X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ps. Jeszcze chcialam krotko napisac odnosnie hipotrofii i wieku matki. Nam profesor ktory specjalizuje sie miedzy innymi w problemie hipotrofii powiedzial ze wiek matki nie gra az tak wielkiej roli.
    Mam dobra kolezanke rodzila synka prawie rok temu ma 40 lat i synek wazyl 4 kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2018, 13:20

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 października 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa Ty to jesteś jak psycholog. Naprawdę Twoje wsparcie bardzo duzo daje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2018, 13:24

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 października 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane co tam u Was i Maluchow?
    Pamietam o Was mimo ze malo teraz jestem ale dzieci mialam chore a i mnie rozlozylo.

    Ewee, empiq lubią tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 października 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, zdrówka życzę! Mam nadzieję, że szybko wydobrzejecie. Ja czekam na kolejne usg w poniedziałek, co ok 2 tygodnie będą mi sprawdzać czy dziecko rośnie. Próbuję panować nad stresem ale raz lepiej a raz gorzej to wychodzi ;-)

    inessa lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 30 października 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa ja również życzę dużo zdrowia! Tak jak Migotka mam wizytę w poniedziałek i jestem ciekawa ile córeczka podrosła :)

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 31 października 2018, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochane co tam u Was i Maluchow?
    Pamietam o Was mimo ze malo teraz jestem ale dzieci mialam chore a i mnie rozlozylo.

    Zdrówka dla Was wszystkich.
    Ja również oczekuje kolejnej wizyty z pomiarami. Teraz będę miała we wtorek ale to raczej bez pomiarów.

    inessa lubi tę wiadomość

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dziekuje bardzo :)
    Dzieci juz łobuzuja i wracaja szybko do zdrowia :) ja wolniej ale po prostu nie ma czasu na wylezenie choroby.
    Wspieram Was b.mocno i wierze ze Wasze Maluchy Pieknie rosna :) korzystajcie z pieknej pogody bo to tez dobrze wplywa na dzieci ale i na Was :)

    Ania0306, empiq, Migotka83 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2019, 20:31

    Migotka83, inessa lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja już po wizycie. Niestety doktor pomiarów nie zrobił. Sprawdził serduszko i przepływy tylko. Za tydzień mam wizytę u mojego drugiego doktora to może będę mieć pomiary. Teraz dalej mam kolejny problem. Właśnie jadę do laboratorium na badania. Podejrzenie cholestazy. :(

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby badania krwi wykluczyły. A jakie miałaś objawy świąd? Na jakiej podstawie te podejrzenia?

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od dwóch dni strasznie mnie swędzi całe ciało. Nie jestem w stanie funkcjonować bo się cały czas drapię. W nocy nawet się dziś obudziłam i spać nie mogłam bo świąd straszny. Nie szłam na izbę przyjęć bo pomyślałam, że już jakoś do wizyty wytrzymam. Cały dzień się denerwuję czekając na te wyniki. Żeby to chociaż był 30 tydzień ciąży to bym się nie martwiła :(. Mam nadzieję, że to może nie to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 11:58

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki badań :) wszystkie próby wątrobowe w normie nawet nie na granicy, dzięki Bogu. Uff ale się strachu najadłam. A swędzi dalej. :D

    Ewee lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie Uff. ☺
    No nie może być za nudno.

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po usg i jest coraz gorzej... Kosci juz 3,5tyg do tylu... 2 tyg temu bylo 2,5 tyg rozjazdu :-( nie wiem co robic, wizyta u lekarza w polowie tygodnia. Na usg mam napisane, ze wskazana opieka w jednostce o iii stopniu referencyjnosci. To dopiero 25tc a kazdy lekarz cos tam mowi o wczesniejszym zakończeniu ciazy. Jestem zalamana... Ktory szpital z iii st. powinnam wybrać w wawie?

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko kochana ale tylko jeden wymiar Ci tak odstaje? Sprawdził Ci lekarz przepływy? Bo chyba kiedyś pisałaś, że sprawdziłaś serduszko dzidzi i było dobrze. Więc skoro dziecko zdrowe to powinni szukać co jest nie tak. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. :*

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Aniu, przeplywy w moich tetnicach ciagle maja za duzy opor. A reszta wymiarow jest tak m.in. 2 tygodnie do tylu. Te kosci odstaja i lekarz cos wspomnial o możliwych mutacjach na chromosomie 5... Ja juz jestem nieprztomna ze stresu :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko wcale Ci się nie dziwię. Dobrze, że chociaż te inne wymiary nie są złe. Musi być dobrze. Trzymaj się.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane.
    Aniu dobrze ze wyniki sa dobre ja mialam podobnie jak Ty objawy i wiesz doszlam do tego ze mam zbyt sucha skore i gdy codziennie zaczelam smarowac cale cialo przestalam miec takie objawy.

    Migotko ale nie rozumiem co w pomiarach odstaje 3,5 tyg.do tylu? I na jakiej podstawie lekarz ocenia ze to moze hyc jakas mutacja? Pytam bo mialas robione badania prenatalne i polowkowe i bylo ok dobrze pamietam?
    Czy lekarz dal Ci skierowanie do szpitala?
    Z tego co pamietam to bierzesz heparyne i acard? Na prawde polecam jeszcze Medargin on jest tez na lepsze przeplywy.

    Aa a sprawdzal Ci przeplywy Twoje w łozysku i macicy ale tez u dziecka w serduszku oraz w glowce?
    Przepraszam ze tak sie dopytuje ale te badania sa b.wazne ja mialam je wykonywane na kazdym USG gdy mualam stwierdzona hipotrofie u dzieci.
    I ile wazy Maluszek wg pomiarow? Tak jak pisalysmy dzisiaj medycyna poszla do przodu i wczesniaki sa ratowane choc mysle ze u Ciebie jeszcze troszke Maluszka potrzymaja w brzuszku dopoki rosnie i przeplywy sie nie pogarszaja.
    Wspieram calym sercem <3
    A co do szpitali w Warszawie niestety nie umiem pomoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 16:57

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa, na razie mam isc do jednostki z iii stopniem, a czy tam mnie zamkna to nie wiem... Zapytam jeszcze lekarza w tym tygodniu jak to widzi. U mnie ostaja nozki i raczki o 3.5 tyg i reszta średnio o 2.5 tygodnia (najwieksza jest glowka). Najgorsze te konczyny bo to jest ponizej 1 centyla :-( Waga to ok 520gram w 25tc. Biore tylko acard. Dzis sprawdzal chyba tylko moje przeplywy i jest duzy opor powyzej 99 centyla. U dziecka przeplywy zawsze sa ok. Masz racje, teraz Mala by nie przezyla jeszcze wiec pozostaje tylko czekac. A o tych mutacjach to tak tylko wspomnial, bo pappa wyszla mi zd 1:136. Nifty bylo ok, ale ono nie wykrywa rzadkich wad.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko Ty masz 25 tc i kilka dni czy 24 tc i kilka dni? Pytam bo kazdy dzien sie liczy dla dziecka wg lekarzy zwlaszcza na tym etapie.
    Troche szkoda ze lekarze nie zalecili Ci heparyny na lepsze przeplywy. Moze porozmawiaj o tym z lekarzem prowadzacym.
    Dobrze gdybys trafila na dobry oddzial pod dobra opieke wtedy Ty tez bylabys spokojniejsza. Rozumiem Twoj stres a teraz jest najwazniejsze aby Maluszek mimo ze wolno ale dalej rosl i aby przrplywy wspomoc no i wazna opieka lekarska.
    A waga moze byc wieksza a zanizaja ja czesciowo wymiary dziecka.
    Wspieram Was calym sercem <3

‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ