X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3727 4419

    Wysłany: 4 sierpnia 2020, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:43

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Desperatka_87 Autorytet
    Postów: 676 396

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 03:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,chciałam się doradzić.
    Czy oprócz witamin prenatalnych bierzecie od początku ciążku dodatkowo kwas foliowy czy wystarczyły tylko te witaminy i dawka kwasu w nich zawarta? A drugie badanie co bierzecie na wspomaganie flory bakteryjnej, Lacibios Femina, czy coś innego? Z góry dziękuję za pomoc :)

    Szymon urodzony 08.04.2021 g. 12.15 waga 3950g wzrost 59cm
    ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

    Pierwsza ciąża- Aniołek 13 tc (10.04.2020)
    2nn39jcg7m3w65mu.png


  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tylko zestaw witam dla kobiet w ciąży i dodatkowo magnez. Nic więcej nie biorę.

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w witaminach kwas foliowy i foliany. Dodatkowo biorę żelazo bo mam anemię i magnez dodatkowy od czasu do czasu. Na florę nie biorę nic, nie mam problemów z tym. Ale lacibios jest bardzo dobry, można.
    Jak wasze cukry dzisiaj? U mnie dobrze i po śniadaniu i na czczo w normie. Oby tak dalej 😉

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 5 sierpnia 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mnie też ok. Ale w poniedziałek na śniadanie zjadłam jedna duza kromkę z mozzarellą i pomidorem i miałam cukier 112 chyba. No to wczoraj zjadłam 1,5 kromki. Cukier 136. Dzisiaj znowu jedna i cukier 110... Że też o pół kromki taka afera 😅

    bebetka.b lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh ja też raz po obiedzie mam np. 112, a na drugi dzień po identycznym obiedzie mam 105, więc dziwne te pomiary są na maxa...ale cóż mierze co mi innego pozostaje:/

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jak wasze cukry? U mnie po posiłkach bardzo dobrze. Rano z kolei zazwyczaj powyżej 80, ale mniej niż 90. Dziś natomiast się przestraszyłam bo rano wynik 96, zrobiłam drugi raz (w tym samym czasie) z innego płaca i wynik 86..... miałyście tak kiedyś? Czemu tak się dzieje? Nie wiem teraz który jest wiarygodny....

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bebetka niby powinnaś brać pod uwagę pierwszy wynik, ale jednym takim wyskokiem się nie przejmuj. Jest masa powodów dlaczego może się zdarzyć taki wybryk i to że jest on wiarygodny to tylko jeden z nich ;-) zobaczysz jutro.

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech No tez właśnie mysle ze pierwszy jest wiarygodny, ale wkurza mnie to :( nie chce insuliny :( po śniadaniu 115.
    A jak twoje cukry nimfadorka?
    Jesz pozna kolacje? Ja jem około 20 ostatni raz i potem padam bo usypiam córkę i już nie wstaje. W nocy nie czuje głodu, dopiero jak się obudzę rano. Może właśnie powinnam zjeść pozniej coś jeszcze wtedy ten cukier rano byłby niższy..

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem szczerze mówiąc. Ja nie mam żadnego problemu z porannymi cukrami. Odpukac 😁 Ale wiem, że dziewczyny kombinują z ostatnim posiłkiem. Czasem nawet koło 23 jedzą. Ja tylko zauważyłam, że u mnie im później mierze tym mam rano niższy, ale ciągle w normie. A wielu osobom wybija z głodu. Więc ciężko mi coś powiedzieć. Reszta też ok. Mogę zjeść mniej chleba niż wcześniej, ale się przyzwyczaiłam i jest ok. Kiedy to tę cukry miały się normować, pamiętasz?
    Ale nie martw się na zapas naprawdę. To tylko jeden wynik i to niewiadomo dlaczego. Jesteś na grupie na fejsie?
    Rozumiem z insulina bo ja też bym się broniła.

  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też zmagam się z cukrzyca ciążowa już od 10 tygodnia jestem na diecie. Początkowo było fajnie, owszem sporo wyrzeczeń ale zdarzało się że zjadłam lody, poszłam na spacer i cukier był w normie, ale niestety to co jadłam wczesniej, teraz już się nie sprawdza. Jestem w 32 tygodniu, walczę jeszcze bez insuliny ale jedzenie mniej to też nie jest rozwiązanie. Odwiedziłam dwóch diabetologów, jeden kazał wszystko wykluczać co podnosi cukier a drugi powiedział że nie można się tak torturować i dał insulinę. Mam ją już w lodówce i się nastrajam. Ostatnio cukry na czczo ponad 90, najwięcej 97. Próbowałam wszystkiego żeby były ok, nie potrafię tego kontrolować. U mnie też nie może być zbyt dużych przerw między posiłkami tzn 2h są ok, 3h gwarantują skok cukru.Mam już dosyć tej cukrzycy

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadorka Chyba cukry normują się przed porodem po 35 tygodniu... wiec jeszcze trochę..
    U mnie na czczo dziś 91.. wiec ten cholerny cukier rano wzrasta. Mam cicha nadzieje ze to tez przez upały i jak one mina to cukier tez wróci do normy ;)
    Lajla jak ja dobrze cię rozumiem. Tez nie chce insuliny a najgorsze ze mój diabetolog będzie dopiero za 3 tyg bo ma urlop wiec w sumie nawet nie mam jak skonsultować tych cukrów. Posprawdzam jeszcze w tym tygodniu jakie one będą i zobacze.
    Tez już mam dość :( a czemu jesteś od 10 tygodnia? Robiłaś wcześniej krzywa? To u Ciebie rzeczywiście kawał czasu z dieta. U mnie to dopiero kilka tygodni ;)

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny.
    U mnie ostatnio na czczo zazwyczaj od 85-89 więc w sumie taka górna granica, niby ok, ale co rano co pomiar to już się stresuje kurde, też już mam dosyć tak samo jak i Wy:/ mierzę cukry dopiero od 2 tygodni, po posiłkach zazwyczaj są ok, tak ok.112-136 max, a dzisiaj po obiedzie pokazało się magiczne 141 i już wkurzenie...niby to dopiero drugi raz w ciągu całych 2 tygodni mam 141 i wiadomo błąd pomiaru może być itp. ale no kurde no, też nie chce mieć insuliny, mam wysłać wyniki diabetolog za tydzien w poniedziałek, kurde muszę jeszcze bardziej się skupic na tej głupiej diecie może insulina nie wjedzie:/// Oby do końca!!

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3727 4419

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:43

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Lajla Przyjaciółka
    Postów: 103 93

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebetka ja już od 10 bo mi glukoza w pierwszych badaniach morfologii wyszła 94 i miałam wcześniej krzywą zrobioną i w krzywej wyszło 95 na czczo, po godzinie i dwóch w normie no ale wystarczy jeden zły wynik niestety a ja jeszcze głupio myślałam że nie będę jadła już po 18 to mi wyjdzie ok no ale nie wiedziałam wtedy jeszcze że to tak nie działa

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lajla podziwiam od 10 tygodnia dieta!
    No u mnie złe wieści dziś rano cukier 96...po jakim czasie od tych podwyższonych wyników kontaktować się z diabetologiem? Tydzień? Boje się ze zaszkodzę dzidziusiowi tymi dużymi cukrami.
    Wczoraj zjadłam kolacje o 23 i myślałam ze cukier będzie ok, a tu był jeszcze większy... moze spróbuje jeszcze wieczornych spacerów, choć mnie już tak wszystko boli jak długo chodzę.. a jak u was cukry dzisiaj?
    Spaceryjecie trochę czy macie bardziej siedzący tryb życia ? :)

  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja też mam dość😡 Dziś po drugim śniadaniu 128 po 1h i 20 min bo byłam na zakupach i nie zdążyłam wcześniej to po 1h pewnie był ponad 130 i kurde po czym jak nie jadłam nic takiego, jak zwykle raczej i ruch był cały czas po schodach włażenie i właśnie nie raz siedzę i mam niższy cukier niż jak chodzę, jakoś ten ruch chyba nie zawsze się sprawdza...Może to od upałów... Sama nie wiem, byłam taka zła że się poryczałam bo miałam zjeść troszkę loda od syna ale po tym wyniku sobie odpuściłam. Niby norma do 140 ale mnie denerwują takie wyniki już pod 130 strasznie bo nawet nieraz niespecjalnie się tym najem. Ja na diecie od 13 tygodnia gdzieś przez wynik na czczo 92 i mam już serdecznie dość a tu trzeba jeszcze wytrzymać i codzień w strachu jak będzie dziś. Insulinę nocną mam prawie od początku. Mi diab dała po tygodniu przekroczeń 90 ale dziennej nie mam i bardzo nie chce mieć. A Ty bebetka ile przekraczasz już 90? Bo mi dwa dni coś świrowało ponad 90 a potem znów była norma także póki co na szczęście nie musiałam zwiększać insuliny. Dziś 89... Też pod granice... 😦 Po 1 śniadaniu 103 no a tym drugim 128.Myślę że tak szybko nie zaszkodzisz dzidziusiowi, różnie diabetolodzy do tego podchodzą i niektórzy dopiero dają insulinę jak 100 przekracza. Ja na L4 to takie domowe czynności, drobne zakupy ale też boję się bardziej forsować i też mi coraz ciężej już.

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia to ty tez długo na diecie. Ile masz jednostek insuliny?!? Widzę ze wasi ginekolodzy wcześnie kierowali was na dietę. Ja w pierwszym trymestrze tez miałam cukier na czczo tak na granicy ale wybuchła pandemia i gin stwierdził ze nie będziemy robić wcześniej krzywej cukrowej żebym tylko stała się zdrowo jeść. Dzidziuś na razie rośnie w normie, nie jest ani za duży ani za mały. Ostatnio miał 1130 g w 27 tygodniu. A ile maja wasze bobasy???
    Ja mam cicha nadzieje ze to te upały ponoszą nam cukier. Ja dziś po śniadaniu 123 a zjadłam jedna kromkę. Nie mogę więcej bo cukier pewnie byłby 150.. po 1,5 h druga kromka, po 1,5 h zupa, po 1,5 drugie danie i będę właśnie mierzyć za chwile.
    U mnie drugi dzień podniesionych cukrów, wcześniej powyżej 80, ale mniej niż 90.

  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No długo niestety... Mam 7j insuliny na noc. A mi dała od razu na krzywą i tam wyszło to samo też 92 na czczo a reszta wyszła bardzo dobrze ale i tak dieta, diabetolog itd niestety... Moja w 24/25 tydzień miała 688g. Ja nie tyje wogóle, byłam 2 kg na minusie sprzed ciąży, teraz jestem 1 kg na minusie, coś tam ruszyło ale nie za dużo. To może się unormuje jeszcze u Ciebie ten wynik na czczo. A między 2 a 4 też tak masz?

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3727 4419

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:43

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
‹‹ 2105 2106 2107 2108 2109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ