X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • AsiaiHelenka Autorytet
    Postów: 1256 1314

    Wysłany: 12 lipca 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem wkur..... I to na maksa. Od dwóch tygodni cukier naczczo nie przekracza mi 90 , ale dostałam na noc insulinę . Rozumiecie coś z tego ? Lekarz w ogóle nie chciał ze mną dyskutować bo co z tego że teraz jest ok , skoro zaraz zacznę przekraczać . Po posiłkach nie przekraczam 140. Nie wiem co robić. Czy brać tą insulinę czy szukać innego lekarza , czy dzwonić do swojego...

    1 podejście i Helenka 😀
    Później 5 nieudanych podejść w tym jedno poronienie
    Oczekiwanie na test ....
    7 dpt beta 26,9
    9 dpt 94,2
    13 dpt 343,3
    27 dpt ❤️
    age.png
    age.png
  • OvuFriend

    Wysłany: 12 lipca 2023, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!🙂

    Przychodzimy do Was z ważną informacją. Już od dzisiaj możecie korzystać z trybu ciążowego w aplikacji OvuFriend. Wystarczy zaznaczyć pozytywny test ciążowy, a aplikacja automatycznie przechodzi w tryb śledzenia ciąży. 🤰

    💥Ważne: w związku z ulepszeniami forum BellyBestFriend zostało przeniesione do OvuFriend. Wątki ciążowe znajdują się bezpośrednio pod wątkami staraniowymi. 💥

    Jest to pierwsza wersja trybu ciążowego, którą stale będziemy ulepszać, ale już teraz czekają na Was:
    💜Fascynujące statystyki, informacje i ważne wydarzenia o Twojej ciąży
    💜Odliczanie dni do porodu
    💜Ciekawe informacje o tym co dzieje się z Twoim ciałem w ciąży, jak rośnie maleństwo i ilustracja jak teraz wygląda
    💜Porada na każdy dzień ciąży
    💜Możliwość monitorowania aż 80+ objawów, nastrojów, aktywności etc.

    Wszystko tworzymy z myślą o Was, więc jeśli macie dla nas sugestie, co jeszcze może się znaleźć w aplikacji, to piszcie na: [email protected]
    Każda opinia jest dla nas bardzo ważna!

    Miłego korzystania! 🙂

  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 13 lipca 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammisima88 wrote:
    Hej, ja miałam identycznie, cukry po posiłkach za dnia były ok, za to poranne były za wysokie, 125-150, przez ok. 2 miesiącach diety, którą ułożyła mi dietetyczka i też sama dużo czerpałam inspiracji np. ze strony Słodkie Mamy i poradników szpitali na stronie internetowej Karowej czy IMiDu są takie poradniki dla diabetyków. Potem miałam insulinę na noc, bo pomimo dobrej diety te cukry poranne nie zmniejszały się, diabetolog mi powiedziała, że musiałabym nad ranem spacerować, ale to ciężkie dla kobiety w ciąży. Skończyło się na Insulatardzie, dawki stopniowo zwiększałam aż do 36 j. tuż przed porodem. Ostatnią kolację zazwyczaj zjadałam o 22, zazwyczaj były to 2 kromki ciemnego pieczywa z twarożkiem i pomidorem lub ogórkiem, albo lekka sałatka z pieczywem ciemnym. Dietetyczka zwracała mi uwagę by starać się unikać nabiału na noc bo laktoza, czyli cukier mleczny też podnosi cukry, po tym twarożku jakoś było ok, ale np. po mleku już mi wybijały. U każdego co innego spowoduje wybicie cukrów, ale ja np. miałam po parówkach 150, całkowicie z nich zrezygnowałam, a wybierałam te pure z najwyższą zawartością mięsa oraz bez glutaminianu sodu etc. Uważajcie też dziewczyny na czerwoną paprykę i arbuza, unikajcie, bo mi dopiero dietetyk uświadomił, że to morze cukru.

    Czytam i nie wierzę! Naprawdę dietetyk zalecił wam pieczywo na noc przy cukrzycy ciążowej ? To nic dziwnego że rano wielki cukier. Na noc zero pieczywa! Nabiał + warzywa np. mix sałat z mozzarellą lub fetą i pomidorem 🥗🍅🧀

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
  • domi05 Autorytet
    Postów: 1947 935

    Wysłany: 7 września 2023, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Jestem słodką mamusią z 2016r. Widzę że wątek trochę umarł. Aktualnie czekam na testowanie, staramy się o drugie dziecko. W poprzedniej ciąży cukrzyca z insuliną nocną wykryta po 20 tygodniu. Po ciąży niestety został mi tzw. Stan przedcukrzycowy. Glukoza w wyrywkowych badaniach czy to z glukonetra czy z krwi w granicach 100-110. Nie biorę żadnych leków, cykle mam regularne, z dietą niestety różnie bywa. Chciałam zapytać czy jest tutaj mamusia w podobnej sytuacji gdzie już na początku ciąży miała świadomość że będzie to ciąża z cukrzycą? W którym tygodniu umawiałyście się na pierwszą wizytę do ginekologa? Z jednej strony czekałabym do 8 tyg żeby zobaczyć już serduszko ale nie wiem czy ze względu na prawdopodobną cukrzycę nie umawiać sie wcześniej i jak rozegrać to w pracy, gdzie mam nienormowany czas i pracuję po 10 godzin po średnio 3 dni pod rząd.

    tb732n0a0czusv9c.png
  • Karolejna Koleżanka
    Postów: 48 77

    Wysłany: 19 listopada 2023, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej czy ktoś tu jeszcze zagląda?

‹‹ 2120 2121 2122 2123 2124
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ