X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Starania po poronieniach i kolejna ciąża prowadzona na heparynie, acardzie i innych lekach
Odpowiedz

Starania po poronieniach i kolejna ciąża prowadzona na heparynie, acardzie i innych lekach

Oceń ten wątek:
  • nati04 Przyjaciółka
    Postów: 105 99

    Wysłany: 31 marca 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karla wyszla mi mutacja w genie mthfr a to jest zwiazane z nieprzyswajalnoscia kwasu foliowego i zeby synus nie mial wad az taka dawka :)

    karla88 lubi tę wiadomość

    [*] Franuś 17.05.2013 r 9 tc
    [*] Tośka 17.12.2013 r. 8 tc
    Na zawsze w moim sercu.. ;***
    8p3odqk3l11deq9q.png
  • karla88 Nowa
    Postów: 3 2

    Wysłany: 23 kwietnia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam mutacje mthfr C677T heterozygota ale w zaleceniach od genetyka mam 1/2 5mg kwasu foliowego + prewenit intesiv+ standardowe wit dla kobiet w ciązy -wybrałam femibon bo tam jest metafolina a nie zwykły kwas foliowy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karla88 wrote:
    Też mam mutacje mthfr C677T heterozygota ale w zaleceniach od genetyka mam 1/2 5mg kwasu foliowego + prewenit intesiv+ standardowe wit dla kobiet w ciązy -wybrałam femibon bo tam jest metafolina a nie zwykły kwas foliowy

    mi przy mutacji : Detekcja mutacji C677T w genie MTHFR (HOMOZYGOTA CC)
    - Detekcja mutacji A1298C w genie MTHFR (HOMOZYGOTA AC)

    dr w klinice nieplodnosci przepisala 5 mg kwasu foliowego... gdy ja zapytalam o metylowany kwas foliowy - powiedziala mi ze u nich przepisuja tylko normalny kwas, ale wazne by byla dawka 5 mg... sa ogolnie 2 opinie na ten temat - jedni lekarze twierdza, ze nie ma sensu brac 5 mg kwasu foliowego zwyklego - bo czesc tylko sie przyswoi, a czesc zostanie w organizmie i bedzie miec toksyczne dzialanie... a drudzy lekarze znow twierdza, ze lepiej brac od razu metafoline (kwas foliowy aktywny, lepiej przyswajalny dla osob z ta mutacja) i wtedy nie bedzie zadnych problemow z odkladaniem sie toksyn w organizmie... moze problem tkwi w tym, ze u nas w polsce nie ma dostepnego aktywnego kwasu foliowego (jedynie wtym Femibionie - ale tam jest zawarta i tak mala dawka) Ja mieszkam obecnie w angli - tu na str internetowej moge normalnie zamowic sobie metafoline - nie jest ona za tania, ale bynajmniej fajnie, ze mozna ja w ogole zakupic... pewnie i z tej str (dokladnie ebay.co.uk) mozna by i bylo do polski sobie zamowic ta witamine :) zastanawiam sie tez, bo jedni lekarze dla mutacji MTHFR - zalecaja 5 mg kwasu a inni 15 mg - dlaczego? czy po prostu zalezy to od konkretnego przypadku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2015, 15:29

  • gosia.86 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na żelaznym zestawie;) wdrażam się w "slang" hahaha, choc jestem jeszcze ciemna masa:) chciałam dołączyć do wątku starczek na zestawie:) ja jestem na acard, encorton, equoral, eutxyrox.
    Martwi mnie moj progesteron, mam wrazenie ze jest za niski i on tez moze stanowic problem..
    Wam dziewczyny-kórym sie udalo- gratuluje, i bardzo sie ciesze ze tu jestescie-dajecie nam wielka wiare i nadzieje:* bo ja juz zaczynam ją powoli tracic..

    Córa ur. 04.2012
    nast.starania- 12.2013
    08.2014 zabieg, 10 tydz.
    09.2015 ciaza biochemiczna
    Niepłodność immunologiczna. 11.2015-acard,encrton,equoral.
    18.12.2015-lekka niedoczynnosc tarczycy
    28.12.2015-stwierdzona lekka endometrioza,jajowody drożne
    boje sie ze juz nigdy sie nie uda..
  • Riri Ekspertka
    Postów: 273 60

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane brakuje mi badań przeciwciała przeciw plemnikowe, antygenom łożyska, leydinga jąder,antygenom łożyska przeciwciała p protrombinie, fosfatydyloserynie, fosfatydyloinozytolowi..czy do szczepień limfocytami są one potrzebne??? U mnie wykryto poronienia nawykowe nie ukrywam że koszt tych badań jest wysoki a ten miesiąc nas dużo kosztuje.. Pierwsze szczepienia u dr Sachy,przygotowanie do szczepień i inne badania..

    30.12.2014-poronienie 6 tydz.
    11.05.2015-poronienie 10 tydz.
    15.06.2015-podjęcie leczenia (naprotechnologia)
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 5 marca 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem w pierwszej ciąży - wg cyklu to 6t4d, wg USG i wyniku HCG - około 5t (beta wolno przyrasta). Chciałam się skonsultować z kimś bardziej doświadczonym.

    Właśnie odebrałam wynik D-dimerów 696, APPTT: 34,3. Przed ciążą nikt mi nie badał krzepliwości, wyszło to dopiero teraz, bo wspomniałam gince, że w rodzinie były udary i żylaki.

    Niestety do tego jeszcze mam krwiak, przy którym wg mojej ginki nie mogę brać Acardu:( Biorę Duphaston 1x2/dz. Wizytę mam dopiero za tydzień. Staram się pić jak najwięcej wody i nie przeciążać. Jak jeszcze mogę pomóc sobie i mojej fasolce? Zrobię wszystko żeby utrzymać tę ciążę...

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ