X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.
Odpowiedz

Amniopunkcja, Nifty, Harmony - żeby nie zwariować czekając na wynik.

Oceń ten wątek:
  • Maria91 Przyjaciółka
    Postów: 87 120

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus87 wrote:
    Maria 91 gratki :D mozesz napisac cos wiecdj? Jakie bylo usg w 1 trym czy mialas pappa albo amnio??
    Przepraszam że dopiero teraz odpisuję. A więc USG pierwszego trymestru miałam za późno zrobione i nie było brane pod uwagę. Na USG drugiego trymestru wyszedl fałd karkowy dużo za duży, skierowano mnie na echo serca, gdzie znaleziono 6 markerów zespołu Downa (nereczki, za mały nosek, sandal gap, ten fałd karkowy jeszcze większy, ognisko hiperechogenne, niedomykalność zastawki trójdzielnej). I padł wtedy wyrok: ryzyko zespołu Downa 1:2.
    Na amniopunkcje się nie zgodziłam, bo i tak bym nie usunęła, a to niosło za sobą jakieś ryzyko. Więc zrobiłam NIFTY. Wyszło prawidłowo, ale nerwy zostały do samego końca. Teraz mam pięknego, zdrowego, silnego chłopaka! Więc dziewczyny, jak widać, cuda się zdarzają:)

    annias, admiralka lubią tę wiadomość

    ckai3e3kpa7j0vb9.png
  • Ania8989 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    jest to moje pierwsze dziecko, planowane i nawet przez mysli mi nie przyszło, ze coś mogło by być nie tak i nadal wiem, że będzie zdrowy Bobas.

    Wynik usg+krew, czyli Pappa wyszło podwyzszone ryzyko 1:215 T21. Płakałam 2 dni i czytałam rózne fora na zmiane. Moj ginekolog powiedział, ze nie powinnam sie przejmować, gdyż na usg wszystko wygląda poprawnie oraz wyniki z samej krwi moga być niepoprawne - tym bardziej, ze to moja pierwsza ciąza i nie mam z czym porównać. Przy następnej ciązy uwględnią juz moje wyniki i ryzyko powinno sie zmiejszyć. Po tych wynikach byłam pewna, że zrobie amiopunkcje, ale lekarz powiedział o teście Nifty.

    Z poradni prenatalnej dostalam skierowanie do genetyka, ale okres oczekiwania 2.5 tyg, więc czekałam.

    Zrobiłam test Nifty, który bez dwóch zdań jest testem nadrzędnym nad pappa. Wynik poprawny. Jestem uspokojona.

    Z wynikiem Nifty oraz pappa ide do genetyka gdzie myślałam, ze nie da on mi skierowania na amiopunkcję, a ku zdzwiwieniu dał. Myslałam, ze spokojnie porozmawiam o tych testach z genetykiem, ale sie myliłam. Nie bardzo tak wyobrazałam sobie ta wizytę. Pani DR nie za bardzo chciała ze mna rozmawiać o wynikach Pappa i Nifty - powiedziała, ze to tylko prawdopodobienstwo. Potwierdziła jedynie nadrzędność Nifty i tyle. WIzyta odbyła sie w Invictra i myslałam, ze tam podejscie do pacjęta będzie poprostu zyczliwe. Wizyta trwała moze 7 minut i Pani patrzy sie na mnie i mówi no to ze skierowaniem do recepcji.

    Pomijam fakt, ze trafiłam na niemiłą Panią genetyk, ale mnie juz uspokaja test nifty oraz poprawne usg mojego dziecka. Umówiłam sie na amiopunkcje po weekendzie ale mam jeszcze kilka dni do namyslu. Na dzień dzisiejszy jestem na nie w moim przypadku. Większe jest prawdopodobieństwo szkody dla zdrowiego dziecka w moim przypadku niz urodzenia chorego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2017, 20:30

    Ania89
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania8989 wrote:
    Pomijam fakt, ze trafiłam na niemiłą Panią genetyk, ale mnie juz uspokaja test nifty oraz poprawne usg mojego dziecka. Umówiłam sie na amiopunkcje po weekendzie ale mam jeszcze kilka dni do namyslu. Na dzień dzisiejszy jestem na nie w moim przypadku. Większe jest prawdopodobieństwo szkody dla zdrowiego dziecka w moim przypadku niz urodzenia chorego.

    mam wrażenie że trafiłyśmy do tej samej pani genetyk z Invicta. Byłas może w Gdańsku?
    Mi też proponowała amnio przy ryzyk 1:424
    a jesli chodzi o nifty to podała adres swojego kolegi (bo my bylismy wtedy jeszcze przed badaniem, mielismy tylku usg i pappa)
    I bardziej była przejęta tym że w rodzinie jest choroba genetyczna słuchu niż tym z czym do niej przyszliśmy.

    mam nadzieje że twoja dzidzia jest zdrowa, z resztą wszytkie wyniki na to wskazują! trzymam kciuki

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Ania8989 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efta wrote:
    mam wrażenie że trafiłyśmy do tej samej pani genetyk z Invicta. Byłas może w Gdańsku?
    Mi też proponowała amnio przy ryzyk 1:424


    Wizyta była w gdyni był to pierwszy wolny termin w gdyni lub w gdańsku. Nie mogę jednak powiedzieć, ze invictra są sami lekarze pokroju Pani genetyk. Na badaniach prenatalnych w gdansku trafiłam na przemiłego lekarza. Trochę ją rozumiem ich zadaniem nie jest przerywanie procesu badania prenatalnego, a jego kontynuacja. A ja właśnie mam zamiar przerwać proces niedecydująca sie na amio. Choć musze przyznać gdyby nifty wyszło źle lub w usg było by coś niepokojącego to oczywiscie zdecydowałabym sie na amio.

    Rozumiem, że nie zdecydowałaś się na amio?

    Ania89
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja absolutnie nie krytykuje kliniki, bo się w niej leczyłam i byłam zadowolona. Dzięki nim mam zdrowego 3 latniego synka i za chwilę rodzę córeczkę ale tak samo jak ty byłam zawiedziona wizytą u pani genetyk. Mówimy o tej samej osobie, bo oni mają tylko jednego genetyka który przyjmuje w gdańsku/gdyni.

    Na amnio się nie zdecydowaliśmy, zrobilismy nifty - nie u kolegi pani genetyk tylko w innym miejscu.
    Plan mieliśmy taki, że jakby nifty wyszło źle to z całą pewnością robimy amnio.
    Całe szczęscie nie było takiej potrzeby.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Ania8989 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Efta - Pani Genetyk specyficzna :)

    A z ciekawości gdzie rodzisz bo widzę, ze już niedługo.

    Ania89
  • efta Autorytet
    Postów: 1652 812

    Wysłany: 18 sierpnia 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania8989 wrote:
    Efta - Pani Genetyk specyficzna :)

    A z ciekawości gdzie rodzisz bo widzę, ze już niedługo.

    nie jestem z trójmiasta, bede rodzić w Sztumie. Mały szpital 20 km od mojego miejsca zamieszkania. Cesarka umówiona na 5 wrzesnia.

    6 lat starań efekt: Jaś ur. lipiec 2014 :) mutacja C677T i A1298C w genie MTHFR-heterozygota
    1 IUI październik 2016 ciąża biochemiczna :( 2 IUI :(
    3IUI grudzień 2016 :) serduszko bije :) pappa T21 1:424, Nifty Ok. córcia Iga
    km5sio4phtw80xcg.png
  • Emma1 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pandas, co u Ciebie? Mysle o Was i pewnie duzo osob trzyma za Was kciuki!

    Maria91, milmarta lubią tę wiadomość

    Emma
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, mogę się do was przyłaczyc ? Krotko o mnie, mam 26 lat, jestem w 13 tyg ciąży. Ostatnio po Usg wyszlo że moje dziecko ma jakąs plamkę w jamie brzusznej. Dostalam skierowanie do genetyka.. tam sie okazało, że to syn i ze nie ma.jednej tetnicy pępowinowej a ta plamka to nad nerką prawą najprawdobodobniej torbiel. Genetyk zaczął mowić o mozliwosci chorob genetycznych, pobral krew na test Pappa.. raczej czeka mnie amnio przez tą tetnice, tak powoedzial genetyk.. wyniki Pappa mam miec w srodę, nie nastawiam się na jakies super wyniki bo wiem ze ten test często wychodzi nie korzystnie a mimo to jest wszystko w porządku..Dodam jeszcze ze nt w normie 1.53 i kosc nosowa obecna..Nie chce nawet brać takiej opcji , że to coś powaznego..mam nadzieje ze torbiel się wchłonie, a czytalam ze tętnica to już teraz często spotykana "dolegliwość " maluchów ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • triti Ekspertka
    Postów: 201 54

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04,

    u nas była pępowina dwunaczyniowa - podejrzenie na pierwszych "genetycznych" a drugich po 20t potwierdziło się. Do tego nt ok, a nf już powyżej normy. Robiłam nipt i też słabo wyszedł w porównaniu z innymi, a robiłam po 20t więc wynik powinien być "mocniejszy".
    Synuś urodził się malutki, ale zdrowiutki !!!!

    Mimo, że zrobiłam 2 testy nipt całą ciążę stresowałam się na maxa zupełnie niepotrzebnie.
    Zrób takie badania, które uspokoją Cię żebyś mogła cieszyć się ciążą :)

    NT 1,7 beta hcg 26,7 = 0,560 mom pappa 1,360 = 0,655 mom, NF 6,45, pępowina dwunaczyniowa;
    cukrzyca ciążowa,niedoczynność tarczycy; cc węzeł prawdziwy na pępowinie;
    NIFTY = OK HARMONY = OK
    74diupjy62v7xsdv.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    triti wrote:
    Ilona04,

    u nas była pępowina dwunaczyniowa - podejrzenie na pierwszych "genetycznych" a drugich po 20t potwierdziło się. Do tego nt ok, a nf już powyżej normy. Robiłam nipt i też słabo wyszedł w porównaniu z innymi, a robiłam po 20t więc wynik powinien być "mocniejszy".
    Synuś urodził się malutki, ale zdrowiutki !!!!

    Mimo, że zrobiłam 2 testy nipt całą ciążę stresowałam się na maxa zupełnie niepotrzebnie.
    Zrób takie badania, które uspokoją Cię żebyś mogła cieszyć się ciążą :)
    No teraz czekam na Pappa test ale raczej on duzo nie zmieni

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 20 sierpnia 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ucielo mi odpowiedź.. test pappa raczej nic nie zmieni i amnio i tak mnie czeka jak to powoedzial genetyk.. Twoja historia jest bardzo budujaca ze mimo wszystko jest szczęsliwy koniec
    Robilas testy Pappa ? Jak tak to jakie mialas wyniki ?

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny właśnie przed chwilą dzwonił lekarz, że jest już wynik z Harmony... Po pracy mam jechać i odebrać, tak się stresuję, że nie wiem jak wytrzymam do 15:/

    iv09gu1r9swezozr.png
  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi31 wrote:
    Hej dziewczyny właśnie przed chwilą dzwonił lekarz, że jest już wynik z Harmony... Po pracy mam jechać i odebrać, tak się stresuję, że nie wiem jak wytrzymam do 15:/

    Ja nadal czekam na swoje NIFTY. Trzymam kciuki, daj koniecznie znać.
    Ja się tak stresuję, że jestem umówiona z mężem,żeby ze mną jechał jak tylko sie dowiem, że wyniki sa bo sama się będę bała je odczytać...

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki dziewczyny ;) dajcie koniecznie znac, ja tez raczej bede to przechodzić ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Meggi31 Ekspertka
    Postów: 174 354

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie funkcjonować w pracy nie mogę:/ A czy nie wydaje się Wam to dziwne że wyniki są tak szybko? Krew pobierali mi 10.08.2017?

    iv09gu1r9swezozr.png
  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi31 wrote:
    Ja normalnie funkcjonować w pracy nie mogę:/ A czy nie wydaje się Wam to dziwne że wyniki są tak szybko? Krew pobierali mi 10.08.2017?


    Mi tez 10go :) z tego co wiem tomaja 2 tygodnie na przeslanie wyników. Nie ma reguły, można mieć szczęście i załapać sie na niecu szybsze tempo lub na odwrót.

  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annias wrote:
    Mi tez 10go :) z tego co wiem tomaja 2 tygodnie na przeslanie wyników. Nie ma reguły, można mieć szczęście i załapać sie na niecu szybsze tempo lub na odwrót.
    sĄ WYNIKI!!!, JADĘ PO 16 ODEBRAC. Trzymajcie kciuki!!!

  • Ania8989 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi31 wrote:
    Ja normalnie funkcjonować w pracy nie mogę:/ A czy nie wydaje się Wam to dziwne że wyniki są tak szybko? Krew pobierali mi 10.08.2017?


    Dostałam swoje wyniki też wcześniej. Myśle, że czas jaki podają to jedynie dla nich zabezpieczenie.

    Ania89
  • annias Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SĄ WYNIKI !!! Jadę odebrać NIFTY razem z mężem po 16, trzymajcie kciuki!

‹‹ 390 391 392 393 394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ