X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje poSzyjkowe mamy 2016
Odpowiedz

poSzyjkowe mamy 2016

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 3 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracamy na stare śmieci :)

    Magdula lubi tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 3 listopada 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, jestem :D Może nas nie wywalą ;)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 4 listopada 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula myślę że nie. Tamten wątek był w "po narodzinach" a wszystko co po narodzinach przeniesli :D

    pytałas o studia. Tak, zaczęły się :) chwala Bogu ze nie musze jezdzic te 100km bo bym nie dala rady, a tak mam 40km w jedną strone to do przeżycia. Minus jest taki że co sobota jeżdżę, ale plus znowu taki że w pierwszym semestrze nie musze jeździć w piątki bo to przedmioty z pedagogiki a ja mam już studia pedagogiczne :)

    Chyba bedziemy mieli drugą dziewczynkę :D narazie padło na Agatę bądź Beatę. Basia tuli się do brzucha, caluje go i krzyczy i piszczy hehe biedna ta dzidzia. Próbuje sie puszczac jak stoi i robic kroczki. Udalo jej się takie pojedyncze zrobić juz kilka razy :) a jaka jest szczęśliwa przy tym jak jej się uda :D No i wróciliśmy na normalne mleko i narazie skóra czysta a daję jej też jakieś jogurty i nawet ostatnio jadla na obiad kurczaka w sosie śmietanowym z brokulem!:) i nic!:) albo jej alergia ustąpiła albo to nie było od mleka. Przeżyłyśmy ostatnio ponad 2tyg katat razem z kaszlem... masakra. Teraz nam wypada szczepienie mmr i slyszalam ze często dzieci mają po nim katar. Az mnie skręca jak pomyślę o tej wojnie ze ściąganiem kataru na nowo :(

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 5 listopada 2017, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że ze studiami się układa :)

    Weronika też wstaje z kucków i ustoi chwilkę sama ale kroczków jeszcze nie robi :)

    Co do szczepienia to my będziemy szczepić priorixem. Ale odraczam jak najdłużej, myślę, że postaram się do 2 r.ż. A już na pewno dopóki nie zacznie chodzić.
    Teraz zastanawiam się nad ospą i chyba się zdecyduję.

    A propos kataru to u nas ściąganie jest praktycznie niewykonalne. W małą jakby jakiś demon wstępował i aż strach na siłę jej głowę przytrzymywać. Dlatego praktycznie tego nie robimy. Na szczęście katar miała dwa razy i to nie wiem czy nie od zębów.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze tu wrocic, tam bylo jakos mniej swojsko :P

    U nas z chodzeniem coraz lepiej. Kalina chodzi sama ale albo jest z niej len albo sie boi bo woli pomykac na czworaka :P. Jak sie zapomni czy ma cos w rece to idzie. Powoli ale idzie. Za raczke chodzi bez problemu i to jest ten czas kiedy woli spacerowac za reke niz w wozku. Nie powiem, fajne to, poczuc ze dziecko rosnie, robi sie bardziej samodzielne, ale z drugiej strony z wozkiem spaceruje sie zdecydowanie lepiej :P

    Szczepilismy ja dwa tygodnie temu Priorixem. Podobno zazwyczaj po tygodniu pokazuja sie jakies niechciane objawy ale u nas poki co jest ok.

    Co do jedzenia to jest coraz lepiej. Oczywiscie nadal miloscia nieskonczona kocha mleko i pije go duzo, ale zaczyna tez w koncu jesc normalnie. Nie je sloiczkow, czasem jedynie jakis owoc, deserek. Tak to dostaje po trochu to co my jemy, to co moze :). Jest wielka fanka ...ziemniakow :P No i najwazniejsze ze je sama :).

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 6 listopada 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie o mmr. Szczepicie?

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 8 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, ja tak jak napisałam we wcześniejszym poście, będę szczepić priorixem. Podobno bezpieczniejszy i na szczęście nasza przychodni tą szczepionką dysponuje a nie mmr. Ale i z tym mi się nie spieszy.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 8 listopada 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez napisalam ze szczepilam priorixem, czytalam ze jest troche bardziej ok. U nas nic sie poki co nie dzieje po tym szczepieniu.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 9 listopada 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to ja coś przegapilam sierotka... ale spoko ostatnio mi ciąża mózg odparowuje chyba bo robię dużo glupich rzeczy.... np. dzisiaj wracajac ok. godziny 18 (ciemno jak nie wiem) z zakupów z tesco jechalam przez pół miasta bez świateł bo jakos tak mi widno było że nie zauważyłam ze nie mam :D no porażka. A adresujac paczkę wpisalam siebie w adresacie zamiast nadawcy...


    ja zapytam czy u nas jest szansa na priorix bo chyba też bym wolała

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 10 listopada 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane:) tutaj od razu lepiej:) Sylwia ale ten czas leci już połowa ciąży za Tobą:)

    Jasiek od miesiąca chodzi sam:) zaczynało się od kliku kroczków, ostatnio przez tydzień zrobił ogromne postępy, wsiada na samochodzik odpycha się nóżkami:)
    też miałam Was pytać o szczepienie - póki co odwlekamy ale wydzwaniają z przychodni, ciekawe czy u nas można szczepić priorixem

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 11 listopada 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, już wydzwaniają? Co oni tacy nadgorliwi? :/
    Moja lekarka, której też się nie spieszy z tym szczepieniem, powiedziała, że pewnie w okolicach 2 r.ż. zaczną się upominać.
    Tak czy siak chwilowo w ogóle nie mam jak szczepić bo po tym morfologiach Weronika panicznie boi się lekarza. Tylko zobaczy drzwi do gabinetu i jest histeria. Nie ma szans na przepadanie przed szczepieniem. Pediatra powiedziała, że przy takim płaczu to może ewentualnie zapalenie oskrzeli by usłyszała :/
    Tak więc i z tej ospy muszę na razie zrezygnować.
    Kupię jej jakiś zestaw małego lekarza i będę próbowała ją oswajać ale jak się nie uda to nie wiem :(

    Sylwia, brawo za próbę wysłania paczki do siebie :D Może po prostu nie chciałaś się z nią rozstać? ;)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 11 listopada 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula heheh może! To było ubranko ubranko do chrztu po Basi bo teraz wypadnie nam gdzieś na kwiecień a to było zimowe bo Basię chrzcilismy w lutym.

    Ja w poniedziałek będę dzwonić i pytać w przychodni czy jest opcja szczepic priorixem.

    Olu gratuluję kroczkow.super <3 co do ciąży to racja.. nie mam czasu nawet o tym myśleć a leci jak cholera :D tak naprawdę 16 lutego ciąża będzie już donoszona :O

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 25 listopada 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-) Coś tu cicho u nas ostatnio.

    U nas bez większych zmian. Chociaż wczoraj młodzież przeszła samodzielnie przez cały pokój. Chwiejnie bo chwiejnie, jak pijany zająć albo marynarz ;-) ale przeszła. I więcej tego wyczynu nie dokonała. Narazie.

    Za to wczoraj przeszła samą siebie - wróciłyśmy do domu po gimnastyce i zaraz poszła spać. To była godz. 16. I tak spała do 7 rano :-D 15 godzin!!

    Wszelkie szczepienia narazie odkładam, myślę, że do wiosny. Mam nadzieję, że do tego czasu paniczny lęk Weroniki przed lekarzem osłabnie i będę mogła ją zaszczepić przeciwko ospie a potem dawkę przypominająca 6w1. Tak czy siak czekam a w domu próbuję się bawić w lekarza chociaż zainteresowanie marne ;-)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 29 listopada 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie już dzwonili o mmr z przychodni :/ huk. Zapisze ją...

    Magdula gratuluję i kroków i spania! Ja to mogę pomarzyć o śnie dłuższym jak 3h ciągiem... :(
    Wczoraj byliśmy na wizycie, potwierdzona córka <3 no i waży już 900g! Na szczęście problemy szyjkowe nas narazie omijają :)

    Basia jeszcze nie chodzi i tu mam pytanie.. jak kupujecie buty dzieciakom? Ja nie mam pojęcia jak sprawdzić czy są dobre

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 30 listopada 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, super ze w tej ciazy idzie wszystko latwiej :) Oby juz do samego konca obylo sie bez lezenia :)

    U nas Kalinka od miesiaca juz smiga, mozna powiedziec ze biega. Wczesniej troszke chodzila ale glownie raczkowala, az pewnego dnia jak wstala tak chodzi do dzis :). Fakt ze jest wszedzie z predkoscia swiatla, ale zrobila sie bardziej samodzielna i czesto woli sama sie po domu krecic, chodzic, podgladac niz wisiec u matki na rekach, jak to bylo za czasow raczkowania ;P

    Co do butow to my mamy ciagle problem bo kupuje buty, ktore sa ciut wieksze i za chwile juz sa za male. Kilka drogich par wystarczylo nam doslownie na 3 miesiace. Nie mam pojecia jakim cudem :P. Jakie firmy bucikow polecacie dla takiego malucha ? Ja zawsze mierzylam nozke na kartce, obrysowywalam i dodawalam te 0,8- 1 cm. Albo w bucie patrzylam zeby mi palec za piete wszedl. Ogolnie wydaje mi sie ze moja mala ma wysokie podbicie i to tez utrudnia dobranie buta.

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 30 listopada 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze nie kupiliśmy butów :D Czekam aż zacznie faktycznie chodzić :)
    Teraz mamy tylko takie "kapcie" ale emu z H&M, żeby na spacerach nie marzła :)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy Lasockiego w ccc. Takie trampki niby ale z futerkiem wysokie za kostkę. Zimowe. Musimy bo np. w kościele chce dreptać

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualizuje poprzedni wpis ;-) Jutro planujemy jechać po buty bo tak się już rozdreptała, że chyba najwyższa pora :-) Zwłaszcza, że chciałabym ją na śniegu postawić.
    Chciałabym emelki bo są piękne i podobno dobre ale zobaczymy co nam w sklepie doradzą. W doborze liczę na fachową obsługę bo sama nie wiedziałabym jak dobrze dobrać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2017, 11:39

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że Przychodnie błyskawicznie do Was dzwonią. Jest na to teraz wspaniała rada. Sezon infecji hihi. Czyli umawiacie się na wizytę, po czym w dniu wizyty dzwonicie, że dziecko chore i tak można do lata ;)

    Moja córka ma odroczone szczepienie do końca tego roku. Ciekawa jestem jak szybko do nas zadzwonią. W każdym razie przeciwko MMR nie mam zamiaru szczepić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 21:54

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My idziemy w czwartek... proszę trzymajcie kciuki żeby bez większych powikłań to przeżyć... <3

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ