X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poronienie I co dalej...
Odpowiedz

Poronienie I co dalej...

Oceń ten wątek:
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam się zupełnie na alergiach,ale myślę,że gdyby była pokarmowa,to powinna w jakiś sposób objawić się przy wprowadzenu alergenu do diety,a skoro nic nowego mu nie dawałaś,to ja szukałabym winnego w drzewach/pyłkach. Kwiecień obwituje we wszelkie fruwające alergeny :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Nynka86 Autorytet
    Postów: 430 234

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak reaguje na kwitnący rzepak puki to dziadostwo kwitnie (a kwitnie teraz) jestem chora katar oczy ropieją masakra... a z tymi pokarmowym to je często ciężko wyłapać. Zanim zrobiliśmy testy to nie eliminowałam mleka z jej ani mojej diety (kp do 2rż) a zapalenia płuc lekarze zwalali na to że miała wrodzone zapalenie płuc i że była wcześniakiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 08:26

    Pawełek 21.08.2008
    Dominiś 24.03.2010
    Karolinka 11.12.2014
    Aniołek Urszulka 26.06 2018 [*]
    bl9czbmhgswa7kra.png
    Dorotka 08.08.2019
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, moim zdaniem jeśli już podejrzewasz alergie to te oczka idealnie pasują właśnie do pylacych roślin. Moja bratowa jest też uczulenia chyba na wszystko co pyli i odkąd pamiętam oczy zawalone. Dopiero odczulanie jej troszkę pomogło. Teraz moja chrzesnica od ponad 3tyg ma kaszel i katar. Lekarze mówią że nie jest chora i nie ma żadnego stanu zapalnego. I teraz też podejrzewa alergie. Jutro ma zamiar iść do pediatry-alergloga żeby ją obejrzał chociaż już rok temu mówił że możliwe że skoro mama alergiczka to młoda też mozr być. No ale zobaczymy, młoda ma 2latka. Oby znalazło się szybko rozwiązanie! Ja bym miko wszystko skusila się na testy. Mimo że może nie mają sensu. Ale zawsze mogą pomóc :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Daniela Autorytet
    Postów: 1759 2311

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprócz alergii jest jeszcze coś takiego jak nietolerancja. W przeciwieństwie do alergii nie musi się ona ujawniać od razu, a pewne symptomy - np. wzdęcia - nie zawsze są kojarzone.

    ❤️2013
    ❤️2015
    ❤️2018
    ❤️2020
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 1 maja 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow dziewczyny :) takiej ciszy tutaj chyba nigdy nie było :) my mamy przerwe od endokrynologa :) kolejna wizyta dopiero jak Ola skończy pół roku. Cieszę się,bo męczyło to co miesięczne jeżdzenie 70 km. Najpierw pobrać Oli krew a 2 dni później do lekarza. Jeszcze po drodze przyplątał jej się ziarniniak i do wizyt u endoktynologa doszły wizyty u chirurga. Ale już jest dobrze :)

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 3 maja 2019, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, czy mogę do Was dołączyć? Mam córeczkę z 2013 roku i później na koncie 2 poronienia. Z bardzo obszernej diagnostyki wyszla w sumie tylko mutacja Mthfr 1298 heterozygota, ana 1:100, niedoczynność tarczycy z przeciwciałami atpo i atg. Jedna ciąża zatrzymała się w 15tyg gdy dziecko mialo 7cm a kolejna w 13tyg jak miało 4cm. Nie brałam wtedy żadnych leków oprócz duphastonu. Teraz jestem w kolejnej ciąży tym razem na zestawie leków encorton 5mg, clexane 0,4, duphaston, witaminy metylowane, aspiryna, dha. Byłam tydzień temu na usg i to byl 7tc zarodek miał serduszko i 0,85cm. Czy są tu dziewczyny, którym się udało donosić ciążę na tym zestawie?
    Już wariuje, dzisiaj mnie dopadł dół, przeglądam stare karty ciąży, oglądam tamte badania usg i liczę te nieszczęsne dni żeby tylko minąć tą tragiczną granicę 🤷🏼‍♀️

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 3 maja 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Madera. Przykro mi z powodu Twoich strat :* Co do leków, w tej ciąży jestem na takim samym zestawie leków. Tylko zamiast aspiryny biorę acard 150 i neoparin, a nie clexane. I jak na razie wszystko w porządku, córeczka dokazuje w brzuchu :) Duphastonu już nie biorę od tygodnia, steryd odstawiony w czwartek. I oby do września :) także mocno ściskam kciuki, żeby i u Ciebie ten zestaw dał radę!

    Madera2000 lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 3 maja 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz :) czyli w ktorym tygodniu odstawili Tobie steryd w 19? Czy w tych straconych ciazach widzialas serduszka i pozniej co sie dzialo czy od poczatlu nie rosly? Mi tez bardzo przykro z powodu Twoich strat. Jednoczesnie tez gratuluje ciazy :)
    alex0806 wrote:
    Witaj Madera. Przykro mi z powodu Twoich strat :* Co do leków, w tej ciąży jestem na takim samym zestawie leków. Tylko zamiast aspiryny biorę acard 150 i neoparin, a nie clexane. I jak na razie wszystko w porządku, córeczka dokazuje w brzuchu :) Duphastonu już nie biorę od tygodnia, steryd odstawiony w czwartek. I oby do września :) także mocno ściskam kciuki, żeby i u Ciebie ten zestaw dał radę!

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 3 maja 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży była młodsza o ok 2 tygodnie, było serduszko i przestało bić. W drugiej mimo acardu i heparyny poroniłam bardzo szybko, ledwo 5 tc wg owulacji, a nie było widać pęcherzyka na pierwszy rzut oka. Krwawiłam i miałam pierwsze USG na IP, pęcherzyk już się wydalał.

    Teraz jest dobrze od początku, mimo początkowego plamienia w 6 tc. Mała nawet 3 dni do przodu z wymiarami. Steryd odstawiłam w czwartek, w środę brałam ostatni raz. A od tygodnia bralam dawkę 2,5 czyli pół tabletki, żeby od razu gwałtownie nie odstawić.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 3 maja 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ile mialas wizyty na poczatku? Ja mialam w 4tc po recepty, 7 tc i teraz ide 9tc (za tydzien)
    alex0806 wrote:
    W pierwszej ciąży była młodsza o ok 2 tygodnie, było serduszko i przestało bić. W drugiej mimo acardu i heparyny poroniłam bardzo szybko, ledwo 5 tc wg owulacji, a nie było widać pęcherzyka na pierwszy rzut oka. Krwawiłam i miałam pierwsze USG na IP, pęcherzyk już się wydalał.

    Teraz jest dobrze od początku, mimo początkowego plamienia w 6 tc. Mała nawet 3 dni do przodu z wymiarami. Steryd odstawiłam w czwartek, w środę brałam ostatni raz. A od tygodnia bralam dawkę 2,5 czyli pół tabletki, żeby od razu gwałtownie nie odstawić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 maja 2019, 17:34

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 3 maja 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W obecnej ciąży byłam w 5 tv pierwszy raz że względu na plamienia. Na ip byłam, kilka dni później znowu i później u swojego gina. Wtedy na tych dwóch było już serduszko, 5t5d chyba. Później byłam po 2 tygodniach, później znowu po 2. A teraz co miesiąc. Jeszcze mi wypadaly po drodze prenatalne pomiędzy wizytami u mojego prowadzącego i wizyta w poradni patologii ciąży też z usg. Więc sporo tego ;)

    Nynka86, Madera2000 lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam ciąże przebiegają? Dziewczyny - odezwijcie się! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 5 maja 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak też wchodzę tutaj z nadzieją, że coś napisałyście :) Ale z drugiej strony sobie myślę, że im nas tu mniej tym lepiej :) Bo to znaczy, że wszystko jest dobrze :)
    U mnie jutro drugie prenatalne, więc poproszę o trzymanie kciuków :) Już nie mogę się doczekać, aż znowu zobaczę moją małą. I to na super sprzęcie :)

    Leira lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • kropka123 Ekspertka
    Postów: 246 94

    Wysłany: 5 maja 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zaglądam ale się nie rozpisuje, taka cisza. Madera- bardzo mi przykro, Niecierpliwaona- super ze macie przerwę od wizyt i ze wszystko dobrze z Ola. Alex- kciuki zaciśnięte, czekam na relacje. U nas wszystko dobrze, torbiel jest ale nic złego się nie dzieje (i głęboko wierze ze nie zacznie) a w takiej sytuacji badania powtarzamy najwcześniej w przyszłym roku. Krzys rośnie jak na drożdżach a mi udaje się odciągać na tyle mleka ze nie muszę wprowadzać mm. Oczywiście codziennie mam ochotę rzucić laktatorem ale walczę żeby chociaż do 4 miejscach dotrwac. Szczepienia zniósł super i każdego dnia zaskakuje mnie jak szybko rośnie ;) u mnie niestety gorzej bo wg mojego gin brzydko mnie zszyli po porodzie- przez co Minęło już ponad 2m a mnie nadal boli i odczuwam spory dyskomfort ;(

    f2wl3e5eau6eja15.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 5 maja 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio byłam wycięte z życia internetowego :) Nie było czasu, a zajmowałam się jesCze moja 2letnia bratanica:) U mnie wszystko dobrze, młody fika już w brzuszku chociaż nie jest jesCze za duży alr już widać że ciążowy :) Za dwa tygodnie mam wizytę, a już bym chciała podejrzeć co u niego :) Narazie wszystko dobrze, czasem zapominam że w ciąży jestem :D Mam już +4 na plusie a ostatnio strasznie ciągnie mnie do słodyczy! Jem jak opętana :D
    Madera bardzo mi przykro. Teraz będzie już dobrze :) Niecierpliwa super ze narazie macie spokój jednak to jeżdżenie męczy a przynajmniej spokój na głowie że wszystko dobrze.
    Kropka i co teraz z tym szyciem? nie można się tak przecież męczyć ciągle...

    A co u Kat i Violet??

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 5 maja 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny :* najwazniejsze ze udalo sie znow zajsc bo zajelo to ponad 2 lata. Cala nadzieja w lekach ☺️🍀🍀🍀a wy sie balyscie? Jak sobie radzilyscie w kolejnej ciazy po stracie?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:04

    Madera2000 lubi tę wiadomość

  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 5 maja 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam częstsze wizyty a i tak Zylam od wizyty do wizyty ;) Teraz już czuję ruchy małego i jestem spokojniejsza ale chyba całkowicie się uspokoje jak urodzę i wszystko będzie dobrze :) Także Musisz wierzyć że będzie wszystko dobrze o starać się nie nakręcić niepotrzebnie :)

    Madera2000 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • kropka123 Ekspertka
    Postów: 246 94

    Wysłany: 5 maja 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera, mnie ratowały częste wizyty, na początku co dwa tygodnie, później co trzy i w 3 trymestrze znów co dwa. Lubieswieczki, niestety póki co nic nie można zrobić bo jeżeli planujemy jeszcze dziecko ( a planujemy w przyszłości ;)) to musi być tak jak jest. Estetyka estetyka, gorzej ze współżycie jest bardzo bolesne- mam nadzieje ze z czasem minie bo ciężko będzie w ogóle się o to dziecko starac ;(

    f2wl3e5eau6eja15.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka123 wrote:
    Madera, mnie ratowały częste wizyty, na początku co dwa tygodnie, później co trzy i w 3 trymestrze znów co dwa. Lubieswieczki, niestety póki co nic nie można zrobić bo jeżeli planujemy jeszcze dziecko ( a planujemy w przyszłości ;)) to musi być tak jak jest. Estetyka estetyka, gorzej ze współżycie jest bardzo bolesne- mam nadzieje ze z czasem minie bo ciężko będzie w ogóle się o to dziecko starac ;(

    Hej Kropeczko!
    Może warto wybrać się do urofizjoterapeuty? Moja kuzynka miała ciężki poród, duże problemy z kroczem, chodziła do takiego specjalisty - pomógł jej i już jest OK :)

    Podziwiam Cię za to ściąganie pokarmu i łączę się w bólu - trzymaj się, robisz świetną robotę! :)


    Lubięświeczki Ty zaraz masz połówkowe! A dopiero co byłaś na prenatalnych! :O Jak ten czas leci :)

    Sunshine już 18 tydzień, kurczę! Jak się czujesz? Macie już imię? :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 282 283 284 285 286 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ