Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Chcę jednego w Nowym Roku 🎇 Ciebie mieć u swego boku 👩🏻‍🍼
Odpowiedz

Chcę jednego w Nowym Roku 🎇 Ciebie mieć u swego boku 👩🏻‍🍼

Oceń ten wątek:
  • Sosenka93 Autorytet
    Postów: 909 1504

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    siesiepy wrote:
    Hmmm nic. Organizm sam powstrzymał Cię przed skutkami "głupoty" że to tak brzydko napisze i nie zowulowal niedojrzałego pęcherzyka. 😁 To fajnie, bo pamiętaj że zawsze mógł wyjść z tego klops czy inny LUF, a tak szansa jeszcze jest.

    Dzięki bardzo za odpowiedź ! 🙂

    siesiepy lubi tę wiadomość

    2019 🩷🎀

    Starania o drugie od 12.2023

    Idziemy po Ciebie...💙👣

    preg.png
  • Monini15 Ekspertka
    Postów: 238 962

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj 9dc na monitoringu dwa pęcherzyki w prawym jajniku które predysponują do dominujących. Endometrium 0,57mm więc wybiorę się dzisiaj po pracy na wycieczkę po czerwone winko 🍷

    Darka101, Sosenka93, brilka, Olisska, onalola, DreamBee lubią tę wiadomość

    Starania o rodzeństwo 🤰🏻
    👦🏼05.2022 1CS (cięcie cesarskie)
    Ona 👩🏻 IO, PCOS (AMH 5.38),niedoczynność tarczycy, Trombofilia❌ reszta z krwi ✅ MUCH✅ wymazy z szyjki✅ HSG-drożne ✅ KIR ✅ laparohistero ✅
    On 🙋🏻‍♂️02.2025 nasienie: morfologia,HBA, fragmentacja, posiewy ✅
    ——————————————————-
    🩷10cs (1 cykl na CLO, zivafert, utrogestan 3x300)
    🩸09.06
    🥚27.06 potrójna owulacja
    🤞10.07 ⏸️
    I beta 187,14. II beta 400,92. III beta 812,61
    16.07 usg- kropek 🥹
    25.07 USG mamy jedno ♥️ ale obok pojawił się młodszy drugi kropek 🫣
    08.08 dwa bijące serduszka ♥️♥️
  • Belia Autorytet
    Postów: 1628 4295

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale jestem wściekła. Pod koniec pracy poczułam dreszcze chorobowe. Teraz boli mnie gardło, ucho i trochę mnie rozpala. Nie wiem czy sobie nie narobiłam tymi spacerkami w odwilży i basenem…Szlag by to trafił! Teraz cieszę się jedynie ze owulaki negatywne i śluz niepłodny bo na żadne seksy nie mam ochoty i siły.
    Mam herbatkę i zaszywam się pod kołdrą i liczę, że do rana przejdzie 😒

    Starania o pierwsze 👶🏼od 05.24

    08.24 cb 💔
    10.24 cb 💔
    03.26 cb 💔
    KWIECIEŃ 26 ciąża naturalna 🍀
    28.04.26 ⏸️ beta 16,9; 30.04 beta 24,4 (cb?); 04.05 beta 152,5 🥹; 06.05 beta 487,0; 08.05 beta 1590,0 🥹🙏🏼
    12.05 - na USG pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym 🐣
    20.05 👶🏼 z bijącym serduszkiem💓 CRL 0,74cm
    01.06 🧸 CRL 1,85cm i FHR 179
    15.06 👶 CRL 3,56cm i FHR 171

    preg.png

    👩🏼‍💼 94| AMH 2,58, LH, FSH, kariotyp ✅ brak zespołu antyfosfolipidowego, brak trombofilii, owulacje regularne, niski progesteron i estradiol po owulacji.
    👨🏽‍💼 94| HBA, DFI, kariotyp ✅ obniżone parametry nasienia (ilość i ruch).

    12.25 IUI ❌
    01-03.26 👨🏽‍💼 kuracja Ovaleap/Eutrig
    🍀04.26 kwalifikacja IVF
  • AnMiPe Autorytet
    Postów: 746 2310

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belia wrote:
    Dziewczyny ale jestem wściekła. Pod koniec pracy poczułam dreszcze chorobowe. Teraz boli mnie gardło, ucho i trochę mnie rozpala. Nie wiem czy sobie nie narobiłam tymi spacerkami w odwilży i basenem…Szlag by to trafił! Teraz cieszę się jedynie ze owulaki negatywne i śluz niepłodny bo na żadne seksy nie mam ochoty i siły.
    Mam herbatkę i zaszywam się pod kołdrą i liczę, że do rana przejdzie 😒

    Dla mnie najlepsze w takich sytuacjach to szybko zapodać Tabcin, szalony jest jeśli chodzi o skuteczność. Ja trochę inaczej, bo ból brzucha i woda z 🍑
    Trzymaj się cieplutko ❤️

    🤶 30l.
    Temat dziecko od 02.2023
    🩷IO, otyłość, [mięśniaki: 06.2023 miomektomia/laparotomia 5x7cm, 02.2026 10cm], AMH 4,5. Choroba Gravesa-Basedowa.
    💊Thyrozol 2x10, Glucophage 2x1000, Euthyrox 75, suple

    🎅35 l.
    💙(kwiecień-październik) 274,25mln➡️175,2, 54,85 mln/ml➡️35mln, A+B 33,52%➡️32,3, morfo 0% ➡️6%❗️
    💊Co-Prestarium Initio, Fertilman, suple

    ▫️to nieskończoność nabiera ostrości▫️
  • SupiOli Koleżanka
    Postów: 57 35

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, macie gdzieś sprawdzone placówki z badaniem nasienia? Z góry dziękuję za odpowiedź😋

    25👩🏽29🧔🏽‍♂️
    Starnia od 05.2024
  • Olalexa Przyjaciółka
    Postów: 101 247

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 🙂 nie mam kiedy się udzielać, ale nadrabiam czytanie.
    @Sreberko 🤞🤞🤞 trzymam kciuki za Ciebie i Kropki, oby najgorsze już było za Wami!

    Ja już po monitoringu, wracam zła i rozczarowana 😞 Mensinorm nie zadziałał nic, wręcz odwrotnie, pęcherzyki są mniejsze (!) niż były ostatnio… dziś już 19dc a największy ma jakieś 12mm :/ a najbardziej dziwi mnie że lekarka dalej chce w to brnąć, i daje kolejne zastrzyki, btw jest jakiś problem w aptece z dostępnością. Ja PCO ale miałam swoje owulacje, tym bardziej jestem wkurzona, że tak reaguje na „stymulację”.

    Starałam się nie nastawiać w tym cyklu, zwłaszcza że też planujemy wakacje „gdyby się nie udało”, no ale czegoś takiego się nie spodziewałam. Pisałyście Dziewczyny o problemach z zapisaniem na monitoring- ja między innymi dlatego zrezygnowałam z poprzedniego lekarza, nie dość że za 5 min wizyty 200 zł (w luxmed monitoring owulacji 110zl /też pamiętam czasy jak kosztował 70 zł i też się wtedy oburzałam że to dużo 😅)/) to jeszcze zapisy w godzinach pracy, wieczne opóźnienia i jeżdżenie przez pół miasta 🙄.


    ♀31&♂ 30
    starania od 04.2023, z pomocą medyczną od 03.2024
    ♀ PCO, insulinooporność
    Glucophage 750 XR, Euthyrox 25, suple
    AMH 7,67 (04.2024), 7,11 (04.2025)
    ♂ morfologia 4%-->1%, fragmentacja 30%, suple

    05,06,09/2024 - Ovitrelle ❌
    07/2024 - HSG: jajowody drożne✅
    12/2024, 03,04/2025- 3x stymulacja, 1x LUF❌
    05,06/2025 - 2 x IUI ❌
    przerwa w staraniach- antybiotyki (ureaplasma)- wyleczone✅
    06.11.2025 - IUI
    20.11.2025 ⏸️🙏 beta 735,31, prog 53,8

    preg.png
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4616 6453

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie tym razem 😜

    Ps. ten dolny to z rana

    20250108-180649.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2025, 18:13

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • Kaliope Autorytet
    Postów: 1537 2529

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Nie tym razem 😜

    Ps. ten dolny to z rana

    20250108-180649.jpg
    Przykro mi :( przytulam i trzymam kciuki za następny cykl

    ellevv lubi tę wiadomość

    🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️
  • Kaliope Autorytet
    Postów: 1537 2529

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalexa wrote:
    Cześć Dziewczyny 🙂 nie mam kiedy się udzielać, ale nadrabiam czytanie.
    @Sreberko 🤞🤞🤞 trzymam kciuki za Ciebie i Kropki, oby najgorsze już było za Wami!

    Ja już po monitoringu, wracam zła i rozczarowana 😞 Mensinorm nie zadziałał nic, wręcz odwrotnie, pęcherzyki są mniejsze (!) niż były ostatnio… dziś już 19dc a największy ma jakieś 12mm :/ a najbardziej dziwi mnie że lekarka dalej chce w to brnąć, i daje kolejne zastrzyki, btw jest jakiś problem w aptece z dostępnością. Ja PCO ale miałam swoje owulacje, tym bardziej jestem wkurzona, że tak reaguje na „stymulację”.

    Starałam się nie nastawiać w tym cyklu, zwłaszcza że też planujemy wakacje „gdyby się nie udało”, no ale czegoś takiego się nie spodziewałam. Pisałyście Dziewczyny o problemach z zapisaniem na monitoring- ja między innymi dlatego zrezygnowałam z poprzedniego lekarza, nie dość że za 5 min wizyty 200 zł (w luxmed monitoring owulacji 110zl /też pamiętam czasy jak kosztował 70 zł i też się wtedy oburzałam że to dużo 😅)/) to jeszcze zapisy w godzinach pracy, wieczne opóźnienia i jeżdżenie przez pół miasta 🙄.
    Jakie bierzesz dawki tych gonadotropin, ile dni od którego dnia cyklu?
    Nie denerwuj się :) bardzo ciężko trafić od razu z odpowiednimi dawkami gonadotropin, dlatego robi się cykle próbne. Gonadotropiny mają to do siebie, że można przedłużać stymulację, zwiększać dawkę w trakcie jednego cyklu etc. Każda z nas reaguje inaczej i lekarz najpierw musi zobaczyć reakcje organizmu na lek.
    Jakie masz AMH? Prawdopodobnie dostałaś bardzo małą dawkę, żeby uniknąć powstania zbyt dużej ilości pęcherzyków. Jest Ci potrzebny jeden, max dwa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2025, 18:31

    Olalexa lubi tę wiadomość

    🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️
  • Marcia03 Ekspertka
    Postów: 126 225

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ellevv mi tez jest przykro. Przytulam 🫂

    ellevv lubi tę wiadomość

    35 👩 40 🧑

    11.2017 💔

    03.2019 🩷 (40+2)

    Starania o rodzeństwo od 09.2024
  • Kaliope Autorytet
    Postów: 1537 2529

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idę jutro na stół, więc trzymajcie Dziewczyny za mnie mocno, mocno kciuki 🙏

    Darrika, Księgowa, Katarena, Płotka, Mstka, hakorośl, PaulinKA, Marcia03, a_aandzela, Monini15, nick nieaktualny, Hope🍀, cysterka95, kitka_, dailydamn, Choinka123, DreamBee, Joni89 lubią tę wiadomość

    🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️
  • Choinka123 Ekspertka
    Postów: 215 161

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem nowa osoba na forum ale śledzę wątek od początku roku. Nasza historia jest dość długa bo minęło już 3 lata, a brak konkretnej przyczyny. Obecnie jestem w trakcie 2 cyklu symulowanego lametta po monitoringu w tym cyklu- 2 pęcherzyki dominujące, a dziś zrobiłamzastrzyk Owitrelle. Może ktoś też jest w podobnej sytuacji Czytam wasze historie różnych wątkach jestescie wielką skarbnica wiedzy i bardzo wspierające, cieszę się że tu trafiłam. ;)

    Katarena, cysterka95, Ilka96, DreamBee lubią tę wiadomość

    31 & 35
    ▪️AMH 11.22-2,83; 10.24 -2,44; 07.25-1,70
    ▪️Hormony OK; MUCH -OK; Kariotypy OK;
    PAI-1 4G/5G heter.; MTHFR C677T C/T; KIR AA;
    ▪️ Drożności -OK
    ▪️USG w kierunku endo. - nie wykryto
    ▪️STYMULACJE
    12.24 -04.2025 Lametta+Owitrelle+Duphaston
    ▪️05.25 Biopsja CD 138-ok, CD56 podwyższone
    ▪️10.25 Histeroskopia stan zapalny CD138 ujemne
    ▪️12.25 Ponowna histero- obraz OK
    ▪️03.26 IUI- trzecia

    ŻPN-2024 zabieg- wyniki bardzo zmienne
  • Deyansu Autorytet
    Postów: 1365 4011

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellevv 🫂😘
    Belia, AnMiPe - dużo zdrowia dla Was 🥰

    Chyba muszę tu którejś z Was, nie pamiętam już komu dokładnie 🫣 podziękować za polecenie utrogestanu, rzuciłam dziś to hasło Dr i mi zapisał 🙂

    Kolejna wizyta, z USG, 17.01.. wtedy się okaże, czy faktycznie mam się czym cieszyć...

    Spokojnego, miłego wieczoru 🥰

    AnMiPe, ellevv, Katarena, Polczi5, PaulinKA, Lisik, cysterka95, DreamBee lubią tę wiadomość

    👩🏻 39
    💕
    👱🏻32


    Rodzinka 👩🏻👱🏻 & 🐱 - 💒10.2022

    02.01.2025 ⏸️😳 beta 29,8, prog 32,4
    17.01 CRL 0,28 cm i pikselowe ❤️
    31.01. CRL 1,6 cm 26.02 CRL 5,5 cm
    04.03 7 cm Człowieka, chyba ♂️ 😉 większość ryzyk - niska
    26.03. 12 cm Faceta 😁
    22.04. 🧬 330 g zdrowego Kawalera
    28.05. 832 g Akrobaty 🤸🏻‍♀️
    18.06. 1,25 kg Chłopa 🤗
    24.06. 🧬 Wszystko 👍🏻
    16.07. 1978 g Faceta z czuprynką 🧒🏻
    13.08. 2480 g, ułożenie główkowe 🤩
    22.08. 3200 g 💪🏻😳

    01.09.2025 urodziło się ❤️🤱🏻 3200g, 54 cm naszego szczęścia 😘
  • AnMiPe Autorytet
    Postów: 746 2310

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope wrote:
    Idę jutro na stół, więc trzymajcie Dziewczyny za mnie mocno, mocno kciuki 🙏

    Ściskam z całych sił 🤞🤍

    Kaliope lubi tę wiadomość

    🤶 30l.
    Temat dziecko od 02.2023
    🩷IO, otyłość, [mięśniaki: 06.2023 miomektomia/laparotomia 5x7cm, 02.2026 10cm], AMH 4,5. Choroba Gravesa-Basedowa.
    💊Thyrozol 2x10, Glucophage 2x1000, Euthyrox 75, suple

    🎅35 l.
    💙(kwiecień-październik) 274,25mln➡️175,2, 54,85 mln/ml➡️35mln, A+B 33,52%➡️32,3, morfo 0% ➡️6%❗️
    💊Co-Prestarium Initio, Fertilman, suple

    ▫️to nieskończoność nabiera ostrości▫️
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4616 6453

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope wrote:
    Idę jutro na stół, więc trzymajcie Dziewczyny za mnie mocno, mocno kciuki 🙏

    Na pewno będę trzymać 🤞🏻

    Kaliope lubi tę wiadomość

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • Liliuszka_2024 Autorytet
    Postów: 302 319

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Nie tym razem 😜

    Ps. ten dolny to z rana

    20250108-180649.jpg
    Przykro mi.... powodzenia w takim razie

  • Deyansu Autorytet
    Postów: 1365 4011

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope wrote:
    Idę jutro na stół, więc trzymajcie Dziewczyny za mnie mocno, mocno kciuki 🙏

    Trzymam mocno 😍🤞🏻
    Za sam przebieg, ale też i za to, żeby to był realny game changer w staraniach ❤️👍🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2025, 18:43

    Kaliope lubi tę wiadomość

    👩🏻 39
    💕
    👱🏻32


    Rodzinka 👩🏻👱🏻 & 🐱 - 💒10.2022

    02.01.2025 ⏸️😳 beta 29,8, prog 32,4
    17.01 CRL 0,28 cm i pikselowe ❤️
    31.01. CRL 1,6 cm 26.02 CRL 5,5 cm
    04.03 7 cm Człowieka, chyba ♂️ 😉 większość ryzyk - niska
    26.03. 12 cm Faceta 😁
    22.04. 🧬 330 g zdrowego Kawalera
    28.05. 832 g Akrobaty 🤸🏻‍♀️
    18.06. 1,25 kg Chłopa 🤗
    24.06. 🧬 Wszystko 👍🏻
    16.07. 1978 g Faceta z czuprynką 🧒🏻
    13.08. 2480 g, ułożenie główkowe 🤩
    22.08. 3200 g 💪🏻😳

    01.09.2025 urodziło się ❤️🤱🏻 3200g, 54 cm naszego szczęścia 😘
  • Darrika Autorytet
    Postów: 4052 8496

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde ellevv co jest. :( przytulam 🫂 co za małpa wredna spoznailska takie nazzieje robi, może te testy jakieś lipne ech smutek

    @Kaliope, kciukasy na pokładzie, dawaj znać po wszystkim 🤞🤞🤞

    ellevv, Kaliope lubią tę wiadomość

    34👧 38🧑 🐈🐈‍⬛🐈
    💕2014👰‍♂️🤵2018
    9 cs 💔
    👨‍👩‍👧 02.2020 nasza mała Zuzia (12cs)

    12 cs 💔

    14 cs start! Ostatnia próba ->🩸

    Ufam, że życie zna dla mnie właściwy moment. Oddycham spokojnie i z miłością przyjmuję to, co się wydarza.
  • Pogubiona Autorytet
    Postów: 1100 2307

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ellevv, przytulam 🫂 🫂 🫂

    Kaliope, trzymam mocno kciuki 🤞🤞🤞

    Choinka123, witamy na wątku :) Ja właśnie po drugim cyklu z Lammette i Ovitrelle - niestety będę zapisywać się wkrótce na trzeci. Nie pamiętam nicku, ale w tym miesiącu jedna z "Ovulantek" zaszła w ciążę przy 5 cyklu :) życzę Ci jak najszybszego sukcesu 🤞

    ellevv, Kaliope lubią tę wiadomość

    👱38 🧔43 + 😺😺
    Starania od 02.2023

    05.2023 - 5t 💔
    08.2023 - 6t 💔
    02.2024 - pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności
    04.2024 - diagnoza trombofilii (PAI-1 i MTHFR [homo])
    14.12.25 - (37) Hello World! :) 2620g, 53cm

    age.png
  • Anka96 Autorytet
    Postów: 3019 2096

    Wysłany: 8 stycznia 2025, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogubiona wrote:
    @ellevv, przytulam 🫂 🫂 🫂

    Kaliope, trzymam mocno kciuki 🤞🤞🤞

    Choinka123, witamy na wątku :) Ja właśnie po drugim cyklu z Lammette i Ovitrelle - niestety będę zapisywać się wkrótce na trzeci. Nie pamiętam nicku, ale w tym miesiącu jedna z "Ovulantek" zaszła w ciążę przy 5 cyklu :) życzę Ci jak najszybszego sukcesu 🤞
    Suzie 😊

    Pogubiona lubi tę wiadomość

    A. 👱‍♀️ 28 . A 🧔‍♂️ 30
    Brak owulacji - LUF ❌️
    Przewaga Estrogenowa ❌️
    Krótka Faza Lutealna ❌
    Insulinoopornośc ❌ glukoza 91 Insulina 17.1 HOMA 3.84 ❌️ (06.25)
    Hiperandrogenizm ❌
    Mthfr homo, Pai Hetero ❌
    KIR BX -Nieobecne ( 2DS3,2DS4 norm)
    AMH 2.14 (12.2022) -> 0.64 ❌️( 06.2024)--> 1.48 (03.25)🥳
    07.2024 Histerolaparoskopia-> Endometrioza I Stopnia ❌️ Jajowody Drożne.
    12.2026 USG ENDOMETRIOZY.

    STOP STARANIA .
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ