X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '88 też się stara, a co! :)
Odpowiedz

'88 też się stara, a co! :)

Oceń ten wątek:
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 10 lipca 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale już dawno a na kolejne wołami męża nie zaciagne

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alimak wrote:
    Kerka fajnej sesji :)

    Marcjanna bardzo drogie te badania u Was..

    Potforzasta taka szkoda :( miałam nadzieję na plusik u Ciebie :( a Wy też robiliście kiedyś męskie badania?

    Jak będe miała wyniki w ręku to ci powiem czy badania były warte swojej ceny. Zrobię tam mały ferment przy odbiorze wyników za warunki przy oddaniu próbki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Ale już dawno a na kolejne wołami męża nie zaciagne
    A przynajmniej były dobre? Podobno ok 3 m-cy zachodzą mniany w nasieniu na lepsze lub na gorsze, dawno robiliście badania? Czemu wołami już się zaciągnąć nie da?

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 10 lipca 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Były super robiliśmy jakiś rok może półtora temu ale zarzekł się ze nie pójdzie a już próbowałam nie raz go wysłać

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • misKolorowy Autorytet
    Postów: 666 673

    Wysłany: 11 lipca 2016, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mojego męża też musiałam pomęczyć, bo to odkładal... biedny teraz strasznie się stresuje i jeszcze nie mogę iść z nim, bo pracuję :/ ale ciesze się, że będziemy mieli to już za sobą.

    zem3i09k8uqplda3.png
    04.04.2017 Misiu ❤️
    Starania o drugiego bobasa od 09.2018
    "Nie rezygnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy się nie wydarzy."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pierwszym badaniem też się stresowal i to bardzo, a kolejne juz na luzie a kilka razy już robił :) teraz to on się bardziej boi pobrania krwi niż badania nasienia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tak to jest z mężczyzną, jak zobaczy dobre wyniki to myśli, że wszystko jest ok. Po co robić kolejne badania? Starania o bobaska to jest wspólna decyzja i jak będzie trzeba, to przypilnuje. Niestety mężczyznę trzeba przypilnowac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja muszę przyznać, że mojemu mężowi chyba dużo dało to, że zobaczył w Klinice tylu facetów w jego wieku, później u androloga tak samo tłumy. Wtedy chyba dotarło do niego, że nie jest jedynym na świecie facetem, który ma problemy. Do tej pory chyba miał w głowach przechwałki kolegów, że to "jeden strzał" i gotowe, a po wynikach, jak już się oswoił z leczeniem i zaczął normalnie rozmawiać na ten temat, to się okazało ile par wokół nas tak samo miało lub ma problemy (wie chyba o każdej znajomej parze, ile czasu się starali/starają).

  • misKolorowy Autorytet
    Postów: 666 673

    Wysłany: 12 lipca 2016, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko mój mąż ma tak samo, był bardzo zdziwiony, że tyle ludzi tam było i par i samych facetów, widać że go to podbudował trochę, był też zaskoczony, że zapewniają takie dobre warunki do oddania próbki, więc jakoś to przeżył ;)

    zem3i09k8uqplda3.png
    04.04.2017 Misiu ❤️
    Starania o drugiego bobasa od 09.2018
    "Nie rezygnuj z marzeń, to że coś nie dzieje się teraz, nie znaczy, że nigdy się nie wydarzy."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2016, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie :) mój to jest nawet dumny z siebie :D i o ile na pierwsze badanie musiałam sama go umówić i z nim iść, to teraz w ogóle nie muszę się tym interesować, bo sama się umawia, chodzi i pilnuje leków. I to tylko dlatego, że zobaczył,, że nie jest dziwny i inny, tylko setki facetów mają ten sam problem :)

  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 12 lipca 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój zadowolony ze ma już za sobą to wszystko.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2016, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehh to mój dopiero dzisiaj po wyniki pojechał. Ja dzisiaj sikałam na tescik, ale biel ujrzałam

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 14 lipca 2016, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:40

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6168 2261

    Wysłany: 14 lipca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam jakieś rewolucje żołądkowe :( krople poszły w ruch może przejdzie.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem właśnie czy jest jest dobrze, jakieś bakterie w posiewie wyszły no i te leukocyty. Nierozumiem.
    Wygląd- prawidłowy
    Czas upłynienia- 30 min< 60
    Objętość- 4ml >2
    ph- 7,2
    lepkość (+,++,+++) +
    liczba plemników- 63 x10/ml >20x10ml
    Ruch ogólny- 70 >50
    Ruchliwość postępowa
    szybka linearna- 35% >25
    wolna linearna 25%
    Brak ruchu linearnej postępowej 15%
    Brak ruchu wogóle- 25 <50
    Diagnoza- NORMOSPERMIA
    Uwagi- Dość liczne bakterie i leukocyty w.p.w
    MOrfologia
    prawidłowe-65%
    owalne duże-10%
    owalne małe- 3%
    wstawki nieprawidłowe- 7%
    kropli plazm- 6%
    witki nieprawidłowe- 17%
    Leukocyty 20-40 w.p.w
    Ogólny odsetek prawidłowych plemników- 72% <50%
    Rozpoznanie: Morfologia plemników w normie, stan zapalny.
    Hos-test
    plemniki wskazujące obrzęk witki (żywe)- 76% (norma >60)
    Plemniki których witka nie ulega zmianom(martwe)- 24%
    mar-test igG- na obecność przeciwciał- na powierzchni plemników
    Plemniki ruchliwe z przyłączoną granulką- 6% norma <10%- negatywny, 10-39- słabo pozytywny, >=40%- pozytywny
    Badanie/ posiew
    Escherichia coli- wzrost- liczne
    Antybiotyk- Mykostatyk
    Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi leukocytami? I może jeszcze rzuca wam się coś w oczy, czym powinniśmy się martwić?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcjanna, leukocyty są objawem stanu zapalnego, który wywołany jets przez bakterie, więc jeśli zwalczycie bakterie, to i leukocyty powinny zniknąć. A tak ogólnie to powiem, Że ładne te wyniki ;) poza bakteriami, to tylko pozazdrościć. A czy Ty dostałaś też antybiotyk? bo często jest tak, że jak jedna osoba ma, to partner też...chociaż nie musi tak być :)

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 lipca 2016, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2017, 20:41

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna, ja się tylko zastanawiam, czym różni się prawidłowa morfologia, dla której norma jest >4% i niewielu facetów ma wynik powyżej 15%, do tego co jest u Marcjanny, czyli odsetek prawidłowych musi być >50%.
    Tak jak patrzę w temacie "badania nasienia" to pojawiają się właśnie dwie normy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2016, 08:09

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna, ja się tylko zastanawiam, czym różni się prawidłowa morfologia, dla której norma jest >4% i niewielu facetów ma wynik powyżej 15%, do tego co jest u Marcjanny, czyli odsetek prawidłowych musi być >50%.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2016, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Marcjanna, leukocyty są objawem stanu zapalnego, który wywołany jets przez bakterie, więc jeśli zwalczycie bakterie, to i leukocyty powinny zniknąć. A tak ogólnie to powiem, Że ładne te wyniki ;) poza bakteriami, to tylko pozazdrościć. A czy Ty dostałaś też antybiotyk? bo często jest tak, że jak jedna osoba ma, to partner też...chociaż nie musi tak być :)
    Miałam tydzień może dwa tygodnie temu badania na klamydie i mykoplazmy i mi nic nie wykazało. Co bym musiała zrobić aby to sprawdzić czy ja też je mam? Badanie krwi na leukocyty?

‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ