X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 27 lipca 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już od dzisiaj mam nowy glukometr i wydaje mi się, że ten pokazuje ok, bo na czczo wyszło 75, po śniadaniu 83 więc dosyć mało i tak ale więcej niz wczesniej, a po obiedzie 109, teraz zjadłam na próbę owocowy jogurt (chyba bylo tsam z 30 g cukru) i do tego wafla ryżowego z masłem orzechowym i glukometr pokazał 112 więc tez niby ok, zobaczymy jak pójdą dalsze pomiary, wizyta u diabetologa za tydzien i zobaczymy co on na to skoro wszystkie cukey wychodzą w normie, a krzywa wyszła 205://
    bebetka.b wrote:
    Niezapominajka możliwe ze trzeba wykalibrowac, ale mój tez jest stary i wydaje mi się ze mierzy dość dobrze. Gkukometr zawyża jeśli już... nie wiem czy może zaniżać. Najwyżej poproś diabetologa o nowy, na pewno dostaniesz.
    U mnie krzywa 84, po 1 h 191, po 2 134. I Np po krzywej zmierzyłam w domu i miałam 171, a wynik z laboratorium to 134.
    Ja mierze cukier po jedzeniu jestem już w 28 tygodniu i od krzywej właśnie cukry mi się po jedzeniu rozjechały. Tzn do teraz było ok, jadłam dużo No na śniadanie i cukier po godzinie 100, a niedawno zjadłam trzy kanapki żytnie z pomidorem i kawę z mlekiem i cukier 154. Wiec już wiem ze coś jest na rzeczy, na śniadanie jem mniej (2 kanapki) i jeśli kawa to bez mleka.
    Mierz jak do tej pory i poczekaj na wizytę u diabetologa. Pozatym test obciążenia to potężna dawka glukozy, wątpię czy w naszym śniadaniu czy obiedzie jest taka ilość, wiec mnie czasami ten wynik po obciążeniu nie dziwi. Bardzo często po słodyczach pik cukru jest wcześniej np po 30 mundurach i potem spada i jak mierzymy po godzinie jest ok.
    Ja wczoraj tez zgrzeszyłam - gałka lodów malinowych, po godzinie 105. Wiec No niby nie ma się czego czepiać, ale wiem ze jakbym sobie nie rozbiła śniadania na 3 albo 2, to po jednym dużym wywali mi cukier.
    Daj znać jak twoje dzisiejsze pomiary i co jeszz :)
    Głowa do góry musimy dac radę, ja tez nie mogłam uwierzyć ze dopadło to mnie. W pierwszej ciąży nie miałam.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 27 lipca 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja diab wiedziała że mierze cukier po wszystkim co zjadlam
    Prosilam zawsze wiecej opakowan
    A jak braklo mialam w zanadrzu rodzinna-na podstawie "karteczki "od diabetologa-wypisywala mi te paski (ja korzystalam zawsze że znizki 30%,jedynie insulina na ryczalt byla)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 28 lipca 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadorka diabetolog powinien Ci wypisać z zapasem te paski żeby ci starczyły od wizyty do wizyty.

    Iryska No na się tez martwiłam ze moj jest mniejszy, niektóre dziewczyny już maja dzidzie prawie 2 kg! Ale lekarz powiedział ze jest ok. Wiec nie stresuje się tym, oby tylko z wizyty na wizytę było więcej .

    Niezapominajka na muszę ze diabetolog pewnie każe ci trzymać dietę i sprawdzać cukry. Jeśliby coś było nie tak to wtedy będzie działać. Ja mam nadzieje ze damy radę wszystkie bez insuliny.

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 28 lipca 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje wczorajsze pomiary wyglądały tak:
    na czczo- 73
    po śniadaniu 1 h- 82
    po obiedzie 1 h- 109
    po kolacji 1 h-113
    Obudziłam się też przypadkowo o 2 w nocy więc mówię a zmierzę sobie, bo na starym glukometrze pokazywało mi 50-60 więc zdecydowanie za niski poziom, a dziś na nowym pokazało w nocy 88 więc chyba ok.
    A dzisiaj od rana:
    na czczo- 81
    po śniadaniu 1 h- 116
    więc niby wszystko ok, a cholerna krzywa wyszła 205....sama już nie wiem czy to błąd, czy o co biega, bo cały czas staram się zdrowo jeść i jem tak samo jak przed zrobieniem krzywej:/
    bebetka.b wrote:
    Nimfadorka diabetolog powinien Ci wypisać z zapasem te paski żeby ci starczyły od wizyty do wizyty.

    Iryska No na się tez martwiłam ze moj jest mniejszy, niektóre dziewczyny już maja dzidzie prawie 2 kg! Ale lekarz powiedział ze jest ok. Wiec nie stresuje się tym, oby tylko z wizyty na wizytę było więcej .

    Niezapominajka na muszę ze diabetolog pewnie każe ci trzymać dietę i sprawdzać cukry. Jeśliby coś było nie tak to wtedy będzie działać. Ja mam nadzieje ze damy radę wszystkie bez insuliny.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 28 lipca 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka bardzo ładne cukry! Ciekawe co powie diabetolog.
    Ja czekam właśnie na kuriera będę mieć paski i będę mierzyć :)
    Ale upał dziś u nas, ja ledwo żyje ...

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 28 lipca 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tak samo 31 stopni i normalnie umieram....🙉

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 28 lipca 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 1 h po obiedzie 126 więc też ok, dziwna sprawa wszystkie cukry super a niby cc🙄
    Zrobiłam dzisiaj specjalnie taki test, że zjadłam śniadanie i miałam cukier 1 h po 112, poszlam specjalnie w tym samym czasie (dokładnie 10 min później) do laboratorium i wlasnie otrzymałam wynik 80😏😱🙄i komu wierzyć?🤔 kurcze jak tak dalej pójdzie to zwariuje nie wiem czy mam w końcu dobre te cukry czy za niskie czy jak krzywa pokazała za wysokie....🙉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2020, 17:52

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 28 lipca 2020, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O! Generalnie chyba z żyły jest niższy cukier niż z palca. Poza tym myśle ze idąc trochę tego cukru spaliłaś. Ja tez byłam zdziwiona poziomem cukru (191) po 1 h od obciążenia. Bo wcześniej nawet po mega słodkim śniadaniu (chałka i dżem truskawkowy) miałam cukier 112. Ale po 28 tygodniu cukier po śniadaniu (tym zdrowym) podnosil się i wynosił nawet 154.
    Mam paski będę mierzyć.
    U ciebie chyba dobrze ze są niskie :) może ta niedoczynnosc tarczycy trochę pomieszała w krzywej? Nie znam się kompletnie na tym, ale ja bym się cieszyła ze cukry dobre!

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 28 lipca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, cieszę się że cukry dobre, ale wciąż jestem zdziwiona ze krzywa wyszła 205, tylko wiadomo pije się ta glukoze 75 g i zero ruchu po tym itp a takto jednak jemy nawet jak coś słodkiego to później chodzimy ruszamy się itp więc cukier wiadomo że wyjdzie lepszy...tylko po co w takim razie byłoby badanie tej krzywej 😏😏🙄😅masakra jakaś
    już nie wiem czy wierzyć w glukometr czy w labo heh zawsze ludzie mówili że właśnie w labo wyniki są dokładniejsze i razem glukometr zaniża a u mnie teraz wychodzi jakby było inaczej Heh, zaraz jem kolację zobaczymy jaki wynik zobaczę
    bebetka.b wrote:
    O! Generalnie chyba z żyły jest niższy cukier niż z palca. Poza tym myśle ze idąc trochę tego cukru spaliłaś. Ja tez byłam zdziwiona poziomem cukru (191) po 1 h od obciążenia. Bo wcześniej nawet po mega słodkim śniadaniu (chałka i dżem truskawkowy) miałam cukier 112. Ale po 28 tygodniu cukier po śniadaniu (tym zdrowym) podnosil się i wynosił nawet 154.
    Mam paski będę mierzyć.
    U ciebie chyba dobrze ze są niskie :) może ta niedoczynnosc tarczycy trochę pomieszała w krzywej? Nie znam się kompletnie na tym, ale ja bym się cieszyła ze cukry dobre!

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 30 lipca 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co tam u was słychać? Jak cukry???
    Ja miałam dziś bardzo zły cukrowy poranek.....
    Nigdy tak mi się nie zdażyło, rano na czczo 96. Po śniadaniu 1,5 kromki chleba żytniego z szybka i pomidorem 136...
    Ech teraz boje się cokolwiek zjeść! A już muszę 2 śniadanie a taki zły cukier.
    Mam nadzieje ze u was lepsze wieści.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2020, 08:47

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 30 lipca 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rano miałam 82 na czczo, a zobaczymy za pół godziny ile będę miała po 1 h, poki co mierzę tym nowym glukometrem od poniedziałku, czyli zaczynam 4 dzień i za każdym razem wyniki ok, wczoraj na czczo tylkko było na granicy bo 90, a takto dochodzi góra do 125, a po kolacji wczoraj tylko 95 (jadłam parówki z indyka i dwie kromki chleba z żółtym serem + pomidor, ogórek) więc trochę dziwna sprawa, ze tak nisko...:/ wciąz więc nie wiem skąd ta krzywa mi wyszła 205 po godzinie...i wciąż nie wiem czy mam ta cukrzycę ciążowa i mam sie aż tak bardzo martwic czy nie:/
    bebetka.b wrote:
    Hej dziewczyny co tam u was słychać? Jak cukry???
    Ja miałam dziś bardzo zły cukrowy poranek.....
    Nigdy tak mi się nie zdażyło, rano na czczo 96. Po śniadaniu 1,5 kromki chleba żytniego z szybka i pomidorem 136...
    Ech teraz boje się cokolwiek zjeść! A już muszę 2 śniadanie a taki zły cukier.
    Mam nadzieje ze u was lepsze wieści.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 30 lipca 2020, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka bardzo ładne cukry. Na pewno musisz mierzyć i obserowac. Mi tez cały lipiec wychodziły dobre cukry i na czczo i po jedzeniu. Po krzywej pare razy po jedzeniu niezgodnym z dieta mi podskoczyły, a dziś zupełnie zwariowały ... oby u Ciebie były w normie cały czas.
    Daj znać jak po śniadaniu.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 30 lipca 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 h po śniadaniu miałam 84 więc dziwna sprawa kurde 😅😅😊
    bebetka.b wrote:
    Niezapominajka bardzo ładne cukry. Na pewno musisz mierzyć i obserowac. Mi tez cały lipiec wychodziły dobre cukry i na czczo i po jedzeniu. Po krzywej pare razy po jedzeniu niezgodnym z dieta mi podskoczyły, a dziś zupełnie zwariowały ... oby u Ciebie były w normie cały czas.
    Daj znać jak po śniadaniu.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 30 lipca 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Ja miałam po 2 śniadaniu 117, a po obiedzie 93 :) wiec tendencja spadkowa. Teraz próbuje uśpić córeczkę echhh oby zasnęła będę mieć chwile wolnego :)
    Ciekawe co powie Ci diabetolog. Ja mam wizytę w przyszłym tygodniu.

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 30 lipca 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bardzo jestem ciekawa 😏 rozmowę/spotkanie mam w poniedziałek. To u Ciebie też bardzo ładne cukry 👍 oby tak dalej, ja to się dziwię czemu na czczo jest 82, a po śniadaniu dość dużym tylko 84 to tak jakby nawet dziwnie za mało było 🙄
    bebetka.b wrote:
    Super! Ja miałam po 2 śniadaniu 117, a po obiedzie 93 :) wiec tendencja spadkowa. Teraz próbuje uśpić córeczkę echhh oby zasnęła będę mieć chwile wolnego :)
    Ciekawe co powie Ci diabetolog. Ja mam wizytę w przyszłym tygodniu.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • sylwia1989 Koleżanka
    Postów: 58 2

    Wysłany: 30 lipca 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bo tą wstretna cukrzycę ciężko wyczuć. Ja w ubiegłym tygodniu miałam 139 po śniadaniu które jadałam i było znacznie niżej, cały dzień mi zepsuł ten pomiar o już się bałam że zaczyna się czas gorszych cukrów ale na szczęście to był jednorazowy wyskok nie wiadomo dlaczego... 🤔Też miewam wynik po śniadaniu czasem nie wiele wyższy niż na czczo a kiedyś miałam nawet na czczo 82 a po śniadaniu 74 i było takie jak zwykle to śniadanie więc ciężko to zrozumieć 😊 Ogólnie się trzymam norm i żadko przekraczam 130 😊 Teraz wsunełam omlet na mące orkiszowej z jogurtem naturalnym, borówkami i cynamonem, pyyycha 😛a jak wasze wagi i maluszków? Ja wciąż nie doszłam do wagi sprzed ciąży, jestem ponad 1 kg na minusie ale moja ginekolog mówi że to nic, że widać z trzymam dietę i nie będę miała nic do zrzucenia po porodzie a coś tam napewno przy biorę. Wyniki badań są ok i co najważniejsze malutka rośnie, wczoraj ważyła 688g 😊😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2020, 17:11

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3710 4398

    Wysłany: 30 lipca 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:43

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 30 lipca 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj po kolacji 133 cukier wow po raz pierwszy taki wysoki wynik, ale ważne że nadal w normie. Ciekawe jaki będzie jutro rano 😏a jadłam 2 kromki chleba bezglutenowego (bo muszę być w dodatku na diecie bg)😏🙄 z twarozkiem i jeszcze zagryzłam jabłkiem.

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iryska możliwe ze to pomidor! Dziś jadłam kanapkę z pomidorem i jajkiem i po śniadaniu 125. Na czczo 80, wiec dobrze.

    Mój mały ważył w poniedziałek 1130g. Ja sama przytyłam 5 kg od początku ciąży ale dużo mi zostało (ok10) po pierwszej ciąży wiec liczę ze już nie będę przybierać.

    Niezapominajka jak dzisiaj Twoje cukry?

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 31 lipca 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj u mnie na czczo 86
    Po śniadaniu 119
    Zaraz będę mierzyć po obiedzie.
    Wynik po obiedzie to 122, więc wciąż w normie ciekawe czy glukometr dobrze działa i pomylili mi ta krzywa czy o co biega bo cały czas jem tak samo 🙄 😏😅😊
    bebetka.b wrote:
    Iryska możliwe ze to pomidor! Dziś jadłam kanapkę z pomidorem i jajkiem i po śniadaniu 125. Na czczo 80, wiec dobrze.

    Mój mały ważył w poniedziałek 1130g. Ja sama przytyłam 5 kg od początku ciąży ale dużo mi zostało (ok10) po pierwszej ciąży wiec liczę ze już nie będę przybierać.

    Niezapominajka jak dzisiaj Twoje cukry?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2020, 16:11

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
‹‹ 2103 2104 2105 2106 2107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ