X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie pierwsza ciaza po poronieniu
Odpowiedz

pierwsza ciaza po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 2 marca 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    Cześć dziewczyny mogę dołączyć? Jestem tu nowa. W styczniu straciłam mojego aniołka. Bardzo oboje z mężem pragniemy dziecka.
    Miałam zabieg. Po zabiegu 3 dni krwawiłam, 6 dni plamiłam a po 2 tygodniach miałam już owulację.Teraz czekam na pierwszą miesiączkę, po niej mam się zgłosić do mojej ginekolog na badanie usg. Morfologia wykonana w szpitalu przed zabiegiem idealne, wynik histopatologiczny bez zastrzeżeń.
    Przed poronieniem cykle długości 28 dni. I ten też chyba taki będzie sugerując się owulacją.
    Do pracy nie mam powrotu. Do końca miesiąca mam L4 a później pewnie będę musiała kombinować, bo pracodawca poinformował mnie że do pracy nie mam powrotu jak tylko dałam mu L4 zachodząc w ciążę.
    Bardzo mocno pragniemy dziecka. Normalnie wróciłabym do pracy na 2 miesiące i starała się z mężem ponownie, ale w takich warunkach nie mogę sobie pozwolić na powrót i muszę postarać o L4 do kolenej ciąży. Tylko czy to nie za wcześnie jeśli zajdę w ciążę po pierwszej miesiączce od zabiegu? To będzie drugi cykl około 7 tygodni po zabiegu. Dodam, że zabieg miałam w 11 tygodniu, ciąża obumarła 8 tygodniu


    Kochana u mnie z bliźniakami identyczna sytuacja. Zabieg w 11 tc., ale serduszka przestały bić prawdopodobnie w 7 i 8 tc. Staraj się znaleźć jakiegoś psychiatrę. Po pierwsze nie czepiają się do tego typu zwolnień. Po drugie ciągnąć je możesz do 182 dni. Wliczając te zwolnienia, które już były podczas ciąży. A nóż między czasie usłyszysz szczęśliwą nowinę. Z trym, że wtedy musisz już jakieś pisma do ZUS słać, żeby przez cały okres 9 m-cy mieć płatne.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 marca 2015, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja85 wrote:
    Kochana u mnie z bliźniakami identyczna sytuacja. Zabieg w 11 tc., ale serduszka przestały bić prawdopodobnie w 7 i 8 tc. Staraj się znaleźć jakiegoś psychiatrę. Po pierwsze nie czepiają się do tego typu zwolnień. Po drugie ciągnąć je możesz do 182 dni. Wliczając te zwolnienia, które już były podczas ciąży. A nóż między czasie usłyszysz szczęśliwą nowinę. Z trym, że wtedy musisz już jakieś pisma do ZUS słać, żeby przez cały okres 9 m-cy mieć płatne.
    Anastazja właśnie jestem na zwolnieniu od mojego psychiatry. Czyli jak 17 listopada poszłam na L4 w ciąży to mimo poronienia i potem zwolnienia od psychiatry muszę zsumować wszystkie razem? Ale 182 dni robocze czy kalendarzowe?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra1988 wrote:
    ggonia a Ty kiedy miałaś zabieg?

    28 grudnia 2014. Teraz zaczeliśmy pierwszy cykl starań , obecnie zaczoł się 10 dc więc te Ważne dni na intensywne <3 są już tuż tuż :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2015, 00:09

  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 4 marca 2015, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra musisz zsumować niestety te dni. I chodzi o ogólnie 182 dni włącznie z sobotami i niedzielami.

    Jak wizyty u psychiatry? Ja chodziłam prywatnie. Miałam bardzo miłą panią lekarz, z którą rozmawiało się... jak z kobietą. Zapisywała mi jakieś leki na "poprawę nastroju", ale ich nie brałam. Sama musiałam sobie wytłumaczyć to wszystko co się stało i zacząć żyć normalnie. Chociaż były i chwile zwatpienia, smutku i łez.

    Szczęście do Nas wróci!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2015, 09:22

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 4 marca 2015, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P.s Przepraszam za literówki, ale pisze z telefonu :)

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ggonia wrote:
    28 grudnia 2014. Teraz zaczeliśmy pierwszy cykl starań , obecnie zaczoł się 10 dc więc te Ważne dni na intensywne <3 są już tuż tuż :)
    Moje dni płodne zaczynają się praktycznie od dzisiaj :D
    Więc trzymam kciuki za Ciebie i za siebie oraz inne starające się w tym cyklu dziewczyny ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2015, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anastazja85 wrote:
    Aleksandra musisz zsumować niestety te dni. I chodzi o ogólnie 182 dni włącznie z sobotami i niedzielami.

    Jak wizyty u psychiatry? Ja chodziłam prywatnie. Miałam bardzo miłą panią lekarz, z którą rozmawiało się... jak z kobietą. Zapisywała mi jakieś leki na "poprawę nastroju", ale ich nie brałam. Sama musiałam sobie wytłumaczyć to wszystko co się stało i zacząć żyć normalnie. Chociaż były i chwile zwatpienia, smutku i łez.

    Szczęście do Nas wróci!!!

    No tak właśnie myślałam, ale o to nie kazała mi się martwić moja ginekolog, bo jeśli zajdę w ciążę mimo, że będę już np. 179 dni na zwolnieiu, to wtedy wyjaśnienia do ZUS-u będę musiała złożyć, które ona mi wypisze i będzie ok :)

  • Anastazja85 Autorytet
    Postów: 1379 611

    Wysłany: 4 marca 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak :) W tym temacie akurat sporo czytałam.

    relg20mm3fi45p46.png

    05.11.2015 Mój mały chłopczyk ❤

    15.07.2014 DWA ANIOŁKI [*] [*] - 11 tc.
    29.10.2014 biochemiczna
    31.12.2014 pusty pęcherzyk

    Jeśli masz zamiar w coś wątpić, to zacznij wątpić w swoje ograniczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam dylemat czy zacząć już dziś starania czy jutro skoro owulacja ma nastąpić w niedzielę według usg...
    test owulacyjny dziś wyszedł negatywny...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra po prostu przestan myśleć i kochajcie sie jak na pierwszej randce ;) Wszystko ma swój czas zobaczysz że sie uda tylko daj odpoczac głowie . Ściskam i trzymam kciuki Ja nawet nie rozpakowałam testów owu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli w tym cyklu mi się nie uda zajść to muszę zrezygnować ze starań do czasu aż znajdę kolejną pracę na umowę o pracę...
    Bo w mojej czeka już na mnie wypowiedzenie o czy poinformował mnie mój przełożony. Zwolnienie od aktualnego lekarza mogę mieć do końca kwietnia. Takie jest prawo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana życzę Wam z całego serca aby się udało bo przecież musi :)

  • kierzynka Autorytet
    Postów: 4296 5604

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UDA SIĘ! ;D

    qdkko7eso4id4zg9.png
    (02.02.2015 - 17t 5d)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kierzynka wrote:
    UDA SIĘ! ;D
    Ooooo :) Jaki fajny awatar !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    kierzynka lubi tę wiadomość

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ