X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ciąża krótko po cc
Odpowiedz

Ciąża krótko po cc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelika_1984 wrote:
    Cześć!
    Ja zaszłam w ciążę po cc mając 6,5 miesięczną córkę. Nie planowałam tak wyszło i tak jak z pierwszą było voś wciąż nie tak i pod górkę tak drugą przeszłam bezproblemowo czując się wyśmienicie. Ale też b0lizna zagoiła się szybko a ja już 4 dni po 1 cc śmigałam z dzieciątkiem wszędzie. Po 2 cc dlugo bo az 6 lat ciąży nie planowałam, a jak zaplanowałam udało się odrazu czyli 3 cc ( moj lekarz prowadzący, powiedział max 5 cc, każda kolejna boli bardziej - coś w tym jest, ale za kazdym razem blizna bardzo szybko goiła się). Najpierw ocena blizny i rozmowa z lekarzem, odczekaj przynajmniej pół roku, by wszystko w środku zagoiło się i po konsultacji działaj.
    Kurczę, to faktycznie szybciutko. Super, że wszystko bylo dobrze.
    Mi sie zawsze wszystko szybko goi więc może tam też.

    age.png

    preg.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam 3 cc. Druga ciąża 6 mc od pierwszej cesarki i trzecia 20 mc po drugiej cesarce. Nie mieszkam w Polsce i lekarze troszkę inna wizję mają 🙆 Nawet miałam zielone światło na poród sn w drugiej ciąży, pod warunkiem że samo się zacznie (nie mogi mi podać oksytocyny za duże ryzyko, wiadomo, skurcze są po niej wieksze) finalnie skończyło się cc, w 3 ciąży już nawet nie próbowałam sn.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Byłam dziś na wizycie po połogu. Gin powiedziała, że pełne gojenie blizny trwa pół roku ale dla bezpieczenstwa lepiej czekac rok. Dostałam tabletki anty i kontrola blizny za te pół roku. Na razie wygląda dobrze, ma 9 mm.
    Znacie może, tabl. Slinda? Podobno po nich nie trzeba czekać ze staraniami i nie hamują owulacji. Przed ciążą brałam Vibin mini ale nie czułam sie po nich komfortowo.


    Ja brałam po pierwszej ciąży jak i teraz.. i bardzo źle się czułam. Plamilam cały czas po nich a teraz jak brałam to miałam mega bóle głowy więc zrezygnowałam 😬

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam napisać i zapomnialam 😅
    Z tymi tabletkami anty i ciaza to chyba chodzi głównie o to, ze jest wtedy większe prawdopodobieństwo bliźniaków przez +/- pol roku 🤔
    Tak mi sie cos kojarzy.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Mialam napisać i zapomnialam 😅
    Z tymi tabletkami anty i ciaza to chyba chodzi głównie o to, ze jest wtedy większe prawdopodobieństwo bliźniaków przez +/- pol roku 🤔
    Tak mi sie cos kojarzy.
    Właśnie, gin też coś takiego mówiła i miedzy innymi dlatego powinno sie odczekać pół roku po tabletkach. Ale powiedziala też, że Slinda nie hamuje owulacji tylko działa jakoś inaczej, na śluz czy coś i dlatego po nich nie trzeba czekać. Bzdura! Oczywiscie, ze hamuje, przeczytalam ulotkę dzisiaj... i jak takiej kobiecie wierzyć🙄

    age.png

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Właśnie, gin też coś takiego mówiła i miedzy innymi dlatego powinno sie odczekać pół roku po tabletkach. Ale powiedziala też, że Slinda nie hamuje owulacji tylko działa jakoś inaczej, na śluz czy coś i dlatego po nich nie trzeba czekać. Bzdura! Oczywiscie, ze hamuje, przeczytalam ulotkę dzisiaj... i jak takiej kobiecie wierzyć🙄

    A moze lepsza byłaby wkladka w takim razie? Nie wiem jak później po jej wyjęciu, ale mój lekarz wiedząc, że zależy mi na szybkiej ciazy sugerował wkladke. 🤔
    Chociaż tak myślę, ze u mnie wkladka miedziana byla chyba sugerowana dlatego, ze przez trombofilie nie mogę przyjmować antykoncepcji hormonalnej. A prawdę mówiąc ja nie dopytywałam o szczegóły później, bo zwyczajnie jej nie chciałam 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2023, 00:14

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 05:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    A moze lepsza byłaby wkladka w takim razie? Nie wiem jak później po jej wyjęciu, ale mój lekarz wiedząc, że zależy mi na szybkiej ciazy sugerował wkladke. 🤔
    Chociaż tak myślę, ze u mnie wkladka miedziana byla chyba sugerowana dlatego, ze przez trombofilie nie mogę przyjmować antykoncepcji hormonalnej. A prawdę mówiąc ja nie dopytywałam o szczegóły później, bo zwyczajnie jej nie chciałam 😉
    Ale wkładka z reguly chyba jest na dłużej. Poza tym moja powiedziała, ze u mnie mógłby być problem z zalozeniem.

    age.png

    preg.png
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkładkę można dopiero założyć 6miesiecy po CC, takze jeśli ktoś chce się szybko starać to się nie opłaca 😅

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 01:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Wkładkę można dopiero założyć 6miesiecy po CC, takze jeśli ktoś chce się szybko starać to się nie opłaca 😅

    O widzisz 😅 no ja mam zdawkowa wiedzę, bo zdecydowanie temat nie dla mnie. Przynajmniej na tamten moment 😅

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ