X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Pierwszy cykl po poronieniu.
Odpowiedz

Pierwszy cykl po poronieniu.

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja postanowilqm że zrobię jeszcze krzywą cukrowa i zdam się na to co powie gin. Bralam duphaston ale jak widać nie pomógł, podpytam o tą hepatyne i acard. Lekarz Ci powiedział że profilaktycznie w ciąży dostaniesz te leki tak? Przed ciążą nie trzeba ich brać?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anusiaczek11 wrote:
    Aga a jak u Ciebie z ta praca, odpuszczasz jednak i decydujesz sie na dzidzie?. My z mezem niby ustalilismy ze bede szukac pracy.Mysle zarejstrowac sie w pup.Nie mam pojecia w ogole gdzie jej szukac, tak przegladam te oferty ale nic konkretnego nie ma.Podejrzewam ze zapisanie sie do urzedu tez niczego nie zmieni.Chyba ze jakis staz czy cos...Sama sie tak smieje do siebie bo to moje trzecie podejscie do szukania pracy, wczesniejsze sie konczyly zawsze ciaza:-).Kasa by sie przydala nie wspominajac o jakims moum doswiadczeniu zawodowym, ale dzidzie tez pragne..Modle sie o blizniaki


    Anusiaczek 11 Szukam nadal pracy ;-) nie odpuszczam ...Teraz nawet coś się trafiło ale nie bardzo mi się spodobała. Potrzebuję pracy na umowę:-) Z ty pup to ja już się kiedyś na nich wkurzyłam i zarejestruje się ponownie w ostateczności!. Proponowali mi pracę dla mężczyzn typu ślusarz, mechanik itp.. to żałosne! A jak im odmówiłam to mieli wielkie wąty , że pracować to ja chyba nie chce. Obecnie przy mężu jestem ubezpieczona. A pracy szukam na własną rękę :-) jak widzę jakieś ogłoszenie to dzwonię albo cv rozsyłam:-)

    Wiesz , że ja też bym chciała bliżniaki:-) nadal chce dzidziusia ale muszę dać sobie czas:-( mój organizm w ogóle szaleje:-(

  • anusiaczek11 Koleżanka
    Postów: 64 15

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja duphaston tez bralam i tez nie pomogl.Mi mowil ze profilaktycznie trzeba brac ten acard i heparyne jak juz sie zajdzie w ciaze.Chociaz wiem ze niektore dziewczyna biora acard jeszcze przed zajsciem.Problem w tym ze ta heparyna nie jest refundowana i miesieczny koszt tj. prawie 400zl nie wspiminajac o duphastonie czy badaniach.

    15.10.2010❤ Aniolek 6 tc
    20.03.2012 szczesliwy porod Coreczki
    06.02.2014 szczesliwy porod Synka
    04.11.2015❤ Aniolek 10/12 tc
  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston pomaga tylko wtedy, jak jest problem z niskim progesteronem, jak problem tkwi w czymś innym to i duphaston nie pomoże( ani luteina, wiadomo)

    Hashi to podstępne choróbsko..też choruję.
    a jeśli chodzi o heparyne, to ja osobiście porobiłabym konkretniejsze badania. Zastrzyki są cholernie drogie, a czasem wystarczy sam acard( a czasem i heparyna nie pomoże).

    Przerypane, ja mam następną wizytę 18.12, mam nadzieję, że serduszko będzie jeszcze biło..

    Czemu to wszystko jest takie trudne!

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co zrobię cytomegalie, krzywą cukrowa i przeciwciała antykardiolipidowe. Jestem też na diecie bezglutenowej+suplementy, mam nadzieję że moje przeciwciała choć trochę spadną. Pozatym u mnie doszło do zqgniezdzenia ale zarodka nie było a pecherzyk miał tylko 4mm. Okresu nie dostalam wczesniej pewnie przez duphaston, bez niego może dostalabym @ w terminie. Nie wiem co mogło być przyczyną tak wczesnego poronienia, być może wady genetyczne

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palinas89 w ktorym tc jesteś? Zaszlas od razu po poronieniu?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinas 89 Kochana trzymam kciuki za twoją wizytę 18 :-)serduszko będzie biło jak dzwon!!♥♥

    Palinas89 lubi tę wiadomość

  • Palinas89 Autorytet
    Postów: 401 566

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas50 tak naprawdę to mała zagadka w ktorym tc jestem :)

    4.12 na USG bąbel miał 1,5mm i biło serduszko, co odpowiadało 5tyg 4-5dzien ciąży, dno macicy miałam na 5 tydzień. Tydzień wcześniej był tylko mały pęcherzyk i gin powiedział że młoda ciąża na 4tc:)

    Zaszłam w 32dniu cyklu po łyżeczkowaniu.
    Mam nadzieję, że tym razem zdarzy się cud :)

    dobrze, że przeszłaś na dietę bezglutenową, mam nadzieję, że Twoje przeciwciała spadną :) ja polecam jeszcze jeść orzechy brazylijskie i pić olej lniany, ale taki z apteki, przechowywany w lodówce np LenVitol, lub łykać kapsułki z omega3.

    Mi po takiej suplementacji - 2 orzechy brazylijskie dziennie, 2 łyżki oleju lnianego lub 2 kapsułki omega3 dziennie przeciwciała antyTG spadły w 1,5miesiąca z 34 do 20.

    a i nie jestem na diecie bezglutenowej, ale przy Twoim poziomie przeciwciał dieta jest jak najbardziej pomocna :) mam nadzieję, że będzie coraz lepiej u Ciebie!

    Pamiętaj że kaszy jaglanej nie można jeśc przy niedoczynności tarczycy!(max 1x w tygodniu) bo na bezglutenowej jaglanka często króluje, a ona zaburza funkcjonownie tarczycy czy tam wchłanianie czegoś tam, już nie pamiętam :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2015, 11:52

    <3 Aniołek <3 7.10.2015 6/8 tc
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 10 grudnia 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat kaszy jaglanej nie lubię, olej lniany budwigowy dodaję do sałaty a smaze na kokosowym. Suplementuje wit.d, żelazo, selen, omega 3 i biorę euthyrox 56. Czuję poprawę samopoczucia, nie jestem już taka spiaca. Czas pokaże, znam przypadki gdy w ciąży przeciwciała były jeszcze wyższe a mimo to nie było poronienia. Mi w rok bez żadnej diety i suplementow spadły o 80.

    Trzymam kciuki za Twoją wizytę:-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • pati85 Autorytet
    Postów: 320 181

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jaki miałyście cykl po łyżeczkowaniu? Jakieś objawy zwiastujące miesiaczke, bóle brzucha? A może było tak jak przed zajściem w ciąże?

    4c3tpc0zeu5it3zr.png


  • eunice. Autorytet
    Postów: 1170 775

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2016, 11:01

    bl9c6iye5ipn0gv6.png
    w5wqjw4zjdm5vewv.png
    iv09df9h9ufd8f4g.png
    [*] grudzień 2015. Puste jajo płodowe.
  • marusa_31 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Eunice

    Przykro mi, że Ciebie też to spotkało :(

    Z jednej strony dobrze, że lekarz poradził Ci czekać- przy tak młodej ciąży jest szansa, że organizm sam się oczyści i unikniesz łyżeczkowania. Z drugiej- dziwne, że nie wyjaśnił Ci czego możesz się spodziewać i kiedy- w razie potrzeby (odpukać)- jechać do szpitala.

    Z tego co rozumiem, masz lekkie krwawienie i bóle od 4 dni. I może większe już nie będzie.Poronienie nie zawsze przebiega z intensywnym krwotokiem. Wiem to po sobie. Ja straciłam ciążę w 7-8 tygodniu. Krwawiłam niecałe 3 dni- średnio intensywnie (choć brzuch bolał mnie mocniej niż zwykle przy miesiączce- pomógł dopiero ketonal), potem 4-5 dni delikatnych plamień. Myślałam, że to za mało, że jeszcze nie wszystko i ze strachem czekałam na intensywniejsze krwawienie. Aż mnie to czekanie zmęczyło i poszłam do ginekologa. I na usg okazało się, że wszystko się ładnie oczyściło. Tak więc fizycznie przebiegło to u mnie dosyć spokojnie.

    Być może u Ciebie będzie podobnie. Jak przestaniesz krwawić idź na kontrolę do lekarza. Powie Ci czy to już koniec czy jeszcze nie.

    Pozdrawiam ciepło,

    Mój Kropek 02.12.2015 7/8tc
    16 stycznia 2017 - szczęśliwy dzień :)
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po takim poronnym krwawieniu następna miesiaczka świadczy o tym że wszystko się oczyscilo i cykl wrócił do normy?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • marusa_31 Koleżanka
    Postów: 33 7

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Następna miesiączka świadczy o tym, że organizm wrócił do jakiejś równowagi hormonalnej. Czy wszystko się oczyścił może potwierdzić ostatecznie tylko usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 21:33

    Mój Kropek 02.12.2015 7/8tc
    16 stycznia 2017 - szczęśliwy dzień :)
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki:-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • pati85 Autorytet
    Postów: 320 181

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedzialek powinnam dostac @,mam bolesne skurcze macicy, to normalne w pierwszej @ po lyzeczkowaniu?

    4c3tpc0zeu5it3zr.png


  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati85 mnie tez okropnie bolał brzuch , brałam tabletki przeciwbólowe!. I dużo krwawiłam:-( podglądnij sobie mój wykres :-) A teraz jakoś dziwnie się czuję takie drżenie w podbrzuszu , pobolewanie dziwne nie mam pojęcia co się dzieje...
    Robiłam test nawet już i jest negatywny to w ciąży nie jestem bo zawsze jest taka możliwość..

    Zobaczyłam teraz twój wykres i ładnie skoczyła temperatura a testy były jeszcze za wcześnie??:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2015, 15:12

  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas 50 ja robiłam HCG żeby sprawdzić czy spada :-) powinno spaść do zera całkowicie ...jak coś zostało po poronieniu to HCG nie spadnie!.

    Ale najlepiej to Usg kontrolne zrobić:-) ja sama muszę iść znowu bo byłam na wizycie u gin ale miAłam infekcję i nie chciał robić mi USG.

  • pati85 Autorytet
    Postów: 320 181

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 wrote:
    Pati85 mnie tez okropnie bolał brzuch , brałam tabletki przeciwbólowe!. I dużo krwawiłam:-( podglądnij sobie mój wykres :-) A teraz jakoś dziwnie się czuję takie drżenie w podbrzuszu , pobolewanie dziwne nie mam pojęcia co się dzieje...
    Robiłam test nawet już i jest negatywny to w ciąży nie jestem bo zawsze jest taka możliwość..

    Zobaczyłam teraz twój wykres i ładnie skoczyła temperatura a testy były jeszcze za wcześnie??:-)

    Wydaje mi sie ze temp skoczyla po wczorajszej imprezie zakrapianej winem. Nigdy przed okresem nie bolal mnie az tak brzuch, pewnie przez to lyzeczkowanie :(

    4c3tpc0zeu5it3zr.png


  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to faktycznie temp. Po alkoholu sie zmienia;-) mi lekarz mowił ze roznie to bywa z tym okresem moze byc skapy albo obfity...bolesny albo wcale nie czuc ze ma byc..

‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ