X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zaczynamy znowu starania
Odpowiedz

Zaczynamy znowu starania

Oceń ten wątek:
  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 30 października 2021, 00:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Malina
    Dzięki że pytasz 🤗
    Ja ciągle próbuje się wyciszyć i zebrać na odwagę żeby zacząć starania od nowa.
    Już niedługo zaczynam nowy cykl i nie wiem co robić 🤷‍♀️🤦‍♀️dziś cały dzień myślę czy na pewno chce zacząć starania od listopada.
    Wogole dziś dopadły mnie złe myśli 😔 .Szczepienia nie pomagają a może nawet pogorszyły sytuację więc może zrezygnować i spróbować tylko na lekach od prof.M

    Ewelinka,
    Ciezko mi coś doradzić, bo również nie znam się na szczepieniach😔 ale wiem na pewno, ze nie powinnaś się poddawać. Rozumiem doskonale Twoje obawy i strach ze znów może pójść cos nie tak😢 ale Kochana walcz o swoje marzenia. Mimo iż droga do nich nie jest łatwa i przysparza wiele cierpień, na jej końcu czeka na Was przeogromne szczęście - uśmiech Waszego dziecka. Wierze, ze w końcu Wam się uda🙏😘

    Ewelina26 lubi tę wiadomość

    age.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 30 października 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ bardzo sie cieszę i trzymam za Was kciuki ❤

    Ewelina bardzo Ci kibicuję i tak zaglądam czy sa wieści od Ciebie❤

    Ewelina26 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • baljov. Autorytet
    Postów: 757 1038

    Wysłany: 30 października 2021, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ, strasznie się cieszę i mocno wierzę, że tym razem wszystko będzie dobrze 🤗🥰😍💗🍀🍀🍀

    km5svcqguj0gttnw.png
    41 lat
    09.06.2017 Gabrielek 12tc [*]
    V Leiden hetero
    styczeń 2018 - cb
    maj 2019 - cb (drugie IUI, w sumie trzy IUI)
    kwiecień 2020 - cb
    czerwiec 2020 - ivf protokół krótki - 12 kumulusów, 9 dojrzałych komórek - 4 zarodki - żaden nie przetrwał do stadium blastocysty :(
    wrzesien 2020 - ivf protokół długi - 8 kumulusów - 7 dojrzałych komórek - 6 zarodków - 4 zamrożone blastocysty - po badaniach genetycznych 1 prawidłowy (dziewczynka 💗).
    29.01.2021 - transfer jedynej blastki 4.1.1. (accofil, encorton, embryoglue)
    7dpt - beta 33,8
    10dpt - beta 269,3🍀
    12dpt - beta 661,1 🍀💖
    24dpt - jest zarodek 3 mm i bijące serduszko 💖😍
    ur. 15.09.2021 Igusia💗👶 2650g, 48cm, 10/10
  • agulineczka Autorytet
    Postów: 6061 6542

    Wysłany: 31 października 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ wspaniała wiadomość ❤️ Gratuluję i bardzo bardzo się cieszę 🙂 pierwszy trymestr będzie zapewne bardzo stresujący, ja dopiero po prenatalnych w końcu trochę odetchnęłam. Trzymam kciuki za Ciebie, za Was!🥰

    Synek 2016 💚
    Córka 2018 💖
    Synek 2021 💚
  • julk@smyr Znajoma
    Postów: 19 27

    Wysłany: 31 października 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, my znowu zaczynamy starania, ale tym razem będziemy podchodzić do in vitro. Wybraliśmy opcję z komórkami od dawczyni. Muszę Wam wyznać, jestem odrobinę przerażona. Staram się robić różne ćwiczenia oddechowe, jednak najbardziej cieszę się na wizytę u psychologa z kliniki, który ma zadbać o naszą świadomą decyzję i dobre samopoczucie psychiczne. Nigdy nie byłam u psychologa, nie wiem, czy powinnam się do tego jakoś przygodować? Może któraś z Was przechodziła przez coś podobnego? Chodzi o klinikę invicta.

  • Zakrzeaga Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 31 października 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julk@smyr wrote:
    Kochane, my znowu zaczynamy starania, ale tym razem będziemy podchodzić do in vitro. Wybraliśmy opcję z komórkami od dawczyni. Muszę Wam wyznać, jestem odrobinę przerażona. Staram się robić różne ćwiczenia oddechowe, jednak najbardziej cieszę się na wizytę u psychologa z kliniki, który ma zadbać o naszą świadomą decyzję i dobre samopoczucie psychiczne. Nigdy nie byłam u psychologa, nie wiem, czy powinnam się do tego jakoś przygodować? Może któraś z Was przechodziła przez coś podobnego? Chodzi o klinikę invicta.


    Do rozmowy z psychologiem nie musisz się specjalnie przygotowywać, możesz spisać sobie ewentualnie pytania jakie chciałabyś zadać, tak samo Twój partner. Ja np. chciałam rozmawiać z psychologiem o moim wieku odnośnie rodzicielstwa. Podeszłam do in vitro w wieku 40 lat i miałam z tyłu głowy obawy, czy taka różnica między mną a dzieckiem nie będzie stanowiła zbyt dużej różnicy w mentalności, czy nie przełożą się na to problemy z komunikacją. Rozmowa dużo mi pomogła, dzięki niej podjęłam świadomą decyzję i poszłam do in vitro z kd pewniejsza siebie

  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 31 października 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, dziękuję, dziękuję Wam za dobre słowa ! Będę powoli ogarniać sprawy związane z pracą. Jest tutaj może osoba, która pracuje w szkolnictwie i ogarnia prawne akty związane z awansami ? Właśnie tutaj u mnie jest problem....

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 1 listopada 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ moja mama jest dyrektorem w szkole, a mój mąż działa na uniwersytecie. Jak coś to śmiało pisz - będę podpytywać :)

    Ewelina, my rezygnujemy ze szczepień w trakcie starań - podchodzimy tylko na lekach niezbędnych, później jak już się uda to się doszczepiam i tyle.
    Docent mówił, że jest grupa kobiet, u których szczepienia mogą blokować zajście w ciążę i nie dawać skutku jakiego oczekujemy. Widać ja do tej grupy wpadłam.

    W zeszłym miesiącu straciłam też kolejną ciążę, już było trochę wyżej i zwyczajnie teraz mam małą niechęć do starań, a raczej do tych wszystkich leków, monitoringów, kontroli itp. :(



  • Malina Autorytet
    Postów: 903 944

    Wysłany: 1 listopada 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    W zeszłym miesiącu straciłam też kolejną ciążę, już było trochę wyżej i zwyczajnie teraz mam małą niechęć do starań, a raczej do tych wszystkich leków, monitoringów, kontroli itp. :(

    Joanien,
    Tak bardzo mi przykro😢 trzymam mocno za Was kciuki i wierzę, ze się uda i za jakiś czas będziesz trzymać w ramionach swoje Szczęście😘

    age.png
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 1 listopada 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien
    Bardzo mi przykro że znowu Cię to spotkało 😥
    Ja też mam na razie niechęć do tego wszystkiego 😐listopad też odpuszczam, może zaczniemy starania w grudniu.

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 1 listopada 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ ale super! 🥰 Teraz odpoczywaj ile możesz i spokojnej ciąży Ci życzę 💞

    Joanien, bardzo mi przykro 😪 okropne to jest.. Trzymam mocno kciuki za Was. ❤️

    Ewelina, kurcze jest to ciężka decyzja jeśli chodzi o szczepienia. Ale faktycznie tak jak Joanien napisała zdarza się tak, że szczepienia wcale nie pomagają, a jeszcze robią więcej szkody.. Nie jest to wszystko takie łatwe, bardzo Wam współczuję 😪 Mam nadzieję, że już niedługo uśmiechnie się do Was los, trzymam mocno za to kciuki ❤️

    Ewelina26 lubi tę wiadomość

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 2 listopada 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    JJ moja mama jest dyrektorem w szkole, a mój mąż działa na uniwersytecie. Jak coś to śmiało pisz - będę podpytywać :)

    Mogę na priv do Ciebie napisać ? Nie chcę zaśmiecac wątku tematem nie związanym z nazwą 🙂
    Dziewczyny wierzę w Was, na pewno przyjdzie dzień, w którym spełni się marzenie. Do mnie jeszcze to nie dociera, to dopiero początek ale dla mnie duży sukces. Po tylu latach starań, lekarzy, badań i leków ot tak.... zaszłam w ciążę.

    Bella01 lubi tę wiadomość

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • joanien1104 Autorytet
    Postów: 492 279

    Wysłany: 2 listopada 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ jasne, śmiało pisz na priv ;)

    Ewelina, ja niezmiennie trzymam za Ciebie kciuki - obie jesteśmy w podobnej sytuacji, ale damy radę ;)
    Dzisiaj na pogrzebie mojego dziadka gadałam z wujkiem, który był z córką, która ma już 26 lat. Nim się urodziła ( efekt leczenia u Maliny), to mieli wiele poronień i 2 martwe urodzenia. Wujek mi tylko powiedział by się nie poddawać, bo łatwo nie jest, ale trzeba się uprzeć i walczyć. Bardzo mnie to buduje.

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 3 listopada 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien1104 wrote:
    JJ jasne, śmiało pisz na priv ;)

    Ewelina, ja niezmiennie trzymam za Ciebie kciuki - obie jesteśmy w podobnej sytuacji, ale damy radę ;)
    Dzisiaj na pogrzebie mojego dziadka gadałam z wujkiem, który był z córką, która ma już 26 lat. Nim się urodziła ( efekt leczenia u Maliny), to mieli wiele poronień i 2 martwe urodzenia. Wujek mi tylko powiedział by się nie poddawać, bo łatwo nie jest, ale trzeba się uprzeć i walczyć. Bardzo mnie to buduje.

    Ja też trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieję że następny rok będzie dla nas szczęśliwy ✊.
    Podziwiam Twojego wujka i jego żonę że tyle przeszli i byli wstanie podnieść się i walczyć dalej .
    Oby i dla nas kiedyś wszystko skończyło się szczęśliwie.

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 4 listopada 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przychodzę znowu do Was z pytaniem...wg zaleceń immunologa miałam brać accofil 1/2 strzykawki co 72h od pozytywnego testu (5ampulko-strzykawek). Mój ginekolog uważa, że może warto więcej tego accofilu przyjść i zlecił konsultacje z immunologiem. Problem polega na tym, że za nic w świecie nie mogę się skontaktować z dr Sydorem. Brak odezwu.... Może któraś z Was brała ten specyfik i może mi powiedzieć ile ampułko - strzykawek miała zlecone. Dziękuję za każdą odpowiedź 😊

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 4 listopada 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. Ja brałam accofil. Zaczynałam 7dpo po 1/3 ampułki codziennie, a w ciąży miałam zwiększoną dawkę do 1/2 ampułki ☺️

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • JJ. Autorytet
    Postów: 777 392

    Wysłany: 5 listopada 2021, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baksia wrote:
    JJ. Ja brałam accofil. Zaczynałam 7dpo po 1/3 ampułki codziennie, a w ciąży miałam zwiększoną dawkę do 1/2 ampułki ☺️

    Ile ampułko - strzykawek wzięłaś ? Do którego tygodnia ciąży ?

    JJ.

    - 13tc [*] - ciąża obumarła - 27.10.2017
    - grudzień 2020 - ciąża biochemiczna

    - Endometrioza 1 stopnia
    - Słabo drożony (niedrożny) lewy jajowód
    - MTHFR 677-C / układ heterozygotyczny
    - PAI- 1 4G / układ homozygotyczny
    - Hashimoto

    08.06.2022 - CUD !!! Ignaś

    ...Ponieważ znosiłaś chorobę z poddaniem się Woli Bożej , Bóg udzieli Ci tej łaski na Moją prośbę...
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 6 listopada 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JJ. wrote:
    Ile ampułko - strzykawek wzięłaś ? Do którego tygodnia ciąży ?
    O jeny ile ampułek 😳 kurde niech pomyślę 🤔 brałam do ok 10tc. Więc jeśli nie mylę się to ok 22 ampułek 🤔

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3342

    Wysłany: 7 listopada 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanien, tak mi przykro... tyle razy cię to spotyka... :( ściskam cię mocno...

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Bella01 Autorytet
    Postów: 866 521

    Wysłany: 12 listopada 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J.J halo. Jak sie czujesz? 😊

    Ty jesteś jeden Święty, Panie Boże, który cuda czynisz (Ps 77,15).
‹‹ 3636 3637 3638 3639 3640 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ