X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Nieprawidłwy kariotyp
Odpowiedz

Nieprawidłwy kariotyp

Oceń ten wątek:
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Nam na razie lekarz prowadzący za duzo nie powiedział ani nie doradzil, zwalając wszystko na konieczna konsultacje z genetykiem. Nie było ani słowa o zbieraniu komórek choć mowilam ze tu ważną bedzie ilość i ktory do tego lepszy protokol - to on mi na to że wystarczy 1 dobry zarodek 🙈 Wiem,ze pptrzebuja podkladki / wskazania do badania zarodkow. To czy sie na to zdecydujemy to juz ma byc wszystko nasza decyzja. Pani genetyk na dobre opinie może ona nam tu cos wiexej wyjaśni i dpradzi konkretna droge.
    Wizyta u genetyka to podkładka w klinice i takie są wymagania.Idziesz do tej genetyczki co Ci pisałam?Nam powiedziała , że albo Pgs albo amniopunkcja ale są inne badania prenatalne i mniej inwazyjne jak amniopunkcja.Podejście do Pgs lekarzy w Naszej klinice (Invimed Wrocław) jest różne np .Dr L jest przeciwny temu badaniu, Natomiast dr.G bardzo jest za tym badaniem.Istnieje też możliwość uszkodzenia zarodka podczas biopsji to zależy pewnie jaki embriolog pobiera.Ważne żebyście mieli dużą ilość zarodków i aby stymulacja dała dobre efekty w postaci dobrej ilości jajeczek.Chyba w naszej klinice nie ma zbierania zarodków do Pgs , nigdy mi lekarz o tym nie mówił.Popytaj lekarz na następnej wizycie.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 18 listopada 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Wizyta u genetyka to podkładka w klinice i takie są wymagania.Idziesz do tej genetyczki co Ci pisałam?Nam powiedziała , że albo Pgs albo amniopunkcja ale są inne badania prenatalne i mniej inwazyjne jak amniopunkcja.Podejście do Pgs lekarzy w Naszej klinice (Invimed Wrocław) jest różne np .Dr L jest przeciwny temu badaniu, Natomiast dr.G bardzo jest za tym badaniem.Istnieje też możliwość uszkodzenia zarodka podczas biopsji to zależy pewnie jaki embriolog pobiera.Ważne żebyście mieli dużą ilość zarodków i aby stymulacja dała dobre efekty w postaci dobrej ilości jajeczek.Chyba w naszej klinice nie ma zbierania zarodków do Pgs , nigdy mi lekarz o tym nie mówił.Popytaj lekarz na następnej wizycie.

    Hej Mila umówiłam się do P. A. Stembalskiej ma bardzo dobre opinie i dr Z też ja wymienil. Dr Z. Też nic konkretnego nie powiedział o Pgs tylko potwierdził że to jest jedna z opcji, ale że on miał przypadki że nawet bez badania albo z nieprawidłowych zarodków się rodziły zdrowe dzieci. A że mój chłop też w końcu calkiem normalny 🙈😄 wstaje rano,idzie do roboty 😂 powiem szczerze ze gdyby nie ingo z neta to ta wizyta by mnie wogole nje uspokoila.

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 19 listopada 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka 32 wrote:
    Czesc Bella, a moze wszystko jest dobrze. Chyba musisz odczekac i zobaczyc jak bedzie sie rozwijac zarodek. Jezeli sie bardzo denerwujesz to moze zrob juz sobie i mezowi badania kariotypu bedziesz miala pewnosc czy ktos z was jest nosicielem chociaz wady genetyczne moga tez powstac gdy rodzice nie sa nosicielami, ale zawsze lepiej zrobic kariotypy. Ja mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok:)
    Czesc,
    Niestety u mnie i za maly pecherzyk ciazowy (22mm w stosunku do zarodka 16mm) i za duzy pecherzyk zoltkowy ktory juz urosl do 6.1mm w 7tyg6dn.
    Zastanawialam sie nad tym badaniem kariotypu ale oczekiwanie na wynik trwa okolo 7 tygodni. A ja nie wiem czy nie vede musiala za 3 tyg wykonac testy nifty w zaleznosci czy poronienie nastapi (jesli tak to wtedy badania genetyczne i inne dla nas) czy sie utrzyma ciaza i wtedy test nifty. Te testy to jednak duzy koszt i raczej noe dam rady wybulic kasy na wszystko na raz :( dlatego zastanawiam sie co robic, czy nie skonsultowac tego z jeszcze 3 lekarzem. Jesli mi plod obumrze chcialabym wiedziec jak najszybciej a nie nosic go 2 tygodnie i trafoc do szpitala tuz przed swietami i tlumaczyc sie calej rodzinie czemu mnie nie ma na swietach :(

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 19 listopada 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella to moze po prostu nie forsuj się już i poczekaj na rozwój sytuacji. Wiem latwo mowic ale uwierz mi wiele razy juz czekalam, a po drugiej ciąży nie konsultuje juz z innymi lekarzami ginekologami, ewentualnie zdalnie wyniki badań czy pobytów i leczenia szpitalnego. Zajmij się czymś przyjemnym, zamartwianie sie i tak nic teraz nie da. Na spokojnie obserwuj swoje cialo i czekaj szczesliwie do wizyty.

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 19 listopada 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam ze kazdy dr moze dokonac pomiarów z inna dokładnością, na innym sprzecie, wiec mysle niech mierzy ta sama ręka i na tym samym aparacie.

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 19 listopada 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella1290 wrote:
    Czesc,
    Niestety u mnie i za maly pecherzyk ciazowy (22mm w stosunku do zarodka 16mm) i za duzy pecherzyk zoltkowy ktory juz urosl do 6.1mm w 7tyg6dn.
    Zastanawialam sie nad tym badaniem kariotypu ale oczekiwanie na wynik trwa okolo 7 tygodni. A ja nie wiem czy nie vede musiala za 3 tyg wykonac testy nifty w zaleznosci czy poronienie nastapi (jesli tak to wtedy badania genetyczne i inne dla nas) czy sie utrzyma ciaza i wtedy test nifty. Te testy to jednak duzy koszt i raczej noe dam rady wybulic kasy na wszystko na raz :( dlatego zastanawiam sie co robic, czy nie skonsultowac tego z jeszcze 3 lekarzem. Jesli mi plod obumrze chcialabym wiedziec jak najszybciej a nie nosic go 2 tygodnie i trafoc do szpitala tuz przed swietami i tlumaczyc sie calej rodzinie czemu mnie nie ma na swietach :(


    Tak masz racje musisz wtedy koniecznie zrobic badanie nifty i usg genetyczne. Nie wiem jak jest teraz w Polsce, bo od paru lat nie mieszkam, ale moze to badanie usg genetyczne plodu mozna wykonac darmowo ze skierowaniem jezeli wystepuje podejrzenie wady genetycznej ? Moze zapytaj doktora czy da ci skierowanie? Odejdzie ci wtedy jakis koszt . Jezeli by wyszlo, ze plod jest chory na chorobe genetyczna to przysluguje wam badanie kariotypu na kase chorych oraz porada genetyczna. Ja mialam takowa to bylo juz ok 13 lat lemu lecz mysle, ze nadal tak jest. A te badania robilismy w CZMP w Lodzi. Tam jest bardzo dobry instytut genetyki.
    Jezeli masz mozliwosc zapytaj lekarza rodzinnego czy da wam skierowanie do poradni genetycznej. Sprobowac zawsze mozna. Ja dostalam od reki, ale u mnie plod byl chory i w rodzinie choroba genetyczna.

  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 19 listopada 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka w PL niestety nie ma na nfz testów nifty sanco panorama i innych obojetnie czy w rodzinie byly jakies wady genetyczne. Będąc w ciąży należy pamietac że ze skierowaniem specjalista musi nas przyjść max 7 dni od dnia kiedy sie zgłoszę do poradni np.genetycznej. w przeciwnym razie jesli nie jestesmy w ciazy to na wizytę w nfz czeka się baaardzo dlugo. Wiadomo zalezy tez gdzie, ale my w dwóch poradniach miedzy 3-12mcy skierowanie dla nas i dla dziecka, a w tej ciazy chcialam skonsultować jedną sprawę to mialam praktycznie z dnia na dzień wizytę.
    Bella moze umow sie na teleporadę z lekarzem poz, aby dostac skierowanie do poradni genetycznej. Weź od ginekologa zaświadczenie ze jestes w ciąży i zapisz się na wizytę do genetyka. Od razu po wizycie pobraliby wam krew do badania kariotypow. Skierowanie musi byc osobne dla ciebie i osobne dla męża.

    Anka 32 lubi tę wiadomość

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 19 listopada 2020, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kojarzycie może czy PGS wykrywa translokacja zrównoważona u zarodka? Czy tylko niezrownowazone?

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 19 listopada 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Hej kojarzycie może czy PGS wykrywa translokacja zrównoważona u zarodka? Czy tylko niezrownowazone?
    On skanuje wszystkie chromosony i widać czy jest zrównoważona czy nie. Jak chcesz to mogę Ci taki wynik wysłać na e mail .W wyniku masz napisane czy zrównoważona czy nie .

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 19 listopada 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    On skanuje wszystkie chromosony i widać czy jest zrównoważona czy nie. Jak chcesz to mogę Ci taki wynik wysłać na e mail .W wyniku masz napisane czy zrównoważona czy nie .

    Hej Mila jesteś kochana chętnie popatrzę jeśli byłabyś tak uprzejma, wyśle Ci zaproszenie :)

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 19 listopada 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olympionica wrote:
    Hej Mila jesteś kochana chętnie popatrzę jeśli byłabyś tak uprzejma, wyśle Ci zaproszenie :)
    Nie ma problemu trzeba sobie pomagać 😊 zaproszenie przyjęte

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Bella1290 Koleżanka
    Postów: 60 2

    Wysłany: 19 listopada 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki bardzo Wam za rady ale nie dostane darmowego skierowania na badanie kariotypu przed poronieniem lub przed badaniami prenatalnymi, ktore wykaza te wady genetyczne. Pecherzyk zoltkowy jest markerem i z tegk co czytalam na wielu artykulach i polskich i zwlaszcza zagranicznych to raczej nie zdarzaja sie zdrowie ciaze przy przerosnietym pecherzyku powyzej 6mm a wiekszosc sie konczy poronieniem, w rzadkich przypadkach martwe porody lub chore dzieci itp. (bo wiekszosc nie dozywa do porodu) ale to w dalszym ciagu nie bedzie uznawane przez nfz za marker, ktory na 100 proc mowi o wadach... Takze pozostaje czekac, bardzo sie staram o tym nie myslec bo wiem ze nie mam wplywu na to co sie stanie ale nie da sie nie myslec...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2020, 18:51

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 20 listopada 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki ja po transferze 3 dniowca, reszta hodowana jest do 5 doby .2.12 beta 😘

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 21 listopada 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila to trzymamy kciuki za wysoką betę 🙃😊

    mila82 lubi tę wiadomość

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 21 listopada 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Dziewczynki ja po transferze 3 dniowca, reszta hodowana jest do 5 doby .2.12 beta 😘



    Super Mila, trzymam kciuki ♡♡♡ ,ale fajnie .

    mila82 lubi tę wiadomość

  • Anka 32 Ekspertka
    Postów: 290 66

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Mila, jak tam po transferze ? Jak sie czujesz?

  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaczynam pod koniec grudnia pierwsza procedure IVF z PGS, ale czuje się z tym samotna i boję się co będzie. Czy wystarczy moich komórek, czy się zaplodnia, przetrwają, czy choć część zarodkow będzie zdrowa. Jakie wyniki będzie miał akurat mój mąż czy to starczy czy wszystko będzie na nic? co powirm w pracy i czy to jakos pogodze? Czy jak się uda to będę się nadal bać przez całą ciążę? Jakoś Malo co mnie cieszy, zajmuje sie glownie praca. Wychodzę ciemno, wracam też ciemno. Pracuje tyle że zapominam jeśćalbo jem dopiero wieczorem za cały dzień choć miałam zdrowo się trzymać i dbać o siebie. Przed pandemia prowadziłam jeszcze zajęcia fitness i kochalam to, bylam bardziej pogodna i pozytywna a teraz wszystko się posypało. Translokacja to okropna rzecz, poznałamkilka pozytywnych.... ale wiele smutnych historii. Ten rok jest po prostu do dupy🙈 przepraszam... Ale musiałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2020, 22:40

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Nadzieja1314 Przyjaciółka
    Postów: 100 52

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila opowiadaj jak się czujecie??

    Olympionica w kwestii invitro nie pomogę, bo nie mialam nigdy i nic w tej kwestii nie robilam, ale mam translokację jak Twój M.
    Myślę jednak że Twoje rozterki są jak najbardziej naturalne, i nie uciekniesz od tego. Na niektóre pytania nie ma teraz odpowiedzi bo jest jeszcze za wczesnie, ale powoli do przodu i mysle że będziesz spokojniejsza. Grunt to wyznaczac sobie małe cele w krótkich odstępach czasu i od jednego do drugiego isc do przodu po drodze do upragnionego celu- Dziecka. Zawsze juz będziesz się martwić o Brzuszek jak bedzie ciąża, to jest pewne. Myśleć pozytywnie, dobre nastawienie. Wiem że latwo mowic, mi tez tak mówiono ale taka jest prawda. Wyrzuć z głowy lęki, uspokój głowę i daj jej odpocząć i przygotować się na wykonywanie zadań, tak bym to nazwała. Punkt po punkcie do przodu.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lipa.beta 0.4 :(. ostawiłam leki i czekam na okres.na wizytę umówiłam się na 28.12.Mam nadzieję , że nie będzie żadnej torbieli bo po punkcji lubią u mnie powstawać.Oby przyszły rok był lepszy.

    Olymnionica wiem co czujesz i jak sie martwisz.Ja nie umiem się już cieszyć z niczego.Ale z tyłu głowy mam , że przecież muszę mieć dziecko.Jak nie uda mi się z moimi 3 blastkami (choć nie biorę tego pod uwagę) to podejdę do AZ.Trzeba wierzyć , że się uda.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Stanka36 Autorytet
    Postów: 615 527

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, u mnie tez nie lekko... 2 tygodnie temu (w 15 tyg ciazy) dostalam krwawienia, leżałam w szpitalu. Przyczyna krwawienia nie znana choć ja myślę że to krwiak. Niestety usg w szpitalu robione po łebkach, dziewczyny na sali żartowały, że tu sie nigdy czlowiek nic nie dowie. Podali leki, kroplowke. Po powrocie do domu wszystko ustalo. Uspokoilam się tylko na chwilę bo juz 2 dni później zaczęłam plamić. Plamienie utrzymuje sie do dzisiaj wraz z okrutnym miesiaczkowym bólem brzucha i krzyza. Leżę tylko plackiem, wstaje jedynie do toalety. Caly czas stres...

    Niestety podroz w in vitro wymaga dużej siły, cierpliwości i pokory. Kazdy krok byl dla mnie trudny. Myślałam, ze pozytywny test ciazowy to koniec udręki i początek radości oraz pięknego, spokojnego czasu. Jak bardzo sie myliłam. Każdy dzień to obawa o zdrowie maluszka, czy uda się donosić.... W szpitalu byla dziewczyna w 22 tyg ciąży, ktorej odplynęły zbyt wcześnie wody i lekarze kazali rodzić naturalnie dziecko, które wiadomo nie ma szans na przezycie. Płacz tej dziewczyny strasznie wpłynął na moje emocje. Ona przeżywała tragedię a obok za ścianą słychać było płacz zdrowych noworodków. Nie zrozumcie mnie źle - nie piszę wam tego po to by was straszyć. Trzeba mieć nadzieję od samego początku ale trzeba mieć też świadomość, że złe rzeczy dotykają wiele kobiet na świecie. Nie tylko nas.

    Mila, przykro mi, ze się nie udało. Bardzo ci kibicuje. Wierzę, że nowy rok przyniesie Ci więcej szczęścia✊😘

    Hashimoto, Pai-1 4G homo, nk 17 %, th1 wysokie, amh 3,76
    01.2020 - sis,2x histero, usuniecie przegrody
    Zmiana Vitrolive Szczecin----> Invicta Gdańsk
    On- slabe nasienie, translokacja rob. 45 xy ( 13,14)
    01.06.2020 14 kumulusow-13 MII- IMSI - 8 ❄
    20.06.2020 10 kumulusow - 6 MII - IMSI - 2 ❄
    8 badanych PGS - 5 zdrowych ❄

    26.08. - transfer 6.1.1.
    6dpt - bhcg 9, 8 dpt - bhcg 32, 9 dpt - bhcg 56, 12 dpt - bhcg 220, 14dpt - bhcg 600, 17 dpt - bhcg 1867

    3.05.2021 ❤ "Dokądkolwiek pójdę poniosę za sobą twój pierwszy krzyk..."
‹‹ 59 60 61 62 63 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ