X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko ja mialam zalecenie pic 3 razy dziennie do konca ciazy.Mozna Go ze spokojem odstawic w ostatni dzien przed porodem. Ja mialam CC i pilam go do ostatniego dnia. Polecam pic z jakims sokiem bo ma to specyficzny smak.
    No i poszukaj w aptekach internetowych gdzie jest najtaniej bo w zwyklych aptekach jest to dosc drogie. Ten suplement jest polecany tez dla osob ze slabym krazeniem,po zawalach itd.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 21 listopada 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Aniu i super bardzo sie ciesze ze Coreczka zdrowa i ładnie wazy :) jezeli masz 2 lekarzy ja bym z tej jednej zrezygnowala bo za duzo stresu powoduje u Ciebie. No.ale przemysl i sama zdecyduj.
    Ja już podjęłam decyzję. Będę chodzić tylko do jednego lekarza. To jest bez sensu. Ja rozumiem, że może być błąd pomiaru. Ale u tej doktorki jest zawsze źle. Już dziś byłam u specjalisty od usg co na pewno ma w miarę dobry sprzęt i jest ok. Myślę, że gdyby było źle to u innych lekarzy i na innych aparatach byłyby jakieś odchylenia. Szkoda tylko moich nerwów.

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Inessa! Tak zrobię.
    Kurcze, tak poza tematem, na ostatnim badaniu krwi (ze 2,5 tygodnia temu) zwróciłam uwagę kobiecie, żeby po dotknięciu miejsca wkłucia ręką którą dotykała wszystkie szafki, krzesła itd jeszcze raz mi psikneła płynem dezynfekujacym. Tak zrobiła, ale bardzo ją to zdenerwowało i w tych nerwach tak mi wbiła igłę, że do tej pory mam siniaka i coraz bardziej mnie boli to miejsce. Musze isc na obciążenie glukozą a nie wygląda żeby to miało przejść... Kojarzycie może czy coś da się zrobić? Albo czy w trakcie tego badania na glukoze można pobierać krew 3 razy z jednej ręki? Poza poważnymi problemami takie głupoty ;-)

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko podpytaj w aptece moze cos poleca Ci. Mi kiedys proponowala znajoma lisc kapusty rozbity delikatnie to wyciaga stan zapalny.
    A co do pobrania krwi to mysle ze powinni dac rade pobrac z jednej reki przynajmniej mi czasem tak robily piwlwgniarki bo mam slabe zyly.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko
    Na siniaki jest dobra maść z arniki. A krew pobierają z palca, i dwa razy z żyły. Na pewno sobie poradzą dwa razy z tej samej ręki.
    A jeśli przyjmujesz Acard to siniaki mogą się pojawiać częściej.

    Migotka83 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny :-*

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 listopada 2018, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Jestem w szpitalu. Wczoraj wieczorem zaczęłam źle się czułam Wymioty, ból głowy i gorączka 37,4. Wzięłam paracetamol. Gorączka spadła. Zmierzyłam ciśnienie - 118/66. Poszłam spać. Wstałam po 2, cała w drgawkach. Mierzę temperaturę- 35,3. Mierzę ciśnienie i szok 170/116 i puls 169. Zbijają mi ciśnienie mam na razie 130/80. Tak bardzo się boję. Zrobili ktg i usg i ekg. Dostaję dopegyt i polocard i kroplowkę z magnezu. Chciałbym chociaż z miesiąc donosić ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2018, 06:10

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę Ci dużo zdrówka :( mam nadzieję że to nic poważnego a dzidzia posiedzi jeszcze u Ciebie w brzuszku :)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 listopada 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiktoria dziękuję ❤

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2018, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu zdrowka zycze i oby wszystko szybko wrocilo do normy <3
    A lekarze cos mowia skad takie objawy mogly wystapic? Jak Maluszek?

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 listopada 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa badania są ok więc zatrucie ciążowe to nie jest. Mam wysokie crp coś około 30. Robili mi wymaz z szyjki i mocz na posiew dziś. O 3 miałam usg i ktg. Na usg wyszło dobrze. Pomiary są ok i wody też. Ktg też wyszło dobrze. Położna tylko mówiła, że mała ma puls szybki tak jak ja. No mnie w końcu serce opanowali. A u dzidzi chyba lepsze szybsze niż wolne tętno. Właśnie leżę z drugą kroplówką. Ciśnienie lepsze 120/70.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania
    Spokojnie pewnie jakaś infekcja przeleczą i wyjdziesz do domu. Dobrze że jestes w szpitalu zawsze to bezpieczniej i na bieżąco można kontrolować jak się ma dziecko.
    A tętno u Małej wysokie bo Twoje wysokie. Ja raz byłam na izbie bo gorzej czułam ruchy, ktg i szybkie tętno u dziudzisia bo ja zdenerwowana trochę ochłonełam i zaraz się unormowało uspokoiło.
    I jak byłam teraz w szpitalu to wyszła mi infekcja w drogach moczowych i to dość duża sporo bakterii i podwyższone znacznie leukocyty a ja objawów nie miałam.
    Kciukasy za Was && :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2018, 19:36

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewee miałam przed chwilą ktg. Tętno od 140-150. I tym razem położna stwierdziła, że mała jest mało ruchliwa. Miałam ktg przez 30 min i w tym czasie 43 ruchu. Myślicie, że to źle?

    Miałam robiony mocz i posiew moczu. Mocz ok a na posiew czekam. Pobrali mi też wymaz z szyjki i z pochwy. Dziś dalej miałam gorączkę- 37,7.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2018, 19:47

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wydaje mi się zeby to było mało ruchów. :)
    Ale ja raz miałam tak że leżalam pod ktg ponad godzinę bo jednej położnej się nie podobał wykres że taki dosyć płaski... powiedziała żeby coś zjeść napić się i pomogło pojawiły się wieksze skoki. Prawda taka ze jak mnie podpieła to ja zasypiałam i mała też nie miała ochoty na harce.
    Przyszła druga położna i dla niej ten początek wykresu był ok :)
    Tak to bywa, ale dobrze niech chuchają na zimne :)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 25 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Ewee miałam przed chwilą ktg. Tętno od 140-150. I tym razem położna stwierdziła, że mała jest mało ruchliwa. Miałam ktg przez 30 min i w tym czasie 43 ruchu. Myślicie, że to źle?

    Miałam robiony mocz i posiew moczu. Mocz ok a na posiew czekam. Pobrali mi też wymaz z szyjki i z pochwy. Dziś dalej miałam gorączkę- 37,7.

    Wygląda na to że stan zapalny gdzieś jest trzeba go znaleźć i wyleczyć :)

    Ewee
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 25 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania, przykro mi z powodu choroby. Ewidentnie stan zapalny, to podwyzsza crp i ciśnienie.
    Mi mowili ze ktg w tak wczesnej ciazy często wyglada zle, a jest ok wiec sie nie przejmuj wogole.
    Tule i trzymam kciuki żebyś szybko wydobrzala!

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 26 listopada 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziś już ciśnienie jeszcze niższe. Rano miałam 105/65. W sumie to chyba nie potrzebnie leki dostaję na to ciśnienie. No ale może bez tych leków byłoby źle właśnie. Rano miałam ktg i wieczorem wczoraj jeszcze usg. Lekarz mówi, że zapis ktg dobry i dobrze z ruchami a położna, że za mało się rusza ale wierzę bardziej lekarzowi. A stanu zapalnego nadal nie mogą znaleźć.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    Aniu rano to i tak ladne cisnienie tylko sie cieszyc i oby juz niskie zostalo.
    A co do ruchow to mi tez sie wydaje ze b.ladnie sie rusza zwlaszcza na tym etapie ciazy gdzie Maluch ma jeszcze dosc duzo miejsca i ktg czesto zaczyna wykonywac sie na pozniejszym etapie ciazy bo czasem jeszcze ciezko wylapav ruchy i tetno malca.
    I oby stan zapalny minal szybko. A tak sobie mysle ze czasem moze byc stan zapalny od gardla ucha czy zeba bo nie zawsze widac cos na zewnatrz.
    Pozdrawiam cieplo

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co u Was dziewczyny Kochane?

  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po szpitalu leże leże i jeszcze raz leże. Wszystko po to żeby zmniejszyć ryzyko. Moja Mała w czwartek ważyła 1860g a był to dokładnie 32t, więc waga prawidłowa teraz problemem jest łożysko chociaż ja cały czas martwię sie jednym i drugim :) a i trzecim i pewnie kolejnym też tak już mam ;)

    Ewee
‹‹ 74 75 76 77 78 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ