X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    Gochna tak jak Cacuszko pisze wazne ze Maluch rosnie a teraz powinien jeszcze pieknie przybrac a masz jeszcze do terminu troche czasu Maluch moze przybrac jeszcze 1 kg. A trzeba pamietac o bledach pomiaru.

    Cacuszko u Was b.ladna waga jak na ten tydzien ciazy. Co do roznicy w wymiarach to powiem tak ze jak to wyszlo pierwszy raz to spokojnie bo to mogl byc blad pomiaru. Druga sprawa dzieci do niestety nie pamietam kiedy maja duze glowki. Trzecia sprawa Maluszek moze miec po prostu nie za dlugie nozki wszystko zalezy tez od genetyki i nie tylko tego jacy rodzice sa a i Wasi przodkowie. Wazne jest kontrolowanie wymiarow no i najlepiej przez tego samego lekarza i na tym samym sprzecie bo to tez wazne jest. Moja ginekolog gdy cos jej sie nie podobalo w wymiarach to sprawdzala kilka razy bo wystarczy zle ustawic linie i juz jest roznica w wymiarach no i zalezy tez wszystko jak jest dziecko ustawione.
    A czy lekarz cos mowil na ten temat?
    Przepraszam za bledy pisze z komorki.

    Mama zdrowka Wam zycze <3 my cala rodzina bylismy chorzy masakra jakas ale juz w miare jest ok uff

  • Cacuszko Przyjaciółka
    Postów: 184 36

    Wysłany: 3 października 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki inessa za wsparcie :)

    No wyszła taka dysproporcja pierwszy raz, lekarz powiedział,że doświadczenie go nauczyło, że taką różnicą nie ma co się martwić. Zapisałam się jednak na dodatkowe usg do innego lekarza, żeby na wszelki wypadek zasięgnąć drugiej opinii. Zobaczymy, mam nadzieję, że brzuszek podgoni i rzeczywiście wszystko będzie ok. Ważne tez by waga rosła, bo obecnie rzeczywiście jest spory chłopak :) Ale ja tez mała nie byłam - jak się urodziłam miałam 4700g - moja mama się ze mną miała, dobry klocek byłam :)

    inessa lubi tę wiadomość

    20.12.2018 - urodził się Tymuś! 3980g <3
    22.05.2020 - urodził się Nikoś! 4270g <3
    12.2016 - 8tc [*] zabieg
    05.2017 - 9tc [*] zabieg
    02.2018 - cb :(
    po poronieniach problem z owulacją, plamienia od owulacji do@
    MTHFR C677T
    MTHFR A1298C
    V-Leiden ujemny
    Kariotypy ok
    Zespól antyfosfolipidowy ok
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 4 października 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    Potrzebuje porady dziś lekarz powiadomił mnie że moja ciąża jest o tydzień młodsza. Jestem w 25t0d waga 705g a z usg wychodzi 24t
    wypadły w zasadzie parametry główki, ale jest też zwolnienie tempa wzrostu w stosunku do usg1trym ( wtedy ciąża była o ok 5 dni do przodu obecnie o tydzień do tyłu ) Jest to druga moja ciąża, pierwsza nie zakończyła sie szczęśliwie. Obecna jest po IVF bardzo się o nią martwie ;(

    magdaaa88 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 4 października 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie ma się czym martwić, dzieci mają skoki rozwojowe i wszystko u Ciebie mieści się w normie. A jaką Ty miałaś wagę urodzeniową, Twoje dziecko powinno mieć wagę zbliżona do Twojej. Noworodki są różne i nie muszą być idealnie w środkowym centylu.

    inessa lubi tę wiadomość

    km5si09kuaztknwb.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 4 października 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja waga urodzeniowa 3400.

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Evee tydzien opoznienia to zadne opoznienie wg lekarzy opoznienie jest powyzej 2-3 tygodni i to nie po jednym badaniu a gdy bedxie sie to dluzej utrzymywalo. Wynika to z bledu pomiaru oraz skokow wzrostowych u dziecka. Moze byc tak ze na nastepnej wizycie dzuecko bedzie nawet 2 tyg.do przodu.
    Spokojnie zatem poczekaj do nastepnej wizyty a rozumiem stres bardzo dobtze ale trzeba pamietac ze stres zle wplywa na malucha. Polecam cos dla relaksu cos co Ty lubisz co Cie odpreza.
    Spokojnej dalszej ciazy zycze :)

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 5 października 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co patrzyłam na wcześniejsze usg to ta główka zawsze była mniejsza tylko dziecko zwykle było w położeniu miednicowym i wcześniej mówiono ze pomiar może nie być wiarygodny ze wzg ze trudno złapać jakiś tam wymiar.
    No i stwierdziło to dwóch lekarzy( tyle ze drugi po inf ze inny tak twierdzi) i że w porównaniu do usg 1 trym to jest zwolnienie wzrostu płodu. Bo w 1 trym to miałam ciąże ok 5 dni do przodu.
    W poniedziałek następne usg oby do poniedziałku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2018, 09:51

    Ewee
  • Aneczka123 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 października 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, znalazłam ten wątek i uznałam, że może tu będzie umiał mi ktoś pomóc, poradzić, wesprzeć. Jestem w 30 tc (29+2) w ciąży bliźniaczej z jednym obumarlym płodem... dwa dni temu okazało się że synek który do tej pory przybieral ładnie na wadze zahamowal z waga i wzrostem. Dziś powtórzyli mi usg i bez zmian. Mały ma 1054g. Leżę na patologii i rycze bo boję się że mały nie przeżyje jako taki wcześniak i to jeszcze bez przybierania na wadze. Ogólnie to na razie mam czekać bo im dłużej w macicy tym lepiej. Chyba że przepływy się jeszcze bardziej pogorsza to cc zrobią... czy myślicie że ma jeszcze szanse trochę nadgonic z waga?

  • Cacuszko Przyjaciółka
    Postów: 184 36

    Wysłany: 5 października 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka123 z jakiego rejonu Polski jesteś? Dobry szpital? Przygotowany na przyjęcie wcześniaków?

    Przede wszystkim postaraj się nie panikować. Zapewne to bardzo trudne w takiej sytuacji, ale to też może źle wpłynąć na dzieciaczka. Wbrew pozorom 29+2 to już nie tak malutko. Ratowane są wcześniaki już od 23tc i z waga powyżej 500g. U Ciebie dwa razy tyle Jeśli tylko szpital ma odpowiednie zaplecze to szanse są ogromne. Nie pisz czarnych scenariuszy, ale pytaj o wszystko lekarzy. Dostałaś sterydy na rozwój płuc szybciej u dzieciaczka? Może warto się o nie upomnieć - zwiększają szansę w przypadku ryzyka wcześniejszego porodu.

    W jakim stanie masz łożysko i przepływy? od kiedy wiesz o zahamowaniu rozwoju?

    20.12.2018 - urodził się Tymuś! 3980g <3
    22.05.2020 - urodził się Nikoś! 4270g <3
    12.2016 - 8tc [*] zabieg
    05.2017 - 9tc [*] zabieg
    02.2018 - cb :(
    po poronieniach problem z owulacją, plamienia od owulacji do@
    MTHFR C677T
    MTHFR A1298C
    V-Leiden ujemny
    Kariotypy ok
    Zespól antyfosfolipidowy ok
  • Aneczka123 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 października 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie Wiem, w jakim stanie jest łożysko A o przeplywach wiem od dwóch dni ale musiało być szybciej bo tydzień temu już miał ponad kilo... Jestem w Szczecinie szpital o 3 stopniu referencyjnosci z oddziałem ratunkowym dla wcześniaków i sterydy dostałam w 24 tyg. Wiem że nie powinnam panikowac ale jedno dziecko już w tej ciąży straciłam i wiadomość że znowu jest coś nie tak jest dobijajaca

  • Aneczka123 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 października 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam czy jest szansa że będzie nabierać wagę ale nie są mi w stanie powiedzieć po dwóch dniach. trzeba czekać.

  • Cacuszko Przyjaciółka
    Postów: 184 36

    Wysłany: 5 października 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3mam kciuki, żeby dzidziuś dobił chociaż do tego 1500g. Każdy gram na wagę złota tak na prawdę.

    Jesteś w takim razie pod opieką dobrego szpitala, nie pozostaje nic innego jak modlić się i wierzyć, że będzie dobrze. Daj znać czy dzieciaczek nabiera ciałka -gorąco Wam tego życzę.

    inessa lubi tę wiadomość

    20.12.2018 - urodził się Tymuś! 3980g <3
    22.05.2020 - urodził się Nikoś! 4270g <3
    12.2016 - 8tc [*] zabieg
    05.2017 - 9tc [*] zabieg
    02.2018 - cb :(
    po poronieniach problem z owulacją, plamienia od owulacji do@
    MTHFR C677T
    MTHFR A1298C
    V-Leiden ujemny
    Kariotypy ok
    Zespól antyfosfolipidowy ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve spokojnie to jeszcze nie jest problem kilka dni do przodu czy do tylu. Dobrze ze lekarz to monitoruje. Wspieram Was !!!

    Aneczka z Twojego wpisu wnioskuje ze trafilas do szpitala przez problem z przeplywami. Dobrze ze lekarze monitoruja Was ale sprawdzanie przyrostu wagi co 2 dni nic nie wnosi bo dzieci tak szybko nie przybieraja. Zwykle takie przyrosty sprawdzane sa raz na tydzien a jeszcze lepiej co 2 tygodnie.
    Cacuszko juz duzo napisala i dolaczam sie do Niej ze jestes juz na dosc dalekim etapie a medycyna poszla do przodu i ratuje mniejsze dzieci. Co do pytania czy jest szansa oczywiscie ze zawsze jest szansa ze Maluch bedzie przybieral choc nikt tego nie zapewni nikomu. Moja coreczka na podobnym etapie byla mniejsza a potem w cuagu 3 tyg.przybrala ponad pol kg.byla malenka alw jednak przybierala bo kazdy gram jest wazny. Wazne jest tez to ze Maluch jest zdrowy bo gdyby szybciej sie urodzil to bedzie mual sile do walki.
    Teraz wazne jest aby monitorowali przeplywy i mam nadzirje ze dostajesz jakies leki aby byly one lepsze.
    Wspieram i wierze ze bedzie wszystko dobrze !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2018, 15:38

    Ewee lubi tę wiadomość

  • Aneczka123 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 października 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli chodzi o leki to dostaje clexane od 20 tygodnia z powodu obumarcia bliźniaka. Nic poza tym mi nie daja

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 8 października 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś miałam usg u "guru" usg :)Na szczęście wszystko jest dobrze nie nazwał tego nawet odchyleniem. Wynik anatomii i rozwoju płodu prawidłowy. Uff
    Chociaż ja dalej sie trochę martwię bo jest taka nieduża.

    inessa lubi tę wiadomość

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evee super ze wszystko dobrze z Maluszkiem :)
    A waga to dopiero po 30 tc zacznie pieknie przyrastac najwazniejsze ze dziecko zdrowe jest i tego sie trzymaj.

    Ewee lubi tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 9 października 2018, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Evee super ze wszystko dobrze z Maluszkiem :)
    A waga to dopiero po 30 tc zacznie pieknie przyrastac najwazniejsze ze dziecko zdrowe jest i tego sie trzymaj.

    Dziękuję bardzo za wsparcie.
    :) :*

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 października 2018, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny... Czy któraś z Was miała taki przypadek: na usg w 12tc wszystko było ok, a na połówkowym dziecko o 2 tyg za małe? Strasznie mnie to zestresowalo... Za tydzień robimy echo ze względu na wysokie ryzyko zd w pappa (nifty było ok) ale nie wiem na co się szykować. Pani doktor która robiła usg wyglądała na zmartwioną i powiedziała że teraz to częsta kontrola i tyle :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. U mnie nie ma hipotrofi stwierdzonej ale dzidzia jest też za mała. Cały czas się martwię. Tak bardzo się boję, że ta różnica będzie się pogłębiać. Na genetycznym usg w 13 tygodniu wszystko dobrze. Rosła książkowo. Cały czas data terminu porodu wychodziła na 14 lutego. Na usg połówkowym pod koniec 18 tygodnia również wszystko dobrze i książkowo. Wszystkie wymiary na 18 tydzień. W sobotę byłam na zwykłym kontrolnym usg i córeczka jest o tydzień za mała. Z wymiarów to był 21 tydzień i 2 dzień a wcześniej wyznaczonego terminu porodu 22 tydzień i 2 dzień. Waga też słaba bo jak na 22 tydzień tylko 427g. Tak bardzo się martwię. Przepływy miałam badane i są dobre. Nie wchodzi tu w rachubę, że owulacja była później bo miałam monitoring cyklu i dokładnie wiem kiedy była owulacja. Tak bardzo się boję o moją córeczkę.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Migotko 2 tyg.to jeszcze w granicy ktora jest wyznaczona. Teraz wazne jest obserwowac czy nie powieksza sie roznica oraz przeplywy i lozysko. Trzeba pamietac ze jeden pomiar nic mie wnosi o hipotrofii mozna mowic po kilku pimiarach gdyz dzieci rosna skokowo.
    Aniu tydzien roznicy to juz wogole nie jest problem i moze tak byc ze na jednym badaniu dzuecko bedzie wieksze a na drugim mniejsze. Tak jak pisalam Migotce to do 2 tyg.to jest norma oczywiscie trzeba obserwowac czy norma sie utrzymuje no i przeplywy sa ok oraz lozysko i jak z waga Maluszka. A waga nie jest taka zla Kochana spokojnie i tak Maluchy na wadze przybieraja najwiecej na masie po 30 tc. Tylko pilnujcie lekarzy aby sprawdzali przeplywy i lozysko. No i najwazniejsze ze Dzieci sa zdrowe a pamietajcie ze wage nadrobia wczesniej czy pozniej no i nie wszystkie dzieci musza wazyc po urodzeniu 4 kg. Waga tez zalezy od genettki jacy Wy bylisvie po urodzeniu. A pamietac tez trzeba ze stres tez zle wplywa na dzieci rozumiem ze stresujecie sie ale dopoki lekarz nie zwraca uwagi nie poleca innych badan lekow to spokojnie prosze :)
    Zdrowka zycze i niech Maluszki pieknie rosna :)

    Migotka83, Ania0306 lubią tę wiadomość

‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ