X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?
Odpowiedz

stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?

Oceń ten wątek:
  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 27 lutego 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za mile slowa, czasami mysle ze juz dosc, koniec nie mam sily, ale wstaje i walcze, dla niej, mojej kochanej corci, zeby miala sie komu wygadac jak mnie juz zabraknie.
    Antonino moje ciaze nigdy nie przetrwaly tych magicznych trzech miesiecy, ale wiem ze i to nie jest regula. Konczyly sie miedzy 6-9 tygodniu
    Czarnulka tarczyca i glukoza w porzadku. 10 lat temu bo wtedy urodzila sie moja coreczka, nie myslalam ze moze byc cos nie tak. Po urodzeniu bralam zastrzyki z depo provera przez rok, a pozniej to juz wszystko sie posypalo.
    Mieszkam w Irlandii, tutaj maja beznadziejne podejscie do pacjenta, wedlug nich ciaza musi sie utrzymac sama do 12 tyg. Z doskokow robie badania w Polsce. Mam nadzieje, ze teraz trafilam na dobrego lekarza w Polsce, ale wiecie jak to jest, kontakt mailowy i tel nie oddaje prawdziwych wizyt.
    Mi tez przeszlo przez glowe, ze dawka heparyny jest za mala,zwlaszcza ze powinno sie dobierac do wagi , a ja malo nie wazylam.
    Dopracuje moj suwaczek :)

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lutego 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiniusia00 wrote:
    Dziekuje za mile slowa, czasami mysle ze juz dosc, koniec nie mam sily, ale wstaje i walcze, dla niej, mojej kochanej corci, zeby miala sie komu wygadac jak mnie juz zabraknie.
    Antonino moje ciaze nigdy nie przetrwaly tych magicznych trzech miesiecy, ale wiem ze i to nie jest regula. Konczyly sie miedzy 6-9 tygodniu
    Czarnulka tarczyca i glukoza w porzadku. 10 lat temu bo wtedy urodzila sie moja coreczka, nie myslalam ze moze byc cos nie tak. Po urodzeniu bralam zastrzyki z depo provera przez rok, a pozniej to juz wszystko sie posypalo.
    Mieszkam w Irlandii, tutaj maja beznadziejne podejscie do pacjenta, wedlug nich ciaza musi sie utrzymac sama do 12 tyg. Z doskokow robie badania w Polsce. Mam nadzieje, ze teraz trafilam na dobrego lekarza w Polsce, ale wiecie jak to jest, kontakt mailowy i tel nie oddaje prawdziwych wizyt.
    Mi tez przeszlo przez glowe, ze dawka heparyny jest za mala,zwlaszcza ze powinno sie dobierac do wagi , a ja malo nie wazylam.
    Dopracuje moj suwaczek :)

    Rozumiem, Cię dobrze , na prawdę Ci współczuję - jak dla mnie nie do pomyślenia ja jak kolejną ciążę stracę to idę do lekarza po sterydy bo tak rozmawiałam , że jak już clexan 0.6 nie pomoże to wtedy encorton już mi dadzą ale jak na razie nikt mi nie chce przepisać , sądzą że clexan pomoże .Ja myślę , że to tak 50/50 szans ..
    .. widzę , że jesteś silną dziewczyną ;) życzę Ci aby w końcu się udało , bo tak dużo przeszłaś .. super , że masz już córkę ja mam nadzieję , że też kiedyś się doczekam choćby jednego dzidziusia ..
    No podejrzewam jak jest w Irlandii , zresztą tak jak i Anglii, Norwegii .. i kilku innych oni uważają ,że do 12 tyg to nie dziecko i , że lepiej aby obumarło do 12 tyg niż później było słabe , chorowało cały czas itd .. nie dają nic na podtrzymanie dla mnie to jakaś masakra ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2017, 14:58

    kiniusia00 lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lutego 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinusia00 wiesz co mnie tylko dziwi , że lekarze kilka ostatnich ciąż dawali ci te same leki co najlepsze dawki leków..nie rozumie jednego skoro ciąże nie powiodły się na clexane 0,4 to czemu znów ci je dawali a nie zwiększyli dawki? ja np w poprzedniej ciąży miałam clexane 0,2 +acard +duphason 2x1 ale nie udało się przy kolejnej dadzą 0,6 +acard+duphason 3x2 ..

    A jaki bierzesz kwas foliowy zwykły czy metylownany ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 18:16

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • kiniusia00 Ekspertka
    Postów: 220 110

    Wysłany: 27 lutego 2017, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy biorę zwykły 5 mg, homocysteina była 16,9 a po trzech miesiącach spadła do 7,7 ;-) Myślałam o tych dawkach i nawet pytałam lekarza, ale stwierdził że nie ma potrzeby zwiększać dawki bo nie miałam incydentów zakrzepowych :-( Przy kolejnej ciąży poproszę w Polsce o większą dawkę albo będę brała po dwa zastrzyki, tylko boję się tak na własną rękę.

    1.XII 2004 8tc [*],2.X 2005 16.07.2006 2650g moje szczescie,3.XI 2007 13 tc [*] usg 7tc,4.IV 2012 12 tc [*] usg 6tc,5.IV 2013 10 tc[*],6.VII 2013 6tc [*],7.VII 2014 10tc [*] heparyna, acard,prog,8.VIII 2015 5tc [*] haparyna, acard, prog,9.III 2016 7tc [*] heparyna, acard, prog.

  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lutego 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiniusia00 wrote:
    Kwas foliowy biorę zwykły 5 mg, homocysteina była 16,9 a po trzech miesiącach spadła do 7,7 ;-) Myślałam o tych dawkach i nawet pytałam lekarza, ale stwierdził że nie ma potrzeby zwiększać dawki bo nie miałam incydentów zakrzepowych :-( Przy kolejnej ciąży poproszę w Polsce o większą dawkę albo będę brała po dwa zastrzyki, tylko boję się tak na własną rękę.
    Wiem,rozumiem twoje obawy . Ja też się boje brać trochę to 0.6 bo też nie mam jakiejś poważnej mutacji. . Ale chcę zaryzykować .. clexane ponoć jest bezpieczne dla płodu bo nie przenika przez łożysko. .
    Co do kwasu jak masz mutacje mthfr to nie wystarczy kwas 5mg on jest zwykły tylko o większej dawce .. najlepiej, gdybyś choć część metylowanego brała . . Ja mam zalecenia brać actifolin i tam jest właśnie 1mg zwykłego i 1mg metylowanego. . On jest bez recepty więc spokojnie możesz brać ja mam brać go 2 tabletki dziennie więc dawka 4mg .. na pewno nie zaszkodzi nawet w przypadku jak się tej mutacji nie ma a wręcz pomoże lepiej go przyswoi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2017, 16:01

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 8 marca 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    jestem po kolejnych badaniach. Odebrałam wczoraj wyniki ANA - i jestem w szkoku - nie stwierdzono żadnych przeciwciał!!

    Przez kilka ostatnich dobrych miesięcy nie powtarzałam już tego badania, ale powiedzmy, że jeszcze pół roku temu miałam cały czas miano 1:320. Teraz nie ma!
    ucieszyłam się, bo może to znaczy, że ta ciąża jest bardziej bezpieczna... ale kiedy tak o tym myślę... przyszła mi do głowy jedna rzecz - że musiało minąć sporo czasu zanim mój organizm wrócił do normy po poprzedniej ciąży.
    Wiem jak trudno się czeka na wznowienie starań kiedy jedyną rzeczą jaką się pragnie jest chęć posiadania małego bobaska w domu... Ale może to jest jakaś droga do celu? Chodzi mi o to, ze wiele z Was traci kolejne ciąże w krótkim czasie.. może jakaś dłuższa przerwa, odnowienie organizmu, zebranie sił itd. byłby pomocne? Oczywiście, jest to decyzja każdej z nas osobno kiedy czuje się gotowa na kolejne starania. Wiadomo - gwarancji nie ma - nawet po długiej przerwie może znowu skończyć się stratą.. ale.. może warto czasem poczekać?
    Ja nie brałam żadnych sterydów, ANA same zanikły. Może to jest jakaś szansa dla nas?

    Spokojnego dnia :*

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 8 marca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    jestem po kolejnych badaniach. Odebrałam wczoraj wyniki ANA - i jestem w szkoku - nie stwierdzono żadnych przeciwciał!!

    Przez kilka ostatnich dobrych miesięcy nie powtarzałam już tego badania, ale powiedzmy, że jeszcze pół roku temu miałam cały czas miano 1:320. Teraz nie ma!
    ucieszyłam się, bo może to znaczy, że ta ciąża jest bardziej bezpieczna... ale kiedy tak o tym myślę... przyszła mi do głowy jedna rzecz - że musiało minąć sporo czasu zanim mój organizm wrócił do normy po poprzedniej ciąży.
    Wiem jak trudno się czeka na wznowienie starań kiedy jedyną rzeczą jaką się pragnie jest chęć posiadania małego bobaska w domu... Ale może to jest jakaś droga do celu? Chodzi mi o to, ze wiele z Was traci kolejne ciąże w krótkim czasie.. może jakaś dłuższa przerwa, odnowienie organizmu, zebranie sił itd. byłby pomocne? Oczywiście, jest to decyzja każdej z nas osobno kiedy czuje się gotowa na kolejne starania. Wiadomo - gwarancji nie ma - nawet po długiej przerwie może znowu skończyć się stratą.. ale.. może warto czasem poczekać?
    Ja nie brałam żadnych sterydów, ANA same zanikły. Może to jest jakaś szansa dla nas?

    Spokojnego dnia :*

    To super wiadomość -że tych wrednych przeciwciał nie ma .. a pamiętasz czy ostatni raz te przeciwciała jeszcze robiłaś w ciąży ? czy przed tą ciąża ?
    U mnie też tak było ,że przy ostatniej koło 4 tyg ciąży nie było a w 7 się pojawiły - a ponoć większość lekarzy twierdzi ,że jak są one obecne to przez cały czas ,że raczej oni nie sądzą ,że one mogą znikać .. a u mnie jednak tak było .. Mam nadzieję ,że przy kolejnej ciąży tego dziadostwa mieć nie będę ;)

    Moja dawna p.ginekolog twierdzi ,że np clexane też ma po części takie działanie na przeciwciała ,że biorąc clexan te przeciwciała które już istnieją się nie namnażają ..tzw pozostaje takie same miano - ale ile w tym prawdy to nie wiem -mi clexane nie pomogło z tym ,że ja brałam kosmicznie mała dawkę bo 0,2

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2017, 18:24

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 8 marca 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnulka24 wrote:
    To super wiadomość -że tych wrednych przeciwciał nie ma .. a pamiętasz czy ostatni raz te przeciwciała jeszcze robiłaś w ciąży ? czy przed tą ciąża ?
    U mnie też tak było ,że przy ostatniej koło 4 tyg ciąży nie było a w 7 się pojawiły - a ponoć większość lekarzy twierdzi ,że jak są one obecne to przez cały czas ,że raczej oni nie sądzą ,że one mogą znikać .. a u mnie jednak tak było .. Mam nadzieję ,że przy kolejnej ciąży tego dziadostwa mieć nie będę ;)

    Moja dawna p.ginekolog twierdzi ,że np clexane też ma po części takie działanie na przeciwciała ,że biorąc clexan te przeciwciała które już istnieją się nie namnażają ..tzw pozostaje takie same miano - ale ile w tym prawdy to nie wiem -mi clexane nie pomogło z tym ,że ja brałam kosmicznie mała dawkę bo 0,2

    Czarnulka, przeciwciała ANA zaczęłam badać dopiero po stracie. Badałam co kilka tygodni, potem co kilka miesięcy i ciągle były. Ostatnie badania robiłam jakoś w lecie, czyli jeszcze przed tą ciążą, ale nadal były. a teraz szok - nie ma!

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 9 marca 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    Czarnulka, przeciwciała ANA zaczęłam badać dopiero po stracie. Badałam co kilka tygodni, potem co kilka miesięcy i ciągle były. Ostatnie badania robiłam jakoś w lecie, czyli jeszcze przed tą ciążą, ale nadal były. a teraz szok - nie ma!
    fajnie ,że ich nie masz ;)oby nie wróciły.
    Ostatnio przeglądałam trochę forum i widziałam tam 2 wypowiedzi dziewczyn , które pisały ,że mają przeciwciała przeciw jądrowe a ni biorą sterydów i urodziły szczęśliwie ;)
    Co do jednej nie mam pojęcia jaki miała poziom przeciwciał tylko pisała,że ma w wysokim mianie . Druga miała chyba 1:320 tak jak Ty .
    Także jest możliwe wszytko ;)

    antoninina lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 10 marca 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    problemik wrote:
    Czy znacie immunologa na nfz w Warszawie?

    niestety, nie znam. nie pomogę :(

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 10 marca 2017, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)
    Czarnlka czy ja dobrze widzę????? pozytywny teścior i nic nie piszesz??? GRATULUJE !!!!!!!

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, tak kochana siknełam ☺ i wyszedł pozytyw ☺ mam nadzieje że tym razem będzie dobrze

    antoninina lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka bardzo cieszę się i jeszcze raz gratuluję! !!!! Pisz proszę jak czujesz się i jakie leki dostalas !!! Życzę spokojnych 9 miesięcy

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 marca 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0310 wrote:
    Czarnulka bardzo cieszę się i jeszcze raz gratuluję! !!!! Pisz proszę jak czujesz się i jakie leki dostalas !!! Życzę spokojnych 9 miesięcy

    Czuję się na razie dobrze , ale w sumie to dopiero 26dc bardzo wcześnie,
    leki to : duphason 2x3, clexane 0,6, acard 75, actifolin 2mg x1, omegamed optima start 1x1, Chela Mag b6 Mama 1x1 , wit b12 1x1 , letrox50 1x1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2017, 13:17

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 12 marca 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulko a kiedy idzisz do lekarza? Ciekawa jestem czy przypisze steryd.

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 12 marca 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana lekarz nie da sterydu ale na pewno jeszcze o to zapytam . Przede wszystkim muszę powtórzyć przeciwciała jeżeli by się okazało że faktycznie poziom jest dość duży to powinnam je brać .

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 28 marca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, jak się czujesz?
    Jakie masz samopoczucie i w ogóle nastawienie? :) ściskam i trzymam kciuki żeby tym razem się udało <3

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 10 lipca 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka wygląda na to, że udało się bez sterydu?

    U mnie ANA 2 i 3 miano 1:1000, 2 poronienia. Bez sterydu nie zabieram się do tematu, chyba będę musiała go z podziemi wykopać, bo we wrocławiu też nikt go przepisać nie chce.

    Zapytam z innej beczki. Jak dzieciaczki po sterydowych ciążach? Na wielu forach czytam, że rodzą się zdrowe. Moja mama mnie straszy, ze może w późniejszym wieku będą skazane też na sterydy.

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dawno tu nie zaglądałam. Chciałam wam napisać że jestem już w 23+1 dniu ciąży bliźniaczej. Będę mieć 2 synków. Ogólnie wszystko jest ok. Biorę clexane 0.6 i o dziwo udało się bez sterydów czytałam o tym dużo ze właśnie clexane 0.6 ma praktycznie podobne działania na przeciwciała jak steryd no i się sprawdziło :) ale musi być min dawka 0.6 niższe takie jak 0.4 i o.2 nie pomogą .

    Jedynie z moja szyjka źle mam tylko 1.9cm ale od tygodnia mam założony pessar mam nadzieje że szyjka nie będzie się już skracac

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Chcę zrobić kwas foliowy . Czy powinnam odstawić tabletki? Mam mutacje j biorę 0.4 mg zwykłego i 0.8 aktywnego plus 1 mg metylokobalamina i 1.3 b6 ale tu nie wiem czy jest b6 aktywny
    Chciałem też zapytać czy moje dawki nie są za niskie? Homocystejne 2 tyg temu miałam 10.2

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ