X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zastój moczu u płodu II trym.
Odpowiedz

zastój moczu u płodu II trym.

Oceń ten wątek:
  • smerfetka1987 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha a będą to jeszcze jakoś potwierdzać jak rozumiem przed zabiegiem? Jakie są rokowania? Olinek jest bardzo dzielny, nie poddawaj się maluszku!

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beda. Na scyntygrafii jak Olek troche sie podtuczy. Za okolo 3 tygodnie...
    Rokowania? Zycie pokaze. Paradoksalnie naszym najwiekszym problemem jest teraz wczesniactwo i jego powikłania
    Najbardziej boje sie skutkow wylewow :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 25 czerwca 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syn mojej przyjaciółki był wcześniakiem, miał wylewy, straszono ich, że nie będzie widział i słyszał. Szlag by trafił tych lekarzy ile cierpienia sprowadzili na rodziców, jak się okazało zupełnie niepotrzebnie bo chłopak ma już 4 lata i jest zdrowy jak rydz, silny i bardzo mądry. W górę serca :)

    Agness27, agatia, Sabina, polkosia lubią tę wiadomość

    FITop1.png
  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 26 czerwca 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2017, 13:27

    Agness27, Vanili, Liley, Madziuuuula, Agsha, Sabina lubią tę wiadomość

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielarka - a którego stopnia?
    Agatia - nie każdy wcześniak ma wylewiki... więc może nie miałaś? Aczkolwiek historia piękna :) Świetnie :-)

    Co u mnie...wrzucę Wam mój wpis z pamiętnika oki?

    U nas bez większych zmian...

    1. Olunio lepiej je - jak pamiętacie ostatnio mu się ulewało nawet 2ml mleczka podanymi przez sodnę, więc był karmiony dożylnie... Wczoraj już miał podawane 8ml/h i całkiem dobrze mu to wychodziło. Lekarze zeszli zupełnie z żywienia dożylnego. Więc pije tylko moje mleczko :)

    2. Dalej jest na CPAPie... Niestety chyba nieprędko będzie odłączony, bo...zapomina mu się o oddychaniu :( Szczególnie jak mocno zaśnie to zapomina i włącza się alarmik.... :(

    3. Wciąż martwię się wylewami jakie miał przy porodzie. Plus- nie powiększyły się. No ale niestety są 2/3 stopnia co na pewno jakoś da znać w bliższej lub dalszej przyszłości

    4. Waży już 1700 i ciałko robi się coraz bardziej bobaskowe :)

    5. Za 2 tygodnie będzie miał kluczowe badanie nerek - scyntygrafię. To pokaże która nerka w jakim % pracuje. Na razie wyszły takie cuda: Dwie prawe nerki raczej nie pracują albo w małym stopniu, z czego nerka prawa nr 1 jest prawidłowo usytuowana a nerka nr 2 ma moczowód idący do cewki zamiast do pęcherza. Nerki lewe CHYBA pracują (nie wiadomo w jakim %), z czego jedna nerka lewa ma torbiele, a druga nie ma za to nie wiadomo gdzie i czy ma moczowód. Masakryczne poplątanie. Scyntygrafia to potwierdzi ale na razie lekarze myślą nad usunięciem dwóch prawych i poszukaniu moczowodu lewej albo....przeszczepieniu go. Operacja możliwe że już za 3-4 tygodnie.

    No i najważniejsze - zaczęliśmy kangurowanie. To chyba najwspanialsza chwila jaką przeżyłam w życiu!!!!!!!

    Agness27, agatia, izulala, Vanili, Visenna, Madziuuuula, Sabina lubią tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Liley Autorytet
    Postów: 450 324

    Wysłany: 28 czerwca 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha juz teraz z górki :) nie martw sie za bardzo - Olek to czuje. Dzielna mamo :) kibicujmy okruszkowi! Myślę że jeszcze nie raz cie zaskoczy swoją siłą. I nas, ciotki tutaj tez :)

    f2wlepok51d0udm2.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha bedzie dobrze :) wciaz trzymam kciuki

  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agshka kangurujcie się z Olinkiem, to da Wam obydwojgu siłę :-D Tul maluszka ile się da, kiedy sie da, niech czuje Twoje ciepło :-*
    Będzie dobrze, to juz kawał chłopaczka :)

  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 29 czerwca 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jakiego stopnia były wylewy, Pamiętam tylko,ze sytuacja była naprawdę poważna, a rodzice byli przerażeni diagnozami i rokowaniami na przyszłość.Wszystko jednak okazało się błędną prognozą, znam dzieciaka. Po porodzie były też problemy z UM, poszerzone miedniczki i inne sprawy, teraz wszystko jest ok. Z resztą jak w mojej ciąży gin w pewnym momencie oznajmił, że młoda ma tylko jedną nerkę, czym byłam załamana, rozmawiałam z tą przyjaciółką i ona bardzo sceptycznie podeszła do tej diagnozy, miała rację. Wszystko jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca 2016, 20:48

    FITop1.png
  • Madziuuuula Autorytet
    Postów: 1199 675

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z końcem 28 tygodnia miedniczki 0,8 mm...
    Lekarz mój każe się nie przejmować, według niego przy tej wadze to jest norma w życiu płodowym. A waga 1413g. Spory chłopak, ale cukrzycy nie mam. Słodyczy nie pożeram, nie słodzę, coli nie piję. Więc tak jakby genetyka, ale nie z mojej strony, bo ja byłam względnie mała 2800 g. A poza tym leżymy sobie od ponad dwóch miesięcy pośladkowo....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2016, 11:03

    Liley lubi tę wiadomość

    201609111661.png
    Filipek, 62 cm i 3660 g radości:)
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielarka - bo wylewiki 1 i 2 stopnia sie wchłaniają a 3 i 4 zwykle daja tragiczne konsekwencje.... :(:(:(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha nie myśl teraz o tym, martwienie się i kopanie w necie nic nie zmieni, twój syn jest bardzo silny, jeszcze chwilę temu była mowa, że ma dwie niepracujące nerki, teraz okazało się, że nerek ma aż 4!i że tak powiem jest w czym wybierać :D
    Da chłopak radę. Dzieciaki mają wielką siłę. Przytulam się, ciesz się kangurowaniem, pilnuj laktacji, żebyś mogła potem karmić piersią. Modlę się za Was.

    FITop1.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 30 czerwca 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno, lekarze maja tendencję do przesady, wolą mówić, że jest xle a potem jeśli jest dobrze to sobie gratulować. Wiem, że nie ma co być huraoptymistą, ale takie zachowanie lekarzy tez trzeba brać pod uwagę by mieć dystans. Bądź pewna swojego syna w środku. nikt ci wtedy nie zabierze spokoju.

    Vanili lubi tę wiadomość

    FITop1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha dacie rade :) Olinek jest silny, widzisz jak dzielnie sobie radzi :)
    Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze :)
    Wszystkie bardzo czekamy na Twoje wpisy :)

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 1 lipca 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7.07. Olinek będzie miał scyntygrafię - trzymajcie kciuki!!!!!!

    polkosia, Sabina lubią tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 1 lipca 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha
    Na pewno kciuki będą zaciśnięte! !

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • malgorzalkaa Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 2 lipca 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    7.07. Olinek będzie miał scyntygrafię - trzymajcie kciuki!!!!!!

    Agsha, lepszej daty nie ma. 2 siodemki, szczesliwe...

    Trzymam kciuki!!!

    Agsha lubi tę wiadomość

  • agatia Autorytet
    Postów: 8750 4748

    Wysłany: 2 lipca 2016, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha 7.07 paluchy będą z całych sił zaciśnięte. 3majcie się dzielnie !!!
    Dzisiaj mija miesiąc od kiedy Twój Skarb opuścił brzusio, życzę Wam, setek takich wspolnycht miesięcy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2016, 15:05

    Agness27, Agsha lubią tę wiadomość

  • claudiuszek Autorytet
    Postów: 559 589

    Wysłany: 2 lipca 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha, jestem z Wami ;*

    mhsvi09k4211dm8g.png

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 2 lipca 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam pięknie :-)

    Olinek jest taaaaki cudowny <3 z dnia na dzień piękniejszy. Dziś miał wyniki moczu i są najlepsze od urodzenia...

    Jeszcze zmaga się z tym CPAPem....

    Blu, adelka77, Pysiaczek89, Donia12, Agness27, agatia, Sabina, zielarka, claudiuszek, Vanili lubią tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
‹‹ 26 27 28 29 30 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ