X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigułka wrote:
    A co tu dzisiaj taka cisza? Chyba wszyscy o dietach czytaja. Chcialam sie pochwalic, ze prenatalne u nas przebieglo pomyslnie i na 70% bedziemy mieli coreczke :)
    To świetnie najważniejsze, że wszystko jest dobrze
    CÓRECZKA

  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, Karissa! Mój doktor powiedział, że dopiero po 2 latach starań można zacząć się martwić i myśleć o jakiś badaniach i wspomagaczach (biorąc pod uwagę nasz stosunkowo młody wiek). Wiem, że 24 m-ce to wieki zwłaszcza jeśli bardzo chce się mieć dzidziusia. A wiem, że im bardziej się chce, tym mniej wychodzi i znam kilka przypadków, że po "odpuszczeniu" para zaszła w ciążę. Ja jestem tego najlepszym przykładem :) Moi rodzice niedawno się przyznali, że starali się o mnie ponad rok i już porzucili nadzieje i właśnie w tym cyklu udało się mamie zajść w ciążę. Warto znaleźć sobie jakieś zajęcie "zastępcze" by nie myśleć wciąż o staraniach i nie trakotwać seksu jedynie jako środek do zajścia w ciążę. Trzymaj się! Na pewno na naszym forum znajdziesz dużo wsparcia i mam nadzieję, że Twoje samopoczucie się polepszy :)

    Karissa lubi tę wiadomość

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:51

    Karissa lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz dużo racji antonna

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo są też ludzie, którzy są bardzo płodni i udaje im się szybko, w moim otoczeniu jest sporo takich przypadków, a to niestety jest mocno dołujące, jeśli ktoś stara się dłużej i mu nie wychodzi.

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna wrote:
    Może mierzenie temperatury pomożemy ci ustalić dni płodne.

    Kochane do tej pory starałam się wyznaczać owulkę jedynie przy pomocy śluzu i testów, ale chciałabym spróbować mierzenia temperatury!
    Próbuje o różnych porach, w różnych miejscach, ale niestety mam takie rozrzuty, że nic z tego nie wynika :(
    może mogłybyście mi polecić jakieś Wasze sprawdzone sposoby???
    Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki!

    Karissa moim zdaniem powinnaś poprosić swojego ginekologa o chociaż podstawowe badania (prolaktyna, TSH itp.), u mnie już na samym początku wyszła podwyższona prolaktyna, ale dzięki w miarę szybkiej reakcji udało mi się ją ładnie zbić :) Życzę powodzenia!

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powiem wam co ja myślę, jak słysze lekarza który mi mówi ze badania dopiero po roku albo po 2 to bym mu łeb ukręciła !
    to jest dla mnie tak jak mi mówi lekarz że mam się mnej stresowac, zatłukłabym takiego jak rypcium pypcium.

    Po 1 takie czasy są że stresować się nie da, każdy się stresuje, a to że dziecko chore, ze bieda jest, że w pracy ciężko, że w rodzinie nienajlepiej.
    a dokładanie sobie stresu pt nie mogę zajśc w ciąze i nie wiem czemu to jest już samodzielne robienie sobie krzywdy.

    Dlatego ja już mojemu lekarzowi powiedziałam że moze i jest to dopiero 5 cykl starań ale wymagam i oczekuje badań a nie wkładania mi do głowy że mam czekac. Skoro decyduję się na badania za które jestem skora zapłacić to chce aby takie badania zostały przeprowadzone.

    Stres w staraniach o dziecko jest czynnikiem szkodliwym, a stres spowodowany kolejnymi nieudanymi próbami, uprawianie seksu na komende, jak w zegarku to już w ogóle porazka....

    pigułka lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • MartaMarteczka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część, od jakiegoś czasu czytam forum, ale dopiero teraz odwazylam się napisać. Staramy się z mężem 6. cykli i na razie nic. Mam stwierdzoną hiperprolaktynemie czynnosciawa (leczona bromergonem) i podejrzenie Hashimoto(TSH po letroxie 1.26). Na tym diagnostyka zakonczona i porada "przestancie myslec o dziecku, po prostu uprawiajcie sex" i "najwazniejsze to podejsc na luzie". Jestem pewna, że taka porada z ust lekarza każda z nas jeszcze bardziej stresuje. Byłabym spokojniejsza, gdyby ktoś rzeczywiście się zainteresował i zlecił badania, nie rozumiem dlaczego tak trudno jest od nich wyciągnąć jakiekolwiek skierowanie.

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka w 100% się z Tobą zgadzam, bo pół biedy jak się po roku okaże, że jednak jest wszystko ok, a jak się okazuje, ze jest jakiś problem to marnuje się cały rok, a wystarczyło np. dać tylko tabletki na tarczycę lub prolaktynę. A po roku starań to każdy jest już wyspinany na maxa.

    domiszka, Karissa lubią tę wiadomość

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pigułka wrote:
    Domiszka w 100% się z Tobą zgadzam, bo pół biedy jak się po roku okaże, że jednak jest wszystko ok, a jak się okazuje, ze jest jakiś problem to marnuje się cały rok, a wystarczyło np. dać tylko tabletki na tarczycę lub prolaktynę. A po roku starań to każdy jest już wyspinany na maxa.

    Dokładnie !

    niestety wiem i widze po znajomych jak takie czekanie może osłabiac związek, pojawiają się żale i pretensje zupełnie nie uzasadnione, ponieważ lekarz palant zamiast posłuchac co czuje pacjentka leci dawno utartym schematem " trzeba starać się rok bla bla bla"
    nie uwazam ze powinno się iść na diagnostykę po 1 cyklu, ale jesli pacjentka chce, jesli sygnalizuje jak wiele nerwów i zbędnych stresów ją to kosztuje to rozsądny lekarz powinien pomóc a nie pociskać tylko dyrdymały.

    Ja już dłużej czekac w niewiedzy nie mam zamiaru, luteina ktora miala mi wyregulowac cykl - owszem reguluj o ile ją biore jak tylko ją odstawie to cykl 40 dni. no litości chyba ne o to chodzi aby non stop brac tabletki a efektu brak.

    mam teraz mocno bojowy nastrój, nie chce by robiono mnie dalej w butelke i dlateg obiorę sprawy w swoje ręce nawet jesli mam zrobić hormony na własną reke i za własne pieniądze :)

    buzi dziewczyny ! :* pozdrowienia z cieplejszego i nieśnieżnego Londynu ;)

    Karissa lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • agnieszka011988 Przyjaciółka
    Postów: 123 43

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje sie i ja :) rocznik 1988

    domiszka, pigułka lubią tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:51

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja to już chromole, tyle razy na te badania sie wybierałam, chce sprawdzic prolaktyne i tarczyce a dojśc na badania nie moge bo ciągle podróżuje.
    Serio nerwowa się już robie bo co sobie zaplanuje to nagle sie wykrzacza..
    1 lutego ide i sie melduje i szturmem biore Panie laborantki :P

    bar lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama widzisz kochana, czasem trzeba postawić na swoim, i uwierzyć w nasze przeczucia, ja teraz też będę badać tarczyce, obawiam się Hashi bo mam sporo objawów które już kiedyś lekarz zauwazył.. no nic poczekam co to zycie mi przyniesie za 2 tygodnie

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • MartaMarteczka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wybieram na badania progesteronu w tym miesiącu i resztę hormonów na początku następnego cyklu.

  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Dziewczyny badajcie się badajcie a raczej badajmy, popieram. Ja moją tarczyce od kilku lat mam raz wyżej raz niżej ale ciągle w normie, teraz ze względu na starania gin stwierdziła, że ja obniżymy (po 3 tygodniach niestety jest dalej w miejscu) ale coś mnie ta tarczyca dalej męczyła, więc zrobiłam antyTPO, wyszło trochę podwyższone więc zapisałam się na USG, no i potwierdziło ono Hashimoto, jeden guz jakiś nie ten tego, więc mam biopsje w lutym i najprawdopodobniej Hasi utrudnia mi zajście w ciążę.

    Ja podobnie mam tarczycę w normie, ale ciąży brak :( i dostałam właśnie skierowanie na anty-TPO, anty-TG oraz progesteron, aż się boję co wykażą :/
    Ale badać się trzeba i im wcześniej znajdziesz nieprawidłowości tym lepiej!

    Mocno za nas trzymam kciuki :)

  • Agnieszka27 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam się do Staraczek z 1988 ;)

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:52

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I się wydało wszystko jednak każda z nas szuka przyczyny co jest nie tak ze nam się nie udaje. Moim zdaniem to nas nakręca,kimuluje się stres. Jednak wszystkie się diagnozujemy aby mieć pewność. Nikomu się nie dziwię, sama poleciałam w 5 c.s teraz mamy siódmy, może wszystko juz wiem bo przyczyna leży tu albo tam. Leczymy się to dobrze, bo sa jakieś normy, czas nam to wynagrodzi

  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka wrote:
    ja to już chromole, tyle razy na te badania sie wybierałam, chce sprawdzic prolaktyne i tarczyce a dojśc na badania nie moge bo ciągle podróżuje.
    Serio nerwowa się już robie bo co sobie zaplanuje to nagle sie wykrzacza..
    1 lutego ide i sie melduje i szturmem biore Panie laborantki :P

    Trzymam kciuki, żebyś w końcu dotarła na te badania, bo faktycznie już długo się wybierasz :)
    Ja też wszystkie badania zrobiłam na własną rękę i w zasadzie sama się zdiagnozowałam. Dobrze chociaż, że mam lekarkę, która nie opieprzyła mnie za to, tylko spojrzała na wyniki i przyznała rację. Wydaje mi się że od kiedy wiem z czym walczę to jestem spokojniejsza :)

    Alimak poczytaj sobie na forum wątek o hashi, dziewczyny na zbicie przeciwciał i lepsze samopoczucie bardzo sobie chwalą dietę bezglutenową.

    c55f9jcgicjzuwup.png
‹‹ 192 193 194 195 196 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ