X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 4 marca 2021, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina
    Cudne nowiny 🤗😍bardzo się cieszę 😆

    Dziewczyny wydaje się plamienia ustało😮 już jakieś 30 min po napisaniu wam wiadomości byłam w łazience i na papierze czysto 🤷‍♀️na bieliźnie wogole nic nie było. Mam nadzieję że będzie ok .
    Nie będę już używać aplikatora

    Żonkil, Malina lubią tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Karolina88(◍•ᴗ•◍) Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 marca 2021, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem tu nowa. Jestem po 5 poronieniach (3 pod rząd). Ostatni raz poroniłam w sierpniu 2020. Chcielibyśmy znowu spróbować ale się boimy. Nie miałam żadnych badań robionych. A teraz w styczniu miałam usuwane polipy endometrialne

  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 4 marca 2021, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil ja mam PAI i Clexane za darmo. Zwróć uwagę lekarzowi :)

    Malinka, bardzo się cieszę 🥰

    Ewelina, bądź dobrej myśli, łatwo się mówi, ale to na prawdę pomaga ;)

    Żonkil, Malina lubią tę wiadomość

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 4 marca 2021, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina może pękło Ci jakieś naczynko. Pod wpływem hormonów, heparyny itp wszystko robi się bardziej ukrwione. Wierzę, że wszystko będzie u Was ok :)

    Malina - cudowne wieści, rośnijcie zdrowo :)

    My się zdecydowaliśmy na in vitro z badaniem genetycznym zarodków. Będę musiała poszukać jakiejś kliniki, która respektuje zalecenia doc. Paśnika, a wiem że o to trudno niestety. Zastanawiamy się czy wcześniej nie spróbować jeszcze inseminacji na cyklu stymulowanym gonadotropinami.

    Po wizycie kontrolnej lekarz powiedział mi, że skoro nie mam swojej owulacji, skoro nie zachodzę w ciążę to bez sensu stymulować się w nieskończoność.


    baljov., Zula36, Malina, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina wspaniale!!! :) Z ciekawości na kiedy masz wyliczony termin? Ponad 2cm to już kawałek człowieczka :)

    Żonkil nie wiem jak to jest z tą heparyną, ja nic kompletnie nie płacę za clexane, ale ja mam wskazania. Za duphaston normalnie płaciłam, bo nie ma refundacji. A luteinę jeszcze długo masz stosować? Zazwyczaj w takim okresie jak my juz ją odstawiają.

    Ewelina cieszę się, że plamienie ustało. Myślę, że wysoce prawdopodobne jest to, że to od aplikatora.

    Joanien fajnie, ze już coś dodatkowo wiesz, macie plan i tego się trzymajcie.

    Dziewczyny czy możecie polecić jakiś dobry biustonosz? Może któraś z Was zamawiałą ostatnio jakiś i mogłaby polecić? Ostatnio wszystkie mnie drażnią, zwłaszcza fiszbiny. Nie chcę zupełnie miękkiego, fajnie jakby ładnie podnosił biust. Nie jestem posiadaczką jakiegoś bardzo duzego biustu (75C/ D) wiec nie musi byc nie wiadomo jak mocno podtrzymujacy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 17:08

    Żonkil, joanien1104 lubią tę wiadomość

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Gela093 Autorytet
    Postów: 953 933

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina, super ze wszystko dobrze u Ciebie, teraz możesz trochę odetchnąć I cieszyć się ciąża 🤗🤗

    Malina lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2019
    Nl🇳🇱
    14.02 ⏸😍
    15.03❤
    16.04💔 usg 13 tc serduszko przestało bic 11+5 (poronienie zatrzymane)
    Starania od nowa 13.06
    04.02.21⏸ maly cud❤
    18.10.21 przyjście na świat Laury👶
    10.06.23 przyjście na świat Lilianny👶

    Laura
    Twoje małe stopy zrobiły największy odcisk w naszych sercach 💕

    age.png

    Lilianna
    "Czasem najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w naszych sercach"

    age.png
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina super :) rośnijcie zdrowo :)

    Ewelina to dobry znak, czekamy spokojnie. Testy będziesz jeszcze robić?

    Dziewczyny dzięki Wam wielkie za info, na pewno upomnę się u doktorka. Za mój brak zorientowania niestety trzeba płacić ;/

    Agulineczka, no mi doktorek zmniejsza dawki , więc pewnie faktycznie za moment odstawimy.
    Podpinam się pod pytanie o stanik, mamy widzę ten sam rozmiar :D

    Malina lubi tę wiadomość

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 4 marca 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka, przede wszystkim dobrze dobierz rozmiar u brafiterki. Ja wiem, że te biustonosze są drogie, ale jak znasz rozmiar jaki nosisz w konkretnej marce to i za 50-100 zł kupisz świetny biustonosz na ebayu, Allegro, stronach producentów itp.
    Dołącz tez do grupy na facebooku, która nazywa się stanikomaniaczki, tam dziewczyny są mega pomocne i mają dużą wiedzę :) ja startowałam z 75B, a okazało się, że powinnam nosić 60F. Po zmianie na dobry biustonosz zupełnie nowe życie dla piersi :)

    Karolina88 bardzo mi przykro, że aż tyle musiałaś wycierpieć :( po tylu poronieniach nie próbowałabym bez badań. Przede wszystkim pójdź do porządnego ginekologa, bo taki, który po tylu stratach nic nie zalecił to zwykły konował, od którego trzeba uciekać.

    Zacznij od badań na zespół antyfosfolipidowy, toczeń, ANA1, panel tarczycowy by wykluczyć hashimoto, zakrzepica z testDNA, kariotypy, homocysteina, krzywe cukrowe. To takie podstawy i minimum do zrobienia po poronieniach. Na wątku jest również wrzucona przeze mnie lista, które badania zrobić po stratach .

    Po tylu udokumentowanych poronieniach, szczególnie pod rząd, wszystkie badania poza tymi z testDNA należą Ci się na NFZ !



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 17:43

  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanien z chęcią bym się wybrała do braffiterki, bo wiem, że często kobiety, w tym pewnie ja, noszą źle dobrane biustonosze - za szerokie w obwodzie i za małe miseczki. Niestety u mnie w mieście nie ma, jest salon esotiq, ale nie wiem kto tam pracuje i czy można sprzedawczyni zaufać w pełni. Niestety póki siedze z córką w domu nie wyrwe się do innego miasta na shopping ;)

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil,
    ja wcześniej chodziłam do lekarki, dzięki której zaszłam w ciążę, która mi powiedziała, że do końca ciąży nie wystawi mi recepty refundowanej na heparynę. Nie chciała też dać recepty ciążowej. Kilka razy wykupiłam heparynę na 100% i stwierdziłam, że zbankrutujemy, bo jak się zsumuje wizyty prywatne plus leki wychodził kosmos. Byłam zmuszona szukać innego lekarza, który wypisze te leki na zniżkę. Obecna lekarka nie wystawia mi recepty ciążowej i nadal nie mam za darmo (jak twierdzi nigdy takiej nikomu nie wystawiała), ale mam chociaż na ryczałt, więc za opakowanie neoparinu płacę jakieś 5 zł, a nie 130. Byłam bardzo zła na tą pierwszą ginkę i stwierdziłam, że nie mam zamiaru szarpać się z nią ani tracić reszty nerwów. Mam nadzieję, że Ty się jakoś dogadasz z lekarzem i wszystko będzie OK. 😘👌

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, czy jest sens teraz iść do braffiterki, biust w ciąży cały czas się zmienia, obwód również. Po porodzie może być jeszcze inny rozmiar 🤷‍♀️

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Gosiak93 Koleżanka
    Postów: 53 23

    Wysłany: 4 marca 2021, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Malina kciuki mocne :)

    Ewelina spokojnie czekamy na rozwój wydarzeń.

    Dziewczyny wiecie może na jakie leki w ciąży jest zniżka lub są bezpłatne?


    Na pewno Luteina dopochwowa, neoparin, clexane, pełną listę znajdziecie na dziennikmz.gov.pl/DUM_MZ/2020/88/akt.pdf
    Oczywiście są bezpłatne jeśli lekarz zaznaczy symbol C na recepcie i wypisze lek ze zniżką a nie odpłatnością 100%

  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziekuję Wam bardzo😘

    Lady Dior,
    Hahaha😅 tylko ja nie wiem jak założyć suwaczek🙈
    Jak mi podpowiecie to myślę, ze z pewnością go umieszczę🥰

    Ewelinka,
    tak bardzo się cieszę, że już wszystko się unormowało. Może rzeczywiście pękło jakieś naczynko, w końcu macica się rozciąga😉 no albo ten nieszczęsny aplikator😬 ja go właśnie nie używam i staram się głębiej wepchnąć palcem☺️ Dziś właśnie przy cytologii gin mi powiedział, ze cała w luteinie jestem😅 Hehhh ale nie o mnie, bardzo się cieszę Waszym szczęściem🥰 Całym serduszkiem jestem z Tobą❤️

    Joanien,
    wydaje mi się, że lekarz dobrze mówi, ciągła stymulacja nie jest dobra😔 całkowicie rozumiem Waszą decyzję. Cieszę się, że macie plan. Mam nadzieję, że wiesz że mocno trzymam kciuki za Wasze dwie kreseczki😘

    Agulineczka,
    Masz bardzo ładny rozmiar biustu😍 Posiadaczka niedużych bliźniaczek jestem ja - 65C ewentualnie 70B. Oczywiście podpinam się pod Twoje pytanie. Sama również skorzystam z poleceń biustonoszy🥰
    Termin kochana mam wyliczony na 7 października❤️

    Żonkil,
    Koniecznie zapytaj o refundację swojego lekarza. Ja również w klinice otrzymałam pełnopłatną clexane, jednak mój gin wypisuje z mi ja z refundacja podobnie jak wszystkie inne możliwe leki🙏 Płace chyba tylko za duphaston🤔 wiec to spora oszczędność. Co prawda mam papier od hematologa, ze heparyna jest wskazana ale nawet go nie potrzebował. Poza tym jest wiele dziewczyn, które przy Pai1 hetero otrzymują heparynę z refundacja. To chyba zależy od lekarza🤔 Mam nadzieję, że uda Ci się korzystać z refundacji, zawsze to będzie już coś na wyprawkę😘

    age.png
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina no wiedziałam, że tak będzie ❤️ baardzo bardzo się cieszę ❤️

    Malina lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 4 marca 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil wrote:
    Malina super :) rośnijcie zdrowo :)

    Ewelina to dobry znak, czekamy spokojnie. Testy będziesz jeszcze robić?


    Planuje jutro ale nie wiem czy nie stchurze 😬

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 4 marca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto80 wrote:
    Nie wiem, czy jest sens teraz iść do braffiterki, biust w ciąży cały czas się zmienia, obwód również. Po porodzie może być jeszcze inny rozmiar 🤷‍♀️

    Dokładnie, to swoją drogą. JA sama widzę, że już w obwodzie mam więcej, bo staniki, które do tej pory były ok, teraz zapinam na ostatnią haftkę, a i tak mam lekko odciśnięty jak ściągam, a nie przytyłam póki co nie wiadomo ile. Ja w poprzedniej ciąży kupiłam 2 biustonosze, wiekszy rozmiar. Jak karmiłam dokupiłam kolejny. Po skończeniu karmienia mój biust niestety zmniejszył się i musiałam wrócić do poprzednich biustonoszy, a nawet one przez jakiś czas wydawały mi się za duże.

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • Żonkil Autorytet
    Postów: 956 818

    Wysłany: 4 marca 2021, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foto dziękuję Ci bardzo :*
    Kurcze trochę mnie Twoja historia zmartwiła. Mam nadzieję że nie będę musiała zmieniać lekarza. Bo trochę mi zajęło znalezienie tego i w zasadzie poza tymi receptami nie mam uwag...
    A wiesz czemu ta Twoja tak się uparła by nie dawać clexane na refundacji?

    Malina dziękuję za info mam PAI hetero i byłam do dziś pewna że to nie gwarantuje refundacji. No dopóki nie zapytałam na forum. To jest prawdziwa skarbnica wiedzy...

    Co do stanikow też mi się zdaje że nie do końca się opłaca brafiterka w ciazy. Potem karmienie czyli też staniki do karmienia pójdą w ruch A potem piersi znów się zmieniają... A co do stanikow dobranych przez brafiterke to potem trzeba chyba kupować staniki właśnie w specjalnych sklepach, bo sieciówki to za bardzo nie mają tych rozmiarów. Króluje b75 albo c75 i w sumie to głównie. Sama z ciekawości kiedyś patrzyłam i nie mogłam znaleźć innych rozmiarów niż te typowe, miseczek E i F nie widziałam.
    Sama noszę teraz sportowe staniki, nie tylko luźne, ale tez takie które podnoszą fajnie biust i dobrze go trzymają. Ale chętnie dowiem się innych pomysłów od dziewczyn:)

    Starania od 01.2020
    - 05.2020 💔cb
    -07.2020 💔poronienie 8tc Aniołek [*]

    eb856b1cbf.png

    6c781ed246.png
  • Foto80 Autorytet
    Postów: 1105 750

    Wysłany: 5 marca 2021, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żonkil,
    Moja ginekolog powiedziała, że nie da refundacji na heparynę, bo wg niej mi nie przysługuje, a ona na siebie nie bierze tej odpowiedzialności. Stwierdziła, że konsultowała się z lekarzami w klinice leczenia niepłodności i oni w większości też wypisują na 100%. Dodatkowo kiedyś miała kontrolę z nfz i było nieprzyjemnie, a wypisała Pacjentce globulki na ref, która miała w danym momencie lukę w ubezpieczeniu. Zapłaciła wysoką karę za to. Widać, że chroni swoją dupę. Żonkil wiem, że zmiana lekarza na tym etapie wiąże się ze stresem 😑 oby udało się z obecnym znaleźć wspólny mianownik 😘 postaraj się spokojnie pogadać, zapytaj o to, dlaczego nie wypisuje Ci recept ciążowych C. ✊

    age.png

    09/2013 👼 6tc
    03/2020 👼 8tc

    PAI-1 4G homo
    MTHFR_677C T, 1298A C hetero
    ANA dodatnie 1:160 typ świecenia ziarnisty

    Euthytox 75
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 5 marca 2021, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiejszy test

    cf6ecd825fe8.jpg

    Co myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 06:10

    Foto80, baksia, Gela093, trodde, Zula36, Lady_Dior, Malina, Żonkil, joanien1104, Kitaja, Natka95, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 5 marca 2021, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    be51349f2d7f.jpg

    f7138113c2da.jpg

    Gela093, Kitaja, Breath_less lubią tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
‹‹ 3459 3460 3461 3462 3463 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ