Zaczynamy znowu starania
-
WIADOMOŚĆ
-
Yoselyn82 wrote:Dziewczyny ja dzis jestem taka slaba, senna ze to jakas masakra...do tego jakos dziwnie sie czuje...
To może już coś rośnie w tobie ?09.2016 poronienie samoistne 7 tydzień
09.2017 2630 g 48 cm szczęścia Amelka ❤
10.2019 ciąża obumarla 8 tydzień lyzeczkowanie
02.2020 ciąża obumarla 10 tydzien lyzeczkowanie
Potwierdzone:
Niedoczynność tarczycy
Insulinoopornosc
Niski progesteron
Pai homo
Mthfr herero
MTHFR C 677 hetero
24.08.2020 wizyta u genetyka
Leki:
Eutyrox 75
Metformax 2x500
Kwas foliowy allines
Femibion 0
D3 2000
Selen
Berberyna -
Yoselyn82 wrote:jesli zrobisz mutacje i jakas tobie wyjdzie to nalezy sie tobie na refundacje clexane bo jestes po poronieniach...ja tak mam
a odnosnie mojej bety czy testu umowilam sie juz do lekarza na wizyte
Koteczko, niekiedy przyjmuje się 2 następujące po sobie poronienia a niekiedy 3 żeby uznać to za poronienia nawykowe. Lekarz rodzinny nie powinien mieć obiekcji do wystawienia skierowania do poradni genetycznej lub immunologicznej, a tam też nie sądzę żeby odprawili Cię z kwitkiem. Jedynie w poradni genetycznej musiałam udokumentować swoje ciąże, dobrze, że miałam w necie wyniki bety.Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 17:55
25.05.2010 Aniołek 9 tc
03.10.2011 - Synuś, mój mały - wielki cud
17.04.2015 - Aniołek 8 tc
03.01.2016 - Aniołek 8 tc
29.04.2016 - Aniołek 9 tc
25.07.2018 - Córcia
Cuda się zdarzają, czasem nawet dwa razy -
Natikka123 wrote:To może już coś rośnie w tobie ?
to byloby zbyt piekne zeby bylo prawdziwe..
promyczek 39 lubi tę wiadomość
Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️
Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️
Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
❤️❤️❤️ -
roma wrote:Nie do końca tak jest. Jeśli wyjdzie mthfr a nie wyjdzie nic innego, to clexane jest wskazane ale nie refundowane. To, czy kolaż przepisze ze zniżka zależy tylko od jego dobrej woli.
Koteczko, niekiedy przyjmuje się 2 następujące po sobie poronienia a niekiedy 3 żeby uznać to za poronienia nawykowe. Lekarz rodzinny nie powinien mieć obiekcji do wystawienia skierowania do poradni genetycznej lub immunologicznej, a tam też nie sądzę żeby odprawili Cię z kwitkiem. Jedynie w poradni genetycznej musiałam udokumentować swoje ciąże, dobrze, że miałam w necie wyniki bety.
ja mam refundowane clexane ze wzgledu na poronienia i mutacje... ano to prawda to zalezy tez od lekarza czy przepisze, a nie kazdy chce przepisywacWiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 17:55
Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️
Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️
Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
❤️❤️❤️ -
Mi też immunolog powiedziała że jak zajdę to mam przyjść i da mi z refundacją, ale przyznała że z punktu widzenia NFZ nie należy mi się. Trzeba mieć po prostu szczęście25.05.2010 Aniołek 9 tc
03.10.2011 - Synuś, mój mały - wielki cud
17.04.2015 - Aniołek 8 tc
03.01.2016 - Aniołek 8 tc
29.04.2016 - Aniołek 9 tc
25.07.2018 - Córcia
Cuda się zdarzają, czasem nawet dwa razy -
nick nieaktualny
-
roma wrote:Mi też immunolog powiedziała że jak zajdę to mam przyjść i da mi z refundacją, ale przyznała że z punktu widzenia NFZ nie należy mi się. Trzeba mieć po prostu szczęście
mi dala refundacje ginekolog z kliniki do ktorej chodze.. wiec pewnie tez jej dobra wola..Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️
Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️
Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
❤️❤️❤️ -
inessa wrote:Mutacje w Polsce nie sa wskazaniem do refundacji wiec lekarze z reguły nie przepisuja. Chyba,ze pacjentka ma jeszcze inne wskazania.
Tu jest link do wskazan podawania Clexane na ten rok :
http://www.lekinfo24.pl/lek/Clexane.html?opis=1585
mozesz mi napisac czemu masz przegrana walke z adopcja? z powodu wieku czy nie zakwalifikowali was?
Jakie mialas objawy ze wyszla tobie celiakia? co sklonilo lekarza ze mialas badania na nia?Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️
Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️
Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
❤️❤️❤️ -
nick nieaktualnyYoselyne z adopcja to taka troche dłuzsza historia ale w skrócie powiem tak juz mielismy dziecko które odwiedzalismy i mielismy je wziaz do domu jednak oao w ostatnim momencie stwierdził,ze jednak dziecko nie nadaje sie do adopcji ( zdarza sie to czasami ale na szczescie nizebyt czesto). Po tym wydarzeniu powiem szczerze poddalismy sie z mezem a po 7 miesiacach zaszłam w ciaze. Chcielismy jeszcze podejsc do adopcji ale teraz gdy mamy dziecko jest to o wiele trudniejsze, do tego nasz wiek utrudniałby adopcje małego dziecka. A do tego gdy sie ma swoje dziecko cała procedura trwa o wiele dłuzej, tym bardziej gdy jest tak duzo par które oczekuja na dzieci. JA mimo wszystko i tak zachecam zawsze do adopcji
A celiakia prawdopodobnie miałam ja od dziecka na to wskazuja objawy.
A objawy nasiliły mi sie ponad 10 lat temu i wtedy zostały mi zlecone badania zwłaszcza gastroskopia i kolonoskopia. Z badan krwi nie wyszła mi choroba dopiero gdy pobrano mi wycinek z jelita cienkiego okazało sie,ze praktycznie nie mam kosmków jelitowych. A objawy tp: biegunka,czeste mdłosci,do tego b.czeste bole brzucha i wzdecia, mimo jedzenia nie mogłam przytyc (wazyłam 43 kg) i zaczely sie problemy z koscmi,z przyswajaniem witamin,zelaza itp tzn prawodpodobnie celiakia jako choroba autoimmunologiczna "pobudziła" inne choroby immunologiczne chociazby Haschimoto czy problemy z krwia.
Trzeba pamietac,ze badania genetyczne w kierunku celiakii nie pokaza czy ktos jest na nią chory a tylko a moze az,ze moze na nia zachorowac choc nie musi.Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 18:28
Yoselyn82 lubi tę wiadomość
-
Dziewczyny najpierw muszę zrobić badania i zobaczymy czy coś będzie. Chociaż mam przeczucie że nic nie wyjdzie chociaż może być to co pisalyscie o nieprzeswajaniu kwasu foliowego bo jako dziecko miałam problem z anemia z niedoboru witamin b.
Jakoś jestem przekonana że moje poronienia wynikają z przypadku pierwsze od krwiaka a drugie od tych dwóch infekcji.
Yoselyn czekam na wieści;-)
Natika w pierwszych tygodniach to czasem tak jest że nie ma się apetytu i chudnie. Spróbuj jeść trochę na rozum to co najbardziej Ci podchodzi w danym momencie.Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek
ONA: 39 lat
Hiperprolaktynemia - Bromergon
IO - Siofor 500mg
ANA 3+ - Encorton 10mg
3 cykle z Clo ❌
Zioła ojca Sroki ❌
Wiesiołek
1 cykl Aromek 1x1 ❌
2 cykl Aromek 2x1 ❓
ON: 38 lat
Okaz zdrowia
Nasienie - Normozoospermia✅
Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie... -
Natikka123 wrote:Ja pytanie trochę w innym temacie. Od kilku dni w ogóle nie mam apetytu i zamiast trzymać wagę albo nawet przytyć to ja chudne i zaczynam się trochę niepokoić. Nie smakują mi rzeczy które jadłam wcześniej i na nic nie mam ochoty. Co wy jadlyscie na początku żeby przetrwać te pierwsze tygodnie ?Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
CORCIA 06.09.17r. -
Cześć dziewczyny. Ja właśnie wróciłam do No -chciałam was trochę nadrobić ale nie wiem czy mi się uda bo od 7lutego do dziś trochę nadrukowałyście oczywiście całość poczytam i od dziś już będę znów z wami na bieżąco
Ja wróciłam trochę smutna do N0 -byłam u reumatologia i hematologa - powiedzieli mi że moje wyniki ana 3 czy w ogóle ana 1 tak jakby świadczą o podejrzeniu tocznia albo chorobę tkanki łącznej ale że mam wynik graniczny to nie biorą to pod uwagę że nie wystarczy mieć badań z wynikiem dodatnim tylko trzeba spełniać przynajmniej 4-5 kryteriów z 10 czyli objawy mieć itd. I powiedzieli że nie dadzą mi ENCORTONU ;( nawet tej najmniejszej dawki . załamana totatnie pojechałam do gina do którego chodziłam 3 lata temu fajny ale trochę jest daleko. Popatrzył na wyniki i powiedział że da mi Clexane 0.6 + acard + duphason 3x2.
Zrobiłam też glukozę na czczo i wyszło równe 80.
Zrobiłam też tarczyce po równym miesiącu brania letroxu50 i tu daję wyniki:
tsh: 0,943
ft3: 4,06
ft4: 1,36
według kalkulatora internetowego wychodzi mi że obecnie mam
FT4 54.02% a FT3 94.17% czy to ft3 nie jest za wysoko ?
a tu przed braniem tabletek :
tsh: 2,140
ft3: 3,01
ft4: 1,12
Nattika dobrze że z dzidzią wszystko ok , że serduszko ładnie biję , co do lekarki to faktycznie chyba z nią coś nie tak, ale skoro mówisz że jest najlepsza w twojej okolicy ..tak jak dziewczyny piszą po receptę idź do rodzinnego powinien wypisać .co do braku apetytu to u mnie było to samo w ostatniej ciąży zaszłam jak miałam 56kg a w 9 tyg miałam równe 55kg może to śmieszne ale mi wchodziły paluszki średnio słone non stop je jadłam między posiłkami najgorzej nie miałam smaka z rana musiałam jeść na siłę bo po obiedzie już było ciut lepiej ..
Evita bardzo Ci współczuję bardzo się cieszyłyśmy na wieść o twoich 2 kreskach Mam nadzieję że następnym razem się uda utrzymać ;*
Jacqueline piękne te twoje rysunki , współczuje PMS, dobrze że ból krzyża trochę puścił ;)jutro 13 wspominałaś że będziesz testować lub pojedziesz na betę więc trzymam mocno kciuki daj znaćfajnie jak się uda zrobisz mężowi niespodziankę na walentynki;)
Koteczka82 co do poronienia to wiadomo że lepiej jest przy podaniu cytoteku bez zabiegu ale i tak zazwyczaj ten zabieg wykonują . U mnie 1 razem podano tabletki oczyściłam się sama teraz po 3 tez podali tabletki bo okropnie nie chciałam łyżeczkowania po 2 tyg byłam u lekarza i stwierdził ze jak na 2 tyg po poronieniu to jeszcze za dużo plamię ,okazało się że zostało trochę resztek i mówili że dla bezpieczeństwa mnie wyłyżeczkują żeby infekcji nie było. no ale oczywiście każdy organizm jest i inny mi 1 razem się udało bez zabiegu. Cieszę się że się nie poddajesz i chcesz jeszcze raz zawalczyć o 2 dziecko ;* trzymam kciuki .Co do antybiotyku mi dawali albo doxycilinium , ostatnio dostałam metronidazol,
Gaduaaa dobrze że po wizycie jest wszystko ok , tylko późno dali ci następne usg że dopiero po 8 tyg ;/
Mamookruszka - tulę mocno. ja też jak przychodzą jakieś daty związane z moimi aniołkami to mi smutno że wyć się chcę ;/ Wiesz chciałabym bardzo żeby Ci się udało ! czekam na twoje 2 krechy
Laila_25 fajnie że zaczęłaś już 8 tydzień i ci szybciutko leci ;* zobaczysz nim się obejrzysz będzie już połowa a później dzidzia na rączkach ;*
Justa87 super wieści że na usg wszytsko się zgadza oby tak dalejkiedy następna wizyta?
M@linka jescze raz gratulacje, oby synuś rósł zdrowo, a ty wypoczywaj i wracaj do siebie
nesairah kurcze szkoda że test wyszedł negatywny a taki fajny mógł być prezent walentynkowy dla Twojego męża a może jeszcze będzie bo póki nie ma jeszcze @ jest jeszcze szansa ;* zrób betę czekamy na wieści
Genshirin o to już we wtorek penetralne ?jak ten czas szybko lecinapisz po wizycie co i jak
dziewczyny fajnie że kolejne spotkanie wam się udało.
Przepraszam że nie odniosłam się do was wszystkich ale ciężko nadrobić tyle dni!!
Mamookruszka , Jagnacoś was tu mało na forum
tak poza tym oczekuję teraz na @ powinna chyba być na dniach bo od 4 dni czuję się mega okresowo a dziś to już w ogóle brzuch boli ;/ a później będę zaczynać staraniaWiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 20:05
Koteczka82, laila_25 lubią tę wiadomość
27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
07.06.2019 synek
3 aniołki w niebie [13tc,
10tc,
10tc] Cb
BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity -
Cześć Dziewczyny, grypa już powoli odpuszcza katar jeszcze trochę dokucza, ale zatoki czyste. Nie poszłam po antybiotyk bo nauczona doświadczeniem, wiem, że po nim będzie tylko gorzej i znów wpadnę w spiralę chorób i będę się tak leczyć do wiosny. Psychicznie nadal dno i trzy metry mułu. Jutro wracam do pracy, więc nie będę miała nawet możliwości Was podczytywać w ciągu dnia
-
czarnulka bardzo dobre wyniki tarczycy.. dążymy do utrzymywania FTeków jak najbliżej 100% więc Twoje ft 3 jest jak najbardziej w porządku
no a termin kolejnego usg mam dopiero 6 kwietnia !!!!!!!!!!!! aaaaaczarnulka24 lubi tę wiadomość
FabianCyprian
Tymuś
-
Koteczka82 wrote:Dziewczyny bardzo wam dziękuję za wszystko to dla mnie bardzo dużo znaczy, bez Was nie dała bym rady z tym wszystkim. Kocham Was :-*
Koteczka tak trzymaj. Wiem, ze teraz dla Ciebie to trudne, ale jak juz minie troche czasu i nabierzesz sily to walcz.
Zobaczymy co będzie dalej ale na pewno się nie poddam
Muszę jeszcze raz spróbować zostać mamą po raz drugi.Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
Danielek 03.05.2015r.
Sebastianek 27.08.2017r. -
Gaduaaa wrote:czarnulka bardzo dobre wyniki tarczycy.. dążymy do utrzymywania FTeków jak najbliżej 100% więc Twoje ft 3 jest jak najbardziej w porządku
no a termin kolejnego usg mam dopiero 6 kwietnia !!!!!!!!!!!! aaaaa
ooo to super a ja się bałam że ft3 może zbyt wysoko , to mnie uspokoiłaś ;)hihi
6 kwietnia ? masakra hihiWiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego 2017, 20:12
27.08.17 22.00 i 22.01 - moje 2 największe skarby
07.06.2019 synek
3 aniołki w niebie [13tc,
10tc,
10tc] Cb
BARDZO SKUTECZNA MODLITWA W SPRAWACH TRUDNYCH I BEZNADZIEJNYCH - Modlitwa do Św. Rity -
Ja właśnie wróciłam ze świętowania mgr. Tak skromnie bo tylko do brata poszłam na kieliszek wina i pobawiłam się z dzieciakami, ale super było. Jako, że @ mam to mogłam winka się napić bez wyrzutów sumienia. Jakoś specjalnie do wina mnie nie ciągnie, ale zawsze przed okresem boję się jakby już coś w środku się rozwijało, więc @ akurat przyszła w porę, że mogłam świętować. Liczę, że jak jeden problem związany z uczelnią zniknął to trochę stresu mniej i może uda się zajść jakoś teraz i po urlopie w czerwcu może wezmę wolne już. Troszkę się rozmarzyłam ;P Co ja będę z taką ilością wolnego czasu robić? Jak nie zajdę w ciążę to chyba kupię sobie psa żeby mieć motywację wyjścia na dłuższy spacer
Pozdrawiam wszystkichListopad 2016 - 2 Aniołki 8tc
Grudzień 2017 - Zdrowy Chłopiec
Wiosna 2019 - Mąż po chemioterapii
Marzec 2021 - Puste jajo -
Natikka123 wrote:Ja pytanie trochę w innym temacie. Od kilku dni w ogóle nie mam apetytu i zamiast trzymać wagę albo nawet przytyć to ja chudne i zaczynam się trochę niepokoić. Nie smakują mi rzeczy które jadłam wcześniej i na nic nie mam ochoty. Co wy jadlyscie na początku żeby przetrwać te pierwsze tygodnie ?
U mnie troche juz lepiej nie ma mdlosci, ale nadal wybrzydzam.
Każda twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą.
Danielek 03.05.2015r.
Sebastianek 27.08.2017r.