X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Poronienie Zgromadzenie matek... pięciu i więcej wczesnych poronień
Odpowiedz

Zgromadzenie matek... pięciu i więcej wczesnych poronień

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Coconue Autorytet
    Postów: 940 1049

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa-mama wrote:
    Chomiczko - ja mam alergie na mleko i wszystkie jego przetwory, pszenicę, żyto i kukurydzę. Dietetyczka rekomenduje dietę AIP. Ale ja nie wiem jak się do tego zabrać :( wiem że powinnam całkowicie wyeliminować gluten i cukier (mleko w 95% wyeliminowalam) ale cholernie mi ciężko zamienić znane mi potrawy na coś calkiem nowego... chyba muszę się zmusić. Nie wiem.. kupić książkę lewandowskiej i działać. .


    Batrusiowa Mamo sama jestem dietetykiem. Dieta bezmleczna i bezglutenowa nie jest trudna. Idz do dietetyka, ktory ulozyc Ci jadlospis, albo podpowie co jesc. A skad jestes?

    Mama Amelci ur. 18.01.2017 r. ))))) warto wierzyć :)))

    Mama dwóch Aniołków [6t] i [10t].
  • Coconue Autorytet
    Postów: 940 1049

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiscie pytaj. Nie musisz kupowac ksiazki Lewandowskiej. Jedt mnistwo przepisow w necie.

    Mama Amelci ur. 18.01.2017 r. ))))) warto wierzyć :)))

    Mama dwóch Aniołków [6t] i [10t].
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coconue - bylam już u dietetyczki. Jestem z okolic opola. To ona naprowadzila mnie na trop ws poronien. Nie ginekolodzy - a dietetyk. Niestety zadnej diety nie dostalam. Ta dietetyczka ich nie rozpisuje - daje tylko same wskazówki czego nie jeść. I zasadniczo wychodzi na to że mogę tylko mięso i warzywa z wyłączeniem psiankowatych i strączkowych. Ryżu kasz makaronów pieczywa - ogólnie mąk mi nie wolno. Jaj też nie bo alergia. Mleko odpada. O slodyczach mogę tylko marzyć. Ogólnie... nieciekawie. A nie mam czasu siedziec na necie i wyszukiwac przepusy :( :( dlatego raczej z usług zrezygnuje bo co to za dieta bez diety :( a finansowo drogo..

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • Riri Ekspertka
    Postów: 273 60

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Crisperss wrote:
    Bartusiowa Mamooo a wiesz coś na temat wlewów? szczepionek? bo chyba tylko to wchodzi w grę jeśli chodzi tą immunologię... strasznie boję się tych wszystkich kosztów
    Kochana niewiem czy jeszcze tu zagladasz, ale mogę Ci co nieco powiedzieć o tych szczepieniach limfocytami bo sama jestem w fazie przygotowawcze do tego... Koszty hmmm jak na nas spore.. Koszt jednej szczepionki w Krk to 870 zł robią najmniej 3... Przed tym badania na wątrobę itp my płacilismy w alabie 492 zł za naszą dwójkę, a jeszcze przed musisz zrobić badanie ana 1,2,3 czy przypadkiem nie jest dodatnie i allo MLR sugerując jaki masz procent hamowania powinien być 40% najmniej i czy mąż może być dawca.. Test cytotoksycznoscu w Krk na prokiciumi 400 zł... Ale te szczepienia są tylko wtedy gdy nie masz tego mlr bo jeśli jest tam wszystko ok to myślę że to nie jest przyczyną...ogólnie polega to na tym że nie ma się jakby parasola ochronnego nad zarodkiem i organizm z nim walczy i dochodzi po poronienia.. Niewiem skąd jesteś bo jak z Krk to pisz w razie pytań.. Pozdrawiam

    30.12.2014-poronienie 6 tydz.
    11.05.2015-poronienie 10 tydz.
    15.06.2015-podjęcie leczenia (naprotechnologia)
  • Riri Ekspertka
    Postów: 273 60

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to też nie ma się 10o procent że będzie wszystko ok bo ren mlr może nie zareagować na męża limfocyty więc potrzebny dawca.. Ale tutaj np gdzie ja robie kojarzą pary i czasem mogą się wymienić ale my ze zlwzgledu na koszty chyba zdecydujemy siebtylko na męża szczepionki.. Nie jest to tani interes ;) a i tak pewność pół na pół ;)

    30.12.2014-poronienie 6 tydz.
    11.05.2015-poronienie 10 tydz.
    15.06.2015-podjęcie leczenia (naprotechnologia)
  • chomiczka Autorytet
    Postów: 990 1194

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To rzeczywiście jest mało rzeczy które możesz. Szkoda, że ta dietetyczka nie rozpisuje diet bo moim zdaniem skoro musisz mieć tak rygorystyczna dietę to powinna Ci pomóc na samym początku. Ja kupuje sobie różne bezglutenowe rzeczy i tu jeszcze nie ma problemu, problem zaczyna się jak chcę kupić coś bez cukru, to już graniczy z cudem zawsze ten cukier gdzieś przemyca chociaż nie powinno go tam być. Mleko zastępuje mlekiem sojowym albo ryżowym no i jem dużo jaj. Ja w porównaniu do Ciebie nie mam aż tak źle ale i tak bardzo ciężko mi było na początku, nawet wymyślić co to mogę sobie zrobić do jedzenia.

    Olga 11.06.2016 Nasz największy cud <3
    Róża 30.07.2018 Drugi największy cud <3
    Aniolek <3 8.2017
    Aniołek K 8.01.2014 <3
    Aniołek A 4.10.2014 <3
    Aniołek I 5.03.2015 <3
    Aniołek P 14.06.2015 <3
    Aniołek E 10.09.2015 <3
  • Viki Autorytet
    Postów: 1104 744

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam za sobą 3 poronienia. Na etapie "jest pęcherzyk, ale nic po za tym"

    Nie szukałam przyczyny. Nie mogłam się z tym pogodzić.
    Po zastosowaniu diety wegańskiej+kwasy omega+acard+wiesiołek+luteina= zdrowa i pieĘkna dzidzia:)
    Urodziłam parę dni temu. Wam też się uda. O to się nie martwcie. :)

    km5stv73cogtpx8e.png

    4.01 3200 g 54 cm- moja cudowna kruszynka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze historie mimo ogromnego bólu daja iskierkę... Jestem tuż po drugiej stracie i wydaje mi się, że to już kpniec szans. Ale Wy i Wasze suwaczki dodają sił.

    A w ogóle to jalie badania polecacie na początek? Hormony? Zespol fofsolipidowy? Nasienie? Nie mam problemu z zajsciem w ciaze ale poronienia są wczesne, bez widocznego zarodka w jaju plodowym.

  • Viki Autorytet
    Postów: 1104 744

    Wysłany: 8 marca 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyt- u mnie zadziałał- luteina 100 mg od 17 dc, acard od 1dc, kwasy omega od 1 dc, wiesiołek od 1 dc, magnez z b6 (ogromne ilości). I ciąża idealna bez najmniejszych powikłań. Córka zdrowa ;)

    Nie robiłam prawie żadnych badań. Lekarz twierdził, że znalezienie przyczyny nie daje nam nic więcej jak informacje. A tu trzeba próbować. Więc za czwartym razem się udało.

    km5stv73cogtpx8e.png

    4.01 3200 g 54 cm- moja cudowna kruszynka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki jak sobie radzilad ze strachem w kolejnych ciazach? Chce probowac dalej a strach mnie paralizuje ;(

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ