X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 25 lutego 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia a jakie miałaś dawki encortonu i heparyny?

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 25 lutego 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde, 5mg encortonu i 0.4 neoparin od pozytywnej bety. Przy moim wzroście i wadze to była za mała dawka heparyny, a encorton to bardziej placebo było.. Nic nie wniósł. Tak powiedział Dr u którego wczoraj byłam.

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 25 lutego 2020, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia
    Cieszę się że w końcu trafiłaś na lekarza który zainteresował się twoim przypadkiem i cierpliwie wszystko tłumaczył🤗.

    Profesor Malinowski nie robił mi usg na 1 wizycie i chyba z regoly nie robi ,trochę szkoda bo wtedy podejrzala bym ovu a tak to nie wiem czy było w końcu czy nie 🤷‍♀️
    Zobaczymy czy na 2 wizycie będzie robił.

    A tak właściwie to u niego w gabinecie jest tylko fotel ginekologiczny a usg jest w innym pomieszczeniu. Z tego co się zorientowałam to jak trzeba robić usg to pacjentka wychodzi od Malinowskiego i idzie pod pokój z usg do innego lekarza (czasem jest kolejka ale zazwyczaj nie za duże) potem między kolejka wraca spowrotem do Malinowskiego .

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 25 lutego 2020, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, no właśnie słyszałam, że jego syn podobno robi. Dziewczyna z którą gadam na fb to napisała mi, że na pierwszej wizycie wysłał ja do jego syna i robił usg (oczywiście płatne dodatkowo) i tak się zastanawiałam czy cały czas tak robi, bo ona była gdzies ok pół roku temu na pierwszej wizycie.

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 25 lutego 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia super, ze wreszcie jakis lekarz, ktory zainteresowal sie Toba odpowiednio 😊 to zawsze jakis przełom, ze wiesz o innej dawce.
    A te slowa o staraniach nie dziwie sie, ze Cie przerazily.
    Z wizyty u prof tez nie rezygnowalabym. Tyle na nia czekaliscie a moze tez wniesie cos dodatkowego..

    A co do zabkow.. to leczenie leczeniem. Gorszy mam metlik czy moge usunac te dwa zeby. One do leczenia sie juz nie nadaja i okropnie sie boje. Ale ginekolog pozwolil..

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 25 lutego 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana a czemu trzeba usunąć te dwa zeby?

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 26 lutego 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baksia bo juz sa takie mocno zepsute. Bardzo mocno. Serio. Szkoda opisu ale tam nie ma co ratowac.
    Zwyczajnie mialam to zrobic przed pierwsza ciaza. Wyszlo wiec sie balam ale wtedy to byly male ubytki. I odwolalam wizyte. Pozniej po poronieniu mialam to zrobic. Umowilam dentyste na styczen(wczesniejszych terminów brak). I bach znow pozytywny test......

    A moj ginekolog mowi, ze takie zeby do usuniecia trzrba usunac nawet w ciazy bo moga powodowac np stany zapalne organizmu czy przedwczesny porod....

    I badz tu madry.. wiecie one mnie nie bola czy cos. Zero problemów. Zwyczajnie dwa zeby obok siebie. Jeden sie zepsul i zaraz drugie od niego.
    I teraz nie wiem sluchac kilku dentystow, ze to niebezpieczne usuwac w ciazy czy sluchac ginekologa......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2020, 08:06

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 26 lutego 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    Trodde, 5mg encortonu i 0.4 neoparin od pozytywnej bety. Przy moim wzroście i wadze to była za mała dawka heparyny, a encorton to bardziej placebo było.. Nic nie wniósł. Tak powiedział Dr u którego wczoraj byłam.

    To faktycznie bardziej profilaktyczna dawka. Chociaż ja też w poprzedniej ciąży miałam 5mg encortonu.
    W ostatniej miałam 10mg w trakcie starań, a już w ciąży 15mg. Teraz mam zaczynać od 15mg i 0,6 heparyny od razu po owulacji, ale najpierw muszę zrzucić kilka kg, bo jakoś po każdej ciąży mi zostaje :)
    U mnie też ginka sugeruje wady genetyczne i żebyśmy się już starali od przyszłego miesiąca, ale ja jednak zobaczę najpierw na kiedy uda mi się umówić do Paśnika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2020, 08:28

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Nagana Przyjaciółka
    Postów: 154 36

    Wysłany: 26 lutego 2020, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc. Prosze o pomoc !
    W piatek dostalam okres, normalny, bezbolesny, bez skrzepow. Nie przestaly mnie bolec piersi i temperatura nie spadla. W poniedzialek zrobilam test. Pozytywny. Badania krwi- beta 97. Progestero 57 nmol/l. Poszlam tego samego dnia do lekarza. Mowi ze cienkie endomedrium, wiec pewnie poronienie i beta jeszcze nie zeszla. Dzisiaj, dwa dni po pierwszym tescie - test wciaz pozytywny, temperatura skoczyla jeszcze troche i piersi dalej bola.Dalej lekko krwawie. Nie mam mozliwosci powtorzyc bety.
    Boje sie, ze to moze byc pozamaciczna. Kiedy temperatura spada po poronieniu? Nie wiem co mam o tym myslec

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2020, 09:03

    poczatek staran - 02.2018
    06.2019 - 9 tc [*]
    02.2020 - 5 tc [*]
    30.04.21 - 16tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, wczoraj na wizycie dowiedziałam się że moja ciąża obumarla... 12+3...
    Dziś wybieram się do szpitala na lyzeczkowanie. Chcę pobrać materiał z poronienia i zbadać. Mialyscie takie doświadczenie? Wiem tylko tyle że mam poinformować o tym przed zabiegiem, ale co dalej?

  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 26 lutego 2020, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia, to prawda, że lepiej wyleczyć/usunąć zęba niż trzymać takiego który może powodować stan zapalny. Alee np u mnie (pracuje w gabinecie, kiedyś chyba wspominałam) czasami stomatolog robi tak, że wyczyszcza zęba z próchnicy i zabezpiecza go materiałem tymczasowym i pacjentka wraca do gab po porodzie. Jeżeli oczywiście da się tak zrobić. Może zapytaj o takie rozwiązanie.
    Bo głównie tu chodzi o stres który towarzyszy na takiej wizycie i druga sprawa gdyby coś się działo tzn źle się goiło, a to różnie bywa (zależy który to ząb, w jakim jest stanie, od pacjenta czy szybko rany mu się goją serio od wielu czynników to zależy) to w ciąży ciężko z antybiotykami.

    Trodde, no gin u którego byłam w pon to już rozpisał mi encorton 15mg ale od pozytywnej bety. Neoparin również 0,6. Bo 0.4 to za mała dawka jak mam 178 i ważę 70kg. Trodde przepraszam, że pytam jak nie chcesz to oczywiście nie odpowiadaj, zrozumiem, czy w tych ciążach byl nieprawidłowy obraz usg? Czy do pewnego momentu było wszystko dobrze i nagle koniec?

    Hej Nagana, czasami zdarza się, że pojawia się krwawienie w terminie miesiączki, ba, zdarza się, że kobiety mają przez 2/3 miesiące krawienie i dopiero później dowiadują się, że są w ciąży. Cienkie endometrium to znaczy ile, powiedział gin?
    Ze spadająca temp podczas/po poronieniu nie podpowiem, bo ja skończyłam mierzyć temp jak zobaczyłam 2 kreski na teście.
    Niestety jedyne rozwiązania to (tak mi się wydaje) : Beta i usg. Jak nie masz możliwości iść na betę to musisz dostać się do lekarza np za kilka dni. A teraz musisz siebie obserwować, jak bd coś się złego działo : silny ból brzucha, mocne krwawienie, gorączka to ja bym jechała do szpitala albo szybko jak bd miała możliwość do gin.
    Trzymam kciuki aby jednak było wszystko dobrze.

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 26 lutego 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karla1987 wrote:
    Witajcie, wczoraj na wizycie dowiedziałam się że moja ciąża obumarla... 12+3...
    Dziś wybieram się do szpitala na lyzeczkowanie. Chcę pobrać materiał z poronienia i zbadać. Mialyscie takie doświadczenie? Wiem tylko tyle że mam poinformować o tym przed zabiegiem, ale co dalej?
    Czesc Karla, ja niestety nie pomogę bo nie robiłam takich badań. Tak bardzo mi przykro z powodu straty 😢

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 26 lutego 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, znów nie wiem w co ręce włożyć, nawet nie miałam kiedy poczytać co u Was. Zatrzymałam się parę stron wcześniej i ciężko mi to teraz na szybko nadrobić😔

    Oczywiście za wszystkie trzymam mocno kciuki🥰

    Baksia
    czekam z niecierpliwością na relacje z wizyty, na która masz? Wierze, że będzie tak pomyślnie jak u Ewelinki🥰
    Fajnie, że trafiłaś na ogarniętego lekarza ale tez dobrze robisz, że na wizytę do M jedziesz. Tez bym tak postąpiła☺️

    Trodde,
    czemu akurat Paśnik🤔 a nie Malinowski🤔
    Pytam czym się kierowałaś przy wyborze, bo jak tylko dostanę wyniki (oczywiście najpierw muszę, je zrobić🙈) to pewnie tez będę musiała odwiedzić immunologa.

    Asia,
    Słyszałam, że zęby dość często się psują w ciąży, a ich stany zapalne są bardzo niebezpieczne😔 dlatego musisz zrobić wszystko żeby zapobiec rozprzestrzenieniu się stanu zapalnego😏 Być może usunięcie będzie mniej ryzykowne niż ich trzymanie. Albo może farmakologicznie lekiem w zębie uda się powstrzymać stan zapalny i usunąć po porodzie🤔 Dentystka na pewno coś odpowiedniego doradzi i jak gin nie widzi przeciwskazań to pozbądź się ich.
    Aaaa i trzymam kciuki za prenatalne, oczywiście daj nam znać😘

    Zrobiłam w 22dc progesteron wyszedł 28,33 czyli powyżej normy🙈 Więc niedoboru na pewno nie ma. Gin twierdził że najprawdopodobniej trafiłam na wyrzut - więc to ładny wynik, ale jeszcze po @ mam przyjść żeby podejrzeć czy nie porobiły się jakieś torbielki. No i między 3-5dc zrobić resztę badan hormonalnych. Więc czekam na @ powinna być dziś. I generalnie modlę się, kochane.. żeby przyszła, bo jeszcze między czasie byłam u nefrologa, który prosił żeby się wstrzymać ze staraniami do czadu wyjaśnienia problemu nerkowego. Wg niego najprawdopodobniej jest to spowodowane właśnie immunologia. W śród tysiąca badań, które mam do zrobienia, znalazły się te immunologiczne Ana i jakieś dopełniacze 3 i 4. Również wspominał o encortonie.
    W ogóle fajnie podszedł do tematu, bo nie zatrzymał się na nerkach tylko zainteresował się wszystkim i podszedł całościowo. Dużo czasu poświecił analizie wszystkich wyników - dobrze że zabrałam, i ich możliwym wpływie na poronienia. W ogóle też zwrócił uwagę na podwyższony cholesterol do tej pory wszyscy mówili, że jest podwyższony, bo tego dobrego jest sporo, nie negował tego ale powiedział, że podwyższony cholesterol może tez świadczyć o stanach zapalnych. Czyli jakby wrócił, do immunologi. Mówił, też o niedoborze B12, tłumaczył że mutacje maja wpływ na wchłanianie, ale niedobory wynikają z czegoś tam innego. W ogóle tyle mówił i tak sensownie mówił, że wszystkiego nie zapamiętałam🙈 Generalnie jak wyszłam stwierdziłam, że po poronieniu zamiast do tych wszystkich lekarzy po drodze wystarczyło iść do niego🤣

    age.png
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 26 lutego 2020, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagana,
    Masz za ładny progesteron jak na cp. Ale niestety on nie wyklucza ani nie potwierdza cp. Tak jak pisze Baksia najlepiej zrobić usg - wszystko będzie widoczne, albo kontrolować poziom beta hcg. Mam nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie.

    Karla,
    Bardzo mi przykro😔 niestety również nie pomogę, bo nie miałam robionych takich badań.

    Baksia
    🙈🙈 zapomniałam, że przecież pracujesz u stomatologa, ja tu Asi o moich przemyśleniach dentystycznych piszę, a przecież fachowca mamy😘

    age.png
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 26 lutego 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karla1987 wrote:
    Witajcie, wczoraj na wizycie dowiedziałam się że moja ciąża obumarla... 12+3...
    Dziś wybieram się do szpitala na lyzeczkowanie. Chcę pobrać materiał z poronienia i zbadać. Mialyscie takie doświadczenie? Wiem tylko tyle że mam poinformować o tym przed zabiegiem, ale co dalej?

    Karla ja robiłam badanie zarodka w testDNA. Tam dzwonisz na którykolwiek numer podany na stronie i wszystko dokładnie Ci wytłumaczą krok po kroku. Bardzo profesjonalne podejście i tłumaczą na prawdę krok po kroku co robić. Zamawiają też dla Ciebie kuriera, który przyjeżdża do szpitala po odbiór próbek. Dobrze, jeśli podczas zabiegu lekarz zabezpieczy kosmówkę i ważne żeby to było w soli fizjologicznej. Najpierw badają płeć a potem robią badanie genetyczne. Spróbuj przeczytać pod tym linkiem, tu już jest sporo informacji podane: https://www.testdna.pl/badanie-przyczyn-poronienia/


    Karla1987 lubi tę wiadomość

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 26 lutego 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nagana wrote:
    Czesc. Prosze o pomoc !
    W piatek dostalam okres, normalny, bezbolesny, bez skrzepow. Nie przestaly mnie bolec piersi i temperatura nie spadla. W poniedzialek zrobilam test. Pozytywny. Badania krwi- beta 97. Progestero 57 nmol/l. Poszlam tego samego dnia do lekarza. Mowi ze cienkie endomedrium, wiec pewnie poronienie i beta jeszcze nie zeszla. Dzisiaj, dwa dni po pierwszym tescie - test wciaz pozytywny, temperatura skoczyla jeszcze troche i piersi dalej bola.Dalej lekko krwawie. Nie mam mozliwosci powtorzyc bety.
    Boje sie, ze to moze byc pozamaciczna. Kiedy temperatura spada po poronieniu? Nie wiem co mam o tym myslec

    Nagana a który to dc? Może to dopiero początek ciąży bo przy poronieniu endometrium raczej jest już grubsze, przynajmniej u mnie było. Może jeszcze nie widać nic na usg, zależy jaki ginka ma sprzęt. Zresztą przy becie poniżej 1000 to raczej nigdy nic nie widać. Może to było spore plamienie implantacyjne, albo jakiś krwiaczek pękł. Jeśli nie masz możliwości powtórki bety to spróbuj zaobserwować czy kreska na teście ciemnieje czy jest coraz jaśniejsza. Przy takiej becie jeśli by było poronienie powinna szybko spadać i to będzie widać na teście. A pozamaciczna tak jak pisała Malina, wydaje mi się że za duży masz progesteron.

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 26 lutego 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Wam po dość długiej przerwie. Cały czas Was czytam, ale mało się udzielam ;)

    niestety jestem po 2 poronieniu. Przyczyna nie jest znana.

    1 kwietnia mam wizytę u doktora Paśnika w Łodzi, ale też mam zagwozdkę i nie wiem co robić. Otóż nowy cykl, który zaczynam za kilka dni powinnam mieć stymulowany. Ginekolog, genetyk i immunolog mówią by się starać, ja w sumie też chcę, ale nie wiem czy nie czekać do wizyty u Paśnika. Poza specjalistycznymi badaniami immunologicznymi to wszystko u nas ok, poza moim wysokim ANA, które jest takie nie wiemy czemu.
    Czekać za bardzo nie mogę ze stymulacją, bo mój mąż jedzie w delegację w kwietniu i w maju, a moja gin też czasowo będzie niedostępna.
    Bardzo bym chciała spróbować, ale się mocno zastanawiam.
    Z drugiej strony, nawet jak się uda to od razu będę na wizycie u Paśnika i wtedy też może coś zadziała...



  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3008 5990

    Wysłany: 26 lutego 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poczytuję ten wątek, chociaż póki co się nie udzielam :) Konkret pytanie - dawka heparyny.
    Mam przepisaną (i wykupioną) 0.4 i zalecenie przyjmować od pozytywnego testu a nawet owulacji w trakcie starań. Ale lekarz (żaden z dwóch) nie zapytał mnie o wagę :/ Wyglądam szczupło, noszę S, 36 ale ważę 66-68 kg, wzrost 172, więc obawiam się, że te 0.4 to będzie za mało bo jednak większość dziewczyn z którymi rozmawiała przy tej dawce miało sukcesy z wagą ok 10 kg mniej.
    Boję się ryzykować z tym 0,4 :/ 0,6 moży być za duża ?

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2., 03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2.
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 🐻 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie, Dziewczynka 🎀
    12+4 I Prenatalne - wszystko ok
    20+4 II Prenatalne - 444 gr
    16.04 III Prenatalne - 1755 gr i wszystko ok ☺️

    preg.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • trodde Autorytet
    Postów: 816 1207

    Wysłany: 26 lutego 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina sama do końca nie wiem czemu Paśnik :D trochę na pewno zasugerowałam się opinią znajomej, bo była u niego i była zadowolona. Efekt końcowy ma już prawie roczek ;) Częściowo też kosztami. Słyszałam, że Malinowski nie bierze pod uwagę wyników robionych w innych laboratoriach, a Paśnik tak. Ja mam różne różniste badania porobione przez ostatnie pół roku i nie chciałabym powtarzać ich wszystkich, bo kosztowały niemało. No i Malinowski raczej idzie głównie w szczepienia a Paśnik z tego co słyszałam czasem próbuje na lekach. Spróbuję najpierw u niego.

    Baksia u mnie właściwie każda ciąża była inna. W pierwszej beta od wartości 500 już źle przyrastała i pęcherzyk od początku wyglądał na młodszy. Były zaczątki pęcherzyka żółtkowego, ale zarodek się nie rozwinął. W drugiej ciąży plamienia od początku, bardzo późna implantacja, więc obstawiam że tu było coś nie tak. Beta była tylko 14 w 16dpo i na początku 6 tygodnia było już po wszystkim, na usg nic nie było widać. Teraz do 5/6tyg. wszystko na usg było dobrze, później serduszko cały czas ładnie biło ale zarodek był cały czas młodszy o kilka dni i ta różnica w wieku się pogłębiała.

    783d57eae4.png

    Starania od 07.2018, 38 lat
    NK 11%, kariotypy ok, fragmentacja DNA 8%
    alloMLR 0% !
    szczepienia limfocytami

    10.2018 - poronienie 9 tc
    02.2019 - poronienie 6 tc
    12.2019 - poronienie 11 tc - Córeczka

    09.2020 - II ❤️ rośnie nam Dominik 💙

    19.05.2021. CC - urodził się Dominik ❤️❤️❤️

    Lublin

    "kto raz posmakował latania już zawsze będzie chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo raz już tam był i zawsze będzie chciał tam wrócić..."
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 26 lutego 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trodde,
    z tymi wynikami to rzeczywiście lepiej☺️ A umówiona jesteś już na wizytę? przeciwciała Ana tez badałaś? Już chyba pytałam, dlaczego bierzesz encorton, ale nie pamietam co mi odpowiedziałaś😔

    Baksia, Trodde,
    A powiedzcie czy zauważyliście żebyście przybierały na wadze od sterydu🤔

    Aina lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 3179 3180 3181 3182 3183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ