X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po echo serca. Z serduszkiem wszystko ok. Tylko ta lekka niedomykalność która nie jest groźna. Ale dalej malutki. Z tego co widziałam to waży jakieś 540g więc przybrał tylko 60g w tydzień:( No i znów gadka że coś z nim nie tak a co to się okaże po porodzie. Może taki jest, może jakaś dysplazja. Brzuszek mały, wszystkie kości skrócone... wyć mi się chce...

    NaszCud lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia ale skoro przepływy nie są idealne to nie przybierze raczej 200gram tygodniowo.. Najważniejsze że rośnie :)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia, a nie mówiłaś kiedyś, że Ty i mąż należycie raczej do mniejszych osób? Jeśli tak, to na pewno częściowo można wytłumaczyć genetyką. Zaczęłaś czuć ruchy?

    3uqruv0.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No generalnie to ja jestem bardzo niska, ledwie 154cm. W mojej rodzinie wszyscy tacy, starsza siostra jeszcze niższa. Mój narzeczony trochę ponad 170cm. Ruchy czuję ale słabe i nieregularne... właśnie mi ta lekarka powiedziała że jak na ten tydz ciąży jest mało ruchliwy... jeśli na pomiarach za tydzień się nic nie zmieni to podjęłam decyzję że z tad wychodzę. Będę jeździć do poradni na przepływy. Na to samo wyjdzie...

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • silent Autorytet
    Postów: 512 429

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, pewnie co chwilę Cię oglądają jacyś nowi lekarze, którzy komentują i straszą od nowa. Nie zazdroszczę nerwów :(. Ale ważne, że amnio wyszło dobrze, to chyba coś znaczy. A sam Ujastek spoko? Zastanawiam się mocno nad porodem tam.

    3uqruv0.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia mnie lekarze do tej pory straszą bo nie rozumieją..Ja już jednych uchem wpuszczam a drugim wypuszczam...
    Moja krewetka została odłączona od respiratora, dobrze znosi maskę ❤️
    A i w końcu usłyszałam jej głos!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2019, 18:59

    silent, Nalia, Ania0306, Misiabella, Magg37, Kinga40, Alrauna1987, Paulciaa__, Leira, tka_aa, Migotka83, Casjopea, Ewee lubią tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli cudowna wiadomość ❤❤❤

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    silent wrote:
    No tak, pewnie co chwilę Cię oglądają jacyś nowi lekarze, którzy komentują i straszą od nowa. Nie zazdroszczę nerwów :(. Ale ważne, że amnio wyszło dobrze, to chyba coś znaczy. A sam Ujastek spoko? Zastanawiam się mocno nad porodem tam.
    Jeśli chodzi o szpital to polecam naprawdę warunki i opieka dobra :)

    silent lubi tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia1987 wrote:
    Jeśli chodzi o szpital to polecam naprawdę warunki i opieka dobra :)

    Hej 🙂
    Miło czytać że szpital na + bo za tydzień w czwartek mam mieć tam cesarke 😁
    Niestety nie mierzyli mi dzisiaj dzidziula więc wszystko się okaże 04.07 jaki ten mój mężczyzna duży.

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 26 czerwca 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam na Ujastku. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Położne super, na prawdę bardzo miłe. Przynajmniej jezeli o patologię chodzi. Oddział neonatologiczny tez na wysokim poziomie. Czułam, że Nikola jest w bardzo dobrych rękach.

    silent, Alrauna1987 lubią tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Nalia Autorytet
    Postów: 3539 1247

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Hej 🙂
    Miło czytać że szpital na + bo za tydzień w czwartek mam mieć tam cesarke 😁
    Niestety nie mierzyli mi dzisiaj dzidziula więc wszystko się okaże 04.07 jaki ten mój mężczyzna duży.
    A tak z ciekawości na kiedy masz termin z USG? :D Bo ja miałam 11.07,a urodziłam 12.07. :D

    Evli super wieści!!!
    Basiu trzymam kciuki!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 21:00

    basia1987, Evli lubią tę wiadomość

    ❤Ada&Pola❤
    gg642n0atc7priww.png
    o1488ribmfu4nl5k.png
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nalia wrote:
    A tak z ciekawości na kiedy masz termin z USG? :D Bo ja miałam 11.07,a urodziłam 12.07. :D

    Evli super wieści!!!
    Basiu trzymam kciuki!!!!

    Z usg mniej wiecej jak z OM czyli ok 12.07
    CC bo mój synuś wypiął się zadkiem na świat 😝 i ni hu hu nie ma szans na obrót

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu dzisiaj doczekałam się pierwszego ktg😊 wspaniałe uczucie posłuchać tak synka😊 i w końcu pierwsze wyraźne ruchy mojego skrzata

    silent, Ania0306, Paulciaa__, Evli, Misiabella lubią tę wiadomość

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny. Witam się i przychodzę poradzić, pewnie zostanę z wami na chwilę i mam nadzieję że przyjmiecie mnie w swoje szeregi. Aktualnie od kilku tygodni, a dokładnie od 28tc jesteśmy na obserwacji w związku ze spowolnionym wzrastaniem. Głównie u nas odstaje brzuszek - typowo dla hipotrofii w sumie. Na razie co dwa tygodnie obserwacja, bo mała utrzymuje swoje tempo i na razie rośnie ale jest ciągle do tyłu. Jestem pod opieką dobrej specjalistki (oprócz mojej lekarz prowadzącej) więc czuję się zaopiekowana ale mimo wszystko bardzo się martwie. Na opisie z badań USG od tej pani perinatolog do której chodzę na kontrole mam wpisane że maluch SGA. Nie wiem czy to już stwierdzona hipotrofia, czy na razie po prostu małe dziecko.
    Przychodzę w tym momencie właściwie z konkretnym pytaniem: czy któraś z was w związku ze stwierdzeniem lub podejrzeniem hipotrofii u waszego malucha miała zalecone przyjmowanie suplementu Megargin? Moje lekarki nie wprowadzają żadnych leków ani suplementacji póki co, tylko obserwują, ale natknęłam się już w wielu miejscach na informacje że kobiety z powodzeniem stosują na polepszenie wagi u malucha. Czy mialuscie styczność? I jeżeli tak - w jakich dawkach przyjmujecie?

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    Część dziewczyny. Witam się i przychodzę poradzić, pewnie zostanę z wami na chwilę i mam nadzieję że przyjmiecie mnie w swoje szeregi. Aktualnie od kilku tygodni, a dokładnie od 28tc jesteśmy na obserwacji w związku ze spowolnionym wzrastaniem. Głównie u nas odstaje brzuszek - typowo dla hipotrofii w sumie. Na razie co dwa tygodnie obserwacja, bo mała utrzymuje swoje tempo i na razie rośnie ale jest ciągle do tyłu. Jestem pod opieką dobrej specjalistki (oprócz mojej lekarz prowadzącej) więc czuję się zaopiekowana ale mimo wszystko bardzo się martwie. Na opisie z badań USG od tej pani perinatolog do której chodzę na kontrole mam wpisane że maluch SGA. Nie wiem czy to już stwierdzona hipotrofia, czy na razie po prostu małe dziecko.
    Przychodzę w tym momencie właściwie z konkretnym pytaniem: czy któraś z was w związku ze stwierdzeniem lub podejrzeniem hipotrofii u waszego malucha miała zalecone przyjmowanie suplementu Megargin? Moje lekarki nie wprowadzają żadnych leków ani suplementacji póki co, tylko obserwują, ale natknęłam się już w wielu miejscach na informacje że kobiety z powodzeniem stosują na polepszenie wagi u malucha. Czy mialuscie styczność? I jeżeli tak - w jakich dawkach przyjmujecie?

    Ja brałam tylko przez tydzień. Nikt mi tego nie zalecił. Brałam 3xdziennie zawsze przed posiłkiem. Rozrabiałam z sokiem, bo smak jest słaby. Nie wiem czy to zasługa tego, ale mała przybrała ok. 150g w tydzień, gdzie wczesniej praktycznie mało co przybierała. Najgorsze, ze na hipotrofię nie ma złotego środka. Ja w szpitalu od jednego lekarza usłyszałam: 'hipotrofia? Proszę więcej jeść'. Gdyby to było takie proste to myślę, że skala problemu znacznie by zmalała.

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Paulciaa__ Przyjaciółka
    Postów: 118 145

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli jak sytuacja z maską? Córeczka pamięta, zeby oddychać? Super z tym kangurowaniem. Na Ujastku kangurowanie z respiratorem nie ma szans. Nie wiem czy za duze ryzyko, czy o coś innego chodzi. Piękne usłyszeć głos swojego maluszka. ❤ pamiętam jak usłyszałam głos Nikoli, gdy mi ją wyciągnęli. Pomyślałam 'serio, to juz?'nie spodziewałam się, ze w ogóle ją usłyszę. Myślałam, że to jakieś inne dziecko. A to była ona. ❤ taki cichutki, skrzeczący płacz. Pozniej pokazali mi ją na chwilę z oddali, jak była w inkubatorze. Tylko podnieśli główkę i zobaczyłam te piękne ślepia. Wiedziałam, że będą niebieskie. 😊 te wspomnienia wracają, mam łzy w oczach i ciarki na ciele. Nadal nie mogę wyobrazić sobie, że ona jest i taka droga jest za Nami. 880g, mozecie sobie to wyobrazić? Ja nie potrafię, bo ona tak szybko urosła a zdjęcia tego nie oddają. Modliłam się chociaż o ten 1kg, a 1.5kg to już w ogóle był szczyt moich marzeń.
    Evli ten czas szybko zleci zobaczysz. Zanim się obejrzysz, a juz mała bedzie sama oddychała, bedziecie sie karmic i szykować do wypisu. Wybaczcie mi dzisiaj te sentymenty, ale czuję się jak wtedy. 3 miesiące temu, to był czwartek lekarz stwierdził że może Nikola wyjdzie na drugi dzień. Mielismy dzwonić w piatek rano. Punkt 9 dzwoni mąż, jeszcze odwlekają decyzję. Dzwonię o 11 i decyzja: Wypisujemy się! Najszczesliwszy dzień w moim życiu. Wreszcie możemy ją wziazc do siebie.
    Basiu, gratuluję że wreszcie mozesz posłuchać synka. Raz dziennie masz ktg? Ja potem miałam 2xdziennie. Jesteś w dobrym miejscu, w dobrych rękach. Ja im zawdzięczam życie Nikoli. Pamiętaj, kazdy dzien w dwupaku jest na wagę złota😊 i osiągnęliście coś niesamowitego! Twój synek ma wolę życia.

    Evli lubi tę wiadomość

    Nikola Mała Wojowniczka 03.01.19 880g i 37cm❤
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    Część dziewczyny. Witam się i przychodzę poradzić, pewnie zostanę z wami na chwilę i mam nadzieję że przyjmiecie mnie w swoje szeregi. Aktualnie od kilku tygodni, a dokładnie od 28tc jesteśmy na obserwacji w związku ze spowolnionym wzrastaniem. Głównie u nas odstaje brzuszek - typowo dla hipotrofii w sumie. Na razie co dwa tygodnie obserwacja, bo mała utrzymuje swoje tempo i na razie rośnie ale jest ciągle do tyłu. Jestem pod opieką dobrej specjalistki (oprócz mojej lekarz prowadzącej) więc czuję się zaopiekowana ale mimo wszystko bardzo się martwie. Na opisie z badań USG od tej pani perinatolog do której chodzę na kontrole mam wpisane że maluch SGA. Nie wiem czy to już stwierdzona hipotrofia, czy na razie po prostu małe dziecko.
    Przychodzę w tym momencie właściwie z konkretnym pytaniem: czy któraś z was w związku ze stwierdzeniem lub podejrzeniem hipotrofii u waszego malucha miała zalecone przyjmowanie suplementu Megargin? Moje lekarki nie wprowadzają żadnych leków ani suplementacji póki co, tylko obserwują, ale natknęłam się już w wielu miejscach na informacje że kobiety z powodzeniem stosują na polepszenie wagi u malucha. Czy mialuscie styczność? I jeżeli tak - w jakich dawkach przyjmujecie?

    Hej,
    dużo odstaje brzuszek? Ile Twoja córcia teraz waży?
    Ja nic nie dostałam a też właśnie słyszałam o tym leku ,że jest dobry jeśli chodzi o "podtuczenie" bobasa.

    Basia1987 tak trzymajcie, dużo wytrwałości i woli walki a wszystko będzie dobrze ❤

    Orientuje się któraś z Was ile przed cc należy odstawić heparyne? Biore dawke 0.6

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2019, 23:08

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 28 czerwca 2019, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alrauna1987 wrote:
    Hej,
    dużo odstaje brzuszek? Ile Twoja córcia teraz waży?
    Ja nic nie dostałam a też właśnie słyszałam o tym leku ,że jest dobry jeśli chodzi o "podtuczenie" bobasa.

    Basia1987 tak trzymajcie, dużo wytrwałości i woli walki a wszystko będzie dobrze ❤

    Orientuje się któraś z Was ile przed cc należy odstawić heparyne? Biore dawke 0.6

    Dziekuje dziewczyny za wasze odpowiedzi i chętnie dowiem się więcej jeżeli któraś z obecnych na wątku miała styczność z tym suplementem.

    Mała w 32tc+1 została wymierzona na 1640g, według USG jest to obraz dla ciąży młodszej o 2 tygodnie, 9ty percentyl. Mała na razie utrzymuje swoje tempo wzrostu - w sensie od momentu wychwycenia spadku ta różnica dwóch tygodni się utrzymuje. Na polowkowych była jeszcze równo w połowie siatki, potem na USG kilka dni do tyłu ale moja lekarka nie wsZczynala jeszcze alarmu, dopiero jak na kolejnej wizycie znowu był spadek zaleciła mi kontrole u perinatolog. Od tamtej pory ta różnica 2tyg jest cały czas. Dodam tylko że u nas nie może być możliwości że np owulacja była później, bo nasz maluch jest z in vitro więc dokładnie możemy określić jego wiek.

    Kupiłam ten medargin dzisiaj, będę brała saszetkę dziwnie. Kolejna wizytę mam 10 lipca i zobaczymy czy coś pomogło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2019, 23:40

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    Dziekuje dziewczyny za wasze odpowiedzi i chętnie dowiem się więcej jeżeli któraś z obecnych na wątku miała styczność z tym suplementem.

    Mała w 32tc+1 została wymierzona na 1640g, według USG jest to obraz dla ciąży młodszej o 2 tygodnie, 9ty percentyl. Mała na razie utrzymuje swoje tempo wzrostu - w sensie od momentu wychwycenia spadku ta różnica dwóch tygodni się utrzymuje. Na polowkowych była jeszcze równo w połowie siatki, potem na USG kilka dni do tyłu ale moja lekarka nie wsZczynala jeszcze alarmu, dopiero jak na kolejnej wizycie znowu był spadek zaleciła mi kontrole u perinatolog. Od tamtej pory ta różnica 2tyg jest cały czas. Dodam tylko że u nas nie może być możliwości że np owulacja była później, bo nasz maluch jest z in vitro więc dokładnie możemy określić jego wiek.

    Kupiłam ten medargin dzisiaj, będę brała saszetkę dziwnie. Kolejna wizytę mam 10 lipca i zobaczymy czy coś pomogło.

    Nasz w 32t4d ok.1800 wiec nie wiele wiecej niz u Ciebie i tez jestem po ivf. Tylko ze dr stwierdzila ze bedzie malutki, taka jego uroda...z 1800 wskoczyl po 2 tyg na 2200 wiec 200 gr ok ale dalej ponizej tego co byl. Teraz po 3 tyg 2500 tylko 100 gr/tyg. Mowie jej ze za malo a ona "ale przyrasta", mhm tylko na tym etapie to powinien po ok 200 nie 100. I tyle , od 29tc widziala ze cos jest nie tak i nie zrobila nic. Mam cicha nadzieje ze sie myli. W czwartek sie wszystko okaze.

    Dobrze ze bedziesz interweniowała, masz jeszcze czas aby córeczka wskoczyła na wyższy percentyl. Trzymam kciuki aby wszystko było dobrze 🤗😘

    Bobby29 lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3815 2518

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulciaa__ wrote:
    Evli jak sytuacja z maską? Córeczka pamięta, zeby oddychać? Super z tym kangurowaniem. Na Ujastku kangurowanie z respiratorem nie ma szans. Nie wiem czy za duze ryzyko, czy o coś innego chodzi. Piękne usłyszeć głos swojego maluszka. ❤ pamiętam jak usłyszałam głos Nikoli, gdy mi ją wyciągnęli. Pomyślałam 'serio, to juz?'nie spodziewałam się, ze w ogóle ją usłyszę. Myślałam, że to jakieś inne dziecko. A to była ona. ❤ taki cichutki, skrzeczący płacz. Pozniej pokazali mi ją na chwilę z oddali, jak była w inkubatorze. Tylko podnieśli główkę i zobaczyłam te piękne ślepia. Wiedziałam, że będą niebieskie. 😊 te wspomnienia wracają, mam łzy w oczach i ciarki na ciele. Nadal nie mogę wyobrazić sobie, że ona jest i taka droga jest za Nami. 880g, mozecie sobie to wyobrazić? Ja nie potrafię, bo ona tak szybko urosła a zdjęcia tego nie oddają. Modliłam się chociaż o ten 1kg, a 1.5kg to już w ogóle był szczyt moich marzeń.
    Evli ten czas szybko zleci zobaczysz. Zanim się obejrzysz, a juz mała bedzie sama oddychała, bedziecie sie karmic i szykować do wypisu. Wybaczcie mi dzisiaj te sentymenty, ale czuję się jak wtedy. 3 miesiące temu, to był czwartek lekarz stwierdził że może Nikola wyjdzie na drugi dzień. Mielismy dzwonić w piatek rano. Punkt 9 dzwoni mąż, jeszcze odwlekają decyzję. Dzwonię o 11 i decyzja: Wypisujemy się! Najszczesliwszy dzień w moim życiu. Wreszcie możemy ją wziazc do siebie.
    Basiu, gratuluję że wreszcie mozesz posłuchać synka. Raz dziennie masz ktg? Ja potem miałam 2xdziennie. Jesteś w dobrym miejscu, w dobrych rękach. Ja im zawdzięczam życie Nikoli. Pamiętaj, kazdy dzien w dwupaku jest na wagę złota😊 i osiągnęliście coś niesamowitego! Twój synek ma wolę życia.

    Paulciaa u mnie aż naciskali na kangurowanie a ja nie chciałam. Po pierwsze się bałam po drugie tak słodko sobie spała w inkubatorze że nie chciałam jej przeszkadzać. Ale po naciskach się zgodziłam :) Fakt że dużo organizacji przy respiratorze, musiały być po najmniej dwie pielęgniarki.
    Teraz ma tą maskę i powiem Ci że jak dla mnie to taki pic na wodę. Pomaga ale to ona wykonuje całą „robotę”. Co się spojrzę do inkubatora to maskę zamiast na nosie to ma na czole :D Także ładnie oddycha sama :)
    Dopiero teraz jak już ładnie oddycha, nie śpi cały czas na lekach i krzyczy jak każdy noworodek dociera do mnie że „TO” się dzieje!!!!!♥️ Zaczęłam planować i robić zakupy :)

    Basia ktg, piękne uczucie nie ? Kopał ? Mi lekarze tłumaczyli że te ktg jakby „łaskocze” dzieci i są bardziej ruchliwe. Moja czasem tak waliła w ten krążek że skakałam na łóżku :P

    Dziewczyny co do medarginu to się nie wypowiem bo mi lekarze nic nie dali ;)



    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
‹‹ 139 140 141 142 143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ