X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż co poniektórym by sie przydało hehe :-) Ale oczywiscie przemocy mowimy nie ;-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehehe no tak w ogóle się nie bije, ale czasem nawet ja mam ochotę komuś przywalić hehe :D

    h4py1w9.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwieczorek: danio z cynamonem, poł grejpfruta, pol czekoladki merci. Zobaczymy jak cukier po godzinie :-D θ©

    74dix1hpmwypzcju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby dziewczynki mają zakamarki, ale wszystko wiesz, jesteś na to przygotowana, bo sama jesteś dziewczynką. A masz chłopca, przewijasz a tu wzwód u kilkudniowego noworodka O.o Albo źle ułożysz pyrtusia i przelane wszystko, a przecież pampers dobrze założony. No i ten napletek, niby nie ściągać, ale jak sie zrobi stulejka to co?!

    U mnie oba łobuzy kochały i nadal kochają kąpiele. Choćby nie wiem co się działo, jakie darcie było, wystarczyło, że poczuły wodę i od razu dziecka nie było - reset :P
    Pamiętam, że mi położna mówiła, że jak dziecko jest niespokojne w kąpieli to może mieć jakieś złe wspomnienia z brzucha, bo kąpiel może mu się tylko z brzuchem kojarzyć i dlatego większość się wtedy uspokaja.

    Niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem po 2 ziemniakach gotowanych z może łyżeczką masła i koperkiem wyszedł mi cukier 158 :/? Cały dzień nic nie jem, a jak zjem to przelatuje po sekundzie, a tu po ziemniakach ugotowanych takie coś... Po ziemniakach mam zawsze niższe cukry niż po kaszy czy ryżu :/

  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark może właśnie przez te wymioty Ci tak wychodzi. Bo w sumie tak jakbyś nie jadła i organizm sie broni tak na mój rozum :)

    h4py1w9.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark może właśnie dlatego, że organizm głodny i później tak cukier wywala. Przeglodzenie jest gorsze w cukrzycy chyba niż przejedzenie.
    Różne sa.szkoły co do napletka, dlatego każda mama robi jak uwaza.
    Wzwody strasznie mnie na początku smieszyly. Dopiero co to z brzucha wyszło, jeszcze nawet nie wie, ze siusia i kupki robi, a tu pisior ma baczność hehe.
    Faceci od urodzenia ćwiczą to o czym później przez większość zycia myślą :-) heheh

    kark, Dominika89, Elaria lubią tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heleneczka stewia ma ig 0, wiec nic Ci nie będzie na 100% :-)

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozniej też jest śmiesznie jak odkrywają, że coś tam sobie synda. Latem jak latał bez pieluchy, to niekiedy myślałam, że lada moment to i owo sobie oderwie. W ogóle dzieci są śmieszne i kochane i fajnie się patrzy jak świat poznają i kosztują :-) - np czy łapki psa nadaja się do jedzenia :-)

    kark lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiolad jak podwieczorek? :) Ja po obiedzie 108 :D Już dawno tak dobrze nie było :D :D Cukry mi się normują hehe :D
    A na powaznie to zauważyła, ze im świeższe ziemniaki tym cukry niższe i mogę ich zjeść więcej. Musze kupować w Lidlu codziennie dwa hehe, bo jak już poleżą z tydzień w kuchni to cukier do góry :)

    h4py1w9.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Kochanego wpsaniałego psa (tzn jak się wyprowadziłam to została u rodziców, bo by mi jej w życiu nie oddali ), ale do dzieci jest nie dobra i obawiam się, ze może ugryźć i zobaczymy jak będzie. Najwyżej dadzą sobie po razie hehe. Taki żart :D

    h4py1w9.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/57fbd7ebbc89.jpg

    :D groźny pies :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2017, 17:09

    Wiolad lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze czekam z pomiarem. No biedne te pieski. Palec do oka, do ucha. Sierść nieraz powyrywana. Ogony cierpią. A najgorzej z miskami z jedzeniem. Jak przychodzimy, to szybko trzeba chować, bo już nieraz była degustacja :-D

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz Wiolad stoi miska to trzeba spróbować hehe :D Dla dziecka nie istotne czyja to miska :D

    Wiolad lubi tę wiadomość

    h4py1w9.png
  • Wiolad Autorytet
    Postów: 1156 245

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po podwieczorku 106 :-)

    Dominika89 lubi tę wiadomość

    74dix1hpmwypzcju.png
  • Dominika89 Autorytet
    Postów: 1374 379

    Wysłany: 22 lutego 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wynik ☺☺

    h4py1w9.png
  • Spirit Autorytet
    Postów: 2182 1352

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha czekam na pomiar po kopytkach :D

    2017 #1
    2019 #2
    :D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark wrote:

    Niech mi ktoś wytłumaczy jakim cudem po 2 ziemniakach gotowanych z może łyżeczką masła i koperkiem wyszedł mi cukier 158 :/? Cały dzień nic nie jem, a jak zjem to przelatuje po sekundzie, a tu po ziemniakach ugotowanych takie coś... Po ziemniakach mam zawsze niższe cukry niż po kaszy czy ryżu :/


    Może jesteś tak zagłodzona, że wątroba uwalnia ci glukozę?

  • Rosolina Autorytet
    Postów: 809 185

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika89 wrote:
    Rosolina od dziś mówimy NADSZCZO zapamiętaj hehe ☺ hehe ☺
    Annie zauważyłam, ze mi wybiło cz cz, chciałam poprawnie: nadszczo. :D

    p19uqqmzk4ecto70.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny dołączam do Was i muszę zacząć przeglądać strony wstecz żeby uzupełnić wiedzę co jecie i co Wam nie szkodzi :)

    obciążenie glukozą wyszło mi niezbyt dobrze, dostałam skierowanie do szpitala na jeden dzień na profil cukru i wszystkie wyniki były poniżej 120 (godzina po posiłku) poza jednym 128... czyli chyba bez tragedii. Niestety mimo to lekarz zarządził glukometr i mam trzymać dietę i cukier poniżej 120...

    Czytam o tej diecie ale to jest jakaś czarna magia haha :D Wyczytałam, że owsianka z jabłkiem rano jest ok, zjadłam i godzinę po śniadaniu cukier 130. Czuję się jak dziecko we mgle :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika89 wrote:
    Kark może właśnie przez te wymioty Ci tak wychodzi. Bo w sumie tak jakbyś nie jadła i organizm sie broni tak na mój rozum :)
    Tylko ja nie wymiotuję. Jak coś zjem to mnie mdli i trzyma przez jakąś godzinę, a tuż po zjedzeniu w brzuchu jest bulbulbul i muszę biec na ubikację :P
    Wiolad wrote:
    Pozniej też jest śmiesznie jak odkrywają, że coś tam sobie synda. Latem jak latał bez pieluchy, to niekiedy myślałam, że lada moment to i owo sobie oderwie.
    To jest najlepsze :) U mnie Kajtuś jeszcze pół roku temu po prostu się dotykał i ciągnął, a teraz pyrtuś to najlepszy przyjaciel. Jak wstanie to się cieszy, że mu stoi, jak sika i mu się podniesie to jest radość, bo go pyrtuś obsikał i potem cały dzień przeżywa :P

    Och, już mi lepiej po tych ziemniakach. Jedyna rzecz dziś, która siedzi w żołądku :) Zjadłam na podwieczorek kromkę suchą i też siedzi, chyba mi ziemniaki wylot zatkały :P
    I mam tyle sił, że wzięłam się za pączki pełnoziarniste. Narazie jeszcze wyrastają, ale już nadzienie zrobiłam z wisienek i cynamonu (kurcze, musiałam się cukrzycy ciążowej dorobić, żeby go polubić ;)), a za chwilę do piekarnika i będzie na jutro dla wszystkich :)

    Wiolad lubi tę wiadomość

‹‹ 1432 1433 1434 1435 1436 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ