X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annias wrote:
    SĄ WYNIKI !!! Jadę odebrać NIFTY razem z mężem po 16, trzymajcie kciuki!


    Trzymam kciuki!!! Mam nadzieję, że obie będziemy miały dobre wieści:)

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy Wy podczas oczekiwania na wyniki tez mieliscie takie stany od lęku, po przeczucie ze wszystko bedzie dobrze bo taką obojętnosć co ma byc to bedzie? Że samej nic sie nie zmieni ?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy Wy podczas oczekiwania na wyniki tez mieliscie takie stany od lęku, po przeczucie ze wszystko bedzie dobrze bo taką obojętnosć co ma byc to bedzie? Że samej nic sie nie zmieni ?

    dokładnie tak. a teraz to już masakra. no ale zostala mi juz godzinka,...

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annias trzymam kciuki musi być dobrze, pomysl ze juz za godzine bedziesz wiedziala, ale to forum jest szczesliwe tyle happy endów ze nie ma innej opcji

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko w porządku :-) dziewczynka, do tej pory płaczę i nie mogę się uspokoic ze szczęścia :-)

    Marsylia, efta, Est lubią tę wiadomość

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi super ;) teraz czekamy na kolejne wiesci ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka była Twoja historia Meggi ?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    A jaka była Twoja historia Meggi ?
    Po teście papa ryzyko zd 1:117 beta cos 2,62 mom, pappa 0,565 . Nie mam wyników przed sobą więc może jakaś drobna pomyłka jest :-) dostałam skierowanie na aminopunkcje, ale zdecydowałam się zrobić test harmony. Cieszę się niesamowicie że wyszło ok i tego wszystkim tu obecnym życzę :-)

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja mam miec swoje wyniki w srode ale tyle sie naczytalam o pappa ze nie licze na cudne wyniki ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ania8989 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi31 wrote:
    Po teście papa ryzyko zd 1:117 beta cos 2,62 mom, pappa 0,565 . Nie mam wyników przed sobą więc może jakaś drobna pomyłka jest :-) dostałam skierowanie na aminopunkcje, ale zdecydowałam się zrobić test harmony. Cieszę się niesamowicie że wyszło ok i tego wszystkim tu obecnym życzę :-)


    Rozumiem, że teraz po pozytywnym wyniku nie decydujesz sie na amniopunkcje? Konsultowałaś się z genetykiem po odebraniu wyników?

    Ania89
  • Ania8989 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi31 wrote:
    Po teście papa ryzyko zd 1:117 beta cos 2,62 mom, pappa 0,565 . Nie mam wyników przed sobą więc może jakaś drobna pomyłka jest :-) dostałam skierowanie na aminopunkcje, ale zdecydowałam się zrobić test harmony. Cieszę się niesamowicie że wyszło ok i tego wszystkim tu obecnym życzę :-)


    Rozumiem, że teraz po pozytywnym wyniku nie decydujesz sie na amniopunkcje? Konsultowałaś się z genetykiem po odebraniu wyników?

    Ania89
  • Angelina Autorytet
    Postów: 323 164

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ku pocieszeniu wszystkich czekających na wyniki opiszę krótko swoją historię. W poprzedniej ciąży po teście pappa miałam następujące ryzyka. T21 1:36, T18 1:20, T13 1:133. Beta hcg 0,595 Mom; pappa 0,131 Mom. Usg wyszło dobrze tylko ta biochemia tak zawyzyla ryzyka. Nie będę opisywać jakie uczucia mną miotały,zwłaszcza że byłam przeszło rok po śmierci syna po porodzie. Zrobiliśmy test Tranquility wynik prawidłowy. Do końca ciąży nie pojawiły się żadne nieprawidłowości a synuś urodził się zdrowiutki. Ma już 10 mcy. Teraz znów jestem w ciąży i postanowilam nie robić pappy a tylko samo usg genetyczne. To badanie poza wielkim stresem nic nie wyniosło, uważam je za bezsensowne, jest tylko badaniem przesiewowym, statystycznym. Równie dobrze mogę poczytać statystyki, skoro u mnie przy tak kiepskich wynikach dzidzia jest zdrowa więc zawsze należy myśleć pozytywnie. A tym razem wolę sobie zaoszczędzić niepotrzebnego stresu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2017, 20:38

    Amus87, admiralka lubią tę wiadomość

    km5s8u69q08sfsa9.png
    zem38iik979vtlfe.png
    UKOCHANY FRANUŚ *09-02-2015r + 09-02-2015r. 29tc żył 1,5 godz.
    n59yi09kveaj4gx0.png
  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nifty odebrane, Zdrowy chłopak !!!! :):):) w końcu mogę się skupić na wyprawce i innych przyjemnościach ;)

    efta, admiralka lubią tę wiadomość

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annias super !!
    Angelina ja wlasnie czekam na wyniki Pappa ale naczytalam sie o tym i wcale sie nie spodziewam cudow.. przez poltora msc bylam na luteinie wiec licze.sie z tym ze.moze mi to popsuc cała statystykę.. jak moj genetyk powiedzial amnio i tak mnie raczej czeka więc to tylko dla informacji ;) troche się dygam, ale licze ze ta tetnica 2 naczyniowa i ta torbiel nad.nerką nie swiadczą o zadnej chorobie

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania8989 wrote:
    Rozumiem, że teraz po pozytywnym wyniku nie decydujesz sie na amniopunkcje? Konsultowałaś się z genetykiem po odebraniu wyników?
    Tak w ogóle u mnie to było tak że wynik przychodzi do lekarza i lekarz mi go oddawał :-) wg niego na pewno jest ok i mogę już spokojnie cieszyć się ciąża :-)

    Annias super ! Cieszę się że wczoraj był dzień dobrych wiadomości :-)

    iv09gu1r9swezozr.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja oszaleje, jutro mam miec wynik Pappy.. i raczej tak mnie czeka amnio a i tak sie boje tych wyników ;/

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    Kurcze ucielo mi odpowiedź.. test pappa raczej nic nie zmieni i amnio i tak mnie czeka jak to powoedzial genetyk.. Twoja historia jest bardzo budujaca ze mimo wszystko jest szczęsliwy koniec
    Robilas testy Pappa ? Jak tak to jakie mialas wyniki ?


    Zobacz mam wszystko dokładnie opisane na dole :)

    U Ciebie pewnie też wszystko dobrze się skończy :) sprawdź tę plamkę bo tak wcześnie to może jakaś "pomyłka" lekarza. A co do pępowiny żaden z lekarzy, który mnie badał nie przejął się tą pępowiną..... a w sumie jak zostało to potwierdzone to byłam u chyba 5 różnych lekarzy (nie licząc tych, których pytałam w szpitalu przy okazji szycia szyjki też po 20t) do końca ciąży chodziłam do 2 różnych lekarzy i żaden nie podejmował tematu nawet jak mały słabo rósł po 30t to zwalali to na cukrzycę.

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamka to jest narazie do obserwacji, a on wlasnie chce zebym zrobiła amnio przez tą pepowine..

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny :) jestescie pewnie bardziej obeznane w temacie, mogłybyście sie wypowiedziec na temat moich wynikow?

    13t6d (37 lat)

    CRL 79,0
    NT 2,0
    BDP 27,0
    Kosc nosowa obecna
    Przeplyw na zastawce trojdzielnej; nieprawidłowy(fala wsteczna) :(
    Uwagi;niedomykalnosc mezostystoliczna zastawki TV do 80cm/s

    PAPP-A 5 mIU/ml
    beta-HCG wolna 40.9 ng/ml

    Jestem strasznie nerwowa przez ta niedomykalnosc, a na wynikach testu podwojnego to juz w ogole sie nie znam..jakby nie moglo byc wszystko w jednej jednestce..
    Dodam ze mialam z mezem robione kariotypy ktore wyszly ok, ale z tego co czytalam, moze to nic nie znaczyc.
    Pozdrawiam serdecznie :)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Witam Was dziewczyny :) jestescie pewnie bardziej obeznane w temacie, mogłybyście sie wypowiedziec na temat moich wynikow?

    13t6d (37 lat)

    CRL 79,0
    NT 2,0
    BDP 27,0
    Kosc nosowa obecna
    Przeplyw na zastawce trojdzielnej; nieprawidłowy(fala wsteczna) :(
    Uwagi;niedomykalnosc mezostystoliczna zastawki TV do 80cm/s

    PAPP-A 5 mIU/ml
    beta-HCG wolna 40.9 ng/ml

    Jestem strasznie nerwowa przez ta niedomykalnosc, a na wynikach testu podwojnego to juz w ogole sie nie znam..jakby nie moglo byc wszystko w jednej jednestce..
    Dodam ze mialam z mezem robione kariotypy ktore wyszly ok, ale z tego co czytalam, moze to nic nie znaczyc.
    Pozdrawiam serdecznie :)


    Hej, nie denerwuj się na razie. Wyniki Pappa możesz podac w MoM?

‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ