X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no serio ja mam z tymi badaniami nie po drodze :( co się zapisze i juz wiem ze mam iśc to nagle mi podróż służbowa wypadnie :( teraz to mam tak przekichane ze ani dobrze tempki zmierzyc nie moge bo ciągle latam i zmiany czasu są :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz czekam na męża, ma zrobić w lutym badania nasienia. Jeżeli wszystko będzie ok, to będzie czas na moje HSG, trochę się tego boję.

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak a bierzesz może Acard?? Mi mój ginekolog polecił go na lepsze ukrwieni i wzrost endometrium :)

    Byłam dzisiaj na badaniach: prolaktyna, progesteron, anty-TG i anty-TPO...
    Mam nadzieję, że wyniki będą ok!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 10:10

  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak z naturalnych sposobów na poprawę endometrium: czerwone wino, migdały i orzechy, podobno najlepiej brazylijskie :) Smacznego :)

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki moich badań:

    Prolaktyna, anty-TG i anty-TPO w normie, natomiast Progesteron mam 11,47 ng/ml - to chyba za mało prawda??
    Co o tym sądzicie??

  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie masz normy?

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla Progesteronu nie mam norm podanych :/
    Natomiast
    Prolaktyna 376,1IU/ml przy 72-511
    anty-TG 15,25 U/ml przy <115
    naty-TPO 14,03 U/ml przy <34

    Już się sama w tym wszystkim mieszam, a wizyta u lekarza dopiero ok 10 lutego...

  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smurfetka wrote:
    Mam wyniki moich badań:

    Prolaktyna, anty-TG i anty-TPO w normie, natomiast Progesteron mam 11,47 ng/ml - to chyba za mało prawda??
    Co o tym sądzicie??


    A który masz dziś dzień po owulacji? bo od tego zależy interpretacja wyniku progesteronu.

    Edit: A wyniki sprawdzałaś teraz przez internet? Bo jak odbierzesz z labu papierową wersję, to powinnaś dostać normy progesteronu dla każdej fazy cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 12:45

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że jak jest powyżej 10, to jajeczkowanie było. Ja już w ciąży jak robiłam z bHCG to miałam 19.

    Smurfetka lubi tę wiadomość

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kochane za wszelkie wskazówki :)

    Teraz tak sobie liczę, że owulację miałam najprawdopodobniej w nocy z 15 na 16 stycznia, no i w sumie wychodzi, że dzisiaj jest 6 dzień po owulacji, więc zastanawiam się czy jeszcze tego jutro nie powtórzyć, jak myślicie??

    Bar wyniki papierowe dopiero odbiorę w poniedziałek....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 14:56

  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smurfetka, jak masz możliwość powtórzyć jutro, to powtórz. Progesteron najlepiej badać 7 dpo, bo wtedy powinien osiągnąć najwyższą wartość, taki wynik będzie najbardziej miarodajny.

    Ale wydaj mi się, że ten Twój wynik jest niezły, skoro robiłaś to badanie stosunkowo wcześnie po owulacji :)

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam chodzić w tym miesiącu, ale mój ginekolog powiedział, że chyba nie ma sensu bo już na pierwszej wizycie miałam duży pęcherzyk jak i dobre endometrium :P oczywiście ja naiwna nawet nie zapytałam się o wartości tych "pięknych" wyników :((( aczkolwiek mam nadzieję, że jednak jest ok!
    Tak więc niestety nie pomogę... Ale chętnie bym się sama dowiedziała :)

  • MartaMarteczka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpowiedzcie mi dziewczyny, czy którejś skrocil się cykl podczas stosowania bromergonu i letroxu? Ja mam cykle ok 31-33 dni lekarz mi powiedział że powinny się skrócić. Dziś w 13 dc zaobserwowalam (pierwszy raz w życiu!) piękny sluz plodny. I się trochę zdziwiłam, że tak wcześnie, zwykle owu mam ok 20-21 dc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2016, 15:04

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:52

    domiszka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • MartaMarteczka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To życzę cierpliwosci;)

    antonna lubi tę wiadomość

  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna ja również jestem w mojej "ulubionej" fazie :P trzymam kciuki, aby wszystko powiodło się według naszej myśli!

    antonna lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:52

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy :)

    Obecnie mam 8dpo, więc stres coraz większy :P

  • bar Ekspertka
    Postów: 187 147

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do tych które były na monitoringu kiedyś. Ile wynosiło Wasze endometrium w okresie owu? :)

    Różnie, w czasie owulacji od 7mm do 12mm, ale ono po owu jeszcze sobie rośnie :)

    c55f9jcgicjzuwup.png
  • elmalia Autorytet
    Postów: 545 248

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak nie przejmuj się endometrium, ja miałam w 12 bodajże dniu cyklu 5mm i mi gin powiedziała, że jest dobre. Potem pewnie urosło, ale nie wiem do ilu, bo już mi nie mówiła. A to był szczęśliwy cykl. Z jednym pecherzkiem i owu w 21dc.
    Cieszę się, że się zdecydowalas na monitoring. Ja dzięki temu wiedziałam, że po pierwsze doszło do owulacji, a po drugie wiedziałam kiedy do niej doszło. I wiedziałam, że muszę działać z <3 :) A było o krok od niepowodzenia (tak myślę), bo dzień przed owu juz nie chciałam <3 (myślałam, że już po) no ale Mąż mnie ładnie przekonał ;) no i o ;)

    Ogólnie to dawno mnie tu nie było. Jakoś nie było nawet o czym pisać. Czuje się dobrze, oprócz bólu żołądka który mnie dziś zaatakował, ale chyba się go pozbylam. Zastanawiam się, czy to nie od tego, że czyścilam piekarnik jakimiś chemikaliami. Czasem nie myślę, serio :/

    A tak poza tym to jutro idę na USG przesiewowe. Takie co sie robi między 12 a 14 tygodniem. Płci jeszcze nie znam :) może jutro coś powie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2016, 21:30

    Alimak lubi tę wiadomość

    TP 31.07.2016
    8970b5a6.gif
‹‹ 193 194 195 196 197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ