X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Lukrecja, niezapominajka, nimfadorka jak wasze cukry na czczo i po śniadaniu? U mnie dziś 92 :( a po sekundzie 82 :) ja się uzależnie od kłucia 🤣 ale wkurza mnie to ze w tym samym czasie wychodzą tak różne wyniki... ja się kłuje dopóki nie wyjdzie dobrze 😂😂😂 ta cukrzyca to jakiś kosmos. I te glukometry. Może przez to ze wyciskam ? Zawyża lub zaniża 😝😝😝Najpewniej bym musiała z żyły codziennie lecieć i badać.
    Ech. Jeszcze 6 tygodniu ciąża odnoszona !

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja się na fejsie odezwałam raz 😅 ale reżim tam straszny panuje i to często bez pojęcia. Generalnie nie wolno wnikać za bardzo i za bardzo się nie interesować, bo jak się interesujesz to znaczy że podwazasz zasadność diety i jesteś nieodpowiedzialna, złą matką.
    A najbardziej mi się podoba jak ktoś z jakimś problemem przychodzi i mu dziewczyny odpisują, że ma swojego lekarza, ma iść do lekarza a nie słychać randomowych osób na fejsie. Po czym jak ktoś inny pisze, że jemu lekarz powiedział to czy tamto to od razu "zmień lekarza!" 😁
    Ale czasem są jakieś przepisy ciekawe no i dużo propozycji co jeść na kolację na te cukry na czczo bo widać dużo osób ma z tym problem.

    Bebetka ja dzisiaj z rana 75. Po śniadaniu jeszcze nie wiem, ale testuje nowy chleb więc co będzie to nie wie nikt 😁 ale już ten paczkowany, czarny chleb z Lidla mi bokiem wychodzi. I nie tylko bokiem... 😅 Okropieństwo ble.
    No ciężko nie zdziczec.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 08:41

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:44

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Można dołączyć? Obecnie skończony 31t. Wiem o cukrzycy od dwóch tygodni. Wizytę u diabetologa miałam tydzień temu. Powiedzcie mi, czy też musicie mierzyć cukier przed posiłkami? Mój diablo karze, do tego normę po posiłku dał mi 126.O ile nie mam przekroczeń po posiłkach,tak z tymi cukrami przed sobie nie radze. Mam mieć 70-90 przed posiłkiem a mam sto, powyżej stu. Czasem zdarzy sie,ze jest książkowe 90 ale rzadko. Myślicie ze w takim wypadku zechce mi dać insulinę? Ale jeśli np po obiedzie mam cukier 105-110 to ta insulina jeszcze go obniży i wydaje mi się że to już będzie za mało.. Nie bronię się rękami i nogami przed insulina. Jeśli będzie konieczność to ok. Ale skoro nie mam skoków po godzinie jak narazie a to one są groźne dla dziecka tak? Mam już mentlik w głowie.nie wiem czy iść prywatnie na konsultacje do innego. W dodatku ciąża leżąca, szew na szyjce. Stresu dużo..

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julita witaj!
    No przyznam ze dziwne zalecenia. Mi kazali mierzyć 4 razy dziennie, na czczo i godzinę po głównych posiłkach.
    Hm jeśli musiałabym mierzyć przed i po posiłku to szło by ok 10 pasków dziennie czyli na 5 dni jedno opakowanie .. No można zbankrutować 😝🤔
    Norma po posiłku tez niska?.. 126? Wiem ze im mniej tym lepiej ale ja czasem mam 130, 135 i na razie się nie martwię tylko zapisuje co jadłam żeby tego unikać.
    Ale skoro masz po godzinie po obiedzie 100 to dajmy na to ze za kolejna godzinę jesz, wiec ten cukier musi być mniejszy. Chyba ze robisz duże przerwy miedzy jedzeniami i może w tym problem. Jedz co 2 h. Wtedy przed jedzeniem cukier tez będzie dobry. Jeśli jest zbyt dłużą przerwa to organizm sam z głodu (którego możesz nie czuć) zaczyna uwalniać glukozę.

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:44

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska wrote:
    Julitk, Hej🙂
    Jeśli masz takie cukry po posiłkach jak piszesz to niepotrzebna jest insulina, więcej szkody zrobi niż pożytku. Ja też nie słyszałam, żeby mierzyć przed każdym posiłkiem cukier, chyba nie ma to sensu.
    Może jemu chodziło że 70-90 na czczo ma być??


    I na czczo i przed posiłkami 🙄Z tego co się orientowałam, to właśnie diabetologow interesuje wynik tylko po godzinie. Gdy mam np wynik 117 po obiedzie, a chce zjeść po 2,5 godz to mi nie spada do 90..A gdy czekam 3 godz to już jestem głodna a przecież nie oto chodzi,zeby się głodzic.. Chodziłabym do diabetologa prywatnie. Jednak i koszt wizyt i Paski to nie mały wydatek. A mi tak naprawdę niewiele zostało, cały czas jestem zagrożona porodem przedwczesnym. Więc najzwyczajniej w świecie chce zaoszczędzić 😉Za tydzień mam wizytę, zobaczymy co powie. Jeśli zechce wcisnac insulinę to chyba pójdę na konsultacje do kogoś innego.

  • Lukrecjaa Ekspertka
    Postów: 190 93

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem co myśleć o tej cukrzycy, mierzę dopiero 3 dzień, ale wydaje mi się, że dobre cukry mam po posiłkach. Zwykle 97, 94. Raz po całej pomarańczy i bananie z jogurtem naturalnym i płatkami owsianymi 123. Nawet po gałce lodów czy budyniu czekoladowym 103. Natomiast rano 94, 103 i 104. Może mam zepsuty glukomierz? Jem kolację 20 i 23.

    Czynnik męski
    Invimed 04.2014 ivf 💕synek

    06.2020 powrót po rodzeństwo ❤ 3.2.2
    6 dpt 17,8 beta
    8 dpt 68,8 beta
    11 dpt 361 beta
    15 dpt 2369 beta
    20 dpt pęcherzyk ciążowy z żółtkowym
    25 dpt jest ❤

    Mamy jeszcze ⛄⛄⛄⛄

    8599s65g6j6u67c3.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:44

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka.b wrote:
    Julita witaj!
    No przyznam ze dziwne zalecenia. Mi kazali mierzyć 4 razy dziennie, na czczo i godzinę po głównych posiłkach.
    Hm jeśli musiałabym mierzyć przed i po posiłku to szło by ok 10 pasków dziennie czyli na 5 dni jedno opakowanie .. No można zbankrutować 😝🤔
    Norma po posiłku tez niska?.. 126? Wiem ze im mniej tym lepiej ale ja czasem mam 130, 135 i na razie się nie martwię tylko zapisuje co jadłam żeby tego unikać.
    Ale skoro masz po godzinie po obiedzie 100 to dajmy na to ze za kolejna godzinę jesz, wiec ten cukier musi być mniejszy. Chyba ze robisz duże przerwy miedzy jedzeniami i może w tym problem. Jedz co 2 h. Wtedy przed jedzeniem cukier tez będzie dobry. Jeśli jest zbyt dłużą przerwa to organizm sam z głodu (którego możesz nie czuć) zaczyna uwalniać glukozę.


    Jem co 2,5-3 godziny. Też pomyślałam, że może te 3 godziny to za długo. Więc dzisiaj jem co 2,5.Dla przykładu. Zjadłam obiad o 13,cukier po godzinie 104. 15.30 przekasilam kanapkę. Po kanapce nie mierzyłam. Kolejne 2, 5 chciałam zobaczyć ile jest przed posiłkiem i było 108.Zjadłam znowu. Czyli w te 2, 5 godz cukier mi nie spadł do 90 ale fakt, po tej kanapce nie wiem ile było. Nie chcę mierzyć non stop bo wtedy wyjdzie 10 razy kłucie .Problem mam głównie między obiadem a kolacja. Nie wiem co robię źle. Rano między 2 śniadaniem a obiadem problemu nie ma, jem jogurt z płatkami, orzechami i jabłko. I cukier wtedy spada do 88-90 przed obiadem.Takze ewidentnie po obiedzie coś robię źle tylko nie wiem co. Myślisz żeby skrócić czas do dwóch godzin? To wtedy totalnie nie wiem co będzie z moją szyjka, nie mogę stać w kuchni non stop i robić jedzenie 🤔Druga sprawa, może ten cukier mi tak wolno spada bo zjem i leżę.. Nie przejmowałabym się w ogóle tym, skoro po posiłkach mam w normie. Tylko nie wiem co ten mój diablo wymyśli.Tak jest właśnie, mierze tydzień niecały i pudełko pasków mi się kończy. Na dwa tygodnie dał mi receptę na 4 opakowania🤣

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja No niestety jeśli cukry na czczo złe to często trudno jest wyregulować sama dieta. Po posiłkach masz mega dobre cukry jeśli są do 100. Mi na poranne cukry pomaga kolacja 22:30 ale mała kanapka. No i przez dzień staram się nie jeść nic słodkiego. Pij tez dużo wody niegazowanej. Spróbuj tak co 2 h szklankę, na noc wypij szklankę i ja czasem w nocy tez pije. Przy cukrzycy trzeba dużo pic wtedy szybciej cukier spada.

    Julik trudna sprawa. Bardzo niski masz cukier po obiedzie, co wy jecie ??? :) ja bym na twoim miejscu jak masz taki cukier po obiedzie odczekała pół godz i zjadła ta kanapke. I tu tez ważne jaki chleb jesz i z czym. Ja nabiał jem tylko po południu. Do kanapki zawsze ogórek kiszony on mega obniża cukier. Spróbuj skrócić odstępy miedzy jedzeniami. Nawet przekąską.
    Ja czasami jak ugotuje obiad to dziele na dwie porcje i mam na za pare godzin. Przykładowo brązowy ryż z jabłkami i cynamonem jem o 13 i dziele sobie na dwie porcje, druga jem wieczorem na kolacje ale ja go bardzo lubię . No i cukier po brązowym ryżu mam zawsze super.
    Ale przyznam szczerze ze tak gdybam tylko bo nie spotykałam się z takimi zaleceniami. Ten twój lekarz jakiś nawiedzony chyba 😂 ja na cały miesiąc dostałam 3 opakowania pasków :) A jakie masz cukry na czczo?

  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka jeśli przed obiadem mam np 88 to wtedy właśnie po obiedzie 105-108.Jesli przed jest bliżej 100 to wtedy więcej ale tylko raz sie zdarzyło. Za to właśnie przed kolacja zdarzyło mi się mieć 112 to po kolacji 127.Moze faktycznie masz rację o głód tu chodzi, choć czuje go zazwyczaj dopiero jak minie 2,
    5 godz. Posłucham Twojej rady😉Na czczo różnie. Raz 88 raz 90, raczej pod granice normy.Dzisiaj pierwszy raz wywaliło 94,z tego co zauważyłam chyba za wcześnie zjadłam kolację wczoraj bo zawsze jadłam później.Ja nie mam jak narazie problemu z kaszami, makaronem,ryzem.Moge zjeść naprawdę dużo póki co. Chleb mam niby z dobrym składem ale on totalnie nie pasuje mi na 1 śniadanie. Jem go dopiero na drugie i wtedy nie wywala. Też tak myślę że nawiedzony 😉zobaczymy co wymyśli jak zobaczy moje wyniki. Niech mi tylko da receptę na Paski żebym miała zapas, to sobie pójdę do innego😉

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, u nas niestety weszła insulina od wczoraj. Zryczalam się ale chyba trzeba. Pierwsze wkłucie wynagrodzone gałką lodów( nie jadłam już parę miesięcy). Jestem w 34 tygodniu, chciałam dać radę bez tej insuliny ale jeszcze bardziej chce żeby z dzieckiem było ok a ostatnio cukier wyskakiwał bo nie gotowałam sama tylko było parę imprez albo obiadki u mamy.jestem juz zmęczona tym reżimem jedzeniowym. Zobaczymy jak będzie na insulinie. Narazie 2 jednostki

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla a jakie miałaś cukry ze dali ci insulinę? Dwie jednostki to mało wiec chyba nie dużo przekraczałas.
    Ja czasami ten zjem gałkę lodów i cukier ok, nie dajmy się zwariować bo ta cukrzyca nas zameczy.

    U mnie cukry ok, zazwyczaj rano koło 80, dziś 89, wiec robi się niebezpiecznie :p sprawdzę jutro.

    A jak u was dziewczyny?
    Julita jak twoje cukry po częstszym jedzeniu?

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze Lajla szkoda, bo to w sumie końcówka już blisko. Myślałam, że już sobie dają spokój z insuliną na tym etapie. Ale nie martw się, mimo wszystko nigdy nie słyszałam żeby ktoś ostatecznie narzekał bardzo na insulinę.
    U mnie cukry bardzo grzeczne. Po tym nieszczęsnym chlebie żytni skoczyło mi do 141, ale przerzuciłam się na IG i jest gitarka 😁 nie dość że smaczny to mogę zjeść całkiem sporo. No i cukry trochę niższe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2020, 16:25

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdarzyły się cukry po obiadku u mamy 170 czy 150, na czczo często mam 90, do 97. Podobno się wypłaszczą te cukry na czczo po tej insulinie do posiłku ale z nią też nie ma łatwo bo po dzisiejszym obiedzie plus 3 herbatniki po 3 jednostkach insuliny cukier 180☹️ nie ogarniam tej nowej sytuacji narazie

  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka nic się nie zmieniło. Między posiłkami spada różnie, raz do 100,raz do 95.Ostatnio nie zjadlam na czas i mi wybiło z głodu na 119 a gdy zjadłam było 113🤔Nie rozumiem tych pomiarów totalnie. Dietetyczka stwierdziła że jest ok ale zobaczymy co jutro diabetolog powie. Po posiłkach nie przekraczam nadal, za to trzeci dzien mam przekroczenia na czczo.Zobaczymy czy to chwilowe, spowodowane stresem i upałem czy zaczyna się szaleństwo. Zaczynam 33t. Jestem na diecie dwa tyg. Odliczam do końca 🙄

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3706 4397

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:44

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka tylko mi właśnie diablo karze mierzyć przed posiłkami🙄więc nie wiem jak na to spojrzy. Teraz jak zaczynam przekraczać z rana to się boję, że da mi jutro insulinę. Na kiedy masz termin porodu?

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka ja mam na 16 października ale będzie cc wiec będzie wcześniej.
    Ja myśle tak jak Iryska ze nie ma zaleceń by mierzyć miedzy posiłkami, bardziej martwią te cukry na czczo. Ja słyszałam ze jak na 7 wyników 3 są przekroczone to zazwyczaj włączają insulinę. Upały na pewno podnoszą cukier ja już to obserwowałam u siebie. Tez się martwię wizyta bo tak z trzy razy miałam na czczo powyżej 90..
    Daj znać po wizycie.

‹‹ 2107 2108 2109 2110 2111 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ