X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Puste jajo/ciąża bezzarodkowa
Odpowiedz

Puste jajo/ciąża bezzarodkowa

Oceń ten wątek:
  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 6 lipca 2021, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie jak masz podejrzenia ze owu była później i te testy wyszły tak późno to może faktycznie cykl Ci się przesunął i jeszcze jest czas 🙂 trzymam kciuki ✊ Wiem ze to oczekiwanie to okropnie trudny czas, ale niestety tutaj tylko czas może coś wyjaśnić 😓

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho boli, bo wczoraj jechałam z nastawieniem że zobaczę swoją kruszynę, a tu taki cios 😭.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 6 lipca 2021, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paradoxus wrote:
    Mila82: czyli mimo 8 tabletek nie było krwawienia i po prostu wyszlaś do domu, bez łyżeczkowania i bez kolejnych dawek?
    dokładnie tak było.Nic nie zobaczyli w sensie żadnych resztek , macica czysta , beta spadała brak zaśniadu .

    paradoxus lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 6 lipca 2021, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soprecious wrote:
    Jestem załamana i zdezorientowana. Prawdopodobnie pospieszylam się z wizytą u ginekologa. Tydzień temu bolał mnie brzuch, spanikowana pojechałam do ginekologa. Powiedział, że nic nie widać i mam przyjechać za tydzień. Dzisiaj kolejna wizyta. Pęcherzyk, ale nic wiecej. Powiedział, że jeśli za tydzień będzie to samo, to szpital. Nie wiem nawet dlaczego. Chwilę później zapytał "a ja ci tydzień temu mówiłem, że jesteś w ciąży? to jest wszystko wporzadku, a nic się nie martw. Ja zdezorientowana, zapłakana bo w moim odczuciu kiedy kalendarz pokazuje 6tc i 2 dni to powinno byc już coś widać, a nie tylko pusty pęcherzyk :( nie wiem co mam myśleć, ale umówiłam na jutro prywatna wizytę u innego gina. Proszę o radę :(
    Może faktycznie była poźniej owulacja i zarodek jeszcze się pojawi. A pamiętasz wymiary pęcherzyka ciążowego i zółtkowego?
    Ja jestem po invitro i u mnie dokładnie było wiadomo kiedy transfer i kiedy implantacja.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie, byłam u innego i ten twierdzi że to nie jest 7 tydzień, tylko 5tydzien i 2 dzien i to co widać na usg, jest na ten moment wporzadku. Widać pęcherzyk, dużo wyraźniej niż na sprzęcie tamtego gina. Dał mi luteinę w razie w, ale mówi, że na ten moment rozwija się prawidłowo.

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 6 lipca 2021, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od tego kiedy miałaś owulacje. Pierwszy lekarz zapewne podał Ci wiek ciąży wg Twojej ostatniej miesiączki - według tego owulacja liczona jest na około 14 dzień cyklu i wg takiego przeliczania ciąża widocznie powinna mieć 6 tygodni. Drugi lekarz prawodpodobnie podał Ci wiek ciąży wg Usg a nie według ostatniej miesiączki, jeśli owulacja była później to ten pomiar może być bardziej wiarygodny. Ale jeśli owulacja była w okolicy 14 dc to wtedy oznacza to ze pęcherzyk jest za mały w stosunku do wieku z terminu ostatniej miesiączki.
    W moim przypadku miałam cykle monitorowane wiec wiem kiedy była owulacja - w 6 tygodniu wg miesiączki pęcherzyk wg usg odpowiadał 5 tygodniowi, później ta różnica się jeszcze zwiększyła bo w 8 tygodniu odpowiadał 6 tygodniowi w usg. Ale u mnie znana była data owulacji. Jeśli swojej nie jesteś pewna to u Ciebie będzie to wyglądało inaczej. Trzymam kciuki

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na usg jest napisane że pęcherzyk jeśli dobrze widzę ma 14 mm

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 6 lipca 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soprecious, to jest już spory pęcherzyk. Nie chce Cię nastawiać negatywnie, bo warto wierzyć, ale tez trzeba być świadomym tego ze może coś pójść nie tak. Jestem na świeżo z tematem i dużo czytałam, przy takim pęcherzyku już w większości przypadków powinno być widać pęcherzyk żółtkowy... A na usg masz napisane jaki wiek ciążowy wyliczył sprzęt na podstawie tego pomiaru?

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 tydzień 2 dzień. Tak jest napisane na usg.

  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrzuciłabym zdjęcie, ale nie wiem jak

  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/6242ff362426.jpg.html

  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrzuciłam

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 6 lipca 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie tak wyliczyło usg ze 5+2. A zgadza się to z tą domniemaną późną owulacją? Liczylas to sobie? Bo jeśli tak to może wystarczy poczekać i wszystko pięknie się rozwinie 🙂

    Wrzucę Ci takie wytyczne co znalazłam jakiś czas temu. Na pewno puste jajo się rozpoznaje gdy ma conajmniej 25 mm ale da się tez szybciej zobaczyć ze coś jest nie tak. Mój pęcherzyk np w zasadzie przestał przyrastać i nigdy nie osiągnął 25 mm a byl pusty :)
    Stad tez szukałam innych wytycznych co kiedy powinno się pojawić. Przeklejam ponownie bo było to już wrzucone na pierwszej stornie

    „Kiedy pęcherzyk ciążowy ma 25 mm, musi być już widoczny zarodek.
    Kiedy długość zarodka CRL >7 mm, musi być widoczna akcja serca.
    Zarodek powinien być uwidoczniony <=14 dni po uwidocznieniu pęcherzyka ciążowego bez pęcherzyka żółtkowego.
    Zarodek powinien być uwidoczniony <=11 dni po uwidocznieniu pęcherzyka ciążowego z pęcherzykiem żółtkowym.”

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2021, 19:34

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadza się powinna być 5-6 czerwca, ale ja jestem nawet na pewno pewna że byla później.

  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam przed nosem kalendarzyk. Ja obstawiam owulacje na 11 czerwca i wtedy właśnie były przytulanki. Według kalendarzykow na necie wychodzi ze do zapłodnienia doszło między 11 a 16 czerwca (liczę po obstawianej dacie porodu z usg) , więc tutaj zgadzałyby się te negatywne testy w terminie @.

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 6 lipca 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ostatnia ciąża. Pęcherzyk 16 mm a żółtkowy 2.54. Brak zarodka. Lekarz twierdził ze powinien już być. Kolejna wizyta po 5 dniach i ciążowy 22mm a żółtkowy 2.65 i lekarz stwierdził że zarodek powinien mieć 7mm.ale go nie było.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Soprecious Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On mówi, że na tym etapie jest widać tyle co powinno. Z wyliczeń usg ciąża jest młodsza. Zaczynam myśleć że mój ginekolog nie bez powodu kazał mi przyjść dopiero 12 lipca.

  • Dusia94 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soprecious wrote:
    On mówi, że na tym etapie jest widać tyle co powinno. Z wyliczeń usg ciąża jest młodsza. Zaczynam myśleć że mój ginekolog nie bez powodu kazał mi przyjść dopiero 12 lipca.

    Możesz sobie w międzyczasie zbadać betę, i sprawdzić przyrost po 48h, u mnie niestety był tylko 10%, tak się zdarza jak się zarodek nie rozwija... Mam nadzieję że u Ciebie wszystko okaże się w porządku :*

  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo kciuki za jutro !!✊

  • Karo123 Autorytet
    Postów: 4009 4791

    Wysłany: 6 lipca 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lisek35 wrote:
    Karo kciuki za jutro !!✊
    Lisek dziekuje za pamięć! ❤️ Faktycznie jutro usg. A dzisiaj powtórzyłam bete, w 5 dobie po poronieniu była 1660, a dziś w 9 dobie jest już 350 - czyli tendencja dobra i nie wyglada to na zasniad, chociaż jedno zmartwienie z głowy 😊

    17 cs All I want for Christmas is You Baby...🎄-> marzenia się spełniły 👶💙

    👱🏻‍♀️ kocia mama, PAI homo, VR2 hetero, mthfr oba hetero, KIRy - brak 4 z 5 implantacyjnych, Puste jajo 8+3 ❤️‍🩹, CB 💔, Mój Cud 💙
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ