X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 💕2021💕
Odpowiedz

💕2021💕

Oceń ten wątek:
  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    Ale super że wam się tak szybko udało ;) ja cały czas biorę kwas foliowy, ostatni cykl byłam też na ziołach ojca sroki i na donq quai :) słyszałam że to pomaga. Jak na razie u mnie efektów nie ma mimo że progesteron 7 dni po owulacji mam taki że potwierdza przebytą owulacje :) nie wiem co jest nie tak.
    Na razie jeszcze sie nie nastawiam ze sie udało chociaż jest mi strasznie niedobrze ale teraz to chyba z nerwów. 🙂
    Jestem pewna ze sie uda. W końcu musi. 😘

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie stosuję Proovulin i falvit mama, po badaniach okaże się czy coś jeszcze będę brała , zanim zaszłam w ciążę z córką nie brałam nic dopiero w ciąży brałam falvit mama, a tak to muszę ciągle brać tardyferon bo mam anemię jak uda mi się w końcu zajść w ciążę to tardyferon będę miała na pewno w zwiększonej dawce tak jak w poprzedniej ciąży 😒

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 wrote:
    Na razie jeszcze sie nie nastawiam ze sie udało chociaż jest mi strasznie niedobrze ale teraz to chyba z nerwów. 🙂
    Jestem pewna ze sie uda. W końcu musi. 😘
    No pewnie że tak lepiej być miło zaskoczonym niż rozczarowanym. A powiedz mi jeszcze ile trwał twój cykl i od ktorego dnia zaczęłaś brać duphaston?

  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika 9592 wrote:
    Jak na razie stosuję Proovulin i falvit mama, po badaniach okaże się czy coś jeszcze będę brała , zanim zaszłam w ciążę z córką nie brałam nic dopiero w ciąży brałam falvit mama, a tak to muszę ciągle brać tardyferon bo mam anemię jak uda mi się w końcu zajść w ciążę to tardyferon będę miała na pewno w zwiększonej dawce tak jak w poprzedniej ciąży 😒
    Aha a to są jakieś leki ziołowe czy po prostu takie regulujące hormony?

  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    No pewnie że tak lepiej być miło zaskoczonym niż rozczarowanym. A powiedz mi jeszcze ile trwał twój cykl i od ktorego dnia zaczęłaś brać duphaston?
    Porzedni cykl trwał 36 dni. A teraz jest 28 dc. Jutro jest termin miesiączki. Lekarz mówił ze cykle powinny trwać.28-29 ale nie wiem ile w tym prawdy. Duphaston brałam od 14 do 23 dc na uregulowanie cykli a przy okazji do pomocy przy ewentualnym zagnieżdżeniu. 🙂

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 wrote:
    Porzedni cykl trwał 36 dni. A teraz jest 28 dc. Jutro jest termin miesiączki. Lekarz mówił ze cykle powinny trwać.28-29 ale nie wiem ile w tym prawdy. Duphaston brałam od 14 do 23 dc na uregulowanie cykli a przy okazji do pomocy przy ewentualnym zagnieżdżeniu. 🙂
    No to właśnie ja też mam problem z nieregularnych cyklami. Przedostatni trwał 55dni Ale owulacja była potwierdzona. Ostatni miałam 39dni i skończył się wczoraj, progesteron 7dpo wynosił 14,8 A od dziś mam okres więc zaczyna się kolejny cykl, oby szczęśliwy 😊

  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki oby był szczęśliwy. 😘🙂
    Ja badałam progesteron w 22 dc to miałam 0,11. Tylko nie wiem ile byłam po owulacji. 🙂

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 wrote:
    Trzymam kciuki oby był szczęśliwy. 😘🙂
    Ja badałam progesteron w 22 dc to miałam 0,11. Tylko nie wiem ile byłam po owulacji. 🙂
    Oj to dziwne że taki mały bo skoro zrobiłaś W 22dc to równy tydzień przed datą spodziewanej miesiączki A więc prawdopodobnie tydzień po owulacji bo faza lutealna trwa ok. 14 dni wiec taka wartość wskazywała by na brak owulacji. Ale nie jestem lekarzem więc nie mogę mieć pewności ;) ale skoro test pokazuje inaczej to inaczej też być musiało ;)

  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    Oj to dziwne że taki mały bo skoro zrobiłaś W 22dc to równy tydzień przed datą spodziewanej miesiączki A więc prawdopodobnie tydzień po owulacji bo faza lutealna trwa ok. 14 dni wiec taka wartość wskazywała by na brak owulacji. Ale nie jestem lekarzem więc nie mogę mieć pewności ;) ale skoro test pokazuje inaczej to inaczej też być musiało ;)
    Badania robiłam w listopadzie.i wtedy miałam taki progesteron 🙂 A no i zapomniałam jeszcze ze w tym cyklu brałam clo od 3dc do 7 dc. Ale nie miałam monitoringu. Lekarza kazała przyjść w styczniu między 10 a 15 dc.

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 wrote:
    Badania robiłam w listopadzie.i wtedy miałam taki progesteron 🙂 A no i zapomniałam jeszcze ze w tym cyklu brałam clo od 3dc do 7 dc. Ale nie miałam monitoringu. Lekarza kazała przyjść w styczniu między 10 a 15 dc.
    Asa no to teraz to wszystko się wyjaśnia ;) no to super, to w takim razie czekamy na wynik powtórnego testu, a później na wiadomości potwierdzające wszystko po wizycie u lekarza :) ja się wybieram do gin 26.01 zobaczymy co to będzie, wtedy będę prawdopodobnie przed samymi dniami plodnymi bo przez to że mam taki długi cykl wypadają one dopiero około 26dc :(

  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    Asa no to teraz to wszystko się wyjaśnia ;) no to super, to w takim razie czekamy na wynik powtórnego testu, a później na wiadomości potwierdzające wszystko po wizycie u lekarza :) ja się wybieram do gin 26.01 zobaczymy co to będzie, wtedy będę prawdopodobnie przed samymi dniami plodnymi bo przez to że mam taki długi cykl wypadają one dopiero około 26dc :(
    Dam znać na pewno. Jeśli sie potwierdzi wszystko to we wtorek będę chciała iść już do lekarza bo boję się o ten progesteron..
    O to strasznie późno ta owulacjia. 🙂

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 wrote:
    Dam znać na pewno. Jeśli sie potwierdzi wszystko to we wtorek będę chciała iść już do lekarza bo boję się o ten progesteron..
    O to strasznie późno ta owulacjia. 🙂
    No tak lepiej iść tylko też skoro masz taki blady ten test to oznacza że jest to bardzo wczesna ciąża więc może się okazać że jeszcze nic nie będzie widać na usg Ale warto isc chociażby żeby mieć pewność że progesteron jest ok :)

  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proovulin reguluje aktywność hormonalną to są takie saszetki te akurat mam pierwszy raz więc sama jestem ciekawa jak na razie stosuje go pierwszy cykl a falvit mama to witaminy tam są Wit:
    Niacyna
    Witamina E
    Kwas pantotenowy
    Witamina B6
    Witamina B2
    Witamina B1
    Witamina A
    Foliany
    Witamina D
    Witamina B12

    I takie składniki mineralne:
    Wapń
    Żelazo
    Cynk
    Mangan
    Miedź
    Jod
    Selen
    Molibden
    I ekstrakt z żurawiny jeszcze ma

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    No tak lepiej iść tylko też skoro masz taki blady ten test to oznacza że jest to bardzo wczesna ciąża więc może się okazać że jeszcze nic nie będzie widać na usg Ale warto isc chociażby żeby mieć pewność że progesteron jest ok :)
    Może jest też taki blady bo robiłam po południu. Jutro zrobię rano. Nie ma co planować na zapas. Okaże się 🙂🙂

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 wrote:
    Może jest też taki blady bo robiłam po południu. Jutro zrobię rano. Nie ma co planować na zapas. Okaże się 🙂🙂
    Tak też może być :) mimo to trzymam kciuki 👊👊👊👊

  • Ola23 Przyjaciółka
    Postów: 106 77

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    D.o.s.i.a wrote:
    Tak też może być :) mimo to trzymam kciuki 👊👊👊👊
    Dziękuję. 🙂🙂

    1 cykl starań z lekami.
    Clo, duphaston
    Dodatkowo: kwas foliowy; kompleks witamin A,D,E, K ; tran ; witamina C
  • D.o.s.i.a Ekspertka
    Postów: 175 144

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronika 9592 wrote:
    Proovulin reguluje aktywność hormonalną to są takie saszetki te akurat mam pierwszy raz więc sama jestem ciekawa jak na razie stosuje go pierwszy cykl a falvit mama to witaminy tam są Wit:
    Niacyna
    Witamina E
    Kwas pantotenowy
    Witamina B6
    Witamina B2
    Witamina B1
    Witamina A
    Foliany
    Witamina D
    Witamina B12

    I takie składniki mineralne:
    Wapń
    Żelazo
    Cynk
    Mangan
    Miedź
    Jod
    Selen
    Molibden
    I ekstrakt z żurawiny jeszcze ma
    A no to czyli coś podobnego chyba jak fertistim :) też się zastanawiam czy czasem się nie przerzucić na takie suplementy zamiast tych ziół które biorę:)

  • Duśka;) Autorytet
    Postów: 885 1035

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 trzymam kciuki :)

    A ja w ty cyklu z kolei mam mase niespodzianek ;/ Nie dosc że okres nadwyraz skąpy i krótki to jeszcze coś mnie tknęło i tuż po nim zrobilam sobie test ovu i wyszedl pozytywny w 6dc (i to 2 różne firmy) ;/ faktycznie czułam sie jak na owu, ale zwykle wychodzily mi pozytywne ok 14dc bo cykle mam regularne 28-29dni...
    No ale zobaczymy co z tym bedzie :)

    Dziewczyny ogolnie to nie wiem na ile to fakt ale przy pierwszej ciąży z synem zastosowalam zel Conceive Plus wspomagajacy zywotnosc plemnikow i w pierwszym cyklu z nim zaskoczylo, wiec zawsze warto sprobować ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2021, 19:36

    Olgierd 04.12.16 - 55cm i 3865g <3
    24.01.2017r - 5500g i 60 cm <3
    07.02.2017r.- 5800g i 62cm XD
    04.03.2017r. - 6300g i 67cm :P
    21.03.17 6600g i 70cm XD
    07.04.17 7kg i 71cm <3 09.05.17- 8kg i 73cm :D
    relgg7rfs0712hy9.png
  • Mama_malarka Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny...nie zaglądam ostatnio z braku czasu... Jestem w 2CS. Cykl trwał 33 dni i prawdopodobnie był bezowulacyjny. Teraz jestem w 7dc i zrobiłam test owu. Robiliście facelle owutesty? Bo ten mam pierwszy raz a te z allegro pokazują praktycznie nic... Ten facelle jednak chyba idzie w stronę pozytywu... Chociaż ja nie mam doświadczenia i nie wiem...

  • Weronika 9592 Przyjaciółka
    Postów: 103 27

    Wysłany: 8 stycznia 2021, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola23 no coś musi w końcu zadziałać 😉super było gdyby się w końcu udało za 5 dni 🙈 , mam nadzieję że jednak nie przyjdzie i zobaczę w końcu 2 kreseczki 😍

    ❤️Zuzanna❤️ 01.04.2019❤️
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ