Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki dziewczyny :) u mnie przyszło już plamienie, więc za pewne nic nie wyszło z tego cyklu...

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzis zrobilam prlaktyne, TSH i aTPO, czekam na wieczór na wyniki, ide tez wieczorem do gina wiec obadamy co tam w trawie piszczy ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:49

    domiszka, pigułka, majamia lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki trzymam *.* za Was dziewczyny!

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Myszaki :)

    Ale zaleglosci mam... ale nadrobione, mualam nadzieje na pozytywne wiesci i po czesci takie sa :) bo owu bylo, endo dobre.

    Ja sie beznadziejnie czuje...znowu, dzisiaj po dlugiej przerwie poszlam potruchtac i myslalam ze skonam, po 4 km zaczely bolec w kolejnosci: lewe kolano, prawe biodro, prawe kolano, stopa lewa i obie kostki...

    Mam mega duzo pryszczy wiec eliminuje glutem i slodkie! Zakaz lodow, chyba ze sama je zrobie... dieta paleo jakby nie patrzec odpowiada mi, bo nie trzeba liczyc kalorii i moze jak maz zobaczy co jem to tez bedzie chcial. Zrobie make ryzowa, kupie olej kokosowy i z orzechow i zobaczymy... dzisiaj pierogi mialam na obiad, mecze sie do tej pory. Dwa posilki tylko zjadlam, bo nie mam sil na wiecej... niedobrze mi ciagle... jestem w grupie na fb i codziennie az chce zaczac, tylko nie mam wsparcia w rodzinie bo twierdza, ze cuduje, a ciaza to nie czas na cudowanie i same widzicie... a maz to mnie tak wysmial, bo ja ciagle lody i lody...

    Ogolnie dobrze ze u Was ok, licze na prorocze sny, ze sieb spelnia :) ale ze zwiekszona liczba plusow ;) a co :) ciaze jak to w pracy u mnie mowia, chodza zawsze parami ;) wiec jak ja zaciazylam byly spekulacje, ktora kolejna...i po 3mcach ujawnila sie kolejna :)
    Pozdrawiam Dziewczyny, ja nie mam sil i checi bawic sie telefonem i w internetach siedziec, wiec na forum rzadko bede... trzymam kciuki za plusiki :) :*** <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2016, 22:27

    Karissa lubi tę wiadomość

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • Karissa Autorytet
    Postów: 375 838

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Na wstępie chciałam Wam baaardzo podziękować za Wasze wsparcie. Cieszę się, że akurat dziś przypomniałam sobie, że "halo! zapisałaś się na forum, wygadałaś i nawet nie spojrzałaś czy ktoś to przeczytał!", bo pewnie podczas mojego doła bym i tak miała same czarne myśli, a tak to humor poprawił mi się bardzo :):):)
    Po 1. CzarnaKawa - mam nadzieję, że Twoja koleżanka ma rację z tym, że ciąże w pracy chodzą zawsze parami, bo kilka msc temu okazało się, że koleżanka jest w ciąży i ostatnio powiedziała mi, żebyśmy w końcu i my coś zmajstrowali ;) No i każdy teraz czeka kiedy ja coś nowego powiem :p
    Po 2. Czytałam Wam chyba w myślach i zanim przeczytałam Wasze słowa o tym, żeby wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić ginekologa...dokładnie tak zrobiłam :) Miałam wyznaczone na dziś usg piersi, bo rok temu zobaczyli, że mam 2 torbiele i chciałam sprawdzić czy się wchłonęły czy nie...no i jak tam sobie rano siedziałam w pracy, to pomyślałam "kurcze...mam 12 dzień cyklu! słyszałam, że dobrze robić monitoring cyklu, to czemu mnie tamta gin nie wysłała na coś takiego?! trzeba to załatwić jakoś...". No i udało mi się załapać na wizytę do innego gin przed usg, powiedziałam mu, że chciałabym też mieć usg gin., żeby sprawdzić czy ja w ogóle mam te pęcherzyki itd., on mnie skierował i...pojawił się problem, bo termin usg najbliższy był na środę przyszłą, a wtedy to już mogłoby być po ptokach. Stwierdziłam, że najwyżej pójdę za msc i jak weszłam już na usg piersi, to powiedziałam, że bardzo żałuję, że mam tylko to wyznaczone, bo dostałam też skierowanie na usg gin, bo się staramy z mężem od pół roku o dziecko i...pani dr kazała mi pobiec do recepcji i powiedzieć, że mają mi wyznaczyć usg gin, bo ona mi je i tak teraz zrobi przy okazji i musi to mieć w systemie! :D
    No i w związku z tym dowiedziałam się, że mam:
    "(...) Echo endometrium szer. 5 mm. - f. okołoowulacyjna (12 d.c.), o regularnych zarysach, symetryczne. (...) Lewy jajnik (...) - prawidłowy z pęcherzykiem dominującym - 22 mm.).
    I tu się pojawia moje pytanie do Was, bardziej doświadczonych "staraczek" - czy endo. o szer. 5 mm. w 12 d.c. to nie jest troszkę mało? Zaznaczam, że od razu jak poczytałam Wasze wpisy to złapałam za czerwone wino :p (Migdały niestety miałam przeterminowane! :p). Wspominałyście, że może być za małe, jeśli coś tam w organizmie jest nie tak. Na początku starań (6 msc temu) przebadałam się kompleksowo i było wszystko super, także raczej nie powinno się nic dziać...

    PS. Zrobiłam właśnie test ovu i była druga, wyraźna kreska - chociaż nie tak baaardzo ciemna i intensywna jak ta, co jest zawsze. Więc może jeszcze endo ma kilka dni?

    PPS. Postanowiałam wrócić w tym msc. na fitness. Na początku starań przestraszyłam się, że może w ten sposób zmniejszę szanse (bo to był duży wysiłek i skakanie na trampolinach)...4 msc siedzę z tyłkiem w domu i nic więc postanowiłam znów się ruszyć, bo wróciłam już do wagi sprzed ślubu :( Myślicie, że squash może być jednak za dużym wysiłkiem? Bo mnie mąż namówił, żeby w pon pójść z nim, a to akurat ovu i w ogóle...

    Buziaki Kochane! Trzymam kciuki za te z Was, które właśnie tupią z niecierpliwością ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 stycznia 2016, 00:15

    domiszka lubi tę wiadomość

    13.06.2015 - Nasz Wielki Dzień <3
    26.08.2016 - Mamy to! :) Do zobaczenia w maju! <3
    nzjd9n73gdw2fstu.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:49

    domiszka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • CzarnaKawa Autorytet
    Postów: 779 143

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo!!! Ja jestem przykladem ze mega wysilek nie zaszkodzil! Skupilam sie na sporcie i pyk, zaskoczylam. Tylko i wylacznie to zasluga meza, bo ja juz odpuscilam. Do dziela :) licze, ze Ty Karissa w pracy bedziesz kolejna :) powodzenia !!!

    Ja woda z miodem i zrobie sobie gimnastyke, znowu mam problem z plecami i albo rwa kulszowa albo zablokowanie stawow krzyzowo-biodrowych... boli posladek, a czasami do kolana...

    Buziaki i powodzenia :) trzymajcie kciuki zeby glutenowy detokst przeszedl u mnie latwo i bezbolesnie :)

    domiszka lubi tę wiadomość

    <3 22.07.2016 <3 to był nasz WIELKI DZIEN :)

    "wyluzować to można dopiero po śmierci ;)"
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dziewczyny po badaniach, ryczałam caly wieczór jak bóbr.
    niesadzilam ze droga do zostania mama będzie taka długa i wyboista.
    wszystkie hormony leża u mnie i kwicza.....
    mogę sobie mierzyc tempke i robic testy owulacyjne do usranej śmierci i i tak to z takimi wynikami nic nie da...

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Karissa Autorytet
    Postów: 375 838

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze Domiszka, że już wiesz co może być przyczyną! Ja, i widzę, że też wiele z Was, czuje się o wiele lepiej i stresuje się mniej, gdy wiemy co może się dziać i nad czym pracować. Dostałaś jakieś zalecenia/leki? Może się okazać, że wystarczy trochę dobranych leków i od razu wszystko zacznie się układać. Dla przykładu...poznałam ostatnio dziewczynę, która przez 6 lat miała kaszel. Antybiotyki, zwolnienia...ciągle coś, ale w ogóle nie mijało... Przebadała się bardzo dokładnie i okazało się, że ona od tych 6 lat ma ropne zapalenie czegoś tam i wystarczyło, że wreszcie dostała odpowiedni lek i po 2 dniach - jak ręką odjął :)
    I tego właśnie Ci życzę - żeby to był wielki krok w drodze do upragnionego macierzyństwa! :)
    CzarnaKawa - trzymam kciuki, żeby dalszy etap ciąży był już bezproblemowy! :)

    Ja teraz rozkminiam...co tu zrobić, żeby jak najszybciej to endo powiększyć, bo jak pęchęrzyk ma już 22mm i dr mówiła, że faktycznie jeszcze z 2 dni i pęknie, a endo ma tylko 5mm? :( Wczoraj poszło wino w ruch, dziś kupuję migdały!

    13.06.2015 - Nasz Wielki Dzień <3
    26.08.2016 - Mamy to! :) Do zobaczenia w maju! <3
    nzjd9n73gdw2fstu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    mnie dawno u Was nie było, ale skoro jestem na liście :) to pragnę poinformować że po 20 miesiącach starań nam się udało i spodziewamy się maluszka we wrześniu :)

    antonna, domiszka, pigułka, Karissa, Karola1988 lubią tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:50

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poki co mam jeszcze dalsza diagnostyka, musze reszte pobadac, i zrobic badania na całej długosci cyklu a przez moje czesto podróze jest to ciezkie :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:50

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszko jak mi powiedzieli,ze bedzie duzy problem z dzieckiem to przeryczalam chyba z 3 dni, ale ogarnelam tylek i zrobilam pelna diagnostyke i dzidzia niedlugo bedzie. Glowa do gory, dasz rade!

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny :* do konca weekendu potaplam sie w moim smutku a potem biore sie w garsc.. Nic innego nie pozostalo :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Jeżyna&Malina Przyjaciółka
    Postów: 131 26

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jestem tu nowa i nie dałam rady przeczytać tych tysięcy postów wcześniej więc wybaczcie ale zapytam o coś co było już wcześniej wyjaśniane:) a mianowicie: o co chodzi z tą grubością endometrium i jedzeniem migdałów, orzechów i piciem wina? To pomaga? W ogóle jak to jest - chodzicie co miesiac do lekarza i nikt nie krzyczy na Was, ze oszalalyscie? Tez bym chciała wiedzieć jakie mam endometrium i czy jest owulacja z mojego lewego jajnika (bo z prawej strony straciłam jajowod razem z ciążą pozamaciczną) ale się tak trochę pytałam mojej lekarki i każdy kazał mi dać sobie spokój i nie latać po lekarzach.. Jak to było u Was, co Was skłoniło do monitorowania owulacji co miesiąc u lekarza?:)

    "Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem'' - Księga Koheleta 3:1
  • pigułka Autorytet
    Postów: 1989 1093

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezyna&malina akurat na tym watku to chyba akurat malo dziewczyn mialo pelny monitoring miesiac w miesiac. Z reguly jak jakies wyniki hormonow wychodza nie tak, to wtedy warto zaobserwowac czy owulacja jest czy nie i ewentualnie szukac przyczyny. Ja nie mialam nigdy pelnego monitoringu. W jednym cyklu bylam u gin 2 razy ze wzgledu na cytologie i usg piersi i akurat mi podejrzal czy owulka byla. Niektore dziewczyny ida tez na monitoring jak dlugo sie nie udaje zajsc w ciaze.

    3i49io4pwtvv3zn2.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis wstalam w nieco lepszym homorze, wczoraj na urodzinach córeczki znajomych objadłam sie ciastem, wiedziałam ze zle robie ale bylo mi strasznie smutno...
    oczywiscie odcierpiałam swoje za to ciasto....
    no nic trzeba zebrac się do kupy i walczyc dalej

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Smurfetka Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka super, że udało Ci się zrobić badania i najważniejsze, że teraz będziesz mogła wraz z lekarzem zaplanować jakieś leczenia - wierzę, że to już kwestia czasu :) tak więc głowa do góry!
    Alinka gratulacje :D
    U mnie się @ już rozkręciła na dobre :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2016, 11:24

    domiszka lubi tę wiadomość

‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ