X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam u innego doktora na usg co ma najlepsze usg w mieście. Wiem, że przez te kilka dni dzidziuś aż tak dużo nie urośnie. Trochę się uspokoiłam bo wymiary lepsze FL na 23t i 1d, BDP na 22t i 4d, AC na 22t i 6d, obwód główki tylko na 21t i 2d. Przepływy miałam badane i doktor zastrzeżeń nie miał. Już teraz sama nie wiem któro usg mam brać pod uwagę ale chyba to dzisiejsze bo na lepszym aparacie. Za tydzień mam wizytę u mojej doktorki to zobaczę jak będzie. Może geny robią swoje, córeczka nie ma być po kim duża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 12:45

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 października 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, dziękuję ślicznie za Twoje rady. Na pewno będę teraz pilnować lekarza. U mnie jest ten problem, że miałam 2 badania w odstępie 2 tyg. 2 tyg temu wyszlo 1 tydzień opóźnienia a teraz już 2 tygodnie :-( Teraz 21tyg+3dni i waga po wymiarach ok 270gram co jest niepokojące. W poniedziałek mam echo serca. Poproszę żeby zmierzyli. Mam nadzieje, że te czeste badania z dopplerem nie są szkodliwe?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka ja mam normalnie wizyty co dwa tygodnie i na każdej z wizyt mam badanie z dopplerem. Także spokojnie. Trzymam kciuki. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu ciesze sie ze wszystko dobrze :)
    Migotko spokojnie z dopllerem. A co do pomiarow najlepiej badac na tym samym sprzecie i u tego samego lekarza. No i 2 tyg.to jest jeszcze norma ale trzeba tego pilnowac. Ja polecam brac Medargin nam pomogl u corki wiecej niz u synka bo dluzej go bralam. Oczywiscie to jest suplement ale lepiej spytac lelarza prowadzacego ciaze co On na to. Ja ten lek bralam na zlecenie ginekolog prowadzacej oraz profesora u ktorego mialam konsultacje w zwiazku z hipotrofia. moja ginekolog mnie do Niego wyslala On tez robil mi badania prenatalne.A no i im lepsze USG tym dokladniejsze badanie. A i ja tez ze wzgledu na inne choroby bralam acard i heparyne a to tez jest czasem polecane przy hipotrofii choc najczesciej gdy sa problemy z przeplywami lub z łozyskiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 14:30

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. No i przy podejrzeniu czy stwierdzeniu hipotrofii wskazana jest kontrola lekarska,sprawdzanie przeplywow i lozyska oraz podanie wlasnie Medarginu czy czasem heparyny nic po za tym nie da sie zrobic. gdy dziecko w miare rosnie to ok gdy za bardzo zwolni lub zatrzyma sie przyrost to trzeba szybciej rozwiazac ciaze.

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa zapytam o ten Medargin doktora. Ja biorę tylko zwykłe witaminy. Do tego mam kiepską morfologię i muszę brać dodatkowe żelazo. Co do heparyny to ja w za dwa tygodnie mam badania i będę powtarzać d'dimery bo ostatnio troszkę powyżej 500 były i chyba nawet Ty mi odpowiedziałaś w tym temacie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 14:42

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 października 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, nie słyszałam o tym suplemencie. Na pewno zapytam. Acard biorę od początku ale chyba to za mało... Oby się ten wzrost nie zatrzymał bo na tym etapie nie uda się uratować dziecka :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko ja właśnie też cały czas o tym myślę. Może rosnąć nawet bardzo wolno byle tylko rosła. :(

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spokojnie na razie nie macie potwierdzonej hipotrofii. A po drugie zwykle przy hipotrofii mowi sie iz rozwoj zatrzymuje sie ok 35 tc dlatego czesto ciaze sa rozwiazywane ok 37 tc choc tez to zalezy wszystko od ciazy czyli np.od tego czy wystepuja inne problemy w ciazy, choroby matki itd.
    Ja synka urodzilam wczesniej ale u niego zatrzymal sie przyrost oraz zaniknely mi wody plodowe a mialam oprocz stalych chorob cukrzyce ciazowa oraz u synka byla pepowina dwunaczyniowa choc to akurat wg lekarzy nie jest wskazaniem do szybszego rozwiazania ciazy. Za to corke donosilam do terminu ciazy bo rosla powolutku ale rosla i lekarze chcieli aby dac jej szanse na wieksza wage.
    Wspieram Was b.mocno i badzcie dobrej mysli bo to tez duzo pomaga.
    Polecam jesc jajka bo mi to tez polecano na lepsze przyrosty oraz avokado choc ja akurat za tym nie przepadam ale czego sie nie zrobi dla dziecka :)

    Ania0306, Ewee lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dzięki za wsparcie :). Wiesz ja tak patrzę, żeby chociaż córeczka ten kilogram ważyła to już będę spokojnie spać. Na razie sobie mówię, że musi być dobrze. Co do diety to staram się dobrze odżywiać jem warzywa, owoce, mięso żeby białko było i jogurty. Dwa jajeczka codzinnie też jem zawsze na kolację. Dużo wysiłku mnie kosztuje jedzenie bo mam mdłości ale tak jak piszesz co się nie robi dla dziecka.:)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 października 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Też staram się jeść na siłę bo póki co ważę 50kg przy 1.7m... Na poczatku ciazy schudlam 5kg w tydzień bez przyczyny i lekarze olali sprawę. Mam wyrzuty teraz do siebie bo może to być przyczyną małego wzrostu dziecka :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko myślę, że to nie jest przyczyną chociaż powiem Ci, że ja sama sobie myślę czym mogłam zaszkodzić i tylko myślę czy nie jem za mało, może przez to, że się często denerwuje, może przez to, że w 10 tygodniu miałam infekcje dróg moczowych i brałam antybiotyk i cały czas myślę co zrobiłam nie tak. A powiem Ci, że mojej mamy koleżanka to całą ciążę paliła papierosy i ma dzieci zdrowe. Moja znajoma jak byłam w ciąży to się odchudzała bo nawet nie wiedziała o ciąży dopiero w 4 miesiącu się dowiedziała i córeczka zdrowa. Moja ciocia to bardzo silne leki na depresję brała w ciąży i to od pierwszego trymestru i kuzyn zdrowy. Czasem to nie wiadomo co zaszkodzi. Ja sobie jeszcze tak myślę, że może geny ja jestem niska mam tylko 160 cm wzrostu. W rodzinie też każdy niski. Myślę Migotko, że w naszym przypadku te różnice nie są aż tak bardzo duże i za kilka miesięcy się będziemy z tego śmiać i przytulać nasze bobaski:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2018, 21:08

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 17 października 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, mam nadzieję że tak będzie. Teraz może hormony szaleją i się nakręcamy ;-) Masz rację w sumie nie wiadomo co szkodzi... Mi lekarz opowiadał, że w państwowych przychodniach trafiał na kobiety, które piły, paliły i pierwszy raz odwiedzały lekarza koło 8 miesiąca ciąży. Bardzo często ich dzieci rodzą się zupełnie zdrowe. A my tu tak sie staramy i martwimy... Pewnie jakbyśmy się non stop nie badały to nie mialybysmy pojęcia o tych wszystkich odchyleniach i przez to tyle stresu ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 17 października 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko dokładnie tak jest. Taka co się nie przejmuje to nawet nie wie kiedy ciążę przechodzi. I ani się nie bada ani nie chodzi do doktora i jest ok. Ale u nas też musi być dobrze :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- u mnie córeczka 31 tc waży tylko 1.5 kg ;/ czy to znaczy że ona po prostu będzie malutka czy ta waga to jednak zbyt mało?? Nie jest już tak dużo do porodu, niektóre dzieci na tym etapie mają 2 kg już :c

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Wazne jest podejscie mam podczas ciazy nasz optymiz mmimo stresu i strachu jest b.wazny. moja ginekolog powtarzala mi caly czas ze mam dac szanse mojemu dziecku :) a stres zle wplywa na dzieci i na nas. No i racji troche w tym jest ze mamy teraz wiecej dostepu do wiedzy i czesto za duzo czytamy i nakrecamy sie niepotrzebnie.
    Wiktoria a mam pytanie co na to lekarz???
    Pamietaj tez ze dopiero teraz Maluchy najwiecej przybieraja na wadze. Moja coreczka na tym etapue tez wazyla 1,5kg ale wszystkoe pomiary byly 3 tyg.do tylu. A jak przeplywy i lozysko?
    No i tak jak piszemy tutaj wazna jest tez genetyka gdy rodzice nie sa wielcy czy wogole w rodzinie nie ma duzych ludzi to po kim dziecu maja byc duze?!
    A u Ciebie jeszcze ok 10 tyg.do porodu wiec Malutka moze przybrac co najmniej 1,5 kg. Oby wszystko inne bylo ok :)

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 20 października 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Droga Inesso, powiedz mi proszę czy jesli obserwujemy jeden wymiar a mianowicie główki o 2 tyg mniejszy ( co prawda położenie miednicowe nadal ) ale czy mowimy wtedy o oddychyleniu czy cos to znaczy ? Bo hipotrfofia to chyba kilka wymiarów.

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Ewee zwykle o hipotrofii mowi sie gdy wiecej wymiarow odstaje od normy.
    Ciezko powiedziec czy u Ciebie cos to oznacza a moze byc tak ze Maluszek moze miec mala glowke moje dzieci maja mala glowki ale mieszcza sie w normie.
    A co lekarz na to mowi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej dziewczyny.
    Wazne jest podejscie mam podczas ciazy nasz optymiz mmimo stresu i strachu jest b.wazny. moja ginekolog powtarzala mi caly czas ze mam dac szanse mojemu dziecku :) a stres zle wplywa na dzieci i na nas. No i racji troche w tym jest ze mamy teraz wiecej dostepu do wiedzy i czesto za duzo czytamy i nakrecamy sie niepotrzebnie.
    Wiktoria a mam pytanie co na to lekarz???
    Pamietaj tez ze dopiero teraz Maluchy najwiecej przybieraja na wadze. Moja coreczka na tym etapue tez wazyla 1,5kg ale wszystkoe pomiary byly 3 tyg.do tylu. A jak przeplywy i lozysko?
    No i tak jak piszemy tutaj wazna jest tez genetyka gdy rodzice nie sa wielcy czy wogole w rodzinie nie ma duzych ludzi to po kim dziecu maja byc duze?!
    A u Ciebie jeszcze ok 10 tyg.do porodu wiec Malutka moze przybrac co najmniej 1,5 kg. Oby wszystko inne bylo ok :)

    U nas przepływy super, wymiary nawet na więcej niż 31 tc. Zero zastrzeżeń.. po prostu dziwi mnie że waży tak mało
    My z narzeczonym jesteśmy wysocy a urodziliśmy się duzi więc mamy zaskoczenie hehe
    Ps u mnie napewno mniej niż 10 tyg do końca, bo mam cukrzycę ciążową i niewskazane jest przenoszenie :) zastanawiam się czy ten program do oceny wagi nie jest jakiś kiepski.. bo w szpotalu jak byłam z powodu niewyrówanej cukrzycy to ważyła 1.5 kg a w prywatmym gabinecie tydzien pozniej 1.5 kg dalej. Zawsze mam różnice jeśli chodzi o wage małej na roznych usg. Ten u mojej prywatnej lekarki coś zaniża ;p wymiary rosną i wszystkie są idealne jak na ten tc. Nie ma się co martwić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2018, 18:13

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 20 października 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Hej.
    Ewee zwykle o hipotrofii mowi sie gdy wiecej wymiarow odstaje od normy.
    Ciezko powiedziec czy u Ciebie cos to oznacza a moze byc tak ze Maluszek moze miec mala glowke moje dzieci maja mala glowki ale mieszcza sie w normie.
    A co lekarz na to mowi?

    Chodzę do 3 lekarzy. Dziś byłam u takiego który wcześniej nie mówił nic na ten temat. Ale miałam tez wizyty u niego gdzie tylko sprawdzał akcje serduszka ponieważ niewiele wcześniej miałam wizyte z pomiarami to mówił ze nie ma sensu robić pełnego usg. Dziś położenie miednicowe czyli zle do określenia wymiarów głowki. Powiedział tyle ze ten wymiar na pewno jest inny i się nie martwić tym. ( dzisiejsze odchylenie 2t)
    Dla mnie najbardziej wiarygodne jest to usg u tego guru usg co pisałam wcześniej tam było położenie poprzeczne wszystko było widać jak należy i wtedy odchylenie bylo 1t. Tam nikt nie nazwał tego odchyleniem zostałam zapewniona ze wszystko jest w porządku. I że wymiary sa proporcjonalne.
    Sprawdzałam usg z 1 ciąży wymiar główki na tym etapie ciąży był nie cały centymetr wiecej i nikt nie mówił ze mała :)
    W kalkulatorze wymiarów sprawdziłam ze wystarczyłoby tez 1 cm wiecej i bylaby zgodna z wiekiem ciąży.

    Ewee
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ