X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje mam anemię, co robić?
Odpowiedz

mam anemię, co robić?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby stwierdzić zapasy żelaza w organizmie trzeba zbadać ferrytyne. Poziom zelaza mówi o aktualntm poziomie,a nie zmagazynowanym,jest niewiarygodny podczas przyjmowania preparatów z żelazem.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz. Czyli ten kosmiczny wynik żelaza to jeszcze niewchłonięte z krwiobiegu do tkanek?


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam nadzieję, że to tylko w krwi a nigdzie się nie magazynuje obawiam się tej choroby genetycznej hemochromatozy:/

    tylko, że ja wzięłam kilka tabletek z żelazem więc chyba by tak nie podskoczyło od razu? i to w zwykłych witaminach dla kobiet w ciąży a tam jest mała dawka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 09:16

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hemochromatozę to w dzieciństwie by Ci wykryli. Ona jest od samego urodzenia i nie mogłaby się utajnić na tyle lat.
    Nie badaj więcej żelaza podczas brania witamin, bo pewnie nie zdążyło się wchłonąć do tkanek i stąd taki wynik. Pisałaś, że w witaminach masz 200%. To wcale nie jest mała dawka. Mi lekarz każe robić tylko morfologię i na podstawie jej parametrów dostaję żelazo.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opóźniona wrote:
    Hemochromatozę to w dzieciństwie by Ci wykryli. Ona jest od samego urodzenia i nie mogłaby się utajnić na tyle lat.
    Nie badaj więcej żelaza podczas brania witamin, bo pewnie nie zdążyło się wchłonąć do tkanek i stąd taki wynik. Pisałaś, że w witaminach masz 200%. To wcale nie jest mała dawka. Mi lekarz każe robić tylko morfologię i na podstawie jej parametrów dostaję żelazo.
    Oby było tak jak mówisz:) odstawiłam od razu te witaminy mimo, że brałam krótko. Choć lekarz rodzinny zapewniał, że tak szybko by w krwi nie wzrosło ale dla mnie to bardziej logiczne, że po przyjęciu tabletki najpierw jest we krwi tak samo jak np.z alkoholem teraz biorę tylko mama dha w których jest dha, magnez, jod,witamina d - tzn. wróciłam do tych witamin.
    Najgorzej, że mam lekkie zawroty głowy, lekkie bóle głowy, jestem trochę zmęczona - ale mam też niskie ciśnienie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2016, 10:26

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawroty głowy i bóle to przez ciążę. Ja bym tego nie wiązała z żelazem.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opóźniona wrote:
    Zawroty głowy i bóle to przez ciążę. Ja bym tego nie wiązała z żelazem.
    jejku mam nadzieję, że tak jest inaczej to chyba osiwieję do końca ciąży...

  • opóźniona Autorytet
    Postów: 1842 1256

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bierz normalnie witaminy i nie myśl za dużo. Kontroluj morfologię i inne parametry jakie zleci lekarz. Nie badaj żelaza i nie przejmuj się nim. Ja biorę Tardyferon i dodatkowo witaminy z żelazem i nie zamierzam go badać do końca ciąży.


    Alicja 40 tc. 2007
    Aniołek 6 tc. 2012 (*)
    Antonina 35 tc. 2016
    Anastazja 30 tc. 2021

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 10 czerwca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masz rację muszę wrzucić na luz

  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i leci 32 tc i hemoglobina poleciała na 10,5 hematokryt też niski, biorę chela ferr i zobaczymy co będzie, ostatnio mi bardziej słabo duszno i pojawiają się lekkie mdłości ciekawe czy to od żelaza...

  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola31 wrote:
    no i leci 32 tc i hemoglobina poleciała na 10,5 hematokryt też niski, biorę chela ferr i zobaczymy co będzie, ostatnio mi bardziej słabo duszno i pojawiają się lekkie mdłości ciekawe czy to od żelaza...

    I jak się czujesz teraz?

    ih9kcbx.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 9 sierpnia 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jest lepiej:) może organizm się przyzwyczaił, morfologii jeszcze nie powtarzałam ale niedługo mam wizytę i zobaczymy czy już coś się zmieniło

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ