X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tokarzynka wrote:
    Właśnie beta podwyższone,A pappa niskie. Ryzyko trisomii21
    - podstawowe 1:904
    -skorygowane 1:844
    Przy takim ryzyku zalecaja amnio? Oni sa powazni?????

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Przy takim ryzyku zalecaja amnio? Oni sa powazni?????
    Tez mi się wydaje ze to slabe, dziewczyna gdzies czytalam ze miala 280 i lekarz powiedzial ze amnio nie potrzebna bo Usg ok..ale wlasnie co niektórzy lekarze za bardzo strasza ;/

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam słabe ryzyko, ale po tym jaki stres wywołał u mnie fałd karkowy po 20t i dodatkowo ta pępowina teraz wiem, że zrobiłabym amnio z takimi wynikami pappa i usg jakie miałam i byłabym spokojna do końca ciąży.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, Wam ufam bardziej niż sobie, uspokójcie mnie bo dzis jade do lekarza i muszę wiedzieć co mowic. Dziś odebrałam pappę. Krew pobierałam 3 dni po badaniu usg *nie wiem czy ma to w ogóle jakieś znaczenie

    Mam 27 lat, 2 ciaza, brak chorób itp. Badanie w 13+6 wg usg (wg OM 13+0)
    77.1 CRL
    1.69 NT
    153 tętno

    Beta 1.145 mom
    Pappa 0.441 mom

    Ryzyko skorygowane które wyszło gorzej:
    1:492 t21
    1:4300 t13

    Co mam myslec? Może za późno tą krew pobrana? Mamaginekolog pisała że w 14tc najpóźniej jakby się trzymać daty z usg, to może to jest wina?

    Poza tym widzę że są błędy bo nie ma wprowadzonego NT w ogole, a wiek ciąży wg usg wpisali mi 6t4d wg CRL:/

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, mi tez wzrosło ryzyko tyle ze przy t13, ale moj lelarz genetyk powiedzial ze jest spoko i tak.. jak jest ponizej 300 to lekarze zalecają amnio, ale co lekarz to inna praktyka ;) ale nie martw się na zapas, często ta pappa wychodzi gorzej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2017, 13:55

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • elize Ekspertka
    Postów: 158 123

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi również ryzyko wzrosło po wykonaniu testu PAPPA. I również miałam niskie białko PAPPA. Dostałam wówczas profilaktycznie Acard. Niska PAPPA może sugerować, że będzie problem z nadciśnieniem tętniczym u mamy lub że dziecko dotknie hipotrofia.
    Mnie to uspokoiło. Jednak w czwartek mam drugie badanie prenatalne i zaczynam się stresować, czy NA PEWNO jest OK?!

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę 11 wrzesnia i tez czasem mnie.starch oblatuje tym.bardziej ze moje dziecko nie ma jednej tetnicy pępowinowej i mial jakas zmiane nad nerką prawdopodobnie torbiel..ale nie mozna przyciągac zlych myśli, ja wierze ze ta wizyta bedzie lepsza od poprzedniej ktora mi.przyniosła wiele stresu ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • _analiza Autorytet
    Postów: 583 954

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, dziś wstępnie uspokoiła mnie pielęgniarka w poradni - wzięła mój wynik z krwi i usg, na moich oczach poprawnie wpisała wszystkie dane (wpisana NT które było pominięte i odpowiednio wpisała wiek ciazy) i wyliczyło mi wynik 1:4000 zamiast 1:400 :o także już troszkę mogę głębiej oddychać, jutro idę do wiechecia do Krakowa na usg połówkowe to jeszcze małego obejrzy z każdej strony <3 mam też nadzieję że mnie uspokoi...

    Elize- a długo brałaś acard? Wiem właśnie o tym ryzyku przy niskim białku pappa, jutro na pewno o to spytam na konsultacji

    <3 19.07.2016 r. Aleksander <3
    dqpri09ktfkq6z2z.png

    3jgxgzu3myzlo4jg.png
  • elize Ekspertka
    Postów: 158 123

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam brać Acard do 34 tc

  • Ola fasola Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, dziewczyny, jestem nowa, ale mam nadzieję,że pozwolicie przyłączyć się do grupy i pomożecie rozwiać moje wątpliwości...
    mam 38 lat, to moja druga ciąża, ale pierwsze zetknięcia z badaniami prenatalnymi...
    i oczywiście szok...
    na usg kość nosowa widoczna, NT 1,64 mm
    ale testy pappa
    trisomia 21 ryzyko podstawawoe 1:137 a skorygowane 1:191

    czy któraś z was miała może tak samo lub bardzo podobnie?
    Proszę ....

  • chabrowa Znajoma
    Postów: 18 24

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola fasola wrote:
    Dzień dobry, dziewczyny, jestem nowa, ale mam nadzieję,że pozwolicie przyłączyć się do grupy i pomożecie rozwiać moje wątpliwości...
    mam 38 lat, to moja druga ciąża, ale pierwsze zetknięcia z badaniami prenatalnymi...
    i oczywiście szok...
    na usg kość nosowa widoczna, NT 1,64 mm
    ale testy pappa
    trisomia 21 ryzyko podstawawoe 1:137 a skorygowane 1:191

    czy któraś z was miała może tak samo lub bardzo podobnie?
    Proszę ....


    Ola ale w czym problem?
    NT przyzwoite.
    Po testach pappa ryzyko się zmniejszyło...rozmawiałaś z lekarzem po badaniach?

  • Angelina Autorytet
    Postów: 323 164

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola ryzko oblicza się w pierwszej kolejności biorąc pod uwagę wiek ( taka Statystyka), potem dopiero parametry z usg i pappa. Ja w podobnym wieku miałam podobny wynik po usg a po pappa jeszcze o wiele gorszy. Synuś zdrowy jak rybka. NT masz super więc nie martwilabym się wcale. Ja teraz znów jestem w ciąży i nie będę wogole robić pappy bo nic nie wnosi to badanie a tylko stresu się najadlam. Zrobię tylko usg- wg mnie najważniejsze.

    km5s8u69q08sfsa9.png
    zem38iik979vtlfe.png
    UKOCHANY FRANUŚ *09-02-2015r + 09-02-2015r. 29tc żył 1,5 godz.
    n59yi09kveaj4gx0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie zgodze się, że badanie nic nie daje. Ze wyniki nie musza świadczyć o chorobie maluszka a o tym czy istnieje ryzyko przedwczesnego porodu z powodu niewydolności łożyska( niskie pappa)

    triti lubi tę wiadomość

  • Angelina Autorytet
    Postów: 323 164

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w moim przypadku nic takiego nie miało miejsca. Znam wiele osób które pomimo fatalnych wyników urodziły zdrowe dzieci. Znam też takie które pomimo dobrych urodziły chore dziecko. Czysta statystyka.Zamiast tych badań powinny być robione od razu NIFTY jak w innych krajach. Znam nawet sporo lekarzy którzy doradzają te badanie. Oczywiście mówię tylko o biochemii.

    km5s8u69q08sfsa9.png
    zem38iik979vtlfe.png
    UKOCHANY FRANUŚ *09-02-2015r + 09-02-2015r. 29tc żył 1,5 godz.
    n59yi09kveaj4gx0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo mają rację, powinno byc NIFTY/harmony i powinno byc refundowane ale niestety mało kogo stać by wydać 2000-2500 :(

  • Ola fasola Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chabrowa wrote:
    Ola ale w czym problem?
    NT przyzwoite.
    Po testach pappa ryzyko się zmniejszyło...rozmawiałaś z lekarzem po badaniach?
    Rozmawiałam, proponował mi amnio... ale nie zgodziłam się... teraz się ciągle zastanawiam, czy to nie był błąd...

  • Tokarzynka Ekspertka
    Postów: 196 245

    Wysłany: 1 września 2017, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    dzisiaj byliśmy u genetyka. Bardzo fajny lekarz. Wytłumaczył co i jak- przeziernosc karkowa ok,USG też ok. A te białka troszkę podwyższyły ryzyko ale nieznacznie. Nie widzi wskazań do badan inwazyjnych. Też z krwi coś mogło tak wyjść przez krwiak-może już wtedy miałam. Kazał się cieszyć ciążą, dbać i uważać na siebie :-) Jak mam ułożyło! W poniedziałek umawiam się na drugie USG prenatalne. Aha, i jeszcze echo serca płodu mamy zrobić.

    iv092n0aukx79ex5.png

    HSG 16.05- jajowody drożne, potwierdzona macica dwurożna
    Leki: Castagnus, kwas foliowy, witamina D3, magnez
    18.06- pozytywny test ciążowy :D
    Duphaston
    21.06 beta HCG 2286
    23.06 beta HCG 4744
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 3 września 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) głupio mi do Was dołączać, bo nifty robię w sumie dla potwierdzenia, że jest ok ale i tak mnie czasami dopadają czarne myśli... Robiłam tylko usg, bez pappa. Nt 1,6, kość nosowa jest. Usg tobił sam dr Roszkowski w Warszawie więc niby nie powinnam się martwić a jednak wspomnienia z poprzedniej ciąży ciągle mnie prześladują... Poprzednio pierwsze usg książkowe, na połówkowym podejrzenie ubytku w przegrodzie międzykomorowej. W Warszawie okazało się, że jest gorzej, złożona wada serca i fałd karku 9mm. Amnio i niestety zd. Amnio robili mi dwa razy w tamtej ciąży (podobno coś im się popsuło za pierwszym razem). Teraz zdecydowaliśmy się na nifty. Krew pobrana w środę 30.08 i łudzę się, że będę miała najcudowniejszy prezent urodzinowy 9.09. ale pewnie będzie trzeba poczekać te 9 dni roboczych. Stres okropny mimo że teoretycznie wszystko ok... Przygarniecie?

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • KasjaK Przyjaciółka
    Postów: 97 107

    Wysłany: 5 września 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14, a gdzie robiłaś Nifty? Ja robiłam w Genomed bezpośrednio. W poniedziałek miałam pobrana krew, a już w sobotę zadzwonili do mnie ze jest wynik. Wiec może uda się przed twoimi urodzinami :)

  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 5 września 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie robiłam w Lublinie. Tyle, że codziennie podobno kurier zabiera od nich próbki ok. 14 więc myślę, że najpóźniej następnego dnia mieli je już w miejscu docelowym. Na razie czekam ale myślę o tym coraz więcej... A na każdy telefon podskakuję przestraszona czy to już. Jak jakaś wariatka :)

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
‹‹ 393 394 395 396 397 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ