X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 25 lipca 2020, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny używa któras z z Was glukometru accu-chek performa?? Polecacie? Jakie macie opinie?🤔 bo niestety muszę zacząć swoją przygodę z cukrzycą ciążowa 😭😔👎👎👎

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 25 lipca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka ja mam Accu check acive. Jestem zadowolona. Łatwy w obsłudze, wydaje mi się ze nie zawyża, choć nie mam 100% pewności.
    Jak u ciebie wyszła krzywa cukrowa? Byłaś już u diabetologa?

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 25 lipca 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O super, dzięki za odpowiedź.
    U mnie krzywa wyszła kiepsko, tzn następująco:
    na czczo- 88
    po 1 h- 205!!!
    po 2 h- 153
    póki co mam jakiś stary glukometr po mamie i właśnie nie wiem, czy dobrze działa , zmierzyłam sobie cukry 4 razy wczoraj i dzisiaj i wyniki takie:
    na czczo 74
    po śniadaniu (po 1 h)- 81
    po obiedzie (po 1 h)- 81
    wczoraj po kolacji (po 1 h)- 97
    a specjalnie nawet zjadłam wczoraj snickersa i przegryzłam bananem i cukier po godzinie 81 więc nie wiem co jest grane, mierzyłam też w nocy (między 2-3 ) bo coś tak czytałam żeby sprawdzic i cukier bardzo niski bo tylko 56.....więc ani razu nawet do 100 nie dochodzę, a po wypiciu 75 g glukozy na teście wyszło aż 205 więc jestem w szoku, nie wiem czy coś ze mną nie tak, czy błąd laboratorium czy o co chodzi...póki co jestem załamana, dopiero wczoraj miałam wyniki, lekarz gin kazał się umówić do diabetologa bo mówi, że jest cukrzyca ciążowa, ale babka akurat na urlopie i wizyta dopiero za tydzien, przez ten czas mam monitorować cukry 4 razy dziennie...tylko choler** wszystkie wychodzą dobre, wiec nie wiem o co kaman:/
    Ktoś może bardziej doświadczony wie o co chodzi???
    bebetka.b wrote:
    Niezapominajka ja mam Accu check acive. Jestem zadowolona. Łatwy w obsłudze, wydaje mi się ze nie zawyża, choć nie mam 100% pewności.
    Jak u ciebie wyszła krzywa cukrowa? Byłaś już u diabetologa?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • WIK_na_tymczasie Autorytet
    Postów: 425 443

    Wysłany: 26 lipca 2020, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten stary glukometr moze wymagać wykalibrowania. Bardziej bym ufała wynikom z laboratorium.

    Starania od 2016. Czynnik męski, RIF
    2 histeroskopie, badanie ERA, PAI-1+MHTFR A1298C - oba hetero
    3 IUI
    2 IVF+PGS
    4 FET transfery (6ab, 5ab, 4aa, 4aa)
    13.12.19 udany, ostatni transfer, dodana mała dawka aspiryny, 5mg sterydu, progesteron w zastrzykach domiesniowych, na endo 6.5mm, w 35DC
    Maya 25.8.20 👶
    Zostalo: ❄️ ❄️ ❄️❄️❄️ w Pradze
    ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️ w Stanach
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 26 lipca 2020, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka możliwe ze trzeba wykalibrowac, ale mój tez jest stary i wydaje mi się ze mierzy dość dobrze. Gkukometr zawyża jeśli już... nie wiem czy może zaniżać. Najwyżej poproś diabetologa o nowy, na pewno dostaniesz.
    U mnie krzywa 84, po 1 h 191, po 2 134. I Np po krzywej zmierzyłam w domu i miałam 171, a wynik z laboratorium to 134.
    Ja mierze cukier po jedzeniu jestem już w 28 tygodniu i od krzywej właśnie cukry mi się po jedzeniu rozjechały. Tzn do teraz było ok, jadłam dużo No na śniadanie i cukier po godzinie 100, a niedawno zjadłam trzy kanapki żytnie z pomidorem i kawę z mlekiem i cukier 154. Wiec już wiem ze coś jest na rzeczy, na śniadanie jem mniej (2 kanapki) i jeśli kawa to bez mleka.
    Mierz jak do tej pory i poczekaj na wizytę u diabetologa. Pozatym test obciążenia to potężna dawka glukozy, wątpię czy w naszym śniadaniu czy obiedzie jest taka ilość, wiec mnie czasami ten wynik po obciążeniu nie dziwi. Bardzo często po słodyczach pik cukru jest wcześniej np po 30 mundurach i potem spada i jak mierzymy po godzinie jest ok.
    Ja wczoraj tez zgrzeszyłam - gałka lodów malinowych, po godzinie 105. Wiec No niby nie ma się czego czepiać, ale wiem ze jakbym sobie nie rozbiła śniadania na 3 albo 2, to po jednym dużym wywali mi cukier.
    Daj znać jak twoje dzisiejsze pomiary i co jeszz :)
    Głowa do góry musimy dac radę, ja tez nie mogłam uwierzyć ze dopadło to mnie. W pierwszej ciąży nie miałam.

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3710 4398

    Wysłany: 26 lipca 2020, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:42

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 26 lipca 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    O super, dzięki za odpowiedź.
    U mnie krzywa wyszła kiepsko, tzn następująco:
    na czczo- 88
    po 1 h- 205!!!
    po 2 h- 153
    póki co mam jakiś stary glukometr po mamie i właśnie nie wiem, czy dobrze działa , zmierzyłam sobie cukry 4 razy wczoraj i dzisiaj i wyniki takie:
    na czczo 74
    po śniadaniu (po 1 h)- 81
    po obiedzie (po 1 h)- 81
    wczoraj po kolacji (po 1 h)- 97
    a specjalnie nawet zjadłam wczoraj snickersa i przegryzłam bananem i cukier po godzinie 81 więc nie wiem co jest grane, mierzyłam też w nocy (między 2-3 ) bo coś tak czytałam żeby sprawdzic i cukier bardzo niski bo tylko 56.....więc ani razu nawet do 100 nie dochodzę, a po wypiciu 75 g glukozy na teście wyszło aż 205 więc jestem w szoku, nie wiem czy coś ze mną nie tak, czy błąd laboratorium czy o co chodzi...póki co jestem załamana, dopiero wczoraj miałam wyniki, lekarz gin kazał się umówić do diabetologa bo mówi, że jest cukrzyca ciążowa, ale babka akurat na urlopie i wizyta dopiero za tydzien, przez ten czas mam monitorować cukry 4 razy dziennie...tylko choler** wszystkie wychodzą dobre, wiec nie wiem o co kaman:/
    Ktoś może bardziej doświadczony wie o co chodzi???
    Faktem jest, że masz nietolerancję glukozy. Teraz jest wszystko ok, ale z dnia na dzień wszystko Ci się może zmienić niestety. Oby jak najdłużej. Ja po krzywej jakieś 8 tygodni miałam luz, jadłam co chciałam i też mówiłam o błędach laboratorium. A kilka dni temu coś się zes... za przeproszeniem i jak jeszcze w zeszłym tygodniu jadłam na śniadanie cztery kromki chleba z mozzarellą i pomidorem i miałam jakieś 116 to dzisiaj po dwóch kromkach z wędlina miałam 144... Tak że ciesz się dobrymi wynikami jak najdłużej, ale chyba nie ma się co łudzić 😔

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 26 lipca 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mi się wydaje ze jest tak jak mówi nimfadorka. Ze im dłużej jesteśmy w ciąży tym te cukry (przy nietolerancji) będą gorsze.
    Nimfadorka a w którym tygodniu jesteś? Jakie miałaś wyniki krzywej? Ja na śniadanie tez muszę jeść już zaraz mniej, nawet 1,5 kromki, a za 2 h kolejne 1,5 kromki. Jak zjem naraz to cukier przekraczam.

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 26 lipca 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    29+3. I jakoś na początku tego tygodnia zaczęło się psuć. A dzisiaj to już w ogóle jakiś horror, bo po plackach jogurtowych które zawsze jadłam też 144. Już się boję cokolwiek wziąć do dzioba. A krzywa miałam przekroczoną po dwóch godzinach, chyba 173.

  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 26 lipca 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadorka a te placki to smażone? Ja nie próbuje smażonych naleśników czy racuchów, chyba odpuszczam to do porodu.
    Dziś zjadłam obiad rosół plus od razu drugie pół kotleta, ziemniaki i mizeria i cukier 122, mogłoby być lepiej ale tragedii nie ma.
    Jutro mam wizytę u gina, ciekawe co powie na ta moja krzywa :(
    Ps. Moja ciąża tylko tydzień młodsza :)

  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 26 lipca 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na suchej patelni robiłam. Jutro spróbuję omlet na śniadanie, ale dzisiaj na wieczór jeszcze zjem jakaś kromkę chleba. Kupiłam inny jeszcze, wygląda tak że bym go kijem przez szmatę nie tknęła, to może będzie odpowiedni 😅
    Ja mam diabetologa w czwartek więc mam nadzieję że uda mi się to uspokoić do tego czasu.
    Ps. A chłopiec czy dziewczynka?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2020, 17:29

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 26 lipca 2020, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o wielkość łożyska i hormony
    Im wieksze tym bardziej miesza

    bebetka.b lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 27 lipca 2020, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka jeśli wizytę masz dopiero za jakiś czas a chcesz to możesz iść do apteki i poprosić o glukometr powinni dać Ci nowy poproszą tylko o Twoje dane. Potem jak będziesz chciała to lekarz da ci nowy albo zostaniesz przy swoim tylko paski ci wypisze.

    Placki to mąka, przetworzone termicznie dlatego podnoszą cukier, można spróbować zastąpić mąkę pszenna mąka razowa ale nie na każdą będzie tak samo działać, można spróbować jak nie da rady to pozostaje odstawić. Z wiekiem ciąży będzie trudniej więc to że teraz można coś zjeść i jest ok nie znaczy że za tydzień też będzie ok. Powodzenia dziewczyny w walce z tą zmorą

    bebetka.b, niezapominajka12345 lubią tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 27 lipca 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używam orkiszowej.

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3710 4398

    Wysłany: 27 lipca 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:42

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 27 lipca 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie u gin, wszystko dobrze dzidziuś ma 1130 g :)
    Muszę zgłosić się do poradni diabetologicznej, ale mój gin nie dał mi skierowania, tylko kazał iść do rodzinnego. Gin ma gabinet prywatny. Czy wy tez braliście skierowanie od rodzinnego?
    Skończyły mi się paski do glukometru 😝 wiec odpuszczam mierzenie ale nie dietę.
    Nimfadorka u nas będzie chłopiec tym razem:) a u Ciebie? To twoje pierwsze maleństwo?
    O Iryska my tez mamy termin prawie identyczny :) a u Ciebie chłopiec czy dziewczynka ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2020, 13:25

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3710 4398

    Wysłany: 27 lipca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:42

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • nimfadorka Przyjaciółka
    Postów: 137 40

    Wysłany: 27 lipca 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż, ja mam z lekarzami, pożal się Boże, mocno pod górkę. Pytałam ginekologa czy może mi wypisać paski i generalnie ok, ale że on nie ma umowy z NFZ to nie ze zniżką. Ale mam iść do rodzinnego on mi wypiszę. Rodzinny mi powiedział, że wypis ze szpitala z diagnoza i zaleceniami go nie urządza, że musi miec świstek od diabetologa. Skierowanie wypisał, u diabetologa byłam, wypisał paski i świstek do rodzinnego. Poszłam do rodzinnego akurat nie tego swojego, to mi powiedział że świstek go nie urządza bo ja na lekach nie jestem, znizka mi się nie należy i mi nie wypisze. No ewentualnie jak patrzy na wypis ze szpitala to faktycznie jest napisane że że zniżką no ale ona nie wie, nie jest pewna, nie wydaje jej się i mi nie wypisze. Prawie się tam już popłakałam. W czwartek idę do diabetologa i mi mu powiem, że mi nie chcą wypisać recepty, ale prawdę mówiąc chyba już wolę płacić całość jak znowu tam iść i prosić aż mi ktoś łaskawie da to co mi się należy.
    Niech ich wszystkich drzwi ścisna.

    Ja będę miała dziewczynkę 🙂 ciąża pierwsza więc pojęcia nie mam co i jak, informacje dostaje ciągle sprzeczne, więc jak dociagne zdrowa psychicznie do porodu to będzie cud. Jak jeszcze teraz sobie dobrze zjeść nie mogę 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2020, 17:35

  • Iryska Autorytet
    Postów: 3710 4398

    Wysłany: 27 lipca 2020, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2020, 18:43

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 27 lipca 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już od dzisiaj mam nowy glukometr i wydaje mi się, że ten pokazuje ok, bo na czczo wyszło 75, po śniadaniu 83 więc dosyć mało i tak ale więcej niz wczesniej, a po obiedzie 109, teraz zjadłam na próbę owocowy jogurt (chyba bylo tsam z 30 g cukru) i do tego wafla ryżowego z masłem orzechowym i glukometr pokazał 112 więc tez niby ok, zobaczymy jak pójdą dalsze pomiary, wizyta u diabetologa za tydzien i zobaczymy co on na to skoro wszystkie cukey wychodzą w normie, a krzywa wyszła 205://
    nimfadorka wrote:
    Faktem jest, że masz nietolerancję glukozy. Teraz jest wszystko ok, ale z dnia na dzień wszystko Ci się może zmienić niestety. Oby jak najdłużej. Ja po krzywej jakieś 8 tygodni miałam luz, jadłam co chciałam i też mówiłam o błędach laboratorium. A kilka dni temu coś się zes... za przeproszeniem i jak jeszcze w zeszłym tygodniu jadłam na śniadanie cztery kromki chleba z mozzarellą i pomidorem i miałam jakieś 116 to dzisiaj po dwóch kromkach z wędlina miałam 144... Tak że ciesz się dobrymi wynikami jak najdłużej, ale chyba nie ma się co łudzić 😔

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
‹‹ 2102 2103 2104 2105 2106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ