Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩
Odpowiedz

Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩

Oceń ten wątek:
  • agad91 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taake wrote:
    Dziewczyny, czy któraś z was stara się o ciążę po wyleczeniu chlamydii? Komuś się udało? :)
    Tez jestem ciekawa!! Miałaś objawy chlamydii czy wyszło z posiewu ?Ja co prawda wyleczyłam ureaplasme o której nie miałam pojęcia i czekam na HSG ale nie spodziewam się drożnych jajowodów bo od 18 miesięcy ciąży jak nie było tak ku*** nie ma :-(

  • Taake Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    Nie wiem czy któraś z nas miała taka bakterie.
    Ja wczoraj robiłam wymaz m.in też na Chlamydie. Czy miałaś jakieś objawy tej bakterii?


    Miałam częste zapalenia pęcherza i podobno ona je wywoływała, teraz po wyleczeniu nie miałam ani razu.
    A mój mąż czuł już ostatnio ból przy oddawaniu moczu.

    Wyleczona chlamydia.
    TSH uregulowane.
    W trakcie starań.
  • Taake Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agad91 wrote:
    Tez jestem ciekawa!! Miałaś objawy chlamydii czy wyszło z posiewu ?Ja co prawda wyleczyłam ureaplasme o której nie miałam pojęcia i czekam na HSG ale nie spodziewam się drożnych jajowodów bo od 18 miesięcy ciąży jak nie było tak ku*** nie ma :-(

    Mój lekarz mówił, że wiele osób z chlamydią się stara np. 2, 3 lata i dopiero w ciązy wychodzi chlamydia i się okazuje, że ona była problemem, więc głowa do góry ;) Może z ureaplazmami jest podobnie

    Wyleczona chlamydia.
    TSH uregulowane.
    W trakcie starań.
  • agad91 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taake wrote:
    Miałam częste zapalenia pęcherza i podobno ona je wywoływała, teraz po wyleczeniu nie miałam ani razu.
    A mój mąż czuł już ostatnio ból przy oddawaniu moczu.
    Jak objawiało się u Ciebie zapalenie pęcherza ? Pieczenie i ból przy oddawaniu moczu i po kilku furaginach przechodziło czy to "grubsze" objawy?

  • agad91 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taake wrote:
    Mój lekarz mówił, że wiele osób z chlamydią się stara np. 2, 3 lata i dopiero w ciązy wychodzi chlamydia i się okazuje, że ona była problemem, więc głowa do góry ;) Może z ureaplazmami jest podobnie
    Mnie nastraszyli, że to cholerstwo może niedrożność powodować i mam panikę okrutna..

  • Papillon Autorytet
    Postów: 1348 2227

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix jak dla mnie masz hipoglikemię (niedocukrzenie) bo cukier spada poniżej normy po posiłku ( norma to 70) ale nie jestem ekspertem. Najlepiej będzie udać się do diabetologa.

    35 👩🏼‍🦰35🧔‍♂️

    06.2021 synek
    27.03 😇 9 tydzień
    16.06 ⏸️ 11dpo
    23.06 beta 816,20
    Progesteron 21,70
    25.06 1635🫶
    7.07 jest ❤️
    21.07 usg 8+2
    22.08 prenatalne (12+6)

    preg.png
  • Taake Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agad91 wrote:
    Mnie nastraszyli, że to cholerstwo może niedrożność powodować i mam panikę okrutna..

    Tak, jak leczyłam furaginą, ale to potrafiło zaraz wrócić :/ zapalenia były nie do zniesienia, więc poszłam na posiew i okazało się, że mam tylko gronkowca, ale w międzyczasie zrobiliśmy posiew na chlamydię i okazałam się posiadaczką tej bakterii. Teraz pozbyłam się obojga kolegów i zapalenia ustały.
    Też czytałam o tym, że chlamydia powoduje niedrożność, ale póki co lekarz kazał mi się tym nie przejmować, szczególnie, że jak czytam fora, to niektóre dziewczyny mają parę lat takie bakterie i zachodzą i tylko z ich powodu jest takie opóźnienie

    Wyleczona chlamydia.
    TSH uregulowane.
    W trakcie starań.
  • Taake Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz będzie pierwszy cykl z dobrym TSH i bez chlamydi i mam nadzieję, że się uda, bo jestem mega niecierpliwa ;)

    Wyleczona chlamydia.
    TSH uregulowane.
    W trakcie starań.
  • agad91 Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taake wrote:
    Tak, jak leczyłam furaginą, ale to potrafiło zaraz wrócić :/ zapalenia były nie do zniesienia, więc poszłam na posiew i okazało się, że mam tylko gronkowca, ale w międzyczasie zrobiliśmy posiew na chlamydię i okazałam się posiadaczką tej bakterii. Teraz pozbyłam się obojga kolegów i zapalenia ustały.
    Też czytałam o tym, że chlamydia powoduje niedrożność, ale póki co lekarz kazał mi się tym nie przejmować, szczególnie, że jak czytam fora, to niektóre dziewczyny mają parę lat takie bakterie i zachodzą i tylko z ich powodu jest takie opóźnienie
    Tez miałam takie incydenty z zapaleniem pęcherza ale pojawiał się jeden jednodniowy atak raz na pół roku np. Jestem 2 cykl po wyleczeniu urea i ani widu ani słuchu ciąży. Za miesiąc HSG to się wszystko wyjaśni. Trzymam za was kciuki<3

  • magda.lena Autorytet
    Postów: 486 227

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix mi wyszło podobnie do Ciebie tylko insulina po godzinie chyba 56 a po 2 godz 53 więc dostałam metformine 2x500. Mi dr powiedziała że insulina po godzinie powinno być poniżej 30 a po 2 godz powinno być poniżej 10 😱
    Po wizycie u diabetologa mam juz metę 3x850. Więc myślę że warto skonsultować się z diabetologiem 🙂

    2015-2017 starania naturalne i 2x histeroskopia - usuwanie przegrody macicy
    2018-Letrozolle+ ovitrelle, sono-hsg ok
    2019 - starania naturalne, strata w 9tc
    2020-2021-clo, aromek, ovitrelle, histeroskopia
    VIII 2021- laparokopia - niedrożne jajowody,drobne ogniska endometriozy usunięte
    IX 2021-III 2022 - 2 procedury brak zarodków, wszystkie padały po 3 dobie
    V 2022 Kriobank Białystok 3 procedura - 5 ❄️❄️❄️❄️❄️
    VII 2022 - immunolog - Kir AA, brak wszystkich DS, NK 17%, Allo mlr 0%, Cross-match 46,7 %,Hla C1C2, Mąż Hla C2C2. Kariotypy ok.
    VIII 2022 - immunosupresja

    Niedoczynność, Hashi, IO,PAI homo, MTHRF - hetero
    preg.png
  • Taake Znajoma
    Postów: 20 3

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zabawa trwa od pół roku i okazało się, że jest chlamydia + TSH musiałam uregulować, bo było za wysikie.
    Do trzech razy sztuka ;) mi lekarz grozi, że za trzy miesiące badanie na drożność jajowodów, jak się nie uda. Słyszałam, że to niezbyt przyjemne, więc mam nadzieję, że mnie ominie.

    Wyleczona chlamydia.
    TSH uregulowane.
    W trakcie starań.
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech... Dopadło mnie zapalenie dziąsła 😭😭😭 Boże jak to boli 😭😭😭

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7041 5839

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety terminy do diabetologa w enelu to jest jakaś masakra... Zobaczę co mi powie w poniedziałek gin-endo, a potem będę czekać na wizytę u diabetologa ☹️
    Strasznie mi smutno... Niby wiedziałam, że pewnie będą złe, ale jednak przykro 😕

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Oliwia23 Autorytet
    Postów: 661 885

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!
    W tym miesiącu to jakiś cyrk u mnie... najpierw słaby okres ( dziwny jakiś ) później owulacja- myślałam, że już jej nie będzie aż w końcu przyszła w 19dc z dnia na dzień z 1 kreski zrobiły się 2... no i dziś termin @. W związku z tym, że dużo stresu w tym miesiącu bo dentysta ( leczenie kanałowe ), zaliczenia na studiach, praca... stwierdziłam, że nic z tego nie będzie poza tym pierwszy raz odkąd się obserwuje nie bolą mnie w ogóle piersi. Ale co mi tam, mam dużo testów- zrobię! No i zrobiłam, zaczęłam rozczesywać włosy, zmywać makijaż patrzę a tam... II !
    Musiałam się wygadać... niektóre z Was były ze mną jak pierwszy raz ujrzałam 2 kreski dlatego.

    Syla87, Paulinaaa, Achna, Alisek93, Clausix, bambusek93, hannah_92, Papillon, Taake, Mama8latka, unify, krolik lubią tę wiadomość

    👱‍♀️27 lat
    💔6 tc 08.2020
    💔8 tc 03.2021

    👶Mikołaj 22.11.2022 💙
  • Oliwia23 Autorytet
    Postów: 661 885

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hit! Pokazalam mężowi test a on do mnie " no tak kochanie ale ta druga kreska taka jasna jest" 😂 Się nauczył odczytywać ze mną testy owulacyjne 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2021, 20:48

    Clausix lubi tę wiadomość

    👱‍♀️27 lat
    💔6 tc 08.2020
    💔8 tc 03.2021

    👶Mikołaj 22.11.2022 💙
  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia ekstra, pójdziesz na betę? :)

    Oliwia23 lubi tę wiadomość

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7041 5839

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia23 wrote:
    Dziewczyny!
    W tym miesiącu to jakiś cyrk u mnie... najpierw słaby okres ( dziwny jakiś ) później owulacja- myślałam, że już jej nie będzie aż w końcu przyszła w 19dc z dnia na dzień z 1 kreski zrobiły się 2... no i dziś termin @. W związku z tym, że dużo stresu w tym miesiącu bo dentysta ( leczenie kanałowe ), zaliczenia na studiach, praca... stwierdziłam, że nic z tego nie będzie poza tym pierwszy raz odkąd się obserwuje nie bolą mnie w ogóle piersi. Ale co mi tam, mam dużo testów- zrobię! No i zrobiłam, zaczęłam rozczesywać włosy, zmywać makijaż patrzę a tam... II !
    Musiałam się wygadać... niektóre z Was były ze mną jak pierwszy raz ujrzałam 2 kreski dlatego.

    Ale super 😁 i jaki cwany chłop 😂
    Pokaż kreseczki! ❤️

    Oliwia23 lubi tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1548 1076

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia ale super wiadomość! Gratulacje😊❤💙💚

    Oliwia23 lubi tę wiadomość

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie był taki czas co miałam zapalenie pęcherza co chwilę furagina pomagała. A na hsg wszystko drożne 😊

  • ami_ami Autorytet
    Postów: 2116 1567

    Wysłany: 29 stycznia 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clausix, ja na glukozie się nie znam, ale wg mnie powinna być wyższa godzinę po wypiciu glukozy niż ta na czczo.

    Insulina na wysoka 2h po wypiciu glukozy. Musisz pogadać z ginem, niektórzy potrafią to interpretować.

    zi13flw1zpqm8v3r.png

    27.12.2020 - II 🍀
    28.12.2020 - HCG total 197,98 mUl/ml 😍
    30.12.2020 - HCG total 529,92 mUl/ml 😍
    15.01.2021 💗
    08.2021 🩵
    ******************************************************

    * 33 lata
    * 19.09 - II ☀️ Beta HCG 444,54
    * 22.09 - Beta HCG 1553,63
    * pierwszy cykl starań
    preg.png
‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ