X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Sinobrocha i latające plemniki :D
Odpowiedz

Sinobrocha i latające plemniki :D

Oceń ten wątek:
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, Aria.

    Na pewno gorzej bym to wszystko zniosła bez córki, nie wiem czy byśmy tyle razy próbowali nie mając już dziecka, nie wiem w jakim byłabym stanie gdyby to wszystko spotkało mnie bez dziecka. A tak, musiałam jakoś funkcjonować, dla córki, dla męża, w końcu on też to przezywał choć przy mnie sie krył, ale mama mi wszystko powiedziała...

    Plan był taki, że jeśli znowu by się nie udało to tym razem zrobilibyśmy to badanie metodą mikromacierzy.

    Jednak ja się chyba bym załamała gdyby teraz coś się miał stać... Przecież to już z nogami dobre kilkanaście cm człowieka tam jest.

    To forum też mi dużo pomogło, bo jednak w domu nie miałam z kim o tym pogadać.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm Justyna to faktycznie zastanawiajace z ta goraczka... Moze cos ją brało ale organizm sam sobie poradzil? W kazdym razie oby to sie nie powtorzylo :) Duzo zdrowka! Co do Twojej wizyty trzymam kciuki!

    Kingulla ja tez jestem przed wyrzucaniem 8, ale u mnie chyba bedzie jeszcze gorzej, bo jedna mam krzywa- rosnie w kierunku policzka a dwie mam zatrzymane, w tym jedna pod katem 90 stopni do 7 (ani jednej ani drugiej nie widac na zewnatrz), takze czeka mnie masakra :D Caly czas odwlekam ta sprawe, ale moze jesienia sie za to wezme :P

    Hope trzymam kciuki zeby jednak 'dobrze' sie u Ciebie skonczylo! Koniecznie daj znac!

    Aria roznie to bywa z tym bolem. Jesli chodzi o mnie to mnie bolalo mocniej jak sama ronilam, za drugim razem z tabletka jakos latwiej poszlo. Z kolei w szpitalu bylam z kobieta ktora po tabletce prawie zemdlala z bolu...

    A ja dzisiaj odebralam mezowe wyniki i sa naprawde calkiem w porzadku :) Takze uf... tutaj problemu nie ma, no i ta meska duma nie ucierpi :D Przy okazji ja tez dzisiaj trafilam pod igle, sprawdze jak tam moja tarczyca no i kilka badan z krzepliwosci, bo w ciazy cos tam wyszlo nie tak wiec teraz powtorka. A wizyte mamy we czwartek... Boje sie tez ze moja nadzerka sie reaktywowala bo od kilku dni mam jakis taki dyskomfort i cieknie cos podejrzanego :/ eh.. caly czas cos...

    p19uskjoxacp4928.png
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewuszki u mnie plamien brak od dluzszego czasu..

    Za to jakies przeziebienie sie przypaletalo..

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik a kiedy masz wizytę? U Ciebie musi być wszystko dobrze!!!!

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki dzieki za kciuki juz jestem po, badanie histo ok tzn nic nie wnosi, w usg wszystko super jest na prawym jajcu pecherzyk owu za kilka dni (dzis14dc). Bylam u nowej gin wiec ona twierdzi zeby poczekac 3 miesiace ale powodow medycznych brak bo w usg jakby nic siie nie stalo. Wiec jeszcze jutro zobacze co moj powie. Oczywiscie diagnostyka po 3 poronieniu bo nie maa sensu ble ble ble... jeszcze jestem w ruchu wiec zobacze co u Was jak wroce do domku!

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz po. Jaja juz nie ma w macicy. Są jeszcze niewielkie resztki po poronieniu ale jest ich malenko i gin mówi ze same wyjdą.

    Zaprosił mnie na kontrolę. To pierwszy gabinet na nfz w którym jest usg. Ale jeśli chodzi o badania to jego zdaniem dopiero po 12 tygodniach od poronienia można coś robić wiec dziś mi nie zaproponował nic. I wg niego do 12 tc lecą nieprawidłowe zarodki wiec nie mogę liczyć na jakiekolwiek leki od niego. Tak myślę przynajmniej. W sierpniu się zapisze na kontrolę ale to nie jest lekarz którego szukam :(

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Kingulla Autorytet
    Postów: 2698 2639

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się wydaje, że to nie lekarz jakiego potrzebujesz. Chociaż by powiedział pod jakim kątem można zacząć sprawdzać. Przecież większość dziewczyn roni do 12 tygodnia,a jakoś się diagnozują.
    Mój ginekolog-onkolog też się ostatnio oburzył, że z jakiej racji chce od niego skierowanie na badania przed ciązą tokso i inne, skoro byłam prywatnie u innego lekarza (bo przyniosłam mu wyniki cytologii), to niech on mi daje i prowadzi moją przyszłą ciąże. No w szoku byłam, ale z drugiej strony nie chciałabym, żeby ten prowadził mi ciąże bo on przyjmuje tylko w poniedziałki i zawsze ma milion kobiet z problemami onkologicznymi więc nie chce mi się czekać w kolejkach tyle czasu. Ten lekarz, który robił mi cytologię ostatnio to przyjmuje tylko prywatnie - wizyta 250, więc koszty też niemałe. Sama nie wiem, może wrócę do starego lekarza u którego prowadziłam pierwszą ciążę. Hmmm...

    Sebek - 2010 <3 <3
    Starania od I 2016

    18.08.2016 - zaśniad całkowity:(

    V 2019 IVF - 😭

    III 2020 😭

    Czekam na cud..

    HSG - oba jajowody drożne (lewy udrożniony po ponownym podaniu kontrastu)
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope to dobrze ze juz sie prawie oczyscilo, u mnie wizyta w srode, jutro zrobie bete dla sprawdzenia czy spadla, ale wiecie co boje sie ze jest cos nie tak od soboty juz nie krwawilam,tylko takie czarne brudy a dzis po poludniu znow czerwona krew i dalej czuje z lewej strony lekki bol... nie wiem czy to normalne...

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta spada, ryczę. W sobotę 6150 dziś 5755 Tak się boję!!!!!!Czuję, jakbym spadała w przepaść, mam atak paniki.

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria tule!
    Dzieje się to co nieuniknione. Ciąża od początku nie rozwijała się dobrze :( Twoje dziecko najprawdopodobniej było bardzo chore :(
    Nic gorszego niż wiadomość o braku akcji serca juz Cię nie spotka :(
    Tulę Cię mocno!

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Placz, kazda z nas plakala,lzy chociaz troszeczke ukoja Twoj bol. Jestesmy z Toba :-*

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria... :(

    Hope fakt, musisz zmienic lekarza bo z takim jego nastawieniem wiele nie zdzialasz... No ale przynajmniej dobrze ze teraz Ci sie ladnie to oczyszcza i nie bedzie potrzebna ingerencja..

    aj kurcze to wszystko nie powinno sie dziac :(

    p19uskjoxacp4928.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poronilas? Poplacz, powstań, popraw koronę i zapierdalaj dalej!
    Chyba takie motto mi tylko pozostało :/

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Korzystałyście z macierzyńskiego po poronieniu?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • anusia24 Autorytet
    Postów: 875 544

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh, cos w tym jest... Ja w sumie wytworzylam takie slodko-gorzkie ktore jakos trzyma mnie w pionie: Zawsze moze byc gorzej... :/

    Szkoda gadac... Czasem jak sobie pomysle o tym to az mi sie wierzyc nie chce ze cos takiego moze sie dziac, ze mnie to dotknelo, jakby jakis zly sen... Gdzie sie nie ruszam tam jakies male dzieci, wszyscy maja tylko nie ja...:/

    p19uskjoxacp4928.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria - żeby skorzystać trzeba podać płeć, musi być akt martwego urodzenia, nie ma domniemania płci jak kiedyś było, płeć musi być widoczna na żywo, jak nie da się określić trzeba wykonać badania określające płeć, koszt ok 450zł, za ok 750zł jest z podstawowym badaniem kariotypu dziecka, czyli tych 3 trisomii jak w Pappa.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Kaczuszka86 Autorytet
    Postów: 1315 861

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    Korzystałyście z macierzyńskiego po poronieniu?

    Można walczyć o 8 tyg takiego urlopu ale tylko gdy wpisza ci płeć i zgłosisz w USC martwe urodzenie. Przynajmniej z tego co pamiętam.
    Ja po poronieniach szłam na 30 dni zwolnienia od ginekologa

    mhsv9vvj9veszbog.png
    25.11.2013 [*] 8tc zaśniad częściowy
    23.11.2014 [*] 9tc puste jajo płodowe
    31.10.2015 [*] Ula 22tc niewydolność szyjki
    19.11.2017 nasz największy skarb Norbert <3
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 26 czerwca 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacqueline wrote:
    Aria - żeby skorzystać trzeba podać płeć, musi być akt martwego urodzenia, nie ma domniemania płci jak kiedyś było, płeć musi być widoczna na żywo, jak nie da się określić trzeba wykonać badania określające płeć, koszt ok 450zł, za ok 750zł jest z podstawowym badaniem kariotypu dziecka, czyli tych 3 trisomii jak w Pappa.

    tak wiem. Przy pierwszym poronieniu ustalałam płeć, ale nie robiłam pochówku i nie korzystałam z macierzyńskiego, chciałam jak najszybciej wrócić do pracy, choć cierpiałam. Teraz chcę oddechu.

    Wtedy było tzw "puste jajo", które okazało się być chłopcem. Dowiedziałam się że nie było żadnych wad genetycznych. Mam instytut blisko , więc zrobię je na pewno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2017, 23:39

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aria - ja nie miałam potrzeby brać tego urlopu, pracuje, że tak to określe u siebie, na wsi, nie na etacie nigdzie, nikt za bardzo nie wiedział o ciążach, nikomu nie musiałam sie z niczego tłumaczyć. Jak ma ci to pomóc to owszem, weź ten urlop. U nas w szpitalu można zrobić samo badanie określające płeć, ale pochówek można zostawić w gestii szpitala pod tym pomnikiem specjalnym, nie trzeba samemu chować, może gdyby u nas na cmentarzu był taki pomnik i byłaby taka możliwość to byśmy zabrali wtedy.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • Justya85 Autorytet
    Postów: 714 401

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kingulla fajnie że się nie omęczyłaś przy tym wyrywaniu, ja nie nawidzę (jak chyba większość społeczeństwa zresztą) dentysty, aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę o wyrywaniu, ja za to mam wszystkie oprócz jedynek zaplombowane, takie mam liche...
    Aria, ja po tabletkach miałam najpierw nieregularne skurcze które mnie wybudzały w nocy, a później jak już się zaczęły regularne to myślałam że umre, nie wiem co to skurcze porodowe ale musiałam iść po coś mocniejszego do pielęgniarek bo normalnie mroczki miałam przed oczami już, ale spoko coś dały w żyłę i odlot:)
    U nas znowu wszystko kazali pakować do worka, tzn lignina w majtki i to wszystko zbierać, a do wc kaczuszka,jakby coś wypadło to iść do pielęgniarek.
    Anusia gorączka przewalila, nie wiem co to było, ma jeszcze nos przytkany jak alergiczny ale nie sądzę że aż taka gorączka przy alergii. Fajnie że mąż ma dobre wyniki, wiadomo przynajmniej że u niego wszystko ok:)a jakie badania robiłaś z krzepliwości?
    Hope no to już po... oby wszystko ładnie wyszło, Boże z tymi ginami, ja wczoraj z tą nową też gadałam bo i z córką miałam złe przepływy pod koniec i teraz poronienie a ta mi mówi że oczywiście diagnostyka po 3 poronieniach że to najprawdopodobniej (wróżka) wada genetyczna. Masakra skazują kobiete na takie cierpienie, fizyczne ingerencje bo tak im się wydaje :/
    D_basiula u mnie tak było w pierwszą @ po poronieniu skończyłam plamić dwa dni czysto a później lekkie krwawienie, myślę że to normalne.

    No to ja dzisiaj powtórnie rozkładam nogi koło 13, niech mnie mój zobaczy jeszcze i czekamy na zielone światło, choć wg wczorajszej jest wszystko ok

    Panie Boże chroń tą małą istotkę i pozwól nam ją kochać...synuś!
    9ewnskjogh9me2fr.png
    29.11.2017 mamy serduszko!
    Córeńka 5 latka (2013)
    Aniołek [*] hbd10 (w 7 przestało bić serduszko:() (11.05.2017)
    hashimoto, podwyższona prl, homa-r 1,66-dietka
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ