X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Starania po poronieniach i kolejna ciąża prowadzona na heparynie, acardzie i innych lekach
Odpowiedz

Starania po poronieniach i kolejna ciąża prowadzona na heparynie, acardzie i innych lekach

Oceń ten wątek:
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 2 lutego 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie !
    Chciałam założyć wątek dla kobiet, które straciły swoje dzieci i kolejną ciąże będą miały prowadzoną na zestawie leków. Myślę, że fajnie będzie wspierać się i wymieniać doświadczenia. Ja jestem po 3 poronieniach, w wyniki badań wykryto u mnie zespół antyfosfolipidowy, hashimoto, niedoczynność tarczycy, zaczęliśmy teraz starania o dziecko jeśli tylko uda się zajść w ciążę to mam zacząć przyjmować zastrzyki z heparyny, od 15 dc mam zażywać acard. Jak to wyglada u Was?

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 2 lutego 2015, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje 2 ciąże obumarły i aktualnie czekam na wyniki na zespół antyfosfolipidowy więc może i ja dołączę do tego wątku na stałe.... Niedoczynność tarczycy już mam ;p

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Moja trzecia ciąża zakończona w 20 tygodniu,synek zasnął ,nie wykryto u mnie żadnych chorób. Jeśli uda mi się zajść w kolejna ciążę to mój ginekolog zalecił od 6 tygodnia ciąży zastrzyki przeciwzakrzepowe.



    Michałek[*] 04.06.2014-najdroższy aniołek


    187761b65cf953d140ca739b6245ab28.png

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 3 lutego 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik38 strasznie mi przykro... Nie jestem sobie w stanie wyobrazić chyba co czujesz tracąc tak późno ciążę.
    Czy lekarz wytłumaczył dlaczego chce te leki wprowadzić dopiero od 6 tygodnia?

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 3 lutego 2015, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hrynia wrote:
    Moje 2 ciąże obumarły i aktualnie czekam na wyniki na zespół antyfosfolipidowy więc może i ja dołączę do tego wątku na stałe.... Niedoczynność tarczycy już mam ;p
    Jakie przeciwciała badałaś na stwierdzenie zespołu antyfsfolipidowego? Aczy poza niedoczynnością masz także stwierdzone hashimoto?

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 3 lutego 2015, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam:
    - antykoagulant tocznia - ujemny
    - przeciwciała przeciw jądrowe ANA - ujemny
    - przeciwciała przeciwko receptorom łożyska APA - ujemny
    - przeciwciała anty-kardiolipina IgG i IgM - czekam na wynik.
    Dzisiaj zrobiłam jeszcze:
    - przeciwciała anty - TPO - wynik 11 IU/ml, wartość referencyjna <34, więc raczej hashimoto nie
    - przeciwciała anty - TG - wynik 25 IU/ml, wartość referencyjna <115

    Nie wiem co oznaczają te wyniki. To wyjaśni mi lekarz.

    Na tarczycę leczę się już ponad 20 lat. Tak naprawdę po drodze miałam już chyba stwierdzone wszystkie choroby :/ Dlatego postanowiłam zrobić ponownie przeciwciała j./w. Chodzę aktualnie do nowej endokrynolog-ginekolog, która może w końcu powie jak to jest ze mną... Wyniki TSH w normie, przyjmuję leki Euthyrox. Wizyta u gin-endo za tydzień więc może coś się wyjaśni :)

    Lili30 czy istnieją jeszcze jakieś inne badania które warto zrobić?

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 3 lutego 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aby w pełni rozpoznać lub ewentualnie wykluczyć zespół APS wartop zrobić wszystkie poniższe przeciwciała:
    - Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    - Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, Igm we krwi
    - Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG,IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM we krwi
    Mnie np dopiero po oznaczeniu dodatkowych przeciwciał coś wyszło a konkretnie potwierdził się zespół APS...
    Można zrobić jeszcze -
    - Mutacja czynnika V Leiden
    - Mutacja genu protrombiny 20210
    - Mutacja genu MTHFR C 766 T
    - Mutacja genu MTHFR A1298 C
    - Przeciwciała Allo- MLR+ test cytotoksyczny
    - Homocysteinę
    - Aktywność białka c
    - Aktywność białka S
    Wszytskie te badania aby wykluczyć lub potwierdzić nadkrzepliwość

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • hrynia Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 3 lutego 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jejku... tych wszystkich badań jest tyle, że wypłaty nie starczy ;p na razie się wstrzymam do czasu wizyty u ginekologa. Może on coś wymyśli ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 15:47

    4 lata starań, 2 poronienia (14-02-2014,12-01-2015), MTHFR, Niedrożny jajowód, Niedoczynność tarczycy, Komórki NK
    thgf9n7353137rpc.png
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 4 lutego 2015, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili30 właśnie szukałam co konkretnie badać w celu wykrycia zespołu APS :)

    U mnie synuś usnął w 24tc :( nie stwierdzono przyczyny i nie zlecono żadnych badań dopiero teraz po ciąży biochemicznej i zmianie lekarza będę miała zrobioną histeroskopię i właśnie badania na zespół APS a co do kosztów to rzeczywiście masakra jakaś :)

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 4 lutego 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do wykrycia APS najważniejsze są te:
    - Antygen tocznia ( lupus antykoagulant) we krwi
    - Przeciwciała antykardiolipinowe IgG, Igm we krwi
    - Przeciwciała przeciw beta-2 glikoproteinie 1 IgG,IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw fosfatydyloinozytolowi IgG, IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw fosfatydyloserynie IgG, IgM we krwi
    - Przeciwciała przeciw protrombinie IgG, IgM we krwi
    Około 500 zł za nie wyjdzie w zależności od laboratorium, większość jest refundowanych ale pytanie czy chce Ci się za tym chodzić.
    Bardzo mi przykro z powodu straty... Az serce mi pęka jak widzę tu na forum kobiety które traca tak zaawansowane już ciąże...

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    U mnie nie stwierdzono przyczyny śmierci mojego synka.
    Leki p/ zakrzepowe ponieważ 6 lat stosowalam antykoncepcję w postaci plastra Evra, ginekolog podejrzewa iz moglo dojsc do mikroskrzepliny , ktora zatrzymała krążenie dziecka.Dlatego też najbezpieczniej będzie przeciwdzialac lekami p/ zakrzepowymi.

    Michałek [*] 04.06.2014 - mój najdroższy aniołek

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 5 lutego 2015, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzik dopytaj dokładnie lekarza czy nie lepiej będzie włączyć Acard już po owulacji, a heparynę drobnocząsteczkową zaraz po pozytywnym teście lub beta HCG. Zakrzepy mogą tworzyć się w każdym momencie plus do tego słabe ukrwienie macicy może zrobić swoje. Oczywiście nie uważam się za najmądrzejszą, ale tak prowadzi ciąże mój lekarz, który jest na prawdę świetnym specjalistą od trudnych ciąż i poronień... "Stawka" jest wysoka więc warto przemyśleć.

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 5 lutego 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał zażywać Acard 75mg ale przez cały cykl, brałam trzy miesiące i nawet pomimo tego przytrafiła mi się ciąża biochemiczna :(
    teraz kompleksowo się przebadam żeby stwierdzić czy jest jakaś przyczyna niepowodzeń u mnie

    Rudzik u mnie też nie stwierdzono przyczyny śmierci Tobiaszka :(
    wszystko było w porządku ja po połówkowych już spokojna że z małym wszystko ok a nagle się okazało że serduszko już nie bije :(

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • november123 Autorytet
    Postów: 303 158

    Wysłany: 5 lutego 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie APS: kiedy miałyście wykonywane badanie??

    Dużo czytałam że do 6 tygodni po poronieniu powinno się je przeprowadzić a mój lekarz twierdzi że to nie ma znaczenia i sama już nie wiem co myśleć :)

    U mnie już co prawda minęło te 6 tygodni i boję się że badanie może nic nie wykazać :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2015, 13:08

    Tobi [*] Odszedłeś zanim się urodziłeś :( 24tc - 20.05.2014
    Kruszynki 12.2014 :( 05.2015
    Zuzia <3 22.03.2016 3260g i 57cm :)
    l22npx9is3xkpd8a.png


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2015, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dziękuję Lili 30 ,każda rada jest dla mnie cenna.
    Ostatnia ciąża była moją trzecią,z poprzednimi nie miałam kłopotów ,jedynie moje dzieci przyszły na świat za pomocą cc(mam poważną wadę wzroku).
    Nic nie wskazywało,że skończy się tak tragicznie.
    Po śmierci mojego maleństwa zmieniłam kilku lekarzy.
    Do lekarza ,który prowadził ciążę poszłam jedynie na wizytę kontrolną.
    Zrobiłam sobie wszystkie badania na antyciała,ponieważ on tylko snuł domysły i uważał ,że mogłam przechodzić cytomegalię podczas tej ciąży.
    Okazało się,że jednak to nie to.
    Inna pani doktor do której poszła stwierdziła,że czasami takie obumarcia się zdarzają bez konkretnej przyczyny.To jest jak śmierć łóżeczkowa tylko ,ze jeszcze w łonie matki.
    Anastazja bardzo mi przykro z powodu twojego synka.
    Dziewczyny musimy trzymać się razem i jeśli któraś ma większe doświadczenia ,dowiedziała się czegoś szczególnego dotyczącego prowadzenia ciąży zagrożonej to ja chłonę każda informację jak gabka .

  • aaaania87 Autorytet
    Postów: 875 1397

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do wątku. Dodatnie ANA1, miano 1:320, typ świecenia: ziarnisty. Aktualnie czekam na wyniki ANA2 a potem do reumatologa i ginekologa. W zależności od postawionej diagnozy (przede mną kilka badań) przy kolejnej ciąży prawdopodobnie heparyna, acard i sterydy.
    Dodam jeszcze, że robiłam badania na toxo, p/c a-kardiol IgG, IgM, antykoaguland tocznia, glukozę, TSH,FT4, FT3, prolaktynę, FSH, LH, progesteron, estradiol, testosteron, DHEA, DHEAs.

    Czy może któraś z Wam ma doświadczenie z przeciwciałami ANA?

    age.png

    Synek 👶🏼 Ur 17.11.2023 54cm, 3kg 🥰
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    november123 wrote:
    Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie APS: kiedy miałyście wykonywane badanie??

    Dużo czytałam że do 6 tygodni po poronieniu powinno się je przeprowadzić a mój lekarz twierdzi że to nie ma znaczenia i sama już nie wiem co myśleć :)

    U mnie już co prawda minęło te 6 tygodni i boję się że badanie może nic nie wykazać :(

    Mnie też lekarz powiedział, że to nie ma znaczenia kiedy się robi. I on nie słyszał żeby do 6 tygodni po stracie.

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili męczę Cię już na wątku hashimoto, a teraz tutaj, ale będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Robiłam badania przeciw kardiolipinie i IgG wyszło 10.33, a jest napisane, że wynik ujemny to 0-10. Czy mój wynik wskazuje na to, że mogę mieć ten zespół? IgM mam 6,26. Szukam sama przyczyny śmierci mojej córeczki. Lekarze mówią, że jedna śmierć dziecka to po prostu pech dopiera druga uprawnia do badań. A ja nie mam czasu na zwłokę . Jeżeli zdecydujemy się starać o kolejną dzidzię to będzie to nasze ostatnie staranie. Nie mamy więcej czasu. :(

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz swoje wyniki wyślij mi je na @

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
  • Lili30 Autorytet
    Postów: 553 508

    Wysłany: 7 lutego 2015, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [email protected]

    3 Aniołki w niebie
    atdc6iye40ls1crt.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ