zamiast estrofemu od 3dc mam brać plastry.zmiana ich co 3 dni .dostałam też steryd. Klasy blastek to 2x4aa i 3aa😋😊.oby teraz się udało. Niech wasze dzieciaczki rosną zdrowo 😘

    Anka 32 lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila to super że torbieli i wodniaków brak. Co do reszty to tylko powiem powodzeniem, niech się uda, w przyszlym roku będzie dzidzia na świecie. 😊😊😊😊

    mila82 lubi tę wiadomość

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, u mnie dzień za dniem mija, coraz blizej do startu stymulacji. Mam juz pierwsze leki wykupione, po prostu czekam na 27.12 kiedy mam wziac ostatnia pigulke i czekac na okres. :) Wiem, ze musimy podejsc do pierwszej procedury i jak bedzie co bada to do pierwszego PGS, zeby wogole zobaczyc co nam wyjdzie, jakie mamy realne szanse i zdecydowac co dalej. Staram sie zyc w miare dobrze, starac sie w pracy, dbac o relacje z mezem, nie dawac sie czarnym myslom. Dziekuje Wam za dobre slowa, ktore tu wczesniej dla mnie zostawilyscie, gdy mialam gorszy humor :*

    mila82, Anka 32 lubią tę wiadomość

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Kochane ja po wizycie. Torbieli i wodniaków brak , powiedziałam lekarzowi o skurczach po transferze więc zbadal mi kurczliwosc .wyszło że tych skurczy jest za dużo i teraz zamiast estrofemu od 3dc mam brać plastry.zmiana ich co 3 dni .dostałam też steryd. Klasy blastek to 2x4aa i 3aa😋😊.oby teraz się udało. Niech wasze dzieciaczki rosną zdrowo 😘

    Mila dobrze ze wykrywaja kolejne rzeczy, moze jednak znajda w koncu, szkoda ze wiekszosc takich tematow poruszanych jest z inicjatywy pacjentki. Widze w stopce ze ANA dodatnie i to u Ciebie chyba cos nowego, co to znaczy? Omowilas z kims konkretnym te wyniki?

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Mila dobrze ze wykrywaja kolejne rzeczy, moze jednak znajda w koncu, szkoda ze wiekszosc takich tematow poruszanych jest z inicjatywy pacjentki. Widze w stopce ze ANA dodatnie i to u Ciebie chyba cos nowego, co to znaczy? Omowilas z kims konkretnym te wyniki?
    Do stymulacji coraz bliżej :).Ja Ana robiłam już w czerwcu i wyszły mi pozytywne tzn miano 1:160 i dr G przepisał mi steryd do transferu.Rozbiłam z tego względu , że miałam problem ze stawami , bolały mnie nadgarstki.W dobie początkowej pandemii dostałam pól tabletki medrolu , natomiast teraz do kolejnego transferu już mam brać całą tabletkę.Wyczytałam , że po pół roku przy mianie 1:160 powinno się badanie powtórzyć więc powtórzyłam.Na własną rękę zrobiłam też zespół antyfosfolipidowy ale wyniki za około 28 dni :(.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila a jaki masz typ ANA? Jakie świecenie? Szczegółowe ANA robilas?
    Mi we wrześniu wyszly ANA dodatnie, 1:100 i świecenie ziarniste, ale to w standardowym badaniu. W szczegółowym juz nie wyszlo ANA 3 oznaczal mi reumatolog. No ale bylam juz wtedy w ciąży kilka miesięcy więc nie pamietam czy ciaza tez miala na wynik wplyw.

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica cieszę się że czuć optymizm w Twoich słowach. To bardzo ważne. 3mam kciuki zeby w przyszlym roku pojawiło się u Was dzieciątko.

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 20 grudnia 2020, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja1314 wrote:
    Olympionica cieszę się że czuć optymizm w Twoich słowach. To bardzo ważne. 3mam kciuki zeby w przyszlym roku pojawiło się u Was dzieciątko.

    Nadzieja Twoja historia też daje... nadzieję.... nawet Nick masz pasujący do sytuacji ;) jak dobrze przeczytalam przy translokacji 13,14 masz 2 zdrowych dzieci na 5 ciąż. My naturalnie raczej nigdy nie zajdziemy ale moze z IVF sa szanse. Musimy sprobowac nie ma innego wyjscia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2020, 23:39

    Nadzieja1314, Anka 32 lubią tę wiadomość

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
‹‹ 60 61 62 63 64 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ