Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩
Odpowiedz

Bo i dla nas wyjdzie słońce 🤩

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Obserwuję Was od kilku tygodni dzięki mojej szwagierce Bambuskowi.. Co prawda ja już mam swoje szczęście, które w piątek skończy 4 miesiące.. Ale po tym co czytam poznałam Was już całkiem dobrze. Stwierdzałam, że pora napisać to co myślę i czuje. Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki! ❤️ I mam nadzieję, że każda do końca roku będzie trzymać już na rączkach swoje malutkie szczęście 😍

    bambusek93, Clausix, Juliet, MayMasza, Mama8latka, awE, Achna, Annamaria, hannah_92, Natka95, ami_ami lubią tę wiadomość

  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 1 lutego 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaudia2158 wrote:
    Cześć dziewczyny! Obserwuję Was od kilku tygodni dzięki mojej szwagierce Bambuskowi.. Co prawda ja już mam swoje szczęście, które w piątek skończy 4 miesiące.. Ale po tym co czytam poznałam Was już całkiem dobrze. Stwierdzałam, że pora napisać to co myślę i czuje. Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki! ❤️ I mam nadzieję, że każda do końca roku będzie trzymać już na rączkach swoje malutkie szczęście 😍


    ❤️❤️❤️

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7042 5840

    Wysłany: 1 lutego 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia23 wrote:
    Miło, że pamiętałaś :)
    Byłam dzisiaj, powiedział, że wszystko okej. Usg wskazuje na wczesną ciążę dał mi duphaston jak mnie poziom proga stresuje i kazał przyjść za miesiąc. A co będzie zobaczymy...

    Za miesiąc? To trzymam kciuki za cierpliwość 😁 i oczywiście za rozwój kropka 😉

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2361 1662

    Wysłany: 1 lutego 2021, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Juliet gratuluję ♥️♥️✊✊ kciuki za Was!

    Clausix formę wyrabiasz nawet będąc na oddziale-szacun :D ale najważniejsze żebyś wróciła szybko do formy ♥️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2021, 19:53

    Clausix, Juliet lubią tę wiadomość

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4836 3215

    Wysłany: 1 lutego 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwia nie protestowałas że wolałabyś np za 2 tygodnie ??? Ja bym nie wytrzymała w takiej niepewności miesiaca.....

    Juliet teraz codziennie poprosimy o zdjatka a później wyniki bety :D :D

    Clausix współczuje że musisz siedzieć w szpitalu.... ja leżałam 2 miesiace gdzie wczesniej NIGDY nawet na 2 dni nie byłam to jak sie dowiedziałam że musze zostac do porodu to 2 dni wyłam jak wół,.... zycie w szpitalu bez kompa i internetu to jakas masakra.... miejmy nadzieje ze szybko wyjdziesz i jakos to sie rozwiaze bez problemowo.

    Juliet lubi tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔
    06.2024r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
    ______________
    Starania zakończone w 04.2025r
    05.2025 założenie własnej działalności i "wylogowanie" z forum . zaglądam co u Was:)
    Zapisany w gwiazdach jeden Syn <3 tak miało być. <3
    pozdrawiam.!
  • Oliwia23 Autorytet
    Postów: 661 885

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka, będę dalej sprawdzać czy beta w ogóle przyrasta. Owu miałam w 19dc więc teraz jestem dopiero 15dpo więc nie wiem czy coś by zobaczył za 2 tyg. W każdym momencie mogę do niego pójść żaden problem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2021, 20:20

    👱‍♀️27 lat
    💔6 tc 08.2020
    💔8 tc 03.2021

    👶Mikołaj 22.11.2022 💙
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7042 5840

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:
    Oliwia nie protestowałas że wolałabyś np za 2 tygodnie ??? Ja bym nie wytrzymała w takiej niepewności miesiaca.....

    Juliet teraz codziennie poprosimy o zdjatka a później wyniki bety :D :D

    Clausix współczuje że musisz siedzieć w szpitalu.... ja leżałam 2 miesiace gdzie wczesniej NIGDY nawet na 2 dni nie byłam to jak sie dowiedziałam że musze zostac do porodu to 2 dni wyłam jak wół,.... zycie w szpitalu bez kompa i internetu to jakas masakra.... miejmy nadzieje ze szybko wyjdziesz i jakos to sie rozwiaze bez problemowo.

    No nie cieszy mmie to jakoś bardzo, że tu jestem, ale jak mus to mus. Ostatni raz był w szpitalu 21 lat temu 😜 Na szczęście duży pakiet neta w telefonie i fajna dziewczyna w pokoju 😂
    Wizualizuje sobie, że w środę będzie beta 700...ma być 700 i kropka! 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2021, 20:22

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4836 3215

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwka to mam nadzieje ze dasz znac jak wyniki, czy wszystko gra :):)

    Clausix tak odpowiedni kompan na sali to połowa sukcesu do przetrwania tam ;P Mi czasami zdarzały sie marudzące babcie bo na ginekologi lezałam , maja oddział razem z patologia ciazy a pozniej jak juz pielegniary wiedziały ze ja jestem "stała' pacjentka na tym pokoju to dawały mi młode :D Po tych 2 miesiacach jak juz sie przystosowałam do zycia to nie moglam sie w domu odnalezc hahahah nie było trzaskania drzwiami o 5.30 z myciem podłog , o 6 nikt mi nie strzelał w głowe termometrem ;P O 7 szybkie sprawdzenie tetna dzidzi, obchód , sniadanie, nuuuuuuuudy nuuuudy i nuuuudy, obiad , nuuudy nuuuudy kolacja i nuuudy itd.... i spanie o 18 ;p
    A jedzenie ... o matko.... jadłam tylko co "x" obiad a ze sniadania brałam tylko suchy chleb, tą kapke masła i kawe ;p musieli mi przywozic prowiant bo inaczej zdechła bym z głodu hahaha
    Także kochana nie ma innej opcji w srode beta juz bedzie mniejsza i wyjdziesz do domu!!! :)

    Oliwia23 lubi tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔
    06.2024r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
    ______________
    Starania zakończone w 04.2025r
    05.2025 założenie własnej działalności i "wylogowanie" z forum . zaglądam co u Was:)
    Zapisany w gwiazdach jeden Syn <3 tak miało być. <3
    pozdrawiam.!
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama8latka wrote:

    Juliet teraz codziennie poprosimy o zdjatka a później wyniki bety :D :D
    Jeżeli tylko będziecie chciały moje sikańce, to będę wstawiać 😁 właśnie zaliczyłam drzemkę i usnęłam przy "na wspólnej" 🙈
    Póki nie powiem M, to chociaż wam się będę chwalić 😁

    P.S
    Mierzyć temperaturę dalej, czy schować termometr?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2021, 20:54

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4836 3215

    Wysłany: 1 lutego 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    Jeżeli tylko będziecie chciały moje sikańce, to będę wstawiać 😁 właśnie zaliczyłam drzemkę i usnęłam przy "na wspólnej" 🙈
    Póki nie powiem M, to chociaż wam się będę chwalić 😁

    P.S
    Mierzyć temperaturę dalej, czy schować termometr?
    Schooooowaj już go , po co teraz masz jeszcze mierzyyc :) Tempke sie mierzy w sumie po to głównie zeby wykryc owu , u ciebie juz nic wiecej sie nie zadzieje :D :D a i po co masz sie stresowac :):)

    I OCZYWISCIE że chcemy sikańce :d :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2021, 20:58

    Juliet lubi tę wiadomość

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔
    06.2024r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
    ______________
    Starania zakończone w 04.2025r
    05.2025 założenie własnej działalności i "wylogowanie" z forum . zaglądam co u Was:)
    Zapisany w gwiazdach jeden Syn <3 tak miało być. <3
    pozdrawiam.!
  • Clausix Autorytet
    Postów: 7042 5840

    Wysłany: 1 lutego 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram, czekamy na sikańce 😂 😁

    Juliet lubi tę wiadomość

    34 lata, starania od 10.2019
    03.2020 - 💔6 tc 02.2021 - 💔 cp 03.2023 - 💔9 tc
    02.2025 - start IVF - 10🪩➡️ 8🥚➡️ 5❄️(5.1.1, 5.1.1., 6.2.2., 6.2.3., 4.2.2.)
    07.04.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔9 tc
    12.11.2025 - FET 5.1.1 ❄️ 💔7 tc
    30.04.2026 - FET 6.2.2 ❄️ ❌
    01.06.2026 - FET 4.2.2❄️bhcg 7dpt 54,1 9dpt 120,4 14 dpt 1043 17dpt 3210,7 🤞

    "Na końcu wszystko będzie dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec."

    preg.png
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 2 lutego 2021, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie się obudziłam 😂😂😂 i nie wiem czy dam radę jeszcze usnąć haha 🙈🙈 a poszłam spać ok. 21 i co ja mam zrobić?? 🤣🤦🏻‍♀️ Może jeszcze się uda, łatwo nie będzie 🙄

    P.S.
    Zobowiązuję się do wstawiania zdjęć porannych testów (zostało mi 6🤫) 🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2021, 02:24

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Kzz Autorytet
    Postów: 771 284

    Wysłany: 2 lutego 2021, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    Właśnie się obudziłam 😂😂😂 i nie wiem czy dam radę jeszcze usnąć haha 🙈🙈 a poszłam spać ok. 21 i co ja mam zrobić?? 🤣🤦🏻‍♀️ Może jeszcze się uda, łatwo nie będzie 🙄

    P.S.
    Zobowiązuję się do wstawiania zdjęć porannych testów (zostało mi 6🤫) 🤞
    Juliet daaaaajjjj ten teścik 😁
    Czekam i czekam od 5 :D

  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 2 lutego 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez :p

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Mama8latka Autorytet
    Postów: 4836 3215

    Wysłany: 2 lutego 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej Juliet no czekamy 🥰

    👶 2012r (syn)--> Anty --> 2017r rozpoczęcie starań
    👼 2019r -15tc 💔
    👼 2019r - 9tc 💔
    2 x CB 💔
    06.2023r - CB 💔
    06.2024r - CB 💔

    ❌Toczeń [10.2023r Remisja Ana 1:5120-> 1:360]/ Endometrioza ❌
    ______________
    Starania zakończone w 04.2025r
    05.2025 założenie własnej działalności i "wylogowanie" z forum . zaglądam co u Was:)
    Zapisany w gwiazdach jeden Syn <3 tak miało być. <3
    pozdrawiam.!
  • krolik Autorytet
    Postów: 2461 2128

    Wysłany: 2 lutego 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julietttt 🙃🙃🙃

    03.2018 14tc 👼
    05.2019 🩷
    01.2022 🩷
    04.2026 🩷

    age.png
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 2 lutego 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki laski. Udało mi się usnąć, więc korzystałam 😛

    Czy ona nie jest zbyt jasna?? 😔
    https://naforum.zapodaj.net/3ff250ad72ea.jpg.html

    Zaraz będę porównywać z pozostałymi 🤦🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2021, 09:05

    bambusek93 lubi tę wiadomość

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Annamaria Autorytet
    Postów: 2329 3343

    Wysłany: 2 lutego 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet, a pokaż wszystkie testy jeden pod drugim na zdjeciu, chyba wtedy najlepiej widać progres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2021, 09:06

    Juliet lubi tę wiadomość

    2007 synek
    2008 (* 9 tc)
    2010 synek
    2015 synek
    2018 synek
    2020 (* 11tc i *13tc)
    2021 córeczka

    MTHFR_677C T i PAI-1 4G hetero

    :) wegemama :)

    NHRLp2.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 2 lutego 2021, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ona jest piekna, przede wszystkim ROZOWA !

    Juliet lubi tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Alisek93 Autorytet
    Postów: 847 890

    Wysłany: 2 lutego 2021, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełnoprawna krecha, nie masz co porównywać tylko uwierz, że to się dzieje 🙃😍

    Juliet lubi tę wiadomość

    💁‍♀️28
    🙋‍♂️31

    starania o pierwsze dziecko od 01.2020

    owulacje potwierdzone monitoringiem, jajeczka rosną/ dosyć późna owulacja i krótka f.lutealna
    badania nasienia - 09.2020
    morfologia 6%✔️
    ruchliwe 80%✔️
    bezwzględna ilość prawidłowych 22,8mln✔️

    30.11- laparoskopia z histeroskopią, udrożniony lewy jajowód, brak endometriozy
    17.05- sono hsg, lewy jajowód drożny, prawy przepuścił kontrast z lekkim opóźnieniem.

    21.07 ⏸️ 13dpo beta 80,2❣️
    23.07 15dpo beta 278,1 ❣️
    26.07 18dpo beta 2246 <3
    2fwas65gpmhv53wd.png
‹‹ 500 501 502 503 504 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ