X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne '97 - mlode staraczki
Odpowiedz

'97 - mlode staraczki

Oceń ten wątek:
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pięknie się rozwinął :D

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po ! :) dałam radę i nie zwymiotowałam uff :)

    Maniaaaa Faktycznie 9 dpo to trochę wcześnie i jeszcze biel noże być :) tym bardziej jak np owulacja była później :)
    A co do koleżanki to cale szczęście że to już 32 tydzień :) nawet w razie porodu to maluszek normalnie ma szanse na przeżycie jak terminowy maluch :)

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie jestem z Ciebie dumna :)

    Dziewczyny jak się mierzy szyjkę macicy?;D

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tak po za tym.. ostatnio czytałam tutaj na forum że zioła ojca sroki czynią cuda. Może by tak spróbować.. co myślicie o tym ?:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallive obu była raczej w terminie, szyjka śluz temperatura i testy owu potwierdziły :) ogólnie to nie nastawiam sie na "tak" i "nie" :)
    Znajoma właśnie napisała ze jest juz na miejscu i na lekarza czeka. Zobaczy co jej powie.
    Co do ziół to właśnie widziałam, ze zachwalaja, ale w moim wypadku nieopłacalne będzie sprowadzać je z polski.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa A ilo dniowe masz cykle ? :) serio może być jeszcze za wcześnie na testy ale najważniejsze ze masz pozytywne podejście i jesteś nastawiona zarówno na tak jak i na nie :)

    Trzymam kciuki za koleżankę ! :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce bardzo byc mama:
    Sama mam problem z szyjka. Na razie wiem ze to ten nosek wystajacy ze scianki pochwy. Jak jest twarda to jest taki faktycznie twardy nosek, jak miekka to taka raczej jak usta czy nos bez chrzastek, sredni jeszcze nie wyczailam kiedy jest za krotko badam. Wysoko jest szyjka jak jest faktycznie wysoko i ledwo siegasz palcami, nisko to nisko, nie do konca wiem kiedy jest srednia bo tez krotko badam. Otwartosci nie mam pojecia jak zbadac :p Moze dlatego ze teraz ledwo siegam i jest bardzo twarda.


    Aaa i dzisiaj mam na razie czysta podpaske wiec cos szybki ten okres, tylko tampon po nocy lekko brudny byl, ale zoabcze co bedzie dalej ;)

    Mania:
    mi tez sie nie oplaca sciagac :P

    Sallvie:
    Gratuluje wytrzymalosci podczas badania, masz silny zoladek ;)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallive cykle 28 dniowe :) co do testow to nawet nie mam czasu sie martwić, synek, mieszkanie maz i pies zabierają mi tyle czasu, ze czasem brak mi go dla samej siebie :) ale nie narzekam. Lubie moje życie :)

    Liluy, ale ty chyba jesteś trochę częściej w Polsce. Ja tylko raz w roku, czasem uda sie i dwa razy ale nie zawsze.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tego rozwarcia szyjki to ja zawsze patrzylam czy cokolwiek wchodzi mi palec do środka że tak powiem to znaczy nie pchalam na siłę ale szlo wyczuć tą rozwartość :)

    LiluyEvans Dziękuje ! Nie zniosłabym powtarzania tego badania wiec całe szczęście, że się udało nie zwrócić :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa wrote:
    Lily, ale ty chyba jesteś trochę częściej w Polsce. Ja tylko raz w roku, czasem uda sie i dwa razy ale nie zawsze.

    No czesciej czesciej ;) Jak tylko mam wolne od studiow i nie mam innych planow to lece :D

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Co do tego rozwarcia szyjki to ja zawsze patrzylam czy cokolwiek wchodzi mi palec do środka że tak powiem to znaczy nie pchalam na siłę ale szlo wyczuć tą rozwartość :)

    LilyEvans Dziękuje ! Nie zniosłabym powtarzania tego badania wiec całe szczęście, że się udało nie zwrócić :)

    Ja nie umiem tego wyczuc ale dopiero zaczynam wiec wszytko przedemna ;)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa no i dobrze ! Może uda wam się zaskoczyć jak z synkiem na spontanie hehe :)

    LiluyEvans To dopiero sam początek jeszcze zdazysz się nauczyć co tam w Twoim ciele gra :)

    Wiecie czego np ja się zdążyłam nauczyć przez te cykle? Co drugi cykl miałam baaardzo leciutkie plamienie mniej więcej w środku cyklu raz 11 dnia raz 18 dnia. No i tak się nauczyłam że jak pojawia się to plamienie to dodawałam sobie chyba 14 dni o ile mnie pamięć nie myli i miała przyjść @ i wiecie co ? Powiedzmy wyliczyłam sobie @ na np 20 stycznia i ona tego 20 stycznia przychodziła :) a cykle miałam bardzo nieregularne więc chociaż tyle dobrego że co drugi miesiąc wiedziałam ile mi się ewentualnie spóźni okres.
    Nauczyłam się też sama odróżniać cykle bezowulacyjne od tych owulacyjnych :) ale próbowaliśmy co miesiąc bo nigdy nie wiadomo haha :)
    Tylko że ostatnie 6-7 miesięcy przed szczęśliwym cyklem wszystkie na 100% były bezowulacyjne ten szczęśliwy cykl był owulacyjny i udało nam się trafić w samą owulację :) może będzie synek dzięki temu haha :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak szczegolnie nie obserwowalam cyklu swojego . Teraz piereszy cykl w ktorym.zamoezam zawziecie mierzyc temerature.wczesniej mialam.problemy z budzeniem sie przed 7:)
    Zauwazylam ze po poronieniu cykle mi sie wydluzyly do 30-32dni . Przed ciaza cykl byl jak w zegarku 28dni. Przed ciaze tez nie obserwowalam sluzu . Teraz widze :)
    Tylko problem wlasnie z ta szyjka :)
    Powiedzcie czy nawet kiedy jest ten sluz najbardziej rozciagliwy to cykl moze byc bezowulacyjny?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wydaje mi się że tak też może być. Ale np w moim przypadku cykle bezowulacyjne = brak jakiegokolwiek śluzu płodnego.

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja :)
    Co prawda już nie staraczka, ale miesiąc temu znajdowałam się w tym samym miejscu co wy. Mam wielką nadzieję, że niebawem każda z nas pojawi się na fioletowej stronie mocy :D

    Ja jestem rocznik 96, aktualnie na drugim roku studiów magisterskich :D

    Wczesne macierzyństwo jest piękne i mocno mocno trzymam za każdą z was kciuki <3

    sallvie, chcebardzobycmama lubią tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Witam się i ja :)
    Co prawda już nie staraczka, ale miesiąc temu znajdowałam się w tym samym miejscu co wy. Mam wielką nadzieję, że niebawem każda z nas pojawi się na fioletowej stronie mocy :D

    Ja jestem rocznik 96, aktualnie na drugim roku studiów magisterskich :D

    Wczesne macierzyństwo jest piękne i mocno mocno trzymam za każdą z was kciuki <3

    Cieszę się że kolejna młoda mama :) kojarzę Cię z belly z wątku sierpniowek bodajże :) podczytuje co jakiś czas każdy nowy miesiąc :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Witam się i ja :)
    Co prawda już nie staraczka, ale miesiąc temu znajdowałam się w tym samym miejscu co wy. Mam wielką nadzieję, że niebawem każda z nas pojawi się na fioletowej stronie mocy :D

    Ja jestem rocznik 96, aktualnie na drugim roku studiów magisterskich :D

    Wczesne macierzyństwo jest piękne i mocno mocno trzymam za każdą z was kciuki <3

    Witaj gratuluje i dzieki za wsparcie <3

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! :) właśnie próbuję was nadrobić, bo ostatnio mam tak mało czasu przez pracę.. tylko praca, obiad i sen. Jeszcze dzisiaj mam księdza po kolędzie. :p
    Mój okres jest tak dziwny.. przez pierwsze dwa dni miałam same skrzepy.. wczoraj prawie nic nie było, a dziś to jakby nie krew tylko coś takie ciemno-brązowe.
    Do tego pytanie.. czy to normalne, że moje krwawienia są tak krótkie? Trwają 3-4 dni to max..

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo, dzisiaj juz lekkie plamienie wystarczy wkladka, nie wiem czemu tak zawsze mialam baaardzo dlugie @, minimum 5 dni.

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liluy to może być przez antykoncepcję wywołane. Czasem cykle po anty mogą być nieregularne.

    Diana w normalnym cyklu jeszcze bez anty miałam 5-7 dniowe krwawienia. Ten dziwny kolor i skrzepu z konsultowałabym z lekarzem

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ