X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?
Odpowiedz

stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?

Oceń ten wątek:
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 30 marca 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, właśnie odebrałam dodatni wynik ANA2 HEp-2 z badania krwi 12 dni po poronieniu. Wynik to dla mnie czarna magia, co to w praktyce oznacza? Czy powinnam starać się z pomocą medyczną?

    P-ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne (ANA2) dodatni (wartość referencyjna miano < 1: 100)

    Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:320 dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia ziarnisty z dodatnimi chromosomami. Metodą ELISA NIE STWIERDZONO obecności przeciwciał przeciw rozpuszczalnym antygenom jądrowym (SS-A, SS-B, nRNP, Sm, Scl-70, Jo-1).

    Po długich staraniach poroniłam puste jajo w 7t, beta nie przyrastała prawidłowo od początku. Czekam jeszcze na wyniki ACA, ANA, ASA, ATA i helicobacteri. Z tego co piszecie, dobrze by było jeszcze zrobić ANA3, ale czy ANA1 też? Czy jeszcze coś powinnam zbadać przed upływem 6 tygodni od straty? Umówię się do immunologa i mojej ginekolog po świętach, ale nie chcę tracić czasu, bo na wyniki długo się czeka... Zastanawiam się jeszcze nad testem genetycznym na mutacje, chociaż homocysteinę i kwas foliowy mam w normie.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Agnes.ikini Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,

    O tym, że posiadam przeciwciała przeciwjądrowe dowiedziałam się przez przypadek, przy leczeniu innego schorzenia (1:640, typ ziarnisty), dodatkowo otrzymałam pozytywny wynik badania na posiadanie genu HLA-B27. O posiadaniu dziecka myślę od niedawna i zastanawiam się czy można rozpocząć kurację lekami przeciwzakrzepowymi jeszcze przed zajściem w ciążę?
    Czy któraś z Pań jest posiadaczką genu HLA,B27? Zastanawiam się czy w ogóle jest sens starać się o dziecko z takim obciążeniem genetycznym (?)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2018, 16:45

    :)
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes.ikini wrote:
    Cześć,

    O tym, że posiadam przeciwciała przeciwjądrowe dowiedziałam się przez przypadek, przy leczeniu innego schorzenia (1:640, typ ziarnisty), dodatkowo otrzymałam pozytywny wynik badania na posiadanie genu HLA-B27. O posiadaniu dziecka myślę od niedawna i zastanawiam się czy można rozpocząć kurację lekami przeciwzakrzepowymi jeszcze przed zajściem w ciążę?
    Czy któraś z Pań jest posiadaczką genu HLA,B27? Zastanawiam się czy w ogóle jest sens starać się o dziecko z takim obciążeniem genetycznym (?)
    Nie mam tego genu ale za to mam inne dwie mutacje +przeciwciała jądrowe. U mnie pomoglo clexane 0.6 +acard + duphason dodatkowo mam problem z tarczyca i biore letrox 50

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Mildred Autorytet
    Postów: 1393 3153

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tą mutacje. Ta mutacja odpowiada za ZZSK. Zesztywniajce zapalenie stawów kręgosłupa. Radziła bym wizytę u reumatologa. Byłam dwa razy w ciąży.dwie ciaze obumarły w 8 tyg. Brałam tylko duphaston i luteinę. Jestem po @ po poronieniu. Teraz jestem w trakcie badań wszystkich możliwych. Mam hiperglikemię niedoczynność tarczycy a ANA Ujemne tak jest przy zzsk.Rf i ANA sa ujemne chodź immunologia wariuje. Po badaniach wszystkich możliwych może trochę się uspokoję. W przyszłym tyg kariotyp mój i męża.

    9ewns65gkf9ocqq6.png
  • pauliszka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 marca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jestem tu nowa. Dzisiaj odebrałam wynik ANA 3 (Robiłam od razu ANA 3). Wynik mam 1.320 hemogenny i ziarnisty a w szczegółowych wszystko ujemne. Od kilku lat choruję na hashimoto i od roku mam objawy tężyczki.
    Jak sądzicie, czy ten wynik, skoro szczegółowe są ujemne - może mieć związek z hashimoto? Miał ktoś tak?

  • pauliszka Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 4 marca 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana wrote:
    U mnie 1:100 dwa razy typ ziarnisty, a później wyszło że homogenny. Profil ana3 ujemny.


    I jakie są Twoje dalsze losy? Coś się dzieje z tymi wynikami? Pytam, bo mam aktualnie podobnie i się martwię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 14:31

  • Renia34 Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 23 marca 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli mam dodatnie ANA 1 i ANA 2 1:320 a w ANA3 15 antygenów ujemnych a tylko kontrola silnie dodatnia to co to oznacza?

    8 lat starań
    f2w3s65ggpg5kd7e.png
    1 poronienie - 8 t.c. Marysia 💔
    endometrioza Ist (ogniska usunięte 28.11.2019r.)
    nietolerancje - nabiał wszelki, drożdże
    MTHFR C6777T homozygota
    kom NK 21% ; niska IL 10
    H.pylori i Ureoplasma wyleczone
    stosuje: metylowana B12, metylowany kw. foliowy, 5-P-5, wit. D, kwasy Omega 3
    dodatkowo w ciąży: Acard, Clexane, Luteina, Encorton
  • lisek35 Koleżanka
    Postów: 61 5

    Wysłany: 29 lipca 2021, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    C

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2021, 00:05

  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 22 listopada 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny czy miała któraś wynik GRANICZNY ? Robiłam badanie ANA1 i nie wiem co robić... czekać czy jeszcze jakieś badania?

    ""Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) na komórkach Hep-2 STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych i/lub przeciwcytoplazmatycznych w mianie 1:100 dających na komórkach Hep-2 obraz świecenia ziarnisty. Występowanie przeciwciał w tak niskim mianie może nie mieć znaczenia klinicznego, może towarzyszyć infekcjom wirusowym, pasożytniczym, bakteryjnym oraz zapaleniom tarczycy, wątroby i chorobom rozrostowym . Niskie miana przeciwciał występują czasami u osób zdrowych, szczególnie w starszym wieku. Obecność tych przeciwciał w niskich mianach może również być wynikiem choroby autoimmunologicznej, szczególnie w jej początkowej fazie lub w trakcie leczenia. Wskazana jest stała obserwacja kliniczna oraz badanie kontrolne po okresie 6 miesięcy lub przy nasileniu się objawów klinicznych.""

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ