X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?
Odpowiedz

stwierdzone przeciwciała przeciw jądrowe ANA 1,2,3 - czy udało wam się donosić ciąże bez sterydów ?

Oceń ten wątek:
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 14 lutego 2017, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny. Jestem po 3 poronieniach stwierdzono u mnie dodatnie przeciwciała przeciw jądrowe ana1+ ana3 . Czy którejś z was udało się donosić ciąże przy stwierdzonych przeciwciałach przeciw jądrowych bez przyjmowania sterydów ?np tylko na clexane ? Zapraszam do wspólnej rozmowy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2017, 19:48

    Angie1989 lubi tę wiadomość

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 15 lutego 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja również podbijam pytanie Czarnulki. Mam podobny wywiad: Hashimoto, dodatnie ana 1 i ana 2, Mutację MTHFR (C677T i A1298C) i 4 poronienia. Ostatnie 15 grudnia w 13 tyg.
    W ostatniej ciąży miałam clexane 0,4 mg. Lekarz powiedział, że ostatecznie da malą dawkę sterydów ok 8 mg.

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 15 lutego 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0310 czy udało ci się jakąś ciąże donosić ?czy wszystkie skończyły się poronieniem? Ja ostatnio byłam u reumatologa i hematologa, żaden z nich, nie chce dać mi sterydów mówią ,żeby iść w kierunku clexane . Mój gin ostatecznie stwierdził, że spróbujemy na clexane 0.6 .. się boję ,że to może nie wystarczyć ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 18:10

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 17 lutego 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jakie macie miano tych przeciwciał ANA1 i ANA3?

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 17 lutego 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownirz mam dodatnie ana1 ana 3 i mutacje MTHFR hereto, od dwoch cykli biore Encorton w dawce 7,5 mg jak narazie ciazy bra:(

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 18 lutego 2017, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antoninina mam ana1 typ homogenno- plamisty 1:160 w ana 3 mam wynik graniczny dsDna i RNPC ana 2 wszystko w normie. Według lekarzy u których byłam nie muszę brać sterydów bo mój wynik jest niski poza tym według nich trzeba mieć też jakieś objawy kliniczne a nie tylko pozytywny wynik badań.

    Dlatego szukam dziewczyny które donosił ciążę z tymi przeciwciałami np na samym clexane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 18:10

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 18 lutego 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wy jakie macie miano tych przeciwciał?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2017, 23:08

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 19 lutego 2017, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulko mi reumatolog powiedziała, że jeśli powtórzę wyniki ana3 profil i coś tam mi wyjdzie to wtedy do rozważenia jest steryd. Ja mam cały czas miano 1:100-wynik miałam powtarzany 3 razy, a profil ana3 cały ujemny. Sterydu nie dostanę.
    I odnośnie twojego pytania znalazłam ostatnio tu na ovufriend dziewczynę, która donosiła ciąże bez sterydu: https://ovufriend.pl/pamietnik/dobrze-jak-nie-za-dobrze,107.html

    Pamiętajmy, że każda z nas jest inna, wszystko trzeba analizować indywidualnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2017, 13:22

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 20 lutego 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja man ANA2 miano 1:160 typ ziarnisty. Mam córeczkę, urodziłam ją będąc na clexane, eutyroxie i luteinie. Bedąc w donoszonej ciąży wiedziałam tylko o hashimoto i mówiono, mi że to właśnie ta choroba nie zdiagnozowana wcześnie wpłynęła na 2 poronienia. Donoszona ciąża był moją 3 ciążą. Po kilku latach zaszłam ponownie jeszcze 2 razy w ciąże, które straciłam. Zaczęłam ponowne diagnozowanie, co jest przyczyną. Endokrynolog lecząca mnie mówi, że każda ciąża potęguje procesy autoimmunologiczne i za każdym kolejnym razem różne przeciwciała mogą atakować. Lekarz ginekolog, mówi, że najwięcej ciąż(poza błędami genetycznymi) traci sie przez choroby zakrzepowe.

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 20 lutego 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, a te dwie kolejne ciąże (po urodzonym dziecku) miałaś również prowadzone na zestawie clexane?

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 lutego 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi dziewczyny ,jak to jest, z tymi przeciwciałami , bo pytając kiedyś moja p.doktor o to, czy takie przeciwciała mogą być ,albo znikać odpowiedziała zdecydowanie , że nie , jeżeli już występują, to są obecne cały czas, tylko ich miano się zwiększa lub maleje, a ja miałam taką sytuacje, że będąc po 2 poronieniu, zrobiłam te ana wyszło, że dodatnie ,ale nie rozszerzałam wtedy tego badania o typ i miano bo moja p.ginekolog mówiła, że na to da mi clexane 0,2 i na pewno pomoże ,ale okazało się ,że nie pomogło.Przy kolejnej ciąży w 4 tyg zrobiłam ponownie ana wyszedł wynik UJEMNY zaś w 7 tyg znów powtórzyłam i już był wynik dodatni .. Czy możliwe , że takie przeciwciała znikają i się pojawiają ?

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 20 lutego 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 ciąża po poronieniu była bez clexane a druga z clexane. Zaczęłam od dawki 0,6 a 2 tygodnia przed poronueniem lekarz zmiejszyl mi dawkę do 0,4. W ciąży, którą odnosiłem miałam dawkę 0,2. A co do wzrostu przeciwciał to podobno mogą w ciąży szaleć. Tak jest też z różnymi czynnikami zakrzepowymi. Można mieć wszystkie badania nie będąc w ciąży w normie a w ciąży nagle okazuje się ze w normie nie są.

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 20 lutego 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0310 wrote:
    1 ciąża po poronieniu była bez clexane a druga z clexane. Zaczęłam od dawki 0,6 a 2 tygodnia przed poronueniem lekarz zmiejszyl mi dawkę do 0,4. W ciąży, którą odnosiłem miałam dawkę 0,2. A co do wzrostu przeciwciał to podobno mogą w ciąży szaleć. Tak jest też z różnymi czynnikami zakrzepowymi. Można mieć wszystkie badania nie będąc w ciąży w normie a w ciąży nagle okazuje się ze w normie nie są.
    Aha,rozumiem. Ja przy ostatniej ciaży miałam clexane 0 ,2 + acard ale niestety to nie pomogło. Przy następnej mam mieć clexane 0.6 nie mam wskazania do sterydów mam nadzieję ,że już się uda na clexane 0,6 ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2017, 18:12

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 20 lutego 2017, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny.
    Pytałam jakie macie miano tych przeciwciał, ponieważ dla mnie te wyniki są ciągle nie do końca zrozumiałe. Dodam, że kontroluję je już ponad rok, konsultowałam z panią dr reumatolog (z polecenia), ale do rzeczy.
    Po porodzie w ANA1 wychodziły mi p/ciała jądrowe typ świecenia ziarnisty, zlecono dalsze badania w kierunku ANA2 i ANA3. Wyniki to miano 1:320, ale wynik opisany jest jako ujemy. Wszystkie z tych szczegółowo rozpisanych przeciwciał są na poziomie 0-1-2 i żaden nie osiąga poziomu próbki kontrolnej.
    Pani dr powiedziała, że ogólnie miano jest 1:320, ale w rozbiciu na poszczególne p/ciała, żadne z nich nie wykazują zwiększonej aktywności, więc nie jest to powód do zmartwień. Powinnam to kontrolować w przypadku ciąży lub innych obciążeń organizmu, ale na co dzień wynik jest dla mnie bez znaczenia, tak jakby był ujemny.
    Czytam, że Wy macie 1:100 lub 1:160 i zastanawiacie się na sterydami... nie wiem co mam o tym myśleć. :(

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 20 lutego 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    Dziewczyny, a jakie macie miano tych przeciwciał ANA1 i ANA3?
    U mnie 1:100 dwa razy typ ziarnisty, a później wyszło że homogenny. Profil ana3 ujemny.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Anulka0310 Ekspertka
    Postów: 146 50

    Wysłany: 21 lutego 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zielone światło do staranek dopiero po 3 miesiączce. Od 1 dnia cyklu po 3 miesiączce mam brać acard. Wtedy idę też do lekarza ze wszystkimi wynikami. Zobaczymy, co powie... Wstępnie powiedział, że rozważy ok 8 mg sterydu. Ze sterydami czułabym się bezpiecznej. Gin powiedział, że do 10 mg jest to dawka bezpieczna zarówno dla mamy i dziecka. Powiedział, że w przypadku miana 1:160 to raczej jest to dawka profilaktyczna, chyba, że z wyników wyjdzie toczeń. Dał skierowanie na badania w kierunku tocznia - określenie komórek LA. Wyniki mam ujemne. Wiec sterydu w dawkach leczniczych nie będzie. Ale dokładnie wszystko będę wiedziała na początku kwietnia więc wtedy napiszę....
    A tak z innej beczki to jestem osobą bardzo niecierpliwą i ciężko mi jest czekać do kwietnia. Mam poczucie zmarnowanych cylki... Przedostatnie poronienie miałam na przełomie lipca/sierpnia 2016 i zaszłam w ciąże po 1 miesiączce po poronieniu więc teraz logika nakazuje mi czekać te trzy miesiące.

    córcia 2009
    4 poronienia :(, mutacja MTHFR, hashimoto, NK 18%, dodatnie ANA( miano 1:160)
    Synuś 04.2019
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 21 lutego 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka0310 wrote:
    Ja mam zielone światło do staranek dopiero po 3 miesiączce. Od 1 dnia cyklu po 3 miesiączce mam brać acard. Wtedy idę też do lekarza ze wszystkimi wynikami. Zobaczymy, co powie... Wstępnie powiedział, że rozważy ok 8 mg sterydu. Ze sterydami czułabym się bezpiecznej. Gin powiedział, że do 10 mg jest to dawka bezpieczna zarówno dla mamy i dziecka. Powiedział, że w przypadku miana 1:160 to raczej jest to dawka profilaktyczna, chyba, że z wyników wyjdzie toczeń. Dał skierowanie na badania w kierunku tocznia - określenie komórek LA. Wyniki mam ujemne. Wiec sterydu w dawkach leczniczych nie będzie. Ale dokładnie wszystko będę wiedziała na początku kwietnia więc wtedy napiszę....
    A tak z innej beczki to jestem osobą bardzo niecierpliwą i ciężko mi jest czekać do kwietnia. Mam poczucie zmarnowanych cylki... Przedostatnie poronienie miałam na przełomie lipca/sierpnia 2016 i zaszłam w ciąże po 1 miesiączce po poronieniu więc teraz logika nakazuje mi czekać te trzy miesiące.

    Anulka koniecznie daj znać jak się coś dowiesz ..dziękuję

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 21 lutego 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    Witajcie Dziewczyny.
    Pytałam jakie macie miano tych przeciwciał, ponieważ dla mnie te wyniki są ciągle nie do końca zrozumiałe. Dodam, że kontroluję je już ponad rok, konsultowałam z panią dr reumatolog (z polecenia), ale do rzeczy.
    Po porodzie w ANA1 wychodziły mi p/ciała jądrowe typ świecenia ziarnisty, zlecono dalsze badania w kierunku ANA2 i ANA3. Wyniki to miano 1:320, ale wynik opisany jest jako ujemy. Wszystkie z tych szczegółowo rozpisanych przeciwciał są na poziomie 0-1-2 i żaden nie osiąga poziomu próbki kontrolnej.
    Pani dr powiedziała, że ogólnie miano jest 1:320, ale w rozbiciu na poszczególne p/ciała, żadne z nich nie wykazują zwiększonej aktywności, więc nie jest to powód do zmartwień. Powinnam to kontrolować w przypadku ciąży lub innych obciążeń organizmu, ale na co dzień wynik jest dla mnie bez znaczenia, tak jakby był ujemny.
    Czytam, że Wy macie 1:100 lub 1:160 i zastanawiacie się na sterydami... nie wiem co mam o tym myśleć. :(

    no ja mam 3 ciąże stracone 2 ostatnie dokładne na takim samym etapie nawet co do dnia.. ..
    byłam już na prawdę u dużo lekarzy , mam całą teczkę badań jedynie wskazuje że albo ana jest odpowiedzialne za poronienia albo zakrzepy ..jeżeli to drugie to clexane 0.6 powinno sobie z tym poradzić

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
  • antoninina Autorytet
    Postów: 352 165

    Wysłany: 22 lutego 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnulka, a czy po poronieniach robiłaś badania np. genetyczne, aby wykluczyć wady wrodzone, które uniemożliwiły dalszy rozwój Maleństw?

    Podrzucam link do artykułu o ANA:
    https://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-przeciwjadrowe

    Jest tam m.in. napisane, że dodanie ANA mogą występować razem z zespołem antyfosfolipidowym. A to on dość często odpowiada za utraty ciąż w I i III trymestrze - jest to też choroba autoimmunologiczna, w której wytwarzane są przeciwciała przeciwko strukturom własnych tkanek. Dochodzi wtedy do stanów zakrzepowych lub samoistnych poronień.

    Miałaś diagnostykę w tym kierunku?
    Po namyśle stwierdzam, ze u mnie to by się zgadzało. Na sam zespół antyfosfolipidowy Clexane powinien wystarczyć. Jeśli ANA utrzymują się na stałym poziomie to wg mnie nie ma potrzeby podawania sterydów. Dopiero w momencie, kiedy ANA rośnie.

    czarnulka24 lubi tę wiadomość

    Nasza Zochulka <3 34 tc [*] 11.09.2015
    slodkogorzkiswiat.blog.pl
    Antoś <3 nasza radość, ur. szczęśliwie 07-08-2017
  • czarnulka24 Autorytet
    Postów: 5609 2727

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antoninina wrote:
    Czarnulka, a czy po poronieniach robiłaś badania np. genetyczne, aby wykluczyć wady wrodzone, które uniemożliwiły dalszy rozwój Maleństw?

    Podrzucam link do artykułu o ANA:
    https://portal.abczdrowie.pl/przeciwciala-przeciwjadrowe

    Jest tam m.in. napisane, że dodanie ANA mogą występować razem z zespołem antyfosfolipidowym. A to on dość często odpowiada za utraty ciąż w I i III trymestrze - jest to też choroba autoimmunologiczna, w której wytwarzane są przeciwciała przeciwko strukturom własnych tkanek. Dochodzi wtedy do stanów zakrzepowych lub samoistnych poronień.

    Miałaś diagnostykę w tym kierunku?
    Po namyśle stwierdzam, ze u mnie to by się zgadzało. Na sam zespół antyfosfolipidowy Clexane powinien wystarczyć. Jeśli ANA utrzymują się na stałym poziomie to wg mnie nie ma potrzeby podawania sterydów. Dopiero w momencie, kiedy ANA rośnie.

    Dzięuję , antoninina dałaś mi nadzieję , że może się uda na samym clexane .
    Tak,genetyczne robiłam, nie udało im się ustalić nic , tylko płeć płodu. Teraz też robiłam po 3 stracie w połowie marca powinna być informacja z tym że teraz nie będzie na płeć bo było za wczesne poronienie . A z innych to zespół wyszedł ujemny tylko te ana dodatnie ale robiłam po 2 poronieniu a wiem , że zespół anty.czasem on lubi się pojawiać tylko i wyłącznie podczas ciąży poza nią jest ujemny, ale z genetycznym wyszła mi mutacja, o której lekarz mówił , że właśnie można by było ją podpiąć pod zespół, tak samo ANA ponoć też może właśnie wskazywać pod zespół u mnie w 7 tyg ciąży wykryto ana w mianie 1:160 nie wiem jaki był poziom w 9 gdy dzidziuś obumarł ;/ tylko martwi mnie to ana 3 w którym wyszło dsdna i rnpc .. bo to już chyba nie świadczy o zespole.. tylko o toczniu ..

    a co może świadczyć o podwyższonej wartości w morfologii P-lcr bo zawsze mam to podwyższone

    przy następnej ciąży spróbuję kontrolować te ana cały czas ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 17:01

    27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
    07.06.2019 synek
    3 aniołki w niebie [ <3 13tc,<3 10tc,<3 10tc] Cb


    BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ