X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Hipotrofia- za małe dziecko
Odpowiedz

Hipotrofia- za małe dziecko

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu mysle ze dobre rozwiazanie ze zostaniesz w szpitalu i z tym sterydem oraz CC. Im dluzej w brzuszku dzievko tym lepiej bo jeszcze rosnie i wszystko sie rozwija.
    A steryd minimum 2-3 dni aby zadzialal ja czekalam 5 dni od podania drugiej dawki.
    A wazna jest codzienna kontrola no i opieka lekarska.
    Wierze ze bedzie dlugo jeszcze dobrze i Malutka urodzi sie zdrowa :)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, najwazniejsze ze jestes pod dobrą opieka, a Malutka jest zdrowa. Nawet jakby teraz ja wyjeli to byloby wszystko ok.
    Nie wiem jak często dzieci zmieniaja polozenie ale moja dzis ma glowkowe, w poniedzialek miała poprzeczne a 2 tyg temu miednicowe, ale jest maleńka (ok 800gram). Do tego jakos jej serduszko ciezko chodzi i mam powtórzyć echo :-(

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po kolejnym ktg. Puls bez zmian 140-150, czasem skacze na 160. Tylko zawężony zapis. Chciałabym, żeby już mała była ze mną. Nawet teraz gdyby się miała urodzić, żeby tylko przeżyła. Dla mnie nie jest ważne czy będzie chora czy zdrowa byleby tylko żyła. Pocieszam się tym, że na sąsiedniej sali były dwie panie. Jedna urodziła dziecko 500g a druga 700g. Ta pierwsza miała krwotok a drugiej wody odpłynęły. Tak bardzo się boję.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, musisz albo w pełni zaufać lekarzom albo (jesli tak czujesz) wymus na nich przyspieszone cc. Inaczej wykonczysz sie nerwowo. Ciągle mysle o Tobie i jak tak analizuje to tez bym wolala cc teraz. Malutka juz jest na tyle duza ze spokojnie przezyje, z nastepstwami wczesniactwa mozna sobie poradzic, a jesli lekarz mowi ze gwarancji nie daje ze sie nie udusi to bym wybrala mniejsze ryzyko... Trzymam kciuki i mocno wirze ze niezaleznie od opcji wszystko bedzie dobrze :-*

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 28 listopada 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny już nie wiem komu wierzyć. Był inny lekarz teraz na wizycie i się pytam o te cc czy mi w razie czego zrobią . Ten na mnie nawrzeszczał, że jestem jakaś nieodpowiedzialna, że chcę tak skrajnego wcześniaka wyciągać z brzucha. Jego zdaniem przepływu są dobre. Dziecko ładnie rośnie a ktg jak na ten tydzień jest dobre. Już nie wiem kto ma rację. Oczywiście, że w innych warunkach nie chciałabym cc teraz ale panicznie się boję, że dziecko się udusi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 17:44

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 28 listopada 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno nie jest tak źle Aniu. Ja tez bym panikowała i wolała juz miec cc, ale lekarze wiedzą co robią. Bedzie dobrze!

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu jak tam dzisiaj u Was?
    Pozdrawiam cieplo

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dwa ktg, trzecie o 20. Dalej zwężony zapis. Tętno od 140-170. Dziś rano na wizycie za wiele się nie dowiedziałam. Na wieczornej wizycie się dowiedziałam,że nie trzymają mnie z powodu pępowiny. Ten lekarz na wieczornym obchodzie stwierdził, że jakiś głupi lekarz mi powiedział o tej pępowinie bo normalnie lekarze nie powinni tego pacjentce mówić. To nie jest problem bo dziecko zawsze gdzieś ma tą pępowinę. Oni na usg nie stwierdzą czy pępowina jest dookoła szyjki czy tylko przechodzi obok. Trzymają mnie z powodu zawężonwgo zapisu ktg. Nie mam pojęcia czemu zapis źle wychodzi. Jutro będzie doktorka u której prowadzę ciążę z tego szpitala to może więcej coś mi powie.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po 3 ktg. No i ten sam lekarz z wizyty wieczornej stwierdził, że zapisy są jednak bardzo dobre. Bo w tym tygodniu ciąży tak może być bo ciąża jest jeszcze młoda. I teraz już nie wiem kto ma rację.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu to tak jak mi mowili, że jeszcze za wcześnie żeby przejmować się wynikiem ktg. Mam przeczucie, że wszystko jest w porządku i nie potrzebny ten stres ;-)

    Ewee lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 29 listopada 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotko też mam taką nadzieję. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu mysle podobnie jak Migotka ze wszystko u Was jest dobrze. Wspieram b.mocno i sle buziaki <3

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny .Sama nie wiem czy to dobre miejsce dla mnie ale jestem trochę podłamana .Jestem w 23 tyg ciąży.Dwa dni temu na połówkowych wyszły złe przeplywy w pępowinie.Powtórka za 14 dni .Dziecko jest na razie wymiarowe.Rośnie jak powinno ale ten przepływ nie daje mi spokoju.Lekarz na wczesniejszej wizycie mówił ,że będziemy walczyć z hipotorfią bo przy moich schorzeniach innej opcji nie ma.Ale czy to nie za szybko na złe przepływy? W lutym straciłam dziecko w 21 tyg a teraz boje się ,że sytuacja może się powtórzyć.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek, mi tez na polowkowym wyszly opory w tetnicach macicznych, ale lekarz powiedział, ze to wcale nic nie musi znaczyc. Czasem tak jest i jest wszystko ok. Ale u mnie juz wtedy dziecko bylo ok 2 tyg za male wiec w tym przypadku od razu bylo widac ze nie jest dobrze. Jesli Twoje rosnie prawidlowo to po prostu kontroluj. Na pewno wszystko bedzie ok :-)

    Kasionek lubi tę wiadomość

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 30 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zlecili Ci heparyne ? Acard ? Ja już biorę tak dużą dawkę i zastanawiam się czy to coś daje skoro te przepływy i tak są źle.No chce być dobrej myśli ale jednak ciężko .Ja trzymam kciuki za Twojego maluszka ,żeby przebierał najwięcej ile się da.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kasionku wazne ze wiesz na czym stoisz i lekarz wie na co zwrocic uwage. Czy zalecil Ci cos na lepsze przeplywy? A moze bierzezz juz leki to powinny wspomoc. A wazne jest ze Maluch prawidlowo rosnie i oby tak zostalo. Zwykle hipotrofie widac juz od ok 20 tc i czesto lekarze steierdzaja ja wlasnie podczas badan polowkowych ja tez tak mialam w obu ciazach stwierdzona a przeplywy mialam idealne mimo ze w ciazy z synkiem mialam pepowine dwunaczyniowa i mimo moich chorob.
    Wazna jest zatem kontrola tych przeplywow i przyrostu dziecka.
    Pozdrawiam cieplo <3

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek, mi kazali brac tylko acard. Nie wiem czemu bez heparyny, ale kazdy lekarz mówił, ze na tym etapie juz heparyna nic nie da :-(

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj była moja doktorka. Zbadała przepływy. Zobaczyła tą pępowinę na usg. No i mówiła, że ktg nie jest złe. Dziś na obchodzie rano doktor powiedział, że idę do domu w poniedziałek bo nie mają przyczyny, żebym u nich została. Jak będzie to zobaczymy bo o tym decyduje ordynator. Jeśli wyjdę to będę chodziła codziennie na ktg już się pytałam pani doktor u której prowadzę ciążę. A w soboty i niedziele ktg będę mieć w szpitalu gdzie pracuje moja mama to znajome położne mi zrobią. Zapisałam się na usg 3d, żeby zobaczyć jak mała jest owinięta bo w 2d nie widać i nie można tego stwierdzić. Nie jest źle. :)

    inessa lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff to dobre wiadomości :) I dobrze że będziesz cały czas pod kontrolą. :)
    Wszystko będzie dobrze. :) :*

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Ewee
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka83 wrote:
    Kasionek, mi kazali brac tylko acard. Nie wiem czemu bez heparyny, ale kazdy lekarz mówił, ze na tym etapie juz heparyna nic nie da :-(
    Ja biorę już 0.8 heparyny .Ta lekarka na polowkowych mówiła ,że jak przepływy dalej będą nie prawidłowe to pewnie mi ją zwiekszą. Nie wiem czy to coś daje. W sumie nie wiem czy na złe przeplywy oporcz kontroli cos robią.Migotka a u Ciebie jest jakaś konkretna przyczyna? Ja mam stwierdziny zespół antyfospolipodiwoy i ta gnida przez całe życie w ogóle nie dawała o sobie znaku a w ciąży jak widać jest maskra.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
‹‹ 77 78 79 80 81 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ