X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 💕2021💕
Odpowiedz

💕2021💕

Oceń ten wątek:
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Witaj 🙂 owych specyfików nie brałam ale obecnie drugi miesiąc biorę niepokalanek mnisi, podobno też dobry na płodność, póki co mam lepsze samopoczucie po nim i mniejszy PMS, oby pomógł też zafasolkować 🙂 zaciekawiły mnie te zioła co napisałaś, zaraz o nich poczytam, szukam też naturalnych wspomagaczy płodności 😉
    Czy mowa o Castagnus? Brałam go przez trzy miesiące niestety mi nie pomógł ;( może zaczne od nowego cyklu o ile pojawi się 🐵

  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2342 2365

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 22:34

    D.o.s.i.a lubi tę wiadomość

    ⏳Starania od 12.2020
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️
    ❌ AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 hetero/ MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny↕️/ cross-match 44-46%⬆️ - immunosupresja
    ✔️IMK/ alloMLR 31,6%/ wycinki CD138 i CD56/ kariotyp ok/ histeroskopia i sono-hsg

    🧔🏻‍♂️
    ❌ teratozoospermia: morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny 👎🏼
    ✔️ilość i ruchliwość plemników/ DFI w normie (21%)/ kariotyp ok
    ▪️HLA: C1C2
    ——————————————————
    💎 9 cykli stymulowanych ✖️
    💎 2 x IUI ✖️
    💎 05.2023 I IVF- 10 komórek zapłodnionych- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️ 4BB (EG, AH, encorton, accofil, acard)- beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6 komórek zapłodnionych- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️ 4BA (EG, encorton, acard, neoparin, accofil, atosiban, relanium, akupunktura)- bhcg 4dpt 4,85; 6dpt ⏸️ 33,3; 8dpt 106; 12dpt 129💔
  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Regina wrote:
    Zapraszam:)
    Na jakim jesteś etapie ?
    Więc tak,mam córkę która 1kwietnia skończy 2 lata, o nią staraliśmy się z mężem ponad 4 lata i martwię się że znowu będzie problem.. jak na razie staramy się o dziecko ok. Półtora roku więc myślę że będą znowu drugi raz dłuuugie starania ale i tak jak na razie staramy się na luzie a raczej M tak uważa chociaz to on chce mieć max3 dzieci ja nie mam nic przeciwko oczywiście ale chciałabym żeby to potrwało trochę szybciej niż poprzednim razem ... Tym bardziej że miałam niby w ogóle nie miec dzieci według jednej pani ginekolog a mam córeczkę, jak na razie jeszcze nie robiłam żadnych badań bo niestety czasu nie miałam ale w końcu muszę coś z tym zrobić nie chce by moja córka była jedynaczką a ty ale poza tym bardzo pragnę mieć kolejne dziecko ❤️

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka26 wrote:
    Cieszę się, że istnieją ludzie, którzy lubią pracować z ludźmi i zawsze podziwiam, naprawdę! Ja niestety z tych drugich, wolę pracę czysto papierkową

    D.o.s.i.a - trzymam kciuki, aby 🐵 nie przyszła!
    Weronika - heej, witamy 🙂
    Nie dziękuję 🥰 mam taką cichą nadzieję że może się uda.😊

  • Słoneczko123 Autorytet
    Postów: 1070 2387

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Chcę do Was nieśmiało dołączyć :)
    W kwietniu ubiegłego roku urodziłam synka i chcemy powoli zacząć się starać o rodzeństwo. Nadal karmię piersią, więc wiem, że może być różnie.
    Na pierwszą ciążę czekaliśmy długo, bo ponad 2,5 roku. Gdyby nie mój upór to możliwe, że nadal nic bym nie wiedziała o swoim zdrowiu i dalej oglądała negatywne testy. Podążajcie za intuicją!
    Mam nadzieję, że tym razem los okaże się łaskawszy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2021, 22:27

    Regina lubi tę wiadomość

    8p3o9jcgjfad2w7g.png
    Mutacja czynnika V Leiden
    Acard + heparyna
    mhsvtgf6ubb0b0nm.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 581 600

    Wysłany: 7 stycznia 2021, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    Czy mowa o Castagnus? Brałam go przez trzy miesiące niestety mi nie pomógł ;( może zaczne od nowego cyklu o ile pojawi się 🐵
    Tak właśnie to 🙂 właśnie dużo jest różnych opinii, pewnie każdy organizm reaguje inaczej, póki co jestem na plus bo mialam koszmarne PMSy od owulacji do okresu, w pierwszym cyklu brania specyfiku dużo mniejszy PMS i mniej obfity okres, teraz biorę drugi miesiąc i póki co czuje się bardzo dobrze jak na tą fazę cyklu 🙂

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika, a dlaczego tamtą ginekolog powiedziała Ci że nie będziesz mieć dzieci? Chyba powinna popracować nad empatią :/

  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Tak właśnie to 🙂 właśnie dużo jest różnych opinii, pewnie każdy organizm reaguje inaczej, póki co jestem na plus bo mialam koszmarne PMSy od owulacji do okresu, w pierwszym cyklu brania specyfiku dużo mniejszy PMS i mniej obfity okres, teraz biorę drugi miesiąc i póki co czuje się bardzo dobrze jak na tą fazę cyklu 🙂
    Pod tym względem też bylo u mnie super :) też się bardzo dobrze czułam ;) I też właśnie myślałam nad tym, że jak ten cykl będzie stracony to zacznę z powrotem brać castagnus :)
    P.s. wczoraj na wieczór miałam trochę bardzo delikatnie różowego śluzu... Może jakieś plamienie implatacyjne ? 🙈🙈🙈 jestem głupia bo chyba sama już niepotrzebnie się doszukuje 😣😣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 08:32

    Junjul lubi tę wiadomość

  • Alisek93 Autorytet
    Postów: 847 890

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Regina wrote:
    https://1000dni.pl/planowanie/dieta-na-plodnosc-porady-dla-przyszlego-taty

    Alisek, a jakie jest twoje ulubione danie z ich diety? Ja zakochałam się w KANAPKCE Z ŁOSOSIEM, CHRZANEM, KOPERKIEM, POMIDOREM,CZARNUSZKĄ I MIGDAŁAMI:)
    ?

    Ja przepadam za zupą z soczewicy z ich ebooka :D
    ale ogólnie wszystko jest dobre <3

    💁‍♀️28
    🙋‍♂️31

    starania o pierwsze dziecko od 01.2020

    owulacje potwierdzone monitoringiem, jajeczka rosną/ dosyć późna owulacja i krótka f.lutealna
    badania nasienia - 09.2020
    morfologia 6%✔️
    ruchliwe 80%✔️
    bezwzględna ilość prawidłowych 22,8mln✔️

    30.11- laparoskopia z histeroskopią, udrożniony lewy jajowód, brak endometriozy
    17.05- sono hsg, lewy jajowód drożny, prawy przepuścił kontrast z lekkim opóźnieniem.

    21.07 ⏸️ 13dpo beta 80,2❣️
    23.07 15dpo beta 278,1 ❣️
    26.07 18dpo beta 2246 <3
    2fwas65gpmhv53wd.png
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4620 3079

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej sorki że się Wam tu wtrace ale czytam że piszecie o Niepokalanku. Trzeba z nim uważać bo przy małych dawkach takich jak ma np Castagnus 45mg podnosi prolaktyne zamiast ja obniżać! Tylko duże dawki działają obnizajaco. (Między 300-600mg)

    Poczytajcie tutaj jest sporo informacji:

    https://mass-zone.eu/czym-jest-prolaktyna-i-dlaczego-zwrocic-na-nia-uwage-n-72.html

    Alisek93 lubi tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
  • Junjul Autorytet
    Postów: 581 600

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    Pod tym względem też bylo u mnie super :) też się bardzo dobrze czułam ;) I też właśnie myślałam nad tym, że jak ten cykl będzie stracony to zacznę z powrotem brać castagnus :)
    P.s. wczoraj na wieczór miałam trochę bardzo delikatnie różowego śluzu... Może jakieś plamienie implatacyjne ? 🙈🙈🙈 jestem głupia bo chyba sama już niepotrzebnie się doszukuje 😣😣
    Hah też tak mam co miesiąc 😉 trzymam kciuki, oby to była implantacja 🙂

    preg.png
  • Tari Autorytet
    Postów: 689 304

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    Też mam cicha nadzieję, że w tym roku będę w ciąży :) na razie niestety nie mogę nawet rozpocząć prób bo jestem po operacji usunięcia mięśniaka (8cm miał, we wrześniu 2020 operacja, pełne rozcięcie). Muszę czekać mam nadzieję że maks do kwietnia aby wszystko pięknie się zrosło. Tak obserwuje forum od jakiegoś czasu i martwi mnie już na zapas, że tak wiele kobiet na problemy z zajściem. Sama mam sporą nadwagę (schudłam już 10kg i walczę dalej z pełną motywacją) +Hashimoto ale ostatnie TSH nie było tragiczne bo nieco ponad 2. Jak tu się nie martwić na zapas? Czy polecacie brać coś aby pobudzić płodność? Miesiączki mam regularne, owulacje są. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 11:48

    15.04.2022 Aleksander 🥰
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junjul wrote:
    Hah też tak mam co miesiąc 😉 trzymam kciuki, oby to była implantacja 🙂
    Niestety się przeliczyłam :( nieszczęsna 🐵 przyszła i to taka wredna, taka bolesna. No ale cóż. Trzeba czekać na swoją kolej 👌😊

  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Regina wrote:
    Weronika, a dlaczego tamtą ginekolog powiedziała Ci że nie będziesz mieć dzieci? Chyba powinna popracować nad empatią :/
    Do tej pani ginekolog poszłam z nieregularnymi miesiączkami żeby w końcu doprowadzić je do porządku żeby nie było problemów z zajściem w ciążę a ona stwierdziła że moje jajniki nie pracują i że wyglądają na PCOS, stwierdziła że jestem za chuda i miesiączki i tak nie będę przez to miała, no szczupła jestem i to bardzo ale zawsze taka byłam i nie mogę przytyć 😒 ta pani ginekolog stwierdziła że jeśli jakimś cudem zaszła w ciążę w co wątpi to i tak bym jej nie donosiła 😒 nawet nie zleciła żadnych badań nie chciała nawet żadnego leczenia wdrożyć i kazała przyjść za rok jak przytyję, już do niej nigdy nie wróciłam.

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika 9592 wrote:
    Do tej pani ginekolog poszłam z nieregularnymi miesiączkami żeby w końcu doprowadzić je do porządku żeby nie było problemów z zajściem w ciążę a ona stwierdziła że moje jajniki nie pracują i że wyglądają na PCOS, stwierdziła że jestem za chuda i miesiączki i tak nie będę przez to miała, no szczupła jestem i to bardzo ale zawsze taka byłam i nie mogę przytyć 😒 ta pani ginekolog stwierdziła że jeśli jakimś cudem zaszła w ciążę w co wątpi to i tak bym jej nie donosiła 😒 nawet nie zleciła żadnych badań nie chciała nawet żadnego leczenia wdrożyć i kazała przyjść za rok jak przytyję, już do niej nigdy nie wróciłam.
    Masakra, aż nie do wiary że tacy lekarze pracują w naszej służbie zdrowia! Lekarz powinien być po to by pomóc A nie dolowac jeszcze bardziej. Ale nie ma się co przejmować na każdego pora przyjdzie, trzeba zmienić lekarza na zaufanego który na pewno pomoże 🥰🥰

  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a. ginekologa na szczęście zmieniłam na takiego naprawdę z powołaniem który naprawdę dba o pacjentki prowadziłam u niego ciążę mam nadzieję że następna ciążę też będę u niego prowadzić , ten ginekolog przynajmniej mnie nie olewa i dokładnie bada jak to stwierdził poprzednia ginekolog nie powinna pracować w tym zawodzie i że bardzo błędną diagnozę mi postawiła nie mam PCOS i moje jajniki są w jak w bardzo dobrym stanie i wygadywała brednie co do tego że nigdy w ciążę nie zajdę a jednak mam córkę ❤️ mam nadzieję że tym razem też uda mi się w końcu zajść w kolejną ciążę

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz że miałam tak samo? Też mi jedna lekarka powiedziała że mam PCOS tylko to na NFZ, poszłam prywatnie i się okazało że jest wszystko ok. Mówiła też ze ciężko mi będzie mieć cykle owulacyjny A tu jednak, owulacje mam Tylko niestety jeszcze mi się nie udało zajść. W grudniu zrobiłam badanie Hycosy i oba jajowody drożne także chociaż to mnie pocieszylo 🥰

  • Limonka26 Autorytet
    Postów: 2342 2365

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 22:34

    ⏳Starania od 12.2020
    ——————————————————
    👱🏼‍♀️
    ❌ AMH 13/ PCOS/ IO/ PAI-1 hetero/ MTHFR hetero/ KIR AA/ rozjechane cytokiny↕️/ cross-match 44-46%⬆️ - immunosupresja
    ✔️IMK/ alloMLR 31,6%/ wycinki CD138 i CD56/ kariotyp ok/ histeroskopia i sono-hsg

    🧔🏻‍♂️
    ❌ teratozoospermia: morfologia 1-2%/ HBA 72%/ stres oksydacyjny 👎🏼
    ✔️ilość i ruchliwość plemników/ DFI w normie (21%)/ kariotyp ok
    ▪️HLA: C1C2
    ——————————————————
    💎 9 cykli stymulowanych ✖️
    💎 2 x IUI ✖️
    💎 05.2023 I IVF- 10 komórek zapłodnionych- 1x❄️
    • 06.2023 FET❄️ 4BB (EG, AH, encorton, accofil, acard)- beta 0 ✖️
    💎 09.2023 II IVF- 6 komórek zapłodnionych- 3x❄️
    • 01.2024 FET❄️ 4BA (EG, encorton, acard, neoparin, accofil, atosiban, relanium, akupunktura)- bhcg 4dpt 4,85; 6dpt ⏸️ 33,3; 8dpt 106; 12dpt 129💔
  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też byłam u tej pierwszej ginekolog na NFZ a do mojego aktualnego ginekologa chodzę prywatnie już wolę jednak zapłacić i mieć pewność że dobrze mnie przebada

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika 9592 wrote:
    No ja też byłam u tej pierwszej ginekolog na NFZ a do mojego aktualnego ginekologa chodzę prywatnie już wolę jednak zapłacić i mieć pewność że dobrze mnie przebada
    Ja mam tak samo. Niestety już mnie trochę te wizyty u niego kosztowały od lipca bo miałam robiona kolposkopię, wirusy hpv no I teraz to hycosy oczywiście dodatkowo wizyty no ale czego się nie zrobi żeby bylo dzidzi... 🥰

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ