X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczka82 wrote:
    Dziewczyny mam wyniki 12,27 mIU/ml !!!
    Nie wierzę!!! Cała się trzese!!!!
    Koteczko zagladam a tutaj taka wiadomosc:) mam nadzieje ze bedzie ok. Zrob dzisiaj bete zeby sprawdzic czy jest przyrost. Pamietasz Annak, Ava jest dowodem na to ze krwawienie to nie zawsze koniec. Trzymam mocno kciuki! Masz dzisiaj wizyte?

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Kaassiia Autorytet
    Postów: 1309 299

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov wrote:
    Mnie kazała czekać dwa cykle. Ale na kontroli po zabiegu wszystko było ładnie oczyszczone.
    WIEC CO LEKARZ TO OPINIA, W TAKIM RAZIE ZOBACZĘ CO MOJA GIN POWIE

    22 cykle walki- strata w 10 tc (02.03.18)
    Nasz skarb jest z Aniołkami

    KRUSZYNKO ROŚNIJ CZEKAMY NA CIEBIE :*
    21 wrzesień 2019
  • Paula_071 Autorytet
    Postów: 6587 7143

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaassiia wrote:
    czyli chwilowo pełny luz i czekanie nic innego mi nie pozostaje, 3 miesiące jeszcze do zaakceptowania ale 6 to już przesada. niech tylko teraz cykl szybciutko sie unormuje

    Stara szkoła mówi, żeby czekać. Obecnie jest pogląd, że po 1 miesiączce trzeba iść na usg, lekarz sprawdzi jak się odbudowało endometrium i albo da zielone światło albo nie. Generalnie im starszy lekarz tym dłużej każe czekać (młodsi mają większa wiedzę).

    13.08.2015 r.
    11.05.2019 r.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się konsultowałam u trzech lekarzy i w sumie każdy mówił co innego przy wypisie nakazali mi całkowita wstrzemięźliwość do okresu, ale za to, ze mogę starać się po pierwszej @.
    Drugi lekarz powiedział, ze mogę sypiać z mężem, ale bezwzględnie w prezerwatywie i jeden cykl by poczekał jeszcze, ale bez jakiegoś, że jak zajdę to mnie spali na stosie.
    No i trzeci to najchętniej by mi pas cnoty na co najmniej pół roku założył.

    Koteczka trzymam kciuki za Twojego kropka.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszły mi wyniki z testdna i trochę się załamalam... Oprócz V Leiden, MTHFR A1298C i obniżonych białek C i S, w tym C bardzo dużo obniżonego, doszło mi PAI-1 4G hetero. Coraz lepiej... :-(

  • Mamaaniolka Ekspertka
    Postów: 238 83

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baljov wrote:
    Przyszły mi wyniki z testdna i trochę się załamalam... Oprócz V Leiden, MTHFR A1298C i obniżonych białek C i S, w tym C bardzo dużo obniżonego, doszło mi PAI-1 4G hetero. Coraz lepiej... :-([/QUOT.



    Abierzesz acard teraz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 15:40

    Mutacja Mthfr A1289c heterozygota
    Mutacja Pai 1 homozygota
    Aniołek córeczka
  • Kaassiia Autorytet
    Postów: 1309 299

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli zobaczymy co mi lekarz powie, za 2 tyg.
    ja własnie przeglądam te badania na testdna ale jednak to spore koszty są, i sama nie wiem co postanowić

    22 cykle walki- strata w 10 tc (02.03.18)
    Nasz skarb jest z Aniołkami

    KRUSZYNKO ROŚNIJ CZEKAMY NA CIEBIE :*
    21 wrzesień 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaaniolka wrote:
    Abierzesz acard teraz?
    Biorę od połowy poprzedniego cyklu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 15:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak się ma więcej mutacji, to gorzej? Czy jak się ma np V Leiden to już po prostu jest trombofilia niezależnie od innych mutacji? Tzn. można mieć większa lub mniejszą trombofilię?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 15:55

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 6 marca 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baljov no bezwzglednie problem z krzepliwoscia. To, ze doszlo Tobie jeszcze PAI to i tak za duzo nie zmienia w postepowaniu. Acard podczas staran i heparyna w ciazy. PAI ponoc utrudnia zagniezdzenie. Ja mam gorsza wersje, bo homo. Jak widzisz w stopce mam juz synka. Wtedy nic kompletnie nie slyszalam o mutacjach

    baljov lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 6 marca 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja hematolog w ogóle twierdzi, że z tego pakietu testdna tylko mutacje tych trzech pierwszych: protrombiny, czynnik V R2 i czynnik V leiden mówią o trombofilii. Pozostałe trzy czyli: oba MTHFR i PAI-1 nie są dla niej wyznacznikiem trombofilii wrodzonej. MTHFR mówi oczywiście o przyswajalności kwasu foliowego i problemach z metylacją, PAI-1 zwiększa ryzyko problemów z krzepnięciem, choroby zakrzepowo-zatorowej, ale na jego podstawie ponoć o trombofilii jeszcze nie można mówić. Dlatego zleca się wykonanie dodatkowych badań takich jak PT, APPT, D-dimery, białko C i S oraz antytrombinę III. Jeśli cos wyjdzie nie tak w tych badaniach no to wowczas stanowi wskazanie do stosowania leków antyzakrzepowych i stwierdza występowanie trombofilii.

    Także w Twoim przypadku to, że masz V leiden świadczy o trombofilii, a to że wyszło CI dodatkowo PAI-1 jej nie zwiększa. Tak jak napisalam PAI wpływa m.in. na zagnieżdzenie zarodka, ale w tym ma pomóc acard w trakcie starań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 16:13

    baljov, Paula_071, Bella01 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki agulineczka za tak obszerne wyjaśnienia!❤
    Przestraszyłam się, że to PAI-1 jakoś bardziej wpływa na trudności z zagnieżdżeniem, a to by się zgadzało, bo o pierwsza ciążę trzy lata jednak żeśmy się starali. PT, APPT i D-dimery nie robiłam. Antytrombine III mam w normie. Białka S i C mam obnizone. Białko C przy normie 70-140% ja mam 20.

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 6 marca 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy takich wynikach nie ma sensu robic pozostałych, bo wskazania bylyby podobne. Cale szczescie wszystkie mutacje masz hetero. Heparyna i powinno byc dobrze. Zostaje "tylko" zajsc w ciążę ;) to tak jak u mnie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 17:13

    baljov lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 6 marca 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JESTEM Z POWROTEM!

    Jestem tak optymistycznie nastawiona, pocieszona, uspokojona i nie wiem co jeszcze powiedzieć. Wspaniała, życzliwa kobieta. Pierwszy raz byłam u lekarza który zadawał mi pytania a nie ja jemu! Poczułam się naprawdę zaopiekowana i nie zlekceważona ze względu na mój wiek, jedną mutację i "tylko" jedno poronienie.

    Dałam jej wszystkie wyniki i mówię że wyszla mi tylko jedna mutacja. A ona mówi: no jedna ale jaka..

    Obszernie mi o niej opowiedziała. Powiedziała również że wyniki kwasu foliwoego i b12 mogą wyjść dobrze nawet z braniem syntetyków ale w związku z mutacją "w środku" i tak może się dziać źle. Dlatego mam przyjmować metyle: 5-P-5 25mg raz w tygodniu, folian 0,4mg raz dziennie, metylokobalamina 1000ug dziennie i do tego wit D 4000j dziennie oraz koniecznie acard 75mg!
    Po pozytywnym teście clexane 40mg i duphaston.
    Zrobiła mi również wymazy na chlamydia, mycoplasma i ureaplasma.

    Tłumaczyła że ta przy tej mutacji czesto są problemy z niedokrwieniem płodu dlatego tak ważne jest branie leków przeciwzakrzepowych. I to najprawdopodobniej było przyczyną u mnie i nie donosilabym zdrowej ciąży bez tych leków.

    Straciłam znowu 500zł ale uważam że było warto. Przede wszystkim dowiedzieć się czegoś od specjalisty po to by się uspokoić i tak nie martwić oraz nie brać leków po omacku.

    Opowiedziałam jej też o mojej ginekolog że to zlekceważyła i że mówiła mi o grypach i żeby się nie starać. Usłyszalam że nieważna pora roku.. jak ma być to będzie.
    No i jeśli nie wyjdzie nam nic po pół roku starań to mamy przyjść by szukać przyczyny. :)

    A i wiem pierwszy raz w życiu z którego jajnika była owu - lewy (ze strukturą ciałka żółtego) i ile wynosi moje endometrium! 13,2mm :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 17:26

    baljov, Malgonia, vigry, Paula_071, Bella01, sAnsa_28 lubią tę wiadomość

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3674 3490

    Wysłany: 6 marca 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja już po wizycie u gina. Powiedział, że w środku wszystko wygląda tak jak powinno a plamienie jest minimalne. Nawet na wzglebniku było tylko troszkę, może tak na koniec paznokcia. Dał mi dupka 3x1 skierowanie na betę na jutro.
    I zobaczymy jak wzrośnie. Jak wzrośnie ok to mam pisać do doktora to wystawi mi skierowanie na usg i powie kiedy mam przyjść do niego. Na razie zaleca spokój i cichutka radość bo jednak się udało.
    Chyba jestem spokojniejsza. Czekam na rozwój sytuacji.

    agulineczka, bondzik007, baljov, admiralka, sylvuś, Dorola31, vigry, Paula_071, Bella01, sAnsa_28, Karolcia89, Haana, Edyśka82 lubią tę wiadomość

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 6 marca 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bondzik i to jest lekarz! Do tej poprzedniej juz bym nie wrocila na Twoim miejscu

    bondzik007 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6063 6543

    Wysłany: 6 marca 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczka no to czekamy na kolejna bete :)

    Koteczka82 lubi tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3674 3490

    Wysłany: 6 marca 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvus kochana dobrze Cię wiedzieć. Jak tam u Ciebie?
    Jak zobaczysz mój post na poprzedniej stronie to właśnie wspominałam o Annak i Avie. Na razie nic się nie rozkręca i mam nadzieję że tak zostanie.
    Dzisiaj odpoczywam jestem w domu z synkiem i poleguje na kanapie ;-)
    Beta jutro rano.

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • Koteczka82 Autorytet
    Postów: 3674 3490

    Wysłany: 6 marca 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bondzik fajnie że znalazłaś dobrego lekarza. To połowa sukcesu. Trzymam kciuki za Ciebie.

    bondzik007 lubi tę wiadomość

    Michałek 04.04.2009 - Nasz skarb.
    Aniołek 08.11.2016//Aniołek 08.02.2017 //2.05.2020 Aniołek

    ONA: 39 lat
    Hiperprolaktynemia - Bromergon
    IO - Siofor 500mg
    ANA 3+ - Encorton 10mg
    3 cykle z Clo ❌
    Zioła ojca Sroki ❌
    Wiesiołek
    1 cykl Aromek 1x1 ❌
    2 cykl Aromek 2x1 ❓


    ON: 38 lat
    Okaz zdrowia
    Nasienie - Normozoospermia✅
    Suple: magnez z B6, kwas foliowy, vit D3 i E, astaksantyna, cynk.


    Droga do sukcesu jest zawsze w budowie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koteczka czekamy do jutra. Kciuki zaciśnięte mocno!!! :-)

    Koteczka82 lubi tę wiadomość

‹‹ 2682 2683 2684 2685 2686 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ